MotoGP/WSBK/MotoE

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,47,gringo73,Scuderia,Cuky

Odgovori
Cuky
Moderator
Moderator
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky » 26 kol 2020, 12:21

Ali je očito da je Marc taj koji radi razliku. Pogledaj samo imena koja na Hondi kroz zadnje 2 godine nisu uspjela ništa: Lorenzo, Pedrosa (samo poneka pobjeda), Crutchlow (kao Pedrosa samo još manje), Zarco. Sada još Alex (ali on je rookie pa ćemo mu oprostiti).

Honda je bez Marqueza, da bilo kog vozača posjedneš gore, motor za sitne bodove i poneko iznenađenje. MM je taj koji je konstanta, koji je dovoljno lud da taj motor koji ne želi slušati ukroti pa makar riskirajući da se polomi. Kad sve prođe kako treba, izdominira kao npr. prošle sezone. Kad ne ide kako treba, propusti sezonu kao što se sad desilo.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika

popeye
Veteran
Veteran
Navijam za: Mad Max

Post Postao/la popeye » 26 kol 2020, 14:45

pa to je tacno MM je bolji od svih tih vozaca. ali i ta Honda je dizajnirana oko njega po njegovim afinitetima.

imas onaj slucaj kad je Rosi presao na Dukati nije uspeo pobediti ni jednom. pa se moro vratiti u Jamahu i 2015 se borio za titulu sa motorom kojeg zna. nije se ni Lorenco proslavio na tom Dukatiju. Dukati je samo Stoner znao voziti. Tako i ovu Hondu, samo je MM zna voziti jer je specificna, po njegovom stilu voznje, koji drugi ne uspevaju da se prilagode a Honda nece da pravi kompromise na motoru da bi udovoljila nekom Kraclou ili ne znam ni ja kome. Videcemo kad dovedu P. Espargara dal ce se nesto promeniti mozda su i oni shvatili da se sad ne mogu vise oslanjati samo na MM.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 12 ruj 2020, 15:43

KTM-ov Moto2 vozač Jorge Martin pozitivan je na Covid-19. Prema riječima Dr. Charte, koji je medicinski direktor za MotoGP, Jorge Martin ne pokazuje simptome te je u samoizolaciji kod kuće.

BUMP: Nadam se da će ovako izgledati i sutra na kraju utrke. Staza u Misanu očito leži Yamahi jer su u kvalifikacijama zauzel 1-2-3-4.
Poredak:
slika

slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 15 ruj 2020, 18:43

Ovog vikenda sve 4 utrke (Moto E, Moto3, Moto2 i MotoGP) su bile poprilično zanimljive, iako malo iritantne jer mi se rezultati u Moto3 i MotoGP nisu skroz dopali haha. Yamaha, točnije njeni vozači, su uspjeli dosta toga prosuti. Quartararo je pao, Vinales standardno loš, a ovaj put je to bilo još više istaknuto jer je jedini od cijelog grida izabrao tvrdu stražnju gumu. Rossiju je malo nedostajalo za taj famozni 200. podij.

I u MotoE smo mogli vidjeti novu grafiku koju je sa Dorna-om podijelio Michelin: uživo praćenje temperature gume
slika

BUMP: Na današnjem testiranju u Misanu Rossi je testirao novi ispuh na M1
slika

Do sada korištena verzija:
slika

slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 17 ruj 2020, 21:26

Mlađi Binder (Darryn) potpisao je za slijedeću sezonu sa Petronas SRT momčadi te će nastupati za njih u Moto3 seriji. Pretpostavljam da će nogu dobiti Pawi, ali još nije potvrđeno hoće li uz Bindera biti McPhee ili Pawi
https://www.sepangracingteam.com/news/p ... cat2=Moto3

BUMP: Rossi je rekao kako njegov polubrat i trenutno vodeći u Moto2 prvenstvu Luca Marini ima dobru šansu da dogovori prelazak u MotoGP iduće sezone sa Ducatijem u Reale Avintia Racing momčadi. Tu bi trebao biti partner još jednom debitantu jer bi i Enea Bastianini trebao dogodine iz Moto2 preći u redove iste ekipe. Bastianini je trenutno 2. u poretku Moto2 prvenstva.

slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 26 ruj 2020, 12:22

Evo napokon i službeno, iduće sezone Rossi i Morbidelli na Petronas Yamahama
https://www.sepangracingteam.com/news/v ... at2=MotoGP

slika

speedy56
Legenda
Legenda
Navijam za: FAlonso ALotterer

Post Postao/la speedy56 » 26 ruj 2020, 14:55

Mogli su ovi iz tvorničke i Vinalesa s Rossijem odmah poslati u Petronas....Morbidelli s 2019. motorom na pole-u =D>
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 26 ruj 2020, 16:27

Koliko sam skužio Morbidelli je na nekom hibridu prošlogodišnjeg i ovogodišnjeg modela. Motor je isti (jer je tako pravilima određeno) i zbog toga su onda i okvir i swingarm isti, ali je aerodinamika od prošle godine.

