Vicevi!!!

Forum za sve ono što nema veze s Formulom 1...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Kenny »

Dođu 2 muhe u restoran
priđe im konobar da naruče i prva naruči govno sa lukom, konobar kaže odličan izbor, a 2 muha naruči samo govno
nakon što je otišo konobar 1 muha pita drugu zašto nije naručila isto govno sa lukom?
druga muha odgovara: neću da mi smrdi iz usta
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Schumy.d »

INŽENJERSKI POGLED NA DJEDA MRAZA

Na svijetu postoji otprilike 2 milijarde djece (osoba ispod 18 godina). Ipak, posto Deda Mraz ne posecuje Muslimane, Hinduse, Zidove i Budiste, kolicina posla za Novu godinu se smanjuje na 15%, odnosno sveukupno 378 milijuna djece (prema Saveznom zavodu za statistiku). Prema prosjeku od 3.5 djece po kuci, Deda Mraz mora posjetiti 108 milijuna domova, ako pretpostavimo da u svakoj datoj kuci postoji barem jedno dobro dijete.

Deda Mraz ima oko 31 sat Nove godine za rad, zahvaljujuci razlicitim vremenskim zonama i Zemljinoj rotaciji, i ako pretpostavimo da putuje sa istoka na zapad (sto se cini logicnim), tako dobivamo da Deda Mraz posjeti 967,7 kuca u sekundi. Prema tome, za svaki dobar krscanski dom sa dobrim djetetom, Deda Mraz ima oko tisucinku (1/1000) sekunde da zaustavi sanjke, iskoci, uzme poklone, uskoci u dimnjak, napuni carape, nadje jelku, ostavi ostatak poklona pod jelkom, popne se natrag kroz dimnjak, uskoci u sanjke i dođe do sljedece kuce.

Pretpostavljajuci da je svih 108 milijuna stajalista jednako rasporedjeno po Zemlji (samo u svrhe naseg proracuna), govorimo o 1,24 kilometra razmaka od jedne do druge kuce; iz cega proizlazi ukupan put od 120,8 milijuna kilometara, ne ukljucujuci Deda Mrazove odlaske na WC ili pauze za jelo/pice. Iz navedenog proizlazi da je brzina Deda Mrazovih sanjki oko 1080 kilometara u sekundi (3200 puta veca od brzine zvuka!). Za usporedbu, najbrze ikad stvoreno vozilo, svemirska sonda Odisej, ide "svega" 45 kilometara u sekundi (162000 km/h), a normalan jelen najvise 24 km na sat odnosno 0,0066 kilometara u sekundi.

Teret na sanjkama je također jedan vrlo interesantan element. Pretpostavimo da svako dijete ne dobije nista vise nego jednu jedinu kutiju Lego kockica srednje velicine (oko 860 grama). Tada je ukupna masa tereta na Deda Mrazovim sanjkama nesto veca od 500 hiljada tona. Na tlu, normalan jelen ne moze vuci vise od oko 138 kg. Ako uzmemo da Deda Mrazov leteci jelen moze vuci 10 puta vise, Deda Mrazu bi trebalo oko 360 hiljada letecih jelena da povuku sanjke. Masa tolikog broja jelena povecava sveukupnu masu sanjki za oko 54 000 tona, odnosno za oko 7 puta mase Kraljice Elizabete (broda, ne vladarice).

Oko 600 000 tona putujuci brzinom od 1080 km/h stvara nezamisliv otpor zraka - takav otpor kakav bi zagrijao jelene toliko jako koliko se zagrije svemirski brod koji ponovo ulazi u Zemljinu atmosferu. Prednji par jelena apsorbirao bi oko 14,3 kvintilijarde džula energije u sekundi. Ukratko, taj par bi se, cim krene, pretvorio u nimalo lijep prizor zivih baklji, izlazuci jelene iza njih, i dovodeci do lancane reakcije u kojoj bi svih 360-ak hiljada jelena izgorelo za oko 4,26 tisućinki sekunde, odnosno tocno na vrijeme da Deda Mraz dođe do pete kuce na svom putu.

Deda Mraz bi, kao rezultat akceleracije (ubrzanja) sa 0 km/h na 1080 km/h u tisucinki sekunde, bio izlozen akceleracijskoj sili 17,5 tisuca puta vecoj od one malog g. Deda Mraz mase 115 kg (sto je vrlo malo za Deda Mraza) bio bi prikovan za kraj svojih saonica sa 1984906,9 kilograma sile, sto bi mu trenutno smrvilo kosti i organe pretvarajuci ga u kasastu ljubicasto-crvenkastu tekucinu.

Prema tome, ako je Deda Mraz ikada i postojao, sada je sigurno mrtav. :biggrin:
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Toon »

Pijanstvo je kao djetinjstvo...svi se sjećaju što sam radio, svi OSIM MENE....

slika

i jedna slika za koju ne treba komentar....

slika
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Kenny »

A dobro ova prva slika je istina ko kad sam sebi kažeš idem u birtiju na 1 pivo ;)
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Kenny »

:biggrin:
slika
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Kenny »

slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Schumy.d
Legenda
Legenda
Postovi: 8575
Pridružen/a: 27 pro 2005, 20:05
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Oštarije

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Schumy.d »

Pitali cigu: Koliko svjetskih jezika znaš?
A cigo odgovara: Sedam
Pa dobro..ajde reci nam "dobar dan" na njemačkom
Cigo odgovara: Buongiorno
Ali cigo, to je na talijanskom..
Cigo odgovara: Onda osam!! :biggrin:
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Toon »

Nešto prikladno uz Europsko prvenstvo u nogometu...nije baš vic nego prava istina...ali eto...
slika
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la gjoko-mkd »

Homoseksualac kupa svojeg posvojenog sina u banju, i sin mu kaže-joooj tata , koliki ti je kur.c :schock:

Na to će tata da kaže-sine, nije to ništa....da vidiš koliki kur.c ima tvoja majka :smijeh: :smijeh: :smijeh:
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Kenny »

Toon je napisao/la:Nešto prikladno uz Europsko prvenstvo u nogometu...nije baš vic nego prava istina...ali eto...
https://pbs.twimg.com/media/CjsWFyFW0AEmY6H.jpg
hm, baš se nevidim u ovome nemam nikaku ženu, curu, nogomet nikako nevolim, jedino što se nađe je hladno pivo :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Toon »

Kenny je napisao/la:
hm, baš se nevidim u ovome nemam nikaku ženu, curu, nogomet nikako nevolim, jedino što se nađe je hladno pivo :biggrin:
Duboko i iskreno sam zabrinut za tebe...znam da si još mlad i da se tražiš ali ipak... :)
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Kenny »

Toon je napisao/la:
Kenny je napisao/la:
hm, baš se nevidim u ovome nemam nikaku ženu, curu, nogomet nikako nevolim, jedino što se nađe je hladno pivo :biggrin:
Duboko i iskreno sam zabrinut za tebe...znam da si još mlad i da se tražiš ali ipak... :)
A šta da ti kažem Metal duga kosa i to i današnje žene nekako nejde zajedno, sjeti se tamo davno dok si ti bio mlad kako je bilo :biggrin: , a za ovaj drugi dio se slobodno nastavi brinit, dok lopta nebude imala bar 2 točka i ICE u sebi jednostavno me nezanima :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Toon »

Kenny je napisao/la:A šta da ti kažem Metal duga kosa i to i današnje žene nekako nejde zajedno, sjeti se tamo davno dok si ti bio mlad kako je bilo :biggrin: , a za ovaj drugi dio se slobodno nastavi brinit, dok lopta nebude imala bar 2 točka i ICE u sebi jednostavno me nezanima :biggrin:
heh, nekada davno kada su još i dinosauri i zmajevi postojali, i ja sam njegovao sličan habitus...danas sam samo (pro)ćelava budala...možda imaš i pravo, nek se prvo cure istroše pa kad shvate koji potencijal leži u tebi ima da ti puzeći i moleći prilaze, bar ćeš dobiti pravu iskusnjaru...a tvoje ignoriranje svih sportova (ne samo nogometa ako sam dobro shvatio) me ipak poprilično zabrinjava ali što je tu je - tvoj izbor (loš i neprirodan) i mogu samo zabrinutog pogleda pratiti tvoj put...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Kenny »

Toon je napisao/la: heh, nekada davno kada su još i dinosauri i zmajevi postojali, i ja sam njegovao sličan habitus...danas sam samo (pro)ćelava budala...možda imaš i pravo, nek se prvo cure istroše pa kad shvate koji potencijal leži u tebi ima da ti puzeći i moleći prilaze, bar ćeš dobiti pravu iskusnjaru
Znači potrošeno i iskusno
Toon je napisao/la:...a tvoje ignoriranje svih sportova (ne samo nogometa ako sam dobro shvatio) me ipak poprilično zabrinjava ali što je tu je - tvoj izbor (loš i neprirodan) i mogu samo zabrinutog pogleda pratiti tvoj put...
Zašto je neprirodno da nepratim nogomet košarku...?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la F1NAC »

Čisto ako neko želi, jeftino je. Bar tako govore :D

http://www.ebay.co.uk/itm/222164348242
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la zizi »

F1NAC je napisao/la:Čisto ako neko želi, jeftino je. Bar tako govore :D

http://www.ebay.co.uk/itm/222164348242

kako su ljudi imali nos još '73

slika
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Kenny »

F1NAC je napisao/la:Čisto ako neko želi, jeftino je. Bar tako govore :D

http://www.ebay.co.uk/itm/222164348242
Nekužim šta se tu prodaje?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la F1NAC »

Neko je iz šale stavio VB na prodaju nakon što su glasali za izlazak iz EU :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Kenny »

F1NAC je napisao/la:Neko je iz šale stavio VB na prodaju nakon što su glasali za izlazak iz EU :D
hahahaha još gledam jesam skužio dobro, ili nisam :biggrin: , znači izašli su iz tog sranja

evo još zajebancije na to http://news-bar.hr/vijesti/svijet/slove ... -slovenija
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Cuky »

nisu još...birači su se izjasnili da žele izlazak, a sad na vladajućima je da to odrade
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Kenny »

Neka samo bježe iz toga
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Alonso-champ »

Neko se sprda iz Slovenija a? Pa mi smo Njemacka za vas :biggrin:
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:nisu još...birači su se izjasnili da žele izlazak, a sad na vladajućima je da to odrade
Vlada je defakto pala s tim i na vlast ce doc ljudi koji su zagovarali izlazak. Nevjerujem da ce krsit demokraciju
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la Kenny »

Alonso-champ je napisao/la:Neko se sprda iz Slovenija a? Pa mi smo Njemacka za vas :biggrin:
Istina
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Vicevi!!!

Post Postao/la F1NAC »

Piran je naš!
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori