F2/F3/F4

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 2 / GP2

Post Postao/la gringo73 »

Cecotto starta zadnji zbog ovog. [-X

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 2 / GP2

Post Postao/la Cuky »

ja sam jučer skroz zaboravio da je i GP2 utrka pa nisam gledao...srećom, vidim da je miroslavmiki već postavio linkove u download i zabava dijelu.

Nego, ako se ne varam ovo je 3. i zadnja sezona sa ovim bolidima u GP2? Dogodine bi trebali imati novi bolid?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 2 / GP2

Post Postao/la K1M1 »

Da, svake 3 godine je novi bolid...

Ja sam bio gledao obje utrke, nije mi se teško probudit u 4 ujutro za gp2, uvijek zanimljivo. :)
Očekujem borbu između Calada, Leimera i Nasra za naslov ove sezone. Coletti, Bird i Evans bi isto mogli bit blizu... U svakom slučaju grid je kvalitetniji nego prošle godine, bit će zanimljivo...
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 2 / GP2

Post Postao/la Cuky »

Nisam prošle godine previše gledao, ali mi se čini da je bilo nekako više akcije na stazi nego sad u Maleziji. Prva utrka je bila onako, čuvanje guma za nedjelju (bar sam ja takav dojam stekao) dok je Coletti baš nesretno pao, kao Kimi prošle godine u Kini.

Leimer i Nasr su mi bili zanimljivi u ovoj utci, a i Cecoto se lijepo probio sa zadnjeg mjesta.

Na početku nedjeljne utrke na Skyu su najavljivali akciju, nema čuvanja guma za utrku dan kasnije i sl., a dobili procesiju prvih 11 krugova gdje je Coletti napravio prednost pa ju čuvao, a Nasr i Leimer štedili gume iza Colettija i Cecotta. Uglavnom, tek od 10-11. kruga mi je utrka bila zanimljiva i lijepo je vidjeti da je Coletti uspio sačuvati gume do kraja. Šteta i za Leimera koji je imao dobru priliku možda čak i podij uhvatit, ali eto pogriješio je. Također, Evans je lijepo iznenađenje...podij odmah u prvom nastupu u GP2.

Uglavnom, nije bilo toliko akcije koliko sam očekivao, ali nije bilo ni dosadno. Jedino se ne mogu naviknuti na ove bokseve, naučio sam na 2-3 sekunde pa mi je ovo kao cijela vječnost :D
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 2 / GP2

Post Postao/la K1M1 »

Ovaj vikend počinje i World Series by Renault. Prva postaja - Monza.
Prošle godine sam mislim pogledao sve utrke u sezoni Formule 3.5 pa se nadam da ću i ove. :) Zanimljivo da su glavni favoriti za naslov vec svi dio programa mladih vozača f1 timova, pa će i s te strane bit zanimljivo pratiti. :) Glavni favoriti za naslov po meni: Da Costa (Red Bull), Magnussen (McLaren), Vandoorne (McLaren) i Sorensen (Lotus)...
U sklopu WSBR-a je i Eurocup Formula 2.0 (baš me zanima kakav ce biti Nyck de Vries) i Eurocup Clio (gdje imamo i naše predstavnike, Ivan Pulić i Nikola Belohradski - http://www.autoportal.hr/index.php/sportc/6397)...
Prijenosi ce bit na eurosportu (mislim da je samo formula 3.5 uživo (subota i nedjelja), a za clio cup, megane trophy i formulu 2.0 budu highlightsi u nedjelju)
slika
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la K1M1 »

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la Kenny »

Danas mi je najbolji bio Da Costa, da nije bilo onog sudara mislim da bi on pobjedio. Vandorne ko je taj? nesjećam se da sam ga negdje vidio prošle sezone, ali svakako dobra vožnja
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la K1M1 »

Šteta za Da Costu, i ja mislim da bi pobijedio, opako mu se počeo približavat.. Ne kužim uopce kako i gdje mu je pukla ta guma?
A Vandoorne je prošlogodišnji prvak formule renault 2.0 eurocup i mladi mclarenov vozač od ove godine. Isto veliki talent izgleda, nešto slično kao Frijns prošle godine :)
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la Kenny »

K1M1 je napisao/la:Šteta za Da Costu, i ja mislim da bi pobijedio, opako mu se počeo približavat.. Ne kužim uopce kako i gdje mu je pukla ta guma?
A Vandoorne je prošlogodišnji prvak formule renault 2.0 eurocup i mladi mclarenov vozač od ove godine. Isto veliki talent izgleda, nešto slično kao Frijns prošle godine :)
Meni se čini da je guma pukla pri kočenju u prvi zavoj, bilo je dosta dima pri kočenju, a tek kada je prošao prvi zavoj guma je ispustila, jesi možda skužio kako je Melker izgubio komad nosa na bolidu? i start Da Coste mi nikako nije jasan čovjek je krenio dobro i kada se vratila kamera na njega dosta mjesta je izgubio

EDIT: Jel Frijns samo test vozač u Sauberu ovu sezonu?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la K1M1 »

Da, na kočenju u prvi zavoj, ali čudno jer nije mogla samo od kočenja puknut, vjerojatno je naletio na neki komadić koji je otpao od nekog bolida pa je tako pukla... I od Vandoorna ona prednja lijeva je na kraju bila dosta oštećena isto...
Melker s odrezanim nosom hehe, valjda ga je još na startu oštetio u onoj gužvi u prvom zavoju..
Kenny je napisao/la:EDIT: Jel Frijns samo test vozač u Sauberu ovu sezonu?
samo test vozač izgleda, možda i dobije priliku na kojem free practicu kasnije u sezoni, ne zna se još... Mislio je vozit gp2 ove sezone al nije uspio skupit pare za odvozit cijelu sezonu...
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la Kenny »

Kako se meni čini ovo je Da Costina sezona, zanimljivo mi ovo Arden Caterham i Red Bull sponzor :biggrin: , Vandoorne definitivno ima brzinu, a i kako si K1M1 napisao u jednom postu borba će biti između ta 3 vozača.
Webberu na kraju sezone ističe ugovor i lako je moguće da Da Costa dođe na njegovo mjesto, a to bi moglo biti kao 2007e u Mclarenu :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la K1M1 »

Da, moguće čak i izravno u red bull, jer dečko baš obećava. Iako mislim da će ga ipak prvo u toro rosso stavit, i to već sredinom ove sezone možda (tako je i alguersuari 2009.)
Magnussen odličan ovaj vikend, 2 druga mjesta. Vandoorne isto odličan. Ovaj trojac baš nekako iskače od svih ostalih.
Mogao bi bit dobar i Arthur Pic (brat od Charlesa :) ) Odličan je bio danas. Super se probio tamo negdje s 10. mjesta do 4. na kraju, s par super pretjecanja, a pace mu je bio bolji čak i od ovog top trojca... mogao bi se i on ugurat u borbu za naslov ako nastavi s ovako dobrim vožnjama..
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la Kenny »

Lako moguće da prvo uskače u Torro Rosso, kao što kažeš tako je i Alguersuari, a tako je i Vettel s tim da je on prvu utrku u BMWu vozio. Pica sam vidio da je bio dobar ovu utrku, ali nažalost nemam neki smartphone da mogu i live timing pratit, tako da nemam pojma kaki je kome race peace, ako nastavi vozit tako mogao bi biti bolji od brata. Jel možda znaš jel negdje vozi Luca Filipi? sjećam se da je prošle sezone odvezao zadnju utrku i na jednoj pobjedio u GP2, a sada ga nema nigdje
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la K1M1 »

Live timing imaš na njihovoj službenoj stranici. A što se tiče Pica došao je sa 16. mjesta na 4., i završio samo par sec iza vandoorna, i imao najbrži krug utrke.. Tu ti nije ni trebao live timing da se vidi da je imao najbolji pace. :D
U svakom slučaju bit će zanimljivo, sljedeca utrka je za 3 tjedna...
A što se tiče Fillipija nemam pojma gdje vozi ove sezone. Možda opet uleti na Monzi pa odere svih. :D
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la Kenny »

Da znam da ima live timing na sajtu, ali je malo nezgodno na laptopu gledat livetiming i utrku :biggrin: . Pica nisam gledao di je starto, vidio sam da je imao neka prestizanja i pred kraj utrke da je imao najbrži krug. Bezveze da Filipi nevozi opet, a ima talenta dok voze neki koji imaju sponzore
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la K1M1 »

gp2 race 1, za par min :arrow: http://www.firstrow1.eu/watch/181902/1/ ... fying.html" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la Kenny »

GP2, race 2: http://cricfree.tv/sky-sports-f1-live-stream.php" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la K1M1 »

GP2 Race 1 - http://www.usagoals.me/live/446939-gp2- ... tv/gratis/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.firstrow1.eu/watch/185885/1/ ... ace-1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la Armanini »

dobar prelet je ovo bio :)
srecom da nije po glavama vozio :/
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la K1M1 »

odlična utrka, kao i uvijek gp2, gušt za gledat, real racing. :)
jedino mi nije jasno zašto više ljudi koji prate f1 ne gleda gp2. Za razliku od npr. moto gp-a, gdje skoro svi koji prate moto gp prate i moto 2 i moto 3.. to mi nikad nije bilo jasno. :) Šteta, jer utrkivanje je odlično i ovo su budući f1 vozači na djelu.
A ovaj momak koji je danas pobijedio je slijedeća velika zvijezda f1, mark my words. ;) Koji talent, nije ni vozio od početka sezone, nego je upao na bahrainu, i sad u svojem drugom vikendu već pobjeda. I to u nekoj lijevoj ekipi, novoj na gridu, fantastično. =D> Pored vozača koji imaju jednu ili više sezona više iskustva od njega, s autom i tim čudnim pirelli gumama... Navijao sam za njega još prošle sezone kad je osvojio naslov u WSBR, a sada i službeno da stavim u potpis. :D

a sada gp3, na istom linku. ;)
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la Kenny »

