MotoGP/WSBK/MotoE

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

KTM potvrdio postavu za 2021. u MotoGP.

U tvorničkoj ekipi voziti će opet Binder, a pridružit će mu se Oliveira iz Tech3 momčadi. U Tech3 momčadi Lecuona će ostati, a pridružuje mu se Danillo Petrucci iz Ducatija
https://www.motogp.com/en/news/2020/06/ ... ups/332242
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

pa jel to istina da sledece godine mladji Markez nece voziti u Hondi? vec dolazi Espargaro?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Pol Espargaro na Repsol Hondi 2021.
https://www.motogp.com/en/news/2020/07/ ... eal/332911

BUMP: HRC je produljio ugovor sa Alex Marquezom koji je isticao na kraju ove godine za još dvije godine. Uz to, potvrđeno je da se mlađi Marqez seli na LCR Hondu koju nakon 6 godina napušta Cal Crutchlow
https://www.motogp.com/en/news/2020/07/ ... uez/332915
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la F1NAC »

wHAT? pa jos ni jednu trku nije odvozio? sto je tako los?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Da, dost indikativna odluka Honde...zanimljivo bu vidjeti kak se bu to odvijalo.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Pa nije puno pokazao baš. U Moto2 mu je jako dugo trebalo da se izbori za naslov. Tek u svojoj petoj sezoni je osvojio naslov nakon 4 prilično prosječne sezone. A na testiranjima nije praktički ništa posebno pokazao.

S druge strane Honda mu očito dovoljno vjeruje da sa njime zamijeni Crutchlowa u LCR-u


BUMP: Rezultati 1. sesije na testu u Jerezu pred početak sezone
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

jel se to vozila samo jedna sesija?

zao mi je sto su vec sikanirali brata a nije odvozio ni jednu trku.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

2 sesije, bila je jedna ujutro i jedna popodne.
Ovo su rezultati sa popodnevne:
slika


I kombinirana najbrža vremena za svakog vozača iz obje sesije:
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Marquez još jednom pokazao da nije s ove planete.
Šteta za ovaj pad. Malo strpljenja je falilo i dobil bi Vinalesa.
Samo da ne bu neka veća ozljeda od ovoga sad.
Nisam njegov navijač, ali ko god vidi vožnje ko ova danas, mora se smrznuti na to.

E da - Quartararo =D>
Odlično kontrolirana utrka, iako sam dojma da bi Marquez imal jači tempo.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Marquez pretrpio frakturu desnog ramena koja je nastala kao direktna posljedica udarca prednjeg kotača njegovog motocikla. Biti će zadržan na promatranjima slijedećih 12h, a sutra ga prevoze u Barcelonu gdje će biti operiran. Još nije moguće potvrditi hoće li moći idućeg vikenda nastupati na VN Andaluzije te hoće li biti u mogućnosti nastupati u Češkoj i Austriji

https://www.motogp.com/en/news/2020/07/ ... ash/334185
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Ne zvuči to dobro baš...
Pitanje kolko može tjerati on još ovakav stil vožnje.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

meni nije jasno kod onog prvog izletanja kako je mogo izleteti to je krivina gde se obicno ne gresi.

drugi pad je vec posledica istrosenosti guma i forsiranja po svaku cenu. da je malo pametniji prihvatio bi 3. mesto. ovako je sad i upitno kad ce se vratiti i kakav ce biti.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Nije po rezultatima tu gdje je u ovako mladoj dobi zato što je "prihvaćao 3. mjesto" nego zato što je uvijek sebe i svoju Hondu forsirao više nego što je realno moguće. Takav način vožnje i takav mentalitet sa sobom nose i određene rizike, no sreća ga je do danas obično mazila i pazila.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 19 srp 2020, 18:13 Nije po rezultatima tu gdje je u ovako mladoj dobi zato što je "prihvaćao 3. mjesto" nego zato što je uvijek sebe i svoju Hondu forsirao više nego što je realno moguće. Takav način vožnje i takav mentalitet sa sobom nose i određene rizike, no sreća ga je do danas obično mazila i pazila.
znam ali tek je prva trka ima vreme ispraviti greske. nekad treba i pametno odvoziti.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Sezona je kratka...svaki bod se broji. Drugo mjesto je bilo na dohvat ruke, imao je mjeru Vinelesa, ne sumnjam da bi ga prošao, a bilo je i dosta krugova još.
Samo je mrvicu strpljenja falilo, pogotovo nakon kaj je zavoj prije pada imal pošteno upozorenje . Quartarara ovak i onak nebi stigao, tak da nije bilo nužno isti tren proći Vinalesa.

Inače, jedan od razloga zake je do sada kraj svih onih padova u pravilu prolazio bez ozljeda, je da kod treninga, jako puno pažnje daje istezljivosti, tak da se tijelo kod padova ponašalo kao guma.
Sad je još imao peh da ga je od svih mogućih mjesta, motor baš udario u to rame, najslabiju mu točku.

Veliki problem za Hondu sad. Ako se Marc ne vrati, na Repsolki imaju samo Alexa, a na LCR-u je i Crutchlow pod upitnikom nakon pada u zagrijavanju danas. Jedini redovan vozač koji može neke bodove uzeti im je Taka Naka, a on je predaleko postolja.
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Meni ovo ne djeluje preoptimistično :/ Sve u svemu, držim fige da prebrodi to. Čini se da je Yamaha našla neke performanse, Quartararo je opasan, Vinales je tu...bil bi to opaki fight.

Edit:
Navodno je stvar puno ozbiljnija nego kaj to hoće iz kampa MM/Honda objaviti
Mir’s mention of nerve damage could well be the primary concern, with The Race’s sources in the MotoGP paddock already hearing rumours that, despite a statement released by Honda playing down the situation, it could be a very severe injury.

The radial nerve in the right arm is in control of the muscle actions that allow riders to open and close the throttle of a motorbike.

Should the paralysis there indeed be severe and persist after treatment, there could be long-term implications for Marquez’s career.
https://the-race.com/motogp/nerve-damag ... n-thought/

Nije najlakše ovo pročitati...
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

ako je Kvarta ovakav na satelitskoj masini kakav ce tek biti dogodine na fabrickoj.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Već sad on vozi tvornički motocikl, samo u Petronasovoj momčadi, tak da kaj se tiče mašine, nebi trebal napraviti veliki iskorak.
U prednosti će biti jer će moći više utjecati na razvoj i jer bi tvornička momčad u teoriji trebala biti bolja od satelitske

On je na full factory-spec biciklu, dok Morbidelli ima neki hibrid, malo jači satelitski motocikl, ali ipak ne baš full 2020.-spec.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

dobro je korak po korak napreduje

bilo bi mi drago i Suzuki da se ukljuci, sta je sa Rinsom i on neku povredu zadobio?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Rins je u kvalama imao pad, baš na istom mjestu na kojem je Miller pao netom prije njega.
Uglavnom, zbog toga je morao propustiti utrku. E sad kaj je točno slomil, ne znam niti sam...
slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la gjoko-mkd »

Pre godinu i više sam pisao nešto...i sada ću opet.

Prevelika je sličnost F1 i Moto GP-ja u vezi Petronasa... i prošle godine je bilo slučajeva da Petronasova ekipa da bude superijornija

Ima neke kemije u njihovo gorivo, a najviše se spominje umjetno ubavicanje kisika u samo gorivo, t.j. nešto slicno kao auta sa nitro pogonom
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Pa znao je i Tech3 (dok su bili na Yamahi) u nekim utrkama biti bolji od tvorničke Yamahe.
Zarco je također uzeo i nekoliko pole positiona na tom motoru, a i Folger je pokazao potencijala, no onda je pokupio onu neku bolest.
Tech3 nije imal veze s Petronasom.
Ne vidim tu neke sumnjivog. Rossi je na tvorničkom motoru, ali on sam nema više svoj tempo očito, ništa čudno da je iza Petronas SRT-a.
Vinales, kakav god da je, nije nikada bio full konstantan. Bilo tokom pojedinačne utrke, bilo tokom cijele sezone.
Quartararo je opaki talent i vozi jednak motor kao taj Vinales.
Vinales je sad još startao i na krivim gumama i normalno da je ovaj bio ispred njega.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Tako i ja razmišljam. Quartararo je opaki talent. Još uvijek nije "skroz izbrušen" i pomalo je nekonzistentan, ali se po brzini čini jedan od najboljih koje trenutno imamo u MotoGP-u. Rossi je, koliko god je žalosno to reći, pomalo prošlost. Nema tu više te brzine koja ga je nekad krasila. Vinales je najbolje opisan sa jednom riječju: nekonzistentan. Takav je bio i na Suzukiju i zadnjih godina na Yamahi.


BUMP: Marc Marquez neće nastupiti na VN Andaluzije ovog vikenda, a Honda ga neće mijenjati nego će nastupiti samo sa Alexom. Ciljaju povratak na VN Češke
https://www.motorsport.com/motogp/news/ ... t/4840961/


BUMP2: Ovaj nije normalan. Marc Marquez danas putuje natrag u Jerez gdje se nada da će mu doktori na pregledu dopustiti da vozi već ovog vikenda
https://www.motogp.com/en/news/2020/07/ ... -gp/334613
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la mrd »

Ne znam ko je ovde luđi, Marquez ili ovaj medicinski tim:
Uglavnom, ajd vidićemo. Ja bih volio malo da odmori da se zakuva sezona.
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Medicinski tim odradi svoj posao, svoje testove ozlijeđenog dijela tijela i ako ih vozač odradi bez poteškoća, pokazivanja boli, ako mu neka vrsta kretanja tijela nije ograničena - doktori ga moraju pustiti na utrku jer je vozač pokazao da je sposoban voziti motor (druga stvar je kakav je vozač nakon 20 krugova utrke na tom motoru, ali ne postoji nikakav test koji ce simulirati 20 krugova Motogp mašine).

Naravno da vozači na tome "varaju", stišću zube i pokrivaju bol. Na kraju krajeva, nebi bili onda tu di jesu da nisu takvi.
Crutchlow je u Silverstoneu 2012. slomio gležanj.
Na medicinskom testu doktor mu je rekao da skoči s jedne stepenice.
Naravno da je to napravil bez problema i naravno da je unutra cijeli kuhal od boli.

David Emmett se na twitteru, kao i o ostalim temama u motogpu, kvalitetno raspisao o tome.

Kaj se mene tiče, ne bih htio da propušta previše utrka, kolko god prvenstvo bilo zanimljivije, necu da je zbog toga zanimljivije.
Ali isto tak, neću niti da se sad još jednom raspadne s tog divljačkog motora i možda završi karijeru. Njega je privilegija pratiti live, mislim da bi bez problema to moglo biti jos dobar broj godina.
Malo je falilo za živac ovog puta, tak da je ovo bilo puno ozbiljnije nego kaj se čini.
slika
Odgovori