MotoGP/WSBK/MotoE

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la gjoko-mkd » 06 lis 2019, 11:28

Mora da je gorivo Petronasa jače od ostalih(pre svega zahvaljuči Mercerdesu u F1)...čim satelitski tim je u zadnje vreme brži od tvorničkog

Cuky
Moderator
Moderator
Navijam za: Ferrari

Post Postao/la Cuky » 06 lis 2019, 12:37

satelitska ekipa, a posebno Quartararo, su dobar dio sezone brži od tvorničkog, posebno u kvalifikacijama. U utrkama uglavnom iskusniji Rossi i Vinales prođu ispred, ali ni to nije garantirano svaki put.

A i ukupni poredak ukazuje da nisu sateliti loši:
Vinales je 4. sa 163 boda. Rossi je 6. sa 145, a Quartararo je 7. sa 143 boda.

Što se kvalifikacija tiče Quartararo ima 4 polea, Vinales ima 2 i ostalo su sve Marquez (13 komada).
slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la gjoko-mkd » 06 lis 2019, 19:52

a šta je razlika?

gorivo......

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 07 lis 2019, 10:53

Razlike su, između ostalog:
- tvronička momčad konstantno nadograđuje motocikl, dok satelitska nakon što se skupi nekoliko nadogradnji dobije paket... zbog toga oni, umjesto da traže performanse kroz nadogradnje iste traže kroz setup i sl.
- vozači
- ljudi koji rade sa vozačima
- manji pritisak jer im Yamaha iz Japana ne visi za vratom pa mogu više riskirati

BUMP: Iz Alpinestarsa su objavili podatke iz odijela kod Marquezovog pada u FP1... 26G je bila sila kod udarca, a nakon što se zračni jastuk aktivirao dok se Marc nije zaustavio prošlo je 4.81 sekundi
slika
slika -
"A gravel trap which you can drive out of, is a rubbish gravel trap" - Martin Brundle

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 16 lis 2019, 11:15

Johann Zarco će na zadnje 3 utrke sezone voziti za LCR Honda Idemitsu Team kao zamjena za Takaaki Nakagamija koji ide na operaciju ramena kako bi bio spreman za početak priprema za sezonu 2020. Nakagami će još nastupiti na svojoj i Hondinoj domaćoj utrci u Motegiju, a onda uskače Zarco

https://www.motogp.com/en/news/2019/10/ ... 019/312903
slika
slika -

popeye
Veteran
Veteran
Navijam za: Mad Max

Post Postao/la popeye » 18 lis 2019, 18:53

mislim da Honda zeli Zarka umesto Lorenca.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 19 lis 2019, 10:43

Alex lagano počinje starijeg brata kopirati?

A u kvalifikacijama za VN Japana u MotoGP obje satelitske Yamahe su u 1. redu pored Marqueza na poleu. Tvorničke Yamahe su 4. Vinales i tek 10. Rossi
slika
slika
slika -

popeye
Veteran
Veteran

Post Postao/la popeye » 19 lis 2019, 11:15

MM protiv 3 Jamahe ustacu ujutru da gledam ovo :thumbup:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."

gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la gjoko-mkd » 19 lis 2019, 12:38

Opet ću reči.....sada još sigurniji.....gorivo Petronasa donosi razliku kod Yamahe, a ujedno je to što drži svih ovih godina Mercedes toliko jak

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 19 lis 2019, 13:33

Ja sam uvjeren da ne donosi razliku. Dapače, mislim da je SRT tim tu čak u lošijoj situaciji nego tvornička momčad. Nema baš logike da agregat u motociklu radi bolje sa Petronas gorivom nego sa Eneos gorivom koje koristi tvornička ekipa, a za koje je dizajniran. Uostalom, u svim speed trapovima ovog vikenda barem jedna, a nekad i obje, tvornička Yamaha je bila uvijek brža od obje satelitske.
slika
slika -

popeye
Veteran
Veteran

Post Postao/la popeye » 19 lis 2019, 19:20

gjoko-mkd je napisao/la:
19 lis 2019, 12:38
Opet ću reči.....sada još sigurniji.....gorivo Petronasa donosi razliku kod Yamahe, a ujedno je to što drži svih ovih godina Mercedes toliko jak
otkud malezijci da prave bolje gorivo od Shela i amerikanaca (Mobil1)

Petronas nema ni na mapi dok su ova dva u vrhu.
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 19 lis 2019, 20:54

To zbog F1... a nije toliko stvar u samom gorivu da je najbolje koliko su Petronas gorivo i Mercedesova PU međusobno usklađeni za rad jedno s drugim.

Baš kao i Ferrari i Shell.
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 22 lis 2019, 10:55

popeye je napisao/la:
18 lis 2019, 18:53
mislim da Honda zeli Zarka umesto Lorenca.
Moguće. Realno, bilo tko bi vjerojatno na ovoj Hondi bio bolji od Lorenza koji se nikako nije snašao. Ali recimo da do toga dođe, da se Lorenzo i Honda raziđu na kraju sezone i Honda potpiše Zarca ili napokon da šansu Crutchlowu u tvorničkim bojama, što ostaje Lorenzu? Za iduću sezonu samo je jedno jedino mjesto slobodno na gridu, a to je drugi motocikl u tvorničkoj momčadi KTM-a pored Pol Espargara. A nekako imam dojam da se njemu neće ići na KTM. Tako da mu onda ostaje jedino biti test vozač nekoj ekipi ili da ode u WSBK
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 24 lis 2019, 08:51

popunjena su sva mjesta za iduću sezonu. KTM je objavio kako će trenutno Moto2 vozač Brad Binder umjesto za Tech3 momčad iduće sezone u MotoGP debitirati za tvirničku momčad, dok će društvo Oliveiri u Tech3 bojama raditi još jedan debitant, također promoviran iz Moto2, Iker Lecuona
slika
slika -

popeye
Veteran
Veteran

Post Postao/la popeye » 24 lis 2019, 20:13

slika

nadam se da ce ovom Kvartararu dati punu podrsku jer od one dvojice nema nista.

a voleo bih i Suzuki da 'digne igru'.

Dukati sa Doviciozom nikad nece biti sampion jer Dovi nije 'tog kova'.

i naravno svi oni ce pokusti skinuti Markeza sa trona ali kao i svake godine niko nece uspeti ;)
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 24 lis 2019, 20:31

Iduća sezona bi mogla biti zanimljiva. Kod Yamahe već godinama je problem motor, točnije od kada se prešlo na standardiziranu elektroniku motocikl je dobar, ali motor nema vozljivost kao Honda ili snagu kao Honda i Ducati. To su navodno riješili za iduću sezonu, jer novi motor stiže u Yamahe.

Ducati je u Japanu najavio da iduće sezone stiže potpuno novi motor i potpuno novi motocikl. Njima ne fali snage i stabilnosti, ali im fali okretnosti u zavojima.

Ako i jedni i drugi uspiju riješiti to što su zamislili, a Honda i dalje bude teška za voziti kao ove godine mislim da bi Marcu mogla biti jako teška sezona.
slika
slika -

popeye
Veteran
Veteran

Post Postao/la popeye » 25 lis 2019, 15:41

Caki kako komentarises ovo

slika
slika

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 25 lis 2019, 16:17

Jednostavno... nogomet je najpopularniji sport i nije čudno da ima 4 svoja natjecanja u top 5. Samo me malo iznenadilo da je FIFA WC tako nisko. NFL znam dosta ljudi koji prate, Indija je velika država i tamo skoro svi prate kriket. A motosport se, u bilo kojoj disciplini, nikad nije po popularnosti mogao mjeriti sa ovim drugima.

Iznenađuje me malo da je NBA tako visoko, ali recimo da sam se i ja ove godine navukao. UFC mi definitivno nije jasan kako je dospio tako visoko :D
slika
slika -

popeye
Veteran
Veteran

Post Postao/la popeye » 25 lis 2019, 18:28

pazi ovo je samo na drustvenim mrezama. Jer u tv rejtinzima je F1 najgledaniji motorsport.
slika

gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la gjoko-mkd » 25 lis 2019, 19:04

Kengur( tako mi zovemo ovaj dugorepni problematični stvor)...istrčao ispred Janonea....i spasao glavu...

https://mobile.twitter.com/MotoGP/statu ... a-priseben

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 25 lis 2019, 20:26

Uvijek Ianone ima problema sa životinjama u Australiji. Danas klokan, a pred koju godinu dok je još bio na Ducatiju ga je galeb pogodio u glavu
slika
slika -

gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak

Post Postao/la gjoko-mkd » 25 lis 2019, 20:47

Da...klokan...znam da je bio neki izraz....ali zaboravio sam( od kad je Max Tv prestao da prenosi HTV. ..malo po malo neku reč zaboravljam)

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 26 lis 2019, 17:20

Ne kužim kako je Aegerter ostao ovdje na motociklu

BUMP: Yani Shaw, debitant i wildcard ovog vikenda imao je kvar na motoru u Honda zavoju koji nije kako treba očišćen pa je ovo bio rezultat na početku Moto3 kvalifikacija Kasnije se "nebo otvorilo" pa su MotoGP kvalifikacije otkazane za sutra oko 2h prije starta Moto3 utrke
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 27 lis 2019, 18:43

Dalla Porta pobjedom i Canetovim padom osvojio Moto3 titulu sa dvije utrke do kraja. Time je postao prvi Talijan još od Doviziosa 2004. da je osvojio najlakšu klasu.
slika
slika -

Cuky
Moderator
Moderator

Post Postao/la Cuky » 02 stu 2019, 09:13

Marc danas u Sepangu testirao novi način korištenja stražnje kočnice, ručicom identičnom onoj za prednju kočnicu, samo što je ova za zadnju smještena na lijevoj strani upravljača ispod ručice kvačila. Kako sam Marc kaže to je bio test da vide hoće li se tako nešto koristiti u budućnosti, ali da isto još nije spremno za upotrebu
https://www.facebook.com/MotoGP/videos/754800698306204/

BUMP: Quartararo je za Petronas SRT uhvatio pole na njihovoj domaćoj stazi. Slaveći je uspio strgati i vizir sa svoje kacige :D PS: Za ne koji moožda nisu znali SRT u imenu momčadi je skraćenica za "SIC Racing Team" što je opet skraćenica za "Sepang International Circuit Racing Team"

Što se ostalih rezultata tiče Yamaha ima sva 4 motocikla u top 6, a uz to je i kompletno zauzela prvi startni red za sutra. Quartararo je na poleu, 2. je Vinales, a 3. Morbidelli na drugoj Petronas SRT Yamahi. Rossi je u drugom redu na 6. mjestu.

Miller je najbrži Ducati na 4. mjestu, Crutchlow je najbrža Honda na 5. mjestu.

Kompletan poredak:
  1. Fabio Quartararo (Petronas SRT Yamaha)
  2. Maverick Vinales (Monster Energy Yamaha)
  3. Franco Morbidelli (Petronas SRT Yamaha)
  4. Jack Miller (Pramac Ducati)
  5. Cal Crutchlow (LCR Castrol Honda)
  6. Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha)
  7. Alex Rins (Ecstar Suzuki)
  8. Danilo Petruci (Ducati)
  9. Johann Zarco (LCR Idemitsu Honda)
  10. Andrea Dovizioso (Ducati)
  11. Marc Marquez (Repsol Honda)
  12. Francesco Bagnaia (Pramac Ducati)
  13. Joan Mir (Ecstar Suzuki)
  14. Aleix Espargaro (Aprilia)
  15. Pol Espargaro (Red Bull KTM)
  16. Karel Abraham (Avintia Ducati)
  17. Andrea Iannone (Aprilia)
  18. Jorge Lorenzo (Repsol Honda)
  19. Mika Kallio (Red Bull KTM)
  20. Hafizh Syahrin (Tech3 KTM)
slika
slika -

Odgovori