K1M1 ljudima to sve oduzm puno vremena, neki možda imaju posla, djecu, žele otić na kavu... a to sve dok se pogleda prođe dan, meni se čini da u WSBRu ima više budućih F1 vozača nego u GP2, GP2 i WSBR su meni zanimljiviji od F1. GP2 odlična utrka Frijns odličan, GP3 danas i nije bio toliko zanimljiv, ali je dobra utrka, prvo kada sam čuo motore, odma se sjetio starih
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
wolfman
HNL kladionica super velemajstor
HNL kladionica super velemajstor
Postovi: 933
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 21:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel
Lokacija: Croatian Zagorje, Desinić City

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la wolfman »

popratim gp2 tu i tamo...genijalna serija :thumbup:
Frijns odličan danas,bez strke do pobjede =D> odlične borbe iza,Dillmann nikako nije imao svoj dan danas,Berthonova kosilica #-o
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la K1M1 »

Kenny je napisao/la:K1M1 ljudima to sve oduzm puno vremena, neki možda imaju posla, djecu, žele otić na kavu... a to sve dok se pogleda prođe dan,
istina da, nisu svi tolki zaljubljenici ko ja i ti. :) s tim da sam ja poseban ludjak sto se tice toga :D pratim skoro sve moguće serije, od gp2, gp3, pa do F3, indy serije, dtm-a, wtcc-a, wec-a... Naravno, neke pratim samo tu i tamo kad stignem al gp2 i wsbr ne propuštam, ako ne stignem pogledat izravno skinem pa gledam snimku. :)
meni se čini da u WSBRu ima više budućih F1 vozača nego u GP2
prošle godine je definitivno bilo, al ove sezone bih rekao da je izjednačeno negdje, čak bih malu prednost dao gp2.. frijns i bird su baš iz wsbr-a došli, onda gp3 prvak evans, pa odlični nasr i calado obojica u svojoj drugoj sezoni u seriji, kvalitetan grid je ove sezone u gp2.
GP3 danas i nije bio toliko zanimljiv, ali je dobra utrka, prvo kada sam čuo motore, odma se sjetio starih
ok je bio i gp3, samo su neki vozači baš bili u strašnim problemima s gumama vec nakon par krugova, to ne volim vidjet... Najviše 2 red bullova vozača, baš se pitam zašto, sigurno neki agresivan setup imali... Na kraju ellinas upao u probleme pa zamalo izgubio pobjedu, ipak izdržao jedva nakraju. :)
što se tiče motora, definitivno bolje zvuče od prošlogodišnjih. Ali zapravo imao sam priliku čut prošlogodišnje na monzi i uživo su djelovali puno bolje nego na tv-u. Na tv-u su zvučali ko kosilice. :)
wolfman je napisao/la:odlične borbe iza,Dillmann nikako nije imao svoj dan danas,Berthonova kosilica
dobar je bio dilmann, stalno u dvobojima, prava agresivna vožnja, na kraju je mogao do podija da je bio malo hladnije glave.
što se tiče berthona, baš #-o :shock:
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la F1NAC »

woaa koji luđak :D frajer uspio skinut gumu s felge koji car
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: Formula 2 / GP2 / WSR

Post Postao/la gringo73 »

Ja sam GP2 pratio/pratim od početka, dakle od Rosberga, Heikkija... Da nije bio na Eurosportu sumnjam da bih se baš više mogao posvetit. Tad je svugdje bilo sateltiskih antena. ;) Od tada, mislim da sam '08 skroz zapustio, nešto '09. DTM sam ranio pratio, zadnje 2-3 godine skoro skroz off, nekako mi dosadan. WTCC do prije 2 godine uglavnom redovito. Sve izvan F1 što se kosilo sa MotoGP (+125/250cc) nije dolazilo u obzir. WSR nisam nikad više od 2-3 trke gledao, ali ovu sezonu sam odredio pratit, kao i Indy. Indy mi je...ahh, mislim da je bio ChampCar kad sam zadnje gledao :D Ali ovu sezonu sam "unutra". WEC nemam namjeruu pratit - predugo mi je to sve, Nascar nikad - ovali su mi kao da gledam Bingo. :P
E sad, nisam se bacao u pravila GP2, ali vidim da je Dilmann išao danas tvrde/tvrde i da su komentatori napominjali da će sutra morat vozit sprint race na mekim. Znači, i oni imaju obavezu obje komponente, zbirno u obje trke? ako ne iskoristi danas, morat će sutra?
A GP3 od ove sezone imaju 400KS, a prošle samo 280...to je fina razlika ;)
slika
Odgovori