A iskreno, imam dojam da bi kroz 2 godine kad istekne ugovor Vinalesu ako ne napravi ništa do tada lako mogao ponovo talijan na tvorničku Yamahu

slika

popeye
Veteran
Veteran
Navijam za: Mad Max

Post Postao/la popeye » 27 ruj 2020, 17:26

sta se desilo sa Rosijem? vidim nije klasifikovan
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 27 ruj 2020, 17:29

Bio je na 2. mjestu i hvatao je Quartarara koji je vodio (i na kraju pobjedio). 9 krugova prije kraja je pao u T2

I to baš glup pad, evo i snimka

slika

speedy56
Legenda
Legenda
Navijam za: FAlonso ALotterer

Post Postao/la speedy56 » 28 ruj 2020, 09:58

Možda malo već dolazi do njega da je prošlo "nekoliko" utrka od Assena 2017.
Jučer je pao kad je imao priliku za pojedu, prošli vikend je pao kad je isto trebao imati dobru utrku, u Maleziji je pao one godine kad se ganjao s Marquezom....
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 28 ruj 2020, 14:47

Intervju sa #MM93 prije ovog vikenda... kaže da će natrag za 3 mjeseca

slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 30 ruj 2020, 13:22

Ducati je kompletirao svoju postavu za iduću sezonu, a ista će biti potpuno nova. Naime, nakon Millera i drugi vozač Pramac momčadi Francesco Bagnaia seli u tvorničke boje. Petrucci je već prije potvrđen na Tech3 KTM-u pored Lecuone.

https://www.motogp.com/en/news/2020/09/ ... 021/348219

Nije preostalo još puno slobodnih mjesta. Ostalo je još samo:
- 1 mjesto na Apriliji pored Aleix Espargara
- 1 mjesto na ovogodišnjem Ducatiju (Desmosedici GP20) u Avintiji pored Tito Rabata
- Oba mjesta na novom Ducatiju (Desmosedici GP21) u Pramacu

BUMP: Nema više slobodnih mjesta ni kod Pramac momčadi. Kratko nakon što je Ducati potvrdio kako će oba trenutna Pramac vozača braniti tvorničke boje iduće sezone Pramac je potvrdio svoju novu vozačku postavu. To su Johann Zarco (trenutno na Avintiji) te trenutno vozač Red Bull Ajo KTM momčadi u Moto2 klasi Jorge Martin.

https://www.motogp.com/en/news/2020/09/ ... 021/348214

Znači sada je ostalo slobodno samo 2 mjesta - jedno na Apriliji i jedno na ovogodišnjem Ducatiju u Avintiji.

slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 08 lis 2020, 10:16

Ovog vikenda vozi se VN Francuske u Le Mansu, a kao lagana uvertira tome bio je jednodnevni test jučer u Portugalu na "testu upoznavanja" gdje su MotoGP vozači i momčadi imali prilike po prvi puta isprobati stazu u Portimaou gdje će se održati finale sezone. Kako su unutar sezonska testiranja zabranjena svi aktualni vozači nisu mogli voziti svoje MotoGP strojeve. Jedini koji su imali tu privilegiju su vozači Aprilije koja zbog "nikakvih" rezultata i dalje ima koncesije. Jučer je tako Aleix Espargaro na svojoj Apriliji srušio rekord kruga na dva kotača sa svojim vremenom od 1:40.1 sa kojim je bio oko 2 desetinke brži od rekorda iz WSBK.

Yamahini vozači vozili su za WSBK pripremljene R1M, Ducatijeva družina je vozila za WSBK pripremljene Superleggera V4, a slično su se snalazili i ostali proizvođači. Jedini koji su osim Aprilije mogli voziti MotoGP strojeve su testni vozači, tako da je recimo Jorge Lorenzo prvi puta nakon zime vozio Yamahinu M1.

BUMP: Kompletira se lagano križaljka i za niže klase. Red Bull KTM Ajo tim je objavio kako će za njih slijedeće sezone voziti Raul Fernandez sa kojim će nastaviti suradnju početu ove godine, a pridružit će mu se Jaume Masia

https://www.motogp.com/en/news/2020/10/ ... 021/348739

slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 16 lis 2020, 15:32

Rossi propušta utrku ovog vikenda u Aragonu zbog pozitivnog testa na Covid... vjerojatno će ga mijenjati Jorge Lorenzo

BUMP: U Aragonu neće biti zamjene za Rossija te će tvorničke boje braniti samo Vinales.

Uz to, i Arbolino iz Moto3 klase nije u mogućnosti voziti. On doduše nije pozitivan na Covid, ali je u izolaciji jer je osoba na njegovom letu bila pozitivna.

BUMP2: Ni idućeg vikenda također u Aragonu Yamaha neće ubaciti nikog da zamijeni Rossija

slika

gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Navijam za: Ferari

Post Postao/la gjoko-mkd » 18 lis 2020, 18:36

Bravo sa malog Markeza....mogao je čak i pobjediti

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 21 lis 2020, 10:56

Honda i Repsol su danas objavili da se suradnja započeta 1995. produljuje za još 2 sezone

https://www.motogp.com/en/news/2020/10/ ... hip/352162

slika

Odgovori