MotoGP/WSBK/MotoE

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori
Cuky
Moderator
Moderator
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la Cuky » 28 sij 2019, 12:20

nova Honda
slika

Nova ekipa na Yamahi koja je zamijenila Tech3 - Petronas SRT
slika
slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

F1NAC
Moderator
Moderator
Navijam za: Scuderia Ferrari

Post Postao/la F1NAC » 28 sij 2019, 12:34

Očekivao sam možda da će Honda probat iskopirat ducatijevu kutiju salate kako je zovu odiza di je auspuh. Izgleda da nije toliko bitna. No opet ne pratim toliko MotoGP pa nisam ni u toku :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 28 sij 2019, 13:11

koliko sam shvatio u njoj je spremljena elektronika koja je inače spremljena ispod spremnika... a razlog je postizanje rasporeda težine naprijed-natrag kako im odgovara
slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

speedy56
Veteran
Veteran
Navijam za: FAlonso ALotterer

Post Postao/la speedy56 » 29 sij 2019, 20:41

Ovo je ovak i onak samo nova livreja (valjda,meni je svaka Repsolka svake godine ista kao i ona prošle :lol: ) na motoru s kraja prošle sezone.
Možda i osvane nešto novoga na Hondi.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 03 vel 2019, 17:33

novi Suzuki
slika
slika
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 04 vel 2019, 08:32

Nova Yamaha
slika
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 08 vel 2019, 12:33

Na zadnjem danu testiranja u Sepangu Danilo Petruci na tvorničkom Ducatiju je za 6 desetinki srušio rekord staze na dva kotača kojeg je prošle godine postavio Lorenzo

Novi rekord je 1:58.239
slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Mad Max

Post Postao/la popeye » 08 vel 2019, 13:41

ne pratim tolko motogp ali sta ovo znaci-dominacija u najavi?
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 08 vel 2019, 15:57

Moglo bi biti... ono što sam gledao do sada po youtubeu i brzinski čitao članke... Honda izgledala ok, Yamaha izgledala ok na simulacijama utrke (barem Vinalesova) i onda došao Petruci i svi ostali u čudu
slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 08 vel 2019, 16:39

jos je to Petruci sta ce biti kad preuzme Dovi...
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 08 vel 2019, 17:24

Dovi je bio nešto sporiji od njega. Točnije 3 desetinke i to je bilo dovoljno za 4. mjesto. 2. i 3. mjesto zauzimaju još dva Ducatija, oba u bojama Pramac ekipe. Najbrži ne-Ducati bio je Vinales na Yamahi, zaostao 4 desetinke za Petruccijem
slika
slika -

speedy56
Veteran
Veteran

Post Postao/la speedy56 » 09 vel 2019, 10:19

Ne igraju tu ulogu vremena koliko tempo u utrci, a tu su najbolji bili Vinales i Rins (najviše vremena unutar 1:59).
Da ne govorimo da Marquez već nakon pol dana mora prestati voziti zbog operacije ramena, Crutchlow je također limitiran zbog gležnja, maltene jedini zdrav vozač na Hondi za 2019. je Bradl, a on je ipak samo test vozač. Honda ima novi motor i navodno su zadovljni s njime, kao da je dosta smirio temperament motocikla, tak da treba pričekati i vidjeti kaj oni imaju.

A i o tome koliko treba gledati rezultate testova najbolje govori ona 2017. u kojoj je Vinales već i prije prve utrke "bio prvak", da bi na kraju uzeo koju pobjedu na početku, Rossi pobijedio u Assenu i Yamaha od onda sve do Phillip Islanda prošle godine nebi uzela nijednu pobjedu, a o borbi za naslov da ne govorim...
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 09 vel 2019, 10:29

Te 2017 Yamaha je možda imala i najjači paket u prvom dijelu sezone. Honda i Ducati su opako radili i našli neke "trikove", legalne naravno, sa podešavanjima softvera i odjednom preskočili Yamahu. Već gotovo dvije godine Yamaha gubi na kočenju, a još puno više na ubrzanjima iz zavoja gdje fali trakcije. Navodno su na tome radili za novu sezonu. Vozači su bili zadovoljni na prvim vožnjama... al vidjet ćemo kad krenu za ozbiljno. Al ja nekako imam dojam da će ove godine ili Dovi napokon osvojiti naslov ili će Lorenzo napraviti što i Rossi pa imati naslove na Yamahi i Hondi
slika
slika -

speedy56
Veteran
Veteran

Post Postao/la speedy56 » 09 vel 2019, 11:02

Meni isto nekak vuče na Dovija.
Ducatti neće postati lošiji motor samo tak, čak štoviše, čini se da je još bolji nego prošle godine. Niti Marquez niti Lorenzo neće biti 100% fti za početak sezone + Lorenzu već sad fali 3 dana na novom motoru, tako da mislim da bi Dovi tu mogao i morao ukrasti solidne bodove.
Rinsu će vjerojatno faliti malo iskustva, a i mislim da Suzuki neće odmah biti na razini Đukca i Honda (kamo sreće da budu...)
Za Yamahu neću ništa prognozirati, dosta je ovih 2 godine škole s njima :lol:
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 09 vel 2019, 11:16

Realno za Yamahu je očekivati da će pobjediti više puta nego prošle sezone... al mislim da još uvijek nisu dovoljno dobri da se bore za naslov. KTM i Aprilia će vjerojatno i ove godine držati začelje uz možda postolje-dva u nekim kaotičnim utrkama. Suzuki bi možda mogao i pobjedu-dvije uhvatiti
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 12 vel 2019, 21:29

Tvornički KTM (desno) i Tech3 u novim bojama (lijevo).
slika
slika
slika

Tko bi rekao da ćemo vidjeti RB i TR u MotoGP :D

Red Bull KTM Ajo Moto2
slika

Red Bull KTM Ajo Moto3
slika
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 22 vel 2019, 22:28

Aprilia u novim bojama ove godine
slika
slika
slika
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 24 vel 2019, 11:16

MotoGP i WSBK su potpisali ugovore sa promotorima te će 2021. obje serije jednu utrku svog prvenstva odraditi u Indoneziji
http://www.motogp.com/en/news/2019/02/2 ... sia/284015

BUMP: Alvaro Bautista je na Ducati Panigale V4R pobjedio jučer u svojoj prvoj ikad WSBK utrci na Philip Islandu. Danas je u SuperPole utrci (novost od ove godine) koja traje 10 krugova i određuje grid za 2. utrku (koja se vozi također danas) opet uzeo pobjedu te će startati sa polea

A kad pogledaš motocikle koje voze... Strojevi koje voze u WSBK moraju biti bazirani na cestovnim modelima. Stoga sve više i više proizvođača na svoje SuperBike cestovne modele (R1, ZX-10, Panigale V4....) počinju dodavati stvari koje su im bitne za utrke. Tako npr. Aprilia i Ducati već prodaju svoje litrene cestovne modele sa aero krilcima po uzoru na MotoGP
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 25 vel 2019, 17:10

Novost u MotoGP. Već godinama kazne su bile najčešće prolazak kroz boks (koji ti doslovce uništi utrku) ili propuštanje 1-2 vozača na stazi (što je zbog različitih zaostataka bilo nekonzistentno). Na testiranjima u Dubaiju isprobana je nova stvar sa kojom su vozači bili skoro pa jednoglasno oduševljeni te će ista kazna biti uvedena u pravila, spremna za početak nove sezone.

O čemu se radi? Ako vozač više puta izađe široko sa staze umjesto dosadašnjeg propuštanja jednog ili dvojice iza sebe sada će imati "kazneni krug". Na jednom zavoju staze biti će označena dulja i sporija putanja. Vozač koji zaradi kaznu morati će u određenom roku proći tim dijelom staze te tako izgubiti vremena. Ukoliko an nekoj od staza nema mjesta za izvesti tako nešto (npr. Brno) koristit će se dosadašnje kazne

https://wtf1.com/post/motogps-new-penal ... ck-layout/
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 27 vel 2019, 22:04

I Pramac je malo promijenio dizajn boja, iako se i dalje radi o plavoj, bijeloj i crvenoj
slika
slika
slika
slika
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 09 ožu 2019, 19:16

Jedan nježni highside za Lorenza u FP3
http://www.motogp.com/en/video_update/2 ... s-into-fp3

Par minuta kasnije i Marquez je nastavio sa svojim "barem jedan pad u vikendu" ritmom
http://www.motogp.com/en/video_update/2 ... ut-of-fp3/

BUMP: Rossi je banana, barem na ovom prvom vikendu. Vinales uzeo pole, on na toj istoj Yamahi tek 14.
slika
slika
slika -

gjoko-mkd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Navijam za: Ferari

Post Postao/la gjoko-mkd » 09 ožu 2019, 19:44

Šta znam...ili je podesio Motickl više na utrku da ne jede gume(ili nešto slično...šta znam...) ili je matori definitivno matori

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 09 ožu 2019, 19:53

Ako se ne varam ugovor ima do kraja 2020. Koliko god da je čovjek legenda nadam se iskreno da nakon toga neće nastaviti kao vozač Yamahe. Yamaha je već izgubila nekoliko vozača koje je imala pod svojim okriljem u satelitskoj ekipi koji su mogli biti jako dobra zamjena za njega. Nadam se da se neće isto dogoditi sa Morbidellijem koji je sad u njihovoj satelitskoj ekipi. Osobno mislim da bi on mogao biti dobar partner Vinalesu
slika
slika -

popeye
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la popeye » 09 ožu 2019, 23:01

ja bi ipak saceko sutra sad mi zao Rosija. Ali ipak je on bio 3 prosle godine a znamo da je u trci bolji. Sacekacu sa zakljuckom.
slika

speedy56
Veteran
Veteran

Post Postao/la speedy56 » 09 ožu 2019, 23:08

Rossi je prosle godine bio top Yamaha u prvenstvu, bio bi i one pretprosle da nije slomio nogu na treningu (a i dalje je s poluslomljenom nogom vozio u Aragonu)...

Realno, izgubili su samo Zarca. Smith i Espargaro su ok vozači, ali nis sad neke preposebno, a pogotovo ne da se mogu spominjati kao postene zamjene za Rossima. I sumnjam koliko bi i Zarco kroz cijelu godinu odradio bolji posao od VR-a. Pričalo se i za Vinalesa da je iduca "velika stvar", pa je nakon par utrka 2017. to sve splasnulo i eto, Rossi ga je dobio kroz sezonu.

Inace, Rossija ovdje najvise ubija agresivan stil vožnje kod ulaza u zavoj. To pojede prednju gumu i prica je gotova. Iako, mislim da je tu jos neke u široj slici.
I na kraju krajeva, jucer ujutro je bio najbrzi, danas ujutro je bio medju top5 ako se ne varam. Imao je i Vinales x vikenda proslih sezone gdje ga je Rossi pošteno oprao pa ga se nije govorilo da je on pušiona.

I da, treba vidjeti kak bude sutra Yamaha zadnjih 5 krugova. Brzinu u kvalama su imali i prosle godine, ako dobro pamtim i Rossi i Vinales i Zarco su svaki imali neki pole, utrke su ih ubiijale. Top speed i dalje nemaju, to je bila jedna od boljaka prosle godine, treba vidjeti kak budu drzali gume kroz utrku. Ako je i tu ispadne ista priča kao prošle godine, tesko budu konkurirali za naslov.
I bas zato kaj Rossi cijelu zimu govori da to jos nije 100% to, sam skeptičan za sutra i pobjedu Yamahe.
Kamo sreće da je u krivu i on, a i ja.

I ono kaj mene najvise zabrinjava je da je Marquez tu jako jako dobar, a inače tu nije bio nesto preposeban, obično je Yamahi i Ducattiju lezala ova staza.
slika

Odgovori