MotoGP/WSBK/MotoE

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 25 kol 2020, 20:53

Taj motor ne voze samo Marc i Alex. Voze ga i Crutchlow i Nakagami koji su prilično iskusni MotoGP vozači sa već nekoliko sezona provedenih na Hondi. A dodaj tu i Bradla koji je Hondin službeni testni vozač i koji je razvijao taj motocikl, pa se svejedno muči protiv ostalih.
da ali to nije fabricki tim vec satelitski. svejedno stoji ono sto stalno ponavljam Honda je sve stavila na MM drugi im nisu bitni.
Odgovor po čemu zaključujem: Po tome što je u 5 utrka ove sezone ostaloj četvorici vozača na njemu najbolji rezultat 4. mjesto i što je samo Aprilija lošija od Honde ove sezone.
prosle godine u prvih 5 trka Kraclov i Nakagami samo 1 postolje dele. svi Hondini vozaci sem MM. i ko je na kraju uzo i konstruktorsku i vozacku titulu? To se ne moze sa njesra motorom.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Prošle godine i ove godine Hondin motocikl nije isti. Ako ne vjeruješ obrati se ovogodišnjim zimskim testiranjima gdje su bili toliko zbunjeni sa činjenicom da je ovaj loš da je Marc u Katru testirao paralelno i prošlogodišnji i ovogodišnji da probaju to riješiti, a čak se spominjalo da bi početak sezone mogli odraditi sa prošlogodišnjim.

Ako vozač osvoji naslov onda je skoro automatski da će i konstruktor osvojiti naslov. U poretku konstruktora samo najbolje plasirani vozač donosi bodove, a to je zato što nemaju svi jednak broj satelita pa ne bi bilo pošteno da Ducati recimo ima 6 vozača koji skupljaju bodove, a da Suzuki i Aprilija npr. po samo 2.

To što su Crutchlow i Nakagami na satelitu uopće ne uzimam kao opravdanje jer imaju tvorničke motore. Uostalom, često susateliti ispred tvorničkih i kod Yamahe i kod Ducatija i evo sad se dogodi i kod KTM-a.

I još nešto, k stvarno ne mogu dovoljno naglasiti koliko je to bitno: To kakav je bio prošlogodišnji motocikl uopće ne igra ulogu u tome je li ovaj ili nije loš


BUMP: Iz Ducatija su potvrdili kako će Bagnaia ostati sa njima još 2 godine te kako je Zarco još sa njima sigurno iduće sezone. Odluku o tome koji od njih dvoje će biti uz Millera iduće sezone na tvorničkoj mašini donijeti će prije slijedeće utrke.

https://www.motogp.com/en/news/2020/08/ ... ano/340924
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

pa ti si reko u prvih 5 trka ove sezone niko od Hondinih vozaca nije bio na podijumu. ja sam samo povuko paralelu sa proslom godinom gde isto u prvih 5 trka samo je jedan vozac jednom bio na podijumu.(sem MM)

mozda je ovogodisnji motor i losiji ali ne toliko da je njesra. jer ne bi sigurno MM sa zadnjeg mesta posle izletanja uspeo da stigne do 3 pre konacnog pada.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Ali je očito da je Marc taj koji radi razliku. Pogledaj samo imena koja na Hondi kroz zadnje 2 godine nisu uspjela ništa: Lorenzo, Pedrosa (samo poneka pobjeda), Crutchlow (kao Pedrosa samo još manje), Zarco. Sada još Alex (ali on je rookie pa ćemo mu oprostiti).

Honda je bez Marqueza, da bilo kog vozača posjedneš gore, motor za sitne bodove i poneko iznenađenje. MM je taj koji je konstanta, koji je dovoljno lud da taj motor koji ne želi slušati ukroti pa makar riskirajući da se polomi. Kad sve prođe kako treba, izdominira kao npr. prošle sezone. Kad ne ide kako treba, propusti sezonu kao što se sad desilo.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

pa to je tacno MM je bolji od svih tih vozaca. ali i ta Honda je dizajnirana oko njega po njegovim afinitetima.

imas onaj slucaj kad je Rosi presao na Dukati nije uspeo pobediti ni jednom. pa se moro vratiti u Jamahu i 2015 se borio za titulu sa motorom kojeg zna. nije se ni Lorenco proslavio na tom Dukatiju. Dukati je samo Stoner znao voziti. Tako i ovu Hondu, samo je MM zna voziti jer je specificna, po njegovom stilu voznje, koji drugi ne uspevaju da se prilagode a Honda nece da pravi kompromise na motoru da bi udovoljila nekom Kraclou ili ne znam ni ja kome. Videcemo kad dovedu P. Espargara dal ce se nesto promeniti mozda su i oni shvatili da se sad ne mogu vise oslanjati samo na MM.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Evo napokon i službeno, iduće sezone Rossi i Morbidelli na Petronas Yamahama
https://www.sepangracingteam.com/news/v ... at2=MotoGP
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Mogli su ovi iz tvorničke i Vinalesa s Rossijem odmah poslati u Petronas....Morbidelli s 2019. motorom na pole-u =D>
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Koliko sam skužio Morbidelli je na nekom hibridu prošlogodišnjeg i ovogodišnjeg modela. Motor je isti (jer je tako pravilima određeno) i zbog toga su onda i okvir i swingarm isti, ali je aerodinamika od prošle godine.

A iskreno, imam dojam da bi kroz 2 godine kad istekne ugovor Vinalesu ako ne napravi ništa do tada lako mogao ponovo talijan na tvorničku Yamahu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la popeye »

sta se desilo sa Rosijem? vidim nije klasifikovan
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Bio je na 2. mjestu i hvatao je Quartarara koji je vodio (i na kraju pobjedio). 9 krugova prije kraja je pao u T2


I to baš glup pad, evo i snimka
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Možda malo već dolazi do njega da je prošlo "nekoliko" utrka od Assena 2017.
Jučer je pao kad je imao priliku za pojedu, prošli vikend je pao kad je isto trebao imati dobru utrku, u Maleziji je pao one godine kad se ganjao s Marquezom....
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Intervju sa #MM93 prije ovog vikenda... kaže da će natrag za 3 mjeseca
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Ducati je kompletirao svoju postavu za iduću sezonu, a ista će biti potpuno nova. Naime, nakon Millera i drugi vozač Pramac momčadi Francesco Bagnaia seli u tvorničke boje. Petrucci je već prije potvrđen na Tech3 KTM-u pored Lecuone.

https://www.motogp.com/en/news/2020/09/ ... 021/348219


Nije preostalo još puno slobodnih mjesta. Ostalo je još samo:
- 1 mjesto na Apriliji pored Aleix Espargara
- 1 mjesto na ovogodišnjem Ducatiju (Desmosedici GP20) u Avintiji pored Tito Rabata
- Oba mjesta na novom Ducatiju (Desmosedici GP21) u Pramacu


BUMP: Nema više slobodnih mjesta ni kod Pramac momčadi. Kratko nakon što je Ducati potvrdio kako će oba trenutna Pramac vozača braniti tvorničke boje iduće sezone Pramac je potvrdio svoju novu vozačku postavu. To su Johann Zarco (trenutno na Avintiji) te trenutno vozač Red Bull Ajo KTM momčadi u Moto2 klasi Jorge Martin.

https://www.motogp.com/en/news/2020/09/ ... 021/348214

Znači sada je ostalo slobodno samo 2 mjesta - jedno na Apriliji i jedno na ovogodišnjem Ducatiju u Avintiji.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Ovog vikenda vozi se VN Francuske u Le Mansu, a kao lagana uvertira tome bio je jednodnevni test jučer u Portugalu na "testu upoznavanja" gdje su MotoGP vozači i momčadi imali prilike po prvi puta isprobati stazu u Portimaou gdje će se održati finale sezone. Kako su unutar sezonska testiranja zabranjena svi aktualni vozači nisu mogli voziti svoje MotoGP strojeve. Jedini koji su imali tu privilegiju su vozači Aprilije koja zbog "nikakvih" rezultata i dalje ima koncesije. Jučer je tako Aleix Espargaro na svojoj Apriliji srušio rekord kruga na dva kotača sa svojim vremenom od 1:40.1 sa kojim je bio oko 2 desetinke brži od rekorda iz WSBK.

Yamahini vozači vozili su za WSBK pripremljene R1M, Ducatijeva družina je vozila za WSBK pripremljene Superleggera V4, a slično su se snalazili i ostali proizvođači. Jedini koji su osim Aprilije mogli voziti MotoGP strojeve su testni vozači, tako da je recimo Jorge Lorenzo prvi puta nakon zime vozio Yamahinu M1.




BUMP: Kompletira se lagano križaljka i za niže klase. Red Bull KTM Ajo tim je objavio kako će za njih slijedeće sezone voziti Raul Fernandez sa kojim će nastaviti suradnju početu ove godine, a pridružit će mu se Jaume Masia

https://www.motogp.com/en/news/2020/10/ ... 021/348739
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Rossi propušta utrku ovog vikenda u Aragonu zbog pozitivnog testa na Covid... vjerojatno će ga mijenjati Jorge Lorenzo

BUMP: U Aragonu neće biti zamjene za Rossija te će tvorničke boje braniti samo Vinales.

Uz to, i Arbolino iz Moto3 klase nije u mogućnosti voziti. On doduše nije pozitivan na Covid, ali je u izolaciji jer je osoba na njegovom letu bila pozitivna.


BUMP2: Ni idućeg vikenda također u Aragonu Yamaha neće ubaciti nikog da zamijeni Rossija
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la gjoko-mkd »

Bravo sa malog Markeza....mogao je čak i pobjediti
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Honda i Repsol su danas objavili da se suradnja započeta 1995. produljuje za još 2 sezone

https://www.motogp.com/en/news/2020/10/ ... hip/352162
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Zanimljivo jučer u kvalifikacijama za MotoGP. Takaaki Nakagami je ugrabio svoj prvi pole position u MotoGP klasi. To je također i prvi pole za japanskog vozača još od 2004. kada je to isto uspio Makoto Tamada.

Grid za Teruel GP
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Promjena u vozačkoj postavi kod Aprilije. Bradley Smith koji mijenja Iannonea propustiti će poslijednje tri utrke. Aprilia želi dati priliku svojem test vozaču i osvajaču ovogodišnjeg talijanskog Superbike prvenstva Lorenzo Savadoriju. Savadori je ove sezone dominantno osvojio talijansko SBK prvenstvo sa 6 pobjeda i 2 druga mjesta.

https://www.motogp.com/en/news/2020/10/ ... mao/353716
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Yamaha je danas potvrdila da će Garrett Gerloff biti spreman uskočiti ukoliko Rossi ne bude mogao nastupati ni na utrci u Valenciji ovog vikenda. Rossi mora imati dva negativna testa prije nego se može vratiti, a danas bi trebao odraditi prvi test.

Garrett Gerloff iz SAD-a je 25-godišnji vozač Yamahinog "GRT Yamaha WorldSBK Junior Team" tima u WSBK natjecanju. Nakon brojnih pobjeda i naslova u nacionalnim i juniorskim serijama 2015. debitira u MotoAmerica Supersport klasi gdje sezonu završava kao 3. da bi iduće dvije sezone obje bio osvajač. 2018. je promoviran u Yamahinu tvorničku ekipu u MotoAmerica Superbike klasi gdje je sezonu završio kao 5., da bi 2019. završio kao 3. sa 4 pobjede i 11 podija.

https://www.motogp.com/en/news/2020/11/ ... der/353947
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Yamaha kao konstruktor te obje njihove ekipe kažnjeni su sa oduzimanjem bodova jer nisu ispoštovali proceduru kod tehničkih promjena (ne piše točno kojih).

Yamaha je ostala bez 50 konstruktorskih bodova (duplo od bodova osvojenih kada nije poštovana procedura) te sada konstruktorski poredak izgleda ovako:
Ducati - 171
Suzuki - 163
Yamaha - 158
KTM - 143
Honda - 117
Aprilia - 36


Monster Energy Yamaha MotoGP ostali su bez 20 bodova u momčadskom poretku, a Petronas Yamaha SRT je ostao bez 37 bodova u momčadskom poretku. To je točan broj bodova osvojen u istom razdoblju u kojem je došlo do prijestupa. Momčadski poredak nakon ovih kazni izgleda ovako:
Team Suzuki Ecstar - 242
Petronas Yamaha SRT - 198
Ducati Team - 180
Red Bull KTM Factory Racing - 157
Monster Energy Yamaha MotoGP - 156
Pramac Racing - 128
LCR Honda - 118
Red Bull KTM Tech3 - 106
Repsol Honda Team - 79
Esponsorama Racing - 74
Aprilia Racing Team Gresini - 39


Bodovi vozača nisu dirani.

https://www.motogp.com/en/news/2020/11/ ... nts/354054


BUMP: Navodno se radi o zamjeni neispravnih ventila u motorima, a koje su dobili od različitog dobavljača od onog od kojeg inače dobivaju. Trebala im je suglasnost svih konstruktora za tu promjenu, ali su oni malo požurili i eto kazne.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la gjoko-mkd »

Kao sto se sećam na prve 2-3 utrke Yamaha je ispucala 5 od 6 motora namenjenih za celu sezonu
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

nisu ih ispucali, sve su mogli i dalje koristiti... ali inače nije normalno da se svi "načmu" tako rano.

PS: Rossijev test na Covid je danas bio negativan te smije prekinuti samoizolaciju i putovati. Putuje danas u Valenciju, a sutra ima za odraditi i drugi test. Ukoliko isti također bude negativan onda će se moći pridružiti momčadi i nastupati ovog vikenda. Ako bude pozitivan onda neće moći nastupati i mijenjat će ga već prije potvrđena zamjena Garrett Gerloff


BUMP: Gerloff je odradio FP1 za Yamahu. Kako je čudno vidjeti tvorničku Yamahu bez 12 ili 46 na nosu...
slika

Objavljen je provizorni kalendar za 2021
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

I taman na kraju sezone još malo problema za Yamahu. Vinales mora koristiti 6. motor ove sezone (ograničenje je 5) što znači da će utrku u Valenciji ove nedjelje startati iz boksa.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Evo i potvrde da će Tito Rabat ostati bez mjesta u Esponsorama Racing teamu. Zamijeniti će ga Rossijev polubrat Luca Marini, te će momčad tako u sezonu ući sa dva rookieja: ranije je potvrđen i Enea Bastianini.
https://www.motorsport.com/motogp/news/ ... a/4905321/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori