F2/F3/F4

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la Cuky »

a Ferrari Drivers Academy vozač Robert Shwartzman je jučer osigurao naslov u F3 vozeći za Premu. Danas je vožena zadnja utrka sezone za F3 u kojoj je također završio na podiju.
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la Cuky »

Nikita Mazepin za svoje izazivanje nesreće u 1. krugu sprint utrke dobio je kaznu od 15 mjesta na gridu za slijedeću utrku (feature utrka u Abu Dhabiju) te 4 kaznena boda
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la Cuky »

Evo još jedan pokazatelj zašto je HALO jako jako jako važan u današnjim open wheel serijama. Prošlog vikenda u talijanskoj F4 seriji u 3. utrci vikenda na Monzi došlo je do nezgode u 1. šikani gdje se bolid u crveno-bijelim Shell bojama popeo sa prednje strane BWT bolida i podnicom sjeo na vozačevu glavu (u videu ispod nezgoda je na 0:35, a snimak na kojem se vidi kako bolid sjeda na kacigu je na 0:43)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la Cuky »

Billy Monger u bolnici posjetio Juan Manuel Correau
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la Cuky »

F1 je jutros uživo na Youtubeu prenosila F3 utrku iz Macauua. Ovo je snimka, krug za zagrijavanje kreće oko 19:30 u videu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la Cuky »

Giuliano Alesi iz Ferrarijeve akademije voziti će iduće sezone u Formuli 2 i to za momčad HWA AG.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la popeye »

jel to sin od Zana Alezija?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la Cuky »

Jeste
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la Cuky »

kazneni bodovi za vozače uvedeni su 2014. 12 bodova = 1 utrka hlađenja. Nitko još od kad je taj sustav uveden nije, bilo u F1 ili nekoj od pratećih serija, uspio zaraditi 12 bodova. Mahaveer Raghunathan je u F2 to ove sezone uspio dvaput.

Prvo je na početku sezone radio gluposti, a samo u Paul Ricardu skupio 9 bodova i bio kažnjem zabranom nastupanja u Austriji. Nakon Austrije se vratio, a ovog vikenda je ponovno došao do 12 bodova tako što je na treningu napravio novu glupost. Naime, probni start se ne može raditi na izlazu iz boksa zbog specifičnosti istog u Abu Dhabiju nego se na kraju FP vozačima dozvoli probni start sa grida. Pravilo je da vozači ne smiju krenuti prije nego su krenuli oni ispred njih, kako bi se izbjeglo sudare sa zaustavljenim bolidima. Raghunathan je to odlučio ignorirati te je odlučio krenuti kad je bio spreman, iako je bio jedan red bolida ispred njega. I još je tvrdio da su bolidi ispred krenuli pa je on za njima, što nije istina.

No, zbog specifičnosti F2 natjecanja svoju drugu utrku hlađenja neće morati odraditi. Naime, hlađenje se odnosi na "event" tako da može ovaj vikend odraditi do kraja jer je ovo zadnji event u sezoni. A za razliku od F1 kazneni bodovi vrijede samo u tekućoj sezoni, a ne kalendarskih 12 mjeseci pa, ako slučajno bude na gridu iduće sezone, kazna se ne prenosi.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la Cuky »

Formula 2 kreirala je novu nagradu. Nagrada je nazvana "Antoine Hubert Award", a biti će dodjeljivana najboljem rookiju sezone
https://www.racefans.net/2019/12/11/for ... ie-driver/

BUMP: A malo su dopunili i pravilnik da se ne dogodi kao u Abu Dhabiju da vozač skupi 12 bodova i zabranu utrkivanja, pa da nema kada odraditi tu kaznu.

Od sada, ako vozač skupi 12+ bodova u slobodnim treninzima neće smjeti nastupati do kraja tog vikenda. Ako bodove skupi tokom utrke, onda se kazna odnosi na idući event.

https://www.racefans.net/2019/12/14/rag ... -loophole/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la Cuky »

zadnje dvije utrke W Series ove godine koje se voze u SAD-u i Meksiku biti će odrađene kao support utrke za F1, pošto u tim vikendima nema F2 i F3 utrka.

https://www.racefans.net/2020/01/16/w-s ... formula-1/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la Cuky »

komedija na 2. utrci otvarajućeg vikenda sezone za prvenstvo F4UAE (znači za Ujedinjene Arapske Emirate). Gotovo nitko nije pogodio startati na vrijeme. Bilo je svega... od vozača koji su krenuli prerano, do vozača koji su valjda zaspali na gridu :lol:

Na 4:30 u videu. U grafici stoji i nakon starta da je formacijski krug, ali je to stvarno start 1. kruga utrke.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la Cuky »


“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la Scuderia »

Laut Schumacher "sieht es danach aus", dass er am Jahresende bei den geplanten Formel-1-Testfahrten in Abu Dhabi für das Ferrari-Kundenteam Alfa Romeo fahren könnte. "Es sieht danach aus. Ich kann es leider noch nicht bestätigen, weil es noch nicht offiziell ist.
Mogao bi na kraju sezone na onim planiranim test-voznjama u Abu Dhabiju testirati Alfu.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la F1NAC »

Wow. Schwartzman očistio pod sa baby schumijem
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la Cuky »

A nema ni sreće baby schumi... evo danas u sprint utrci morao odustati jer mu se u kokpitu aktivirao aparat za gašenje požara
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la vidc »

Uzeo bi drugo mjesto vjerovatno
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la F1NAC »

Navodno mu je komad gume udario u prekidac za aktivaciju na vanjskoj strani. Peh.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la F1NAC »

Mali Schwartzman je dobar. Usudio bi se reć F1 materijal
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la popeye »

imam jedno pitanje tice se F2 rostera vozaca. da li smatrate da su tu vozaci kvalitetniji ili u indycaru? ja ustvari se sad ne mogu setiti ko je zadnji indikarovac koji je dosao u f1 i kolko ih je ukupno bilo u poslednjih 10 godina?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la Cuky »

Iskreno i odličnih vozača i panjeva ima i u jednoj i u drugoj seriji. Sveukupno doduše IndyCar ima iskusniji roster pa bih zato osobno dao prevagu njima
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 18 srp 2020, 20:48 Iskreno i odličnih vozača i panjeva ima i u jednoj i u drugoj seriji. Sveukupno doduše IndyCar ima iskusniji roster pa bih zato osobno dao prevagu njima
ali zasto mi se cini da su iz f2 dolazili vise nego iz indikara. ili mi se cini? ham, alonso, kimi, masa... svi su oni imali evropski pedigre. iz indija znam Bordea i brzo se vratio nazad ne znam jel postoji jos ko? Montoja je doso iz carta ali on je tamo bio samo na pozajmici dok se mesto u Vilijamsu nije oslobodilo.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la Cuky »

Jednostavno je: svi timovi osim Haasa stacionirani su u Europi, a i sam Haas ima svoju bazu tamo. Vozači koji dođu u Europu odrastati u juniorskim serijama su momčadima praktički cijelo vrijeme pod nosom, dok ovi u Indyju jednostavno ostanu po strani. Dok ostvare zapažene rezultate već su postigli neku slavu u Indy seriji i treba odmah više platiti za njih, dok ovdje već imaju u svojim juniorskim programima vozače u koje godinama ulažu i žele vratiti barem dio uloženog.

Dodatni razlog je i novi sustav za dobivanje superlicenci zadnjih 6 godina gdje ovi iz Indy serije jednostavno ne mogu tako jednostavno ugrabiti dovoljno bodova za superlicencu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 18 srp 2020, 23:11

Dodatni razlog je i novi sustav za dobivanje superlicenci zadnjih 6 godina gdje ovi iz Indy serije jednostavno ne mogu tako jednostavno ugrabiti dovoljno bodova za superlicencu
sa tim nisam upoznat kako to ide? kolko recimo dobija sampion Indycara?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: F2/F3/F4

Post Postao/la Cuky »

Vozač da bi dobio super licencu za nastupanje u F1 mora zadovoljiti nekoliko uvjeta:
- mora imati minimalno 18 godina
- mora posjedovati FIA-inu "Grade A" licencu
- mora posjedovati važeću vozačku dozvolu za upravljanje automobilom na cesti izdanu od države pod čijom nacionalnosti nastupa te ista ne smije biti oduzeta, poništena ili pod bilo kojim uvjetom koji onemogućava legalno upravljanje vozilom na javnim cestama
- mora proći ispit iz F1 sportskog koda i pravilnika
- mora odraditi barem 80% utrka u svakoj od dvije pune sezone nastupanja u serijama iz donje tablice
- mora sakupiti barem 40 bodova u posljednje 3 pune godine u bilo kojim kombinacijama u serijama navedenim u donjoj tablici

Donja tablica:
slika



Samo primjera radi: vozač može npr. ove godine nastupati u WEC-u i završiti 3. u ukupnom poretku u LMP1 klasi, te dogodine nastupati u IndyCar seriji i završiti 3. u prvenstvu i to će mu donijeti 40 bodova potrebnih za dobivanje super licence
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori