WRC

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

Ajde mi molim te objasni kako bi ti organizirao utrku na nekoj drugoj lokaciji kada se o otkazivanju zbog više sile dozna 3 dana prije početka utrke (u WRC-u u ovom slučaju).

I ako je utrka otkazana zbog više sile (nevrijeme, požari, rat,....) nigdje ne stoji da se mora održati. Kalendar se skrati za tu jednu utrku i to je to.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

pa ne mora za ta 3 dana, moze za nedelju-dve. Konkretno u slucaju F1 moze se posle Brazila odvoziti jos jedan Brazil.

a ja sam objasnio zasto se nikom to ne bi svidelo. evo prvo tebi, bi li ti se svidelo da se Fetl priblizio Hamu na samo 1 bod, da ima brzi auto, i da se zadnja trka nece nikad voziti. pa ti bi prvi skako.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

Svidjelo mi se ne bi, ali to su, ponavljam, više sile na koje ni natjecatelji ni organizatori nemaju utjecaja. A kako misliš da se odradi, u tvom primjeru, još jedan Brazil? Tko bi platio za to? Brazil ili Abu Dhabi? Ili FIA? Ili vozač/momčad koji se približio i nije zadovoljan ishodom?

To je isto kao da se vozač koji je u borbi za naslov ozlijedi i ne vozi zadnje 3 utrke i sada nitko ne vozi zadnje 3 utrke dok se on ne oporavi jer nije u redu da izgubi naslov bez da uopće dođe na stazu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: WRC

Post Postao/la F1NAC »

Cuky ti shvacas da je tvoja rasprava s ovim likom ekvivalentna kao da pricas sa zidom, jedino sto zid ne daje nikakav feedback govorno :biggrin:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 12 stu 2019, 13:18 Svidjelo mi se ne bi, ali to su, ponavljam, više sile na koje ni natjecatelji ni organizatori nemaju utjecaja. A kako misliš da se odradi, u tvom primjeru, još jedan Brazil? Tko bi platio za to?
Covece u mom primeru bi Italija platila da se konacni obracun odrzi u Monci. Cuj problem platiti a sve zemlje se otimaju da ugoste F1 jer im donosi profit.

To je isto kao da se vozač koji je u borbi za naslov ozlijedi i ne vozi zadnje 3 utrke
#-o #-o #-o #-o #-o #-o jao jao necu dalje.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la: 12 stu 2019, 15:01 Cuky ti shvacas da je tvoja rasprava s ovim likom ekvivalentna kao da pricas sa zidom, jedino sto zid ne daje nikakav feedback govorno :biggrin:
opa krenuli smo sa vredjanjima, lepo. isto i ja mogu reci za tebe.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

Citroën gets out of WRC

Bounce in the World Rally Championship: Citroën gets out of the WRC. Sébastien Ogier to switch to Toyota. Peugeot builds for Hypercar for Le Mans.

From 2004 to 2012, the French won the world title nine times with Sébastien Loeb . After a year's break, they returned in 2017, but could no longer build on the successes. Not even with the commitment of World Champion Sébastien Ogier for the 2019 season: He won three rallies, but remained in third place in the World Cup.
The failure is not the only reason for the exit of Citroën from the WRC . The PSA Group is re-launching its motorsport. Yesterday Peugeot announced that from 2022 on with a Hypercar again to compete in the 24 Hours of Le Mans . Peugeot is likely to enter into a collaboration with the chassis builder Oreca and the Swiss racing team Rebellion.
With the Citroën exit is the dethroned champion Ogier without cockpit there. No problem, a champ like the Frenchman is always in demand. He will now switch to Toyota in 2020 , where the place of the newly-crowned world champion Ott Tänak will be vacant. The Este switches to Hyundai . At Toyota, Ogier meets the new rally prodigy Kalle Rovanperä, who will drive his first full-time season in 2020 and is considered the star of the future.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

Citroen i zvanicno saopstio povlacenje
Ogi u Tojoti sa Evansom
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

Ispravio ti post da se tweet pokazuje kako treba ;)

ispada da je Ogier prvi odlučio napustiti ekipu i onda oni napustili sport jer nema dostupnog prvoklasnog vozača
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 20 stu 2019, 14:44 Ispravio ti post da se tweet pokazuje kako treba ;)
hvala hteo sam i ja ispraviti ali nisam znao gde sam pogresio.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 20 stu 2019, 14:44

ispada da je Ogier prvi odlučio napustiti ekipu i onda oni napustili sport jer nema dostupnog prvoklasnog vozača
a ne znam kako je to moguce kad je imo dvogodisnji ugovor :-s

edit

imo je klauzulu nista drugo
Ogier and teammate Esapekka Lappi had a year left to run on their contracts, but the Frenchman’s decision to walk after a difficult season aboard the C3 WRC left Citroen with no lead driver.

A statement from Citroen Racing said: “Citroen decided to withdraw from its WRC programme in 2020 due to the absence of a first-class driver available for 2020 season.”

Ogier will be announced as a Toyota driver alongside Elfyn Evans and Kalle Rovanpera on Monday.

For Lappi, the future is less clear, as Citroen’s announcement seriously reduces the number of seats available in the WRC.
a Latvala i Mik isto ostali bez sedista.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

Lappi i Latvala ili Meeke će vjerojatno u Ford, pošto je njima jedino malo iskusniji vozač Evans
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

popeye je napisao/la: 30 lis 2019, 20:48 sve je to jadno. treba im Ogi.

i cudi me da su 'pustili' Tanka. pod navodnicima jer imaju para vise nego Hjundai da ga zadrze. bas se pitam sta je posredi. nije valjda da dizu sidro.
evo ova prica meni sada dobija smisao. izgleda da Tanak nije hteo ostati u Tojoti jer je vec znao za kombinaciju Ogi-Tojota i ne svidja mu se da glumi drugog vozaca kao dok su bili zajedno u M-Sportu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

Ogi u Tojoti i zvanicno
Evans i Rovanpera sa njim
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

a meni je ovo prvi puta od kad sam zaigrao Colin McRae Rally 2 da nemam za koga navijati u WRC... baš kao i u F1 i u WRC sam uvijek bio za ekipu, a ne za vozača...

Prvo je to bio Mitsubishi... onda su se oni povukli, ja sam prešao na Citroen (i za jedne i za druge sam počeo zbog boje koja podsjeća na Ferrari :lol: )... i sad se nakon toliko godina Citroen povukao i nemam za koga :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

navijaj za Hjundai imaju zajednickog sponzora oni i Ferari-Shell
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

mislim da ću ove sezone biti neutralan :)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

nego sta mislis jer je Ogi ovim sebi produzio ostanak u reliju ili ce poslusati ono sto je pre obeco da ce se povuci nakon 2020?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: WRC

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la: 27 stu 2019, 18:34 navijaj za Hjundai imaju zajednickog sponzora oni i Ferari-Shell
Meni su oni fora jer se nastoje probiti na sportskoj sceni tržišta automobila.
I solidno im ide, N serija je odlična.

Citroen recimo nije ništ posebno cestovnog napravil, unatoč odličnim rezultatima.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

Vuksa_KC je napisao/la: 28 stu 2019, 09:41 Citroen recimo nije ništ posebno cestovnog napravil, unatoč odličnim rezultatima.
Kad sam pred cca godinu dana kupovao auto interesirao sam se za C4. Tu kod nas na otoku jedan je prodavao C4 coupe sa trojim vratima u žarko crvenoj boji... ono win-win-win. Ali, kad u Citroenima vidim unutrašnjost dođe mi da se ispovraćam. Ljudi kritiziraju Teslu da je unutrašnjost minimalistička i "čudna", ali je barem funkcionalna. U C4 kojeg sam gledao unutrašnjost izgleda kao da je netko kihnuo prekidače i instrumentaciju i kako je ostalo tako su kopirali na sve primjerke.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: WRC

Post Postao/la F1NAC »

Kad vidim onaj statični centar na volanu bljuv
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

2020 Rally Chile je otkazan pred mjesec dana (tek sad sam vidio) zbog političkih nemira u državi. Još nema vijesti o mogućim drugim lokacijama koje bi uskočile umjesto njih.
https://www.autosport.com/wrc/news/1474 ... cal-unrest

Sezona počinje za 21 dan, točnije 23. siječnja već standardno relijem u Monacu koji će se održati na 16 brzinaca.

Konačna entry lista za WRC klasu je:
  1. Hyundai Motorsport - Hyundai i20 Coupe WRC
    • #6 Dani Sordo/Carlos del Barrio
    • #8 Ott Tänak/Martin Järveoja (s time da Tänak još nije potvrdio hoće li ili ne koristiti broj 1 na koji ima pravo)
    • #11 Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul
    • #19 Sébastien Loeb/Daniel Elena
  2. M-Sport Ford WRT - Ford Fiesta WRC
    • #3 Teemu Suninen/Jarmo Lehtinen
    • #4 Esapekka Lappi/Janne Ferm
    • #44 Gus Greensmith/Elliott Edmondson
  3. Toyota Gazoo Racing WRT - Toyota Yaris WRC
    • #17 Sébastien Ogier/Julien Ingrassia
    • #33 Elfyn Evans/Scott Martin
    • #69 Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen
    • #TBA Takamoto Katsuta/Daniel Barritt (nastupati će na svim Europskim eventima)
  4. TBA - Toyota Yaris WRC
    • #10 Jari-Matti Latvala/TBA (nastupiti će na 2 eventa, dok će mogući dodatni nastupi ovisiti o njegovim financijama. Još se ne zna koji će točno privatni tim brinuti o njegovom automobilu)
Također, Citröen će i dalje osigurati podršku za sve timove koji žele koristiti njihove C3 automobile u R5 varijanti za natjecanje u WRC2 klasi. A ako netko želi koristiti prošlogodišnji C3 WRC u WRC klasi Citröen će ih rado iznajmiti ili prodati.

Kriss Meeke je ostao bez sjedala.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

nove boje za M-Sport Fiestu
slika
slika


Hyundai i Toyota u nepromijenjenom ruhu
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

Ogi ce leteti sa ovom Tojotom. a sezona bi mogla biti prava dosada...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

Mislim da neće ni Tanak i Hyundai biti za baciti
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori