Dakar Rally

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Dakar Rally

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la:Uopste nisam gledo Dakar. Gledo sam onaj pravi Dakar u Africi koji je juce zavrsio.
Bravo majstore, L-egendo.....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Dakar Rally

Post Postao/la pospani gad »

https://gaps.dakar.com/2018/dakar/aso/ukie

U ovome trenutku, na ovoj dionici vodstvo drži B. Ten Brinke ( tvornička Toyota ).

Carlos Sainz senior je drugi i pokušava ostati ispred Peterhansela..... ali..... Francuz je sav rđav ( od rđe ) - gremlini mu za vratom. A on Sainzu za vratom. :biggrin: Bit' će svega.

N. Al-Aattiyah u tvorničkoj Toyoti laganini zaostaje. Još jučere izgubio drugo mjesto.
J. Przygonski i Sk. Al Gassimi sa privatnim ekipama Mini i Peugeot dobro idu..... :driver:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Dakar Rally

Post Postao/la F1NAC »

Nakon što je Peugeot pokazao telemetriju sa Sainzova bolida, gdje se vidi da je naglo usporio i poduzeo manevar za izbjegnuti quada, poništena mu je kazna
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Dakar Rally

Post Postao/la speedy56 »

Toyota i taj lik na quadu imaju neke zajedničke sponzore, partnere ili koji vrag već.
Čovjek je govorio da mu je Sainz doletio s 160, a ovi pokažu telemetriju i dokažu da je vozio 50...pa daj me nemoooj
Smrdi mi to jaaaako
Pogotovo još ona njegova izjava di je tražio jaču kaznu i uvjeravao sve žive da ga je Sainz pokosio #-o
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Dakar Rally

Post Postao/la F1NAC »

speedy56 je napisao/la:Toyota i taj lik na quadu imaju neke zajedničke sponzore, partnere ili koji vrag već.
Čovjek je govorio da mu je Sainz doletio s 160, a ovi pokažu telemetriju i dokažu da je vozio 50...pa daj me nemoooj
Smrdi mi to jaaaako
Pogotovo još ona njegova izjava di je tražio jaču kaznu i uvjeravao sve žive da ga je Sainz pokosio #-o
Taj lik je bivši CEO od booking.com-a . Neki poduzetnik i zaljubljenik u rally. Danas sam skuzio tek da ima i status legende na dakru #-o

Ali mi je besmisleno da su samo na njegovu riječ išli, povjerovali i zaljepili kaznu Sainzu, bez ikakovih daljnjih dokaza... Čak sam čitao negdje da ga ovaj planira tužit za nehaj ili tako nešto. Pacijent
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Dakar Rally

Post Postao/la speedy56 »

F1NAC je napisao/la:Čak sam čitao negdje da ga ovaj planira tužit za nehaj ili tako nešto. Pacijent
Točno to. Kad čujem ovakvo bahato obraćanje s visoka "zato jer mogu" dođe mi na povračanje
""If there’s not a serious penalty… Everybody knows I’m a businessman and have access to a lot of good lawyers, maybe the best lawyers in the world, better than these organisations have themselves.
"If you don't take serious penalties I will take my measurements when I come home again and I will file a criminal offence.""

Back to topic...
Daa, Toyota je bila maalo brža sad, pogotovo krajem dana, ali minimalno, Peterhansel (koji vjerojtatno više gazi sad nego Sainz) je bio unutar minute.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Dakar Rally

Post Postao/la F1NAC »

Sainz samo neka nastavi u laganini. Jos su 2 stagea ako se ne varam i to je to

Gledam sad rezime jucerasnje etape, Sainz je imao 2 puta probusenu gumu ako se ne varam i problem s mjenjačem. 18 minuta je još dobro ispalo. Također Despres radi impresivan posao na način da je wingman preostalim Peugeotovima koji se bore za pobjedu. Nakon što je neki dan Peterhanselu pomogao jucer je Sainzu

slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Dakar Rally

Post Postao/la pospani gad »

F1NAC je napisao/la:Sainz samo neka nastavi u laganini. Jos su 2 stagea ako se ne varam i to je to

Gledam sad rezime jucerasnje etape, Sainz je imao 2 puta probusenu gumu ako se ne varam i problem s mjenjačem. 18 minuta je još dobro ispalo. Također Despres radi impresivan posao na način da je wingman preostalim Peugeotovima koji se bore za pobjedu. Nakon što je neki dan Peterhanselu pomogao jucer je Sainzu

Ne kladim se niti na jednoga od Peugeotovog dvojca - svašta se još može dogoditi, do kraja sutrašnjeg dana. To je duh rally-ija Paris / Dakar.

P.S. Ja sam pritajeni navijač Toyote. :vragolan:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Dakar Rally

Post Postao/la speedy56 »

F1NAC je napisao/la:Sainz je imao 2 puta probusenu gumu ako se ne varam i problem s mjenjačem. 18 minuta je još dobro ispalo. Također Despres radi impresivan posao na način da je wingman preostalim Peugeotovima koji se bore za pobjedu. Nakon što je neki dan Peterhanselu pomogao jucer je Sainzu

Daa, imal je i ranije (mislim da među prvih 5 etapa) isto neke probušene gume, a i ak se dobro sjećam Cruz (suvozač) na jednoj od etapa nije baš bio prav, neka bolest sitna bila.
Da, kraj etape je odradio samo u 3. brzini
Tak da daleko od toga da ga je samo sreća mazila
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Dakar Rally

Post Postao/la F1NAC »

speedy56 je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:Sainz je imao 2 puta probusenu gumu ako se ne varam i problem s mjenjačem. 18 minuta je još dobro ispalo. Također Despres radi impresivan posao na način da je wingman preostalim Peugeotovima koji se bore za pobjedu. Nakon što je neki dan Peterhanselu pomogao jucer je Sainzu

Daa, imal je i ranije (mislim da među prvih 5 etapa) isto neke probušene gume, a i ak se dobro sjećam Cruz (suvozač) na jednoj od etapa nije baš bio prav, neka bolest sitna bila.
Da, kraj etape je odradio samo u 3. brzini
Tak da daleko od toga da ga je samo sreća mazila
defintivno ali i Despresu kapa dolje za stvari koje radi za tim =D>

BUMP:

Peterhansel zbog problema izgubio oko 40 minuta
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Dakar Rally

Post Postao/la speedy56 »

Navodno se slupao negde

Još malo samo..... [-o<
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Dakar Rally

Post Postao/la F1NAC »

TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO maliiiiiiiiiiiiiiiii!! :biggrin:

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Dakar Rally

Post Postao/la speedy56 »

Maaa tooo te jaa pitaaaaaam
slika

Ajde daa je došel do kraja konačnooo, samo sam čekal kaj bude riknulo ovih zadnjih dana
Ful mi je drago da je uzel ovooo

Ja uslikao u Lloretu :)
slika
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Dakar Rally

Post Postao/la pospani gad »

Lijep prizor - fotka.
F1NAC je napisao/la:
slika

Fora.
speedy56 je napisao/la: Ja uslikao u Lloretu :)
slika

Čestitke Carlosu Sainzu senioru i njegovim navijačima. Vjerujem; ovo je još jedan podstrek i plus za ovogodišnju F1 sezonu Carlosu Sainzu junioru - pogotovo ako Renault bude na višoj razini nego 2017.-e. A trebao bi biti.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Dakar Rally

Post Postao/la speedy56 »

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Dakar Rally

Post Postao/la pospani gad »

speedy56 je napisao/la:Ovo mi je promaklo :shock:
http://twitter.com/AstanaTeam/status/955067289241575425
Sedma etapa
Miško..... ovo 3 Hollywooda ne bi mogli snimiti. Eh, budale..... ode zamalo pod kamion, ne sluteći da je vozač prekasno trznuo u lijevo.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Dakar Rally

Post Postao/la F1NAC »

Da je ovo išlo malo krivlje bilo bi "killing spree" kao u quake areni :biggrin:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Dakar Rally

Post Postao/la Kenny »

here's the story behind Team Vespa at Dakar

Vespa P200E Scooter - in the Paris - Dakar (??) You have to be more than a bit nuts to run the Paris Dakar rally. These guys are A LOT nuts. In 1980, four eccentrics raced factory backed Vespa P200E scooters across the Sahara desert. Two of them, Marc Simonot and Bernard Tcherniavsky, actually managed to complete the 10,000 km. – even if it was after the race was over and everyone had gone home. Believe it not - this wouldn't be the last time a scooter was raced in this discipline. Really hard to look cool on a scooter - even when you are racing in an uber cool event.

slika

slika

slika

slika
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Dakar Rally

Post Postao/la pospani gad »

Uskoro ponovno rally Paris - Dakar:

https://www.youtube.com/watch?v=r8EysZWnww8

:mrgreen:

https://www.dakar.com/en

Od 6.1.2019. do 17.1.2019. :driver:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Dakar Rally

Post Postao/la Cuky »

Ova serija mi je malo glupava. Voze u Peruu, a zove se Reli Dakar. To je kao da utrku Le Mans 24h voziš u Sepangu, ali ju i dalje zoveš Le Mans 24h umjesto Sepang 24h ili Kuala Lumpur 24h
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Dakar Rally

Post Postao/la popeye »

Jos otkad su presli u Juznu Ameriku (2009) zadrzali su ime "Dakar".

Inace iste godine (2009) je pokrenut pravi Dakar (vozi se u Africi, krece iz jednog grada u Evropi i zavrsava u Dakru) koji se zove Africa Eco Race.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Dakar Rally

Post Postao/la Cuky »

znam da je cijelo vrijeme zadržano ime Dakar i mislim da je to, da izvinete na izrazu, idiotarija.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Dakar Rally

Post Postao/la pospani gad »

OK, zbog toga mu se može dati etiketa idiotarija. Ali u razloge, zašto je zadržano Dakar u nazivu ne znam. I ne zanima me.
Ovo što je popeye napisao: postoji taj Africa Eco Race.

Ali voziti kroz Peru, Boliviju, i slično je vrlo atraktivno..... slično originalu rally-iju Paris - Dakar. Toliko kompanija, toliko vozača, pravi pustinjski ( i slično ) cirkus. I zato, ja to volim.
A iz bilo kojeg razloga se može nazivati idiotarija ili nekako pogrdnije, ili će se promijeniti naziv rally-ija jednog dana, gotovo mi je svejedno. Sam rally je, jednostavno: OK. Ima ono nešto.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Dakar Rally

Post Postao/la popeye »

Ja isto ne obracam paznju na ime, jasno je zasto je zadrzano "Dakar" zbog prepoznatljivosti, popularnosti, istorije, ok ne vozi se vise u Africi i meni je zao ali to su isti vozaci, timovi...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Dakar Rally

Post Postao/la Cuky »

nisam napisao da mi je serija idiotarija. Istina, ne pratim ju jer mi osobno nije previše zanimljiva, ali mislim da ne može bilo tko doći tamo i stići do cilja u jednom komadu.

Ime je zadržano vjerojatno da fanovi ne bi mislili da je to neka tamo čudna serija. Ili zbog sponzorskih ugovora. Jer vjerojatno je lakše naplatiti veću svotu sponzorima za "Reli Dakar" nego za "Reli Peru" ili "Reli Izdržljivosti" i sl... a ako se ne varam, bilo je i priče da će se kao vratiti natrag kroz par godina kad prođu svi ti problemi na sjeveru Afrike, ali od toga očito neće biti ništa.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori