IndyCar

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la pospani gad »

Hm, nisam siguran da je to taj sudar. Pomalo sam zbunjen. Vjerujem, da je to ta vozačica, ali kao da je taj sudar bio u nekom bolidu, pretežno narandžaste boje, i da je sudar bio žešći. Može biti, da sam nešto pobrkao, ali kada stignem, dam si truda, pa provjerim da li je Pippa imala nekih većih sudara od ovog,......
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
leopnd
Početnik
Početnik
Postovi: 221
Pridružen/a: 08 ožu 2013, 18:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Thierry Boutsen
Lokacija: Pula
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la leopnd »

E jebat ga, sad sam ja malo prosurfao da osvježim pamćenje... Što se tiče Indya ona je bila u jednom od 15 bolida koji su se razbili u sudaru kad je poginuo Dan Wheldon u Texasu...



U Iowi se prevrnula, ali u Indy Light seriji, 2009:

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la pospani gad »

I ja sam si dao truda. Nisam našao nikakav video clip, koji bi odgovarao mome sjećanju, tj. ono što sam mislio da sam upamtio. #-o
Bit' će da sam polupao lončiće.
Onaj tvoj prvi video clip, za Pippu Mann, je u biti jedini koji prikazuje njen nedavni ( 2011. ) sudar. Može biti jedino da je Katherine Legge imala neki sudar, pa sam ja nešto pobrkao,......
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
leopnd
Početnik
Početnik
Postovi: 221
Pridružen/a: 08 ožu 2013, 18:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Thierry Boutsen
Lokacija: Pula
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la leopnd »

Ma bez obzira na klipove, pippa nije imala drugih značajnijih udesa u Indyu... Tako da sumnjam da je ona...
A što se tiče Katarine, ona se bila opako razbila, ali davne 2006, na Road Americi:



Da nije Ana Beatriz?



A da nije Simonica u Texasu? Ona je bila u narančastom bolidu:

slika
Avatar
leopnd
Početnik
Početnik
Postovi: 221
Pridružen/a: 08 ožu 2013, 18:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Thierry Boutsen
Lokacija: Pula
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la leopnd »

IZOD Indycar 2013 - Sao Paulo Indy 300:

Nedjelja, 05.05.2013, 17:15h - Sky Sport 2

slika

slika

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-VvQi1luOdU&[/youtube]

Danas je kišilo... Za nedelju je 10% šansi da pada... Više bi me čudilo da ne pada...
Radili su nekakve preinake na stazi:

slika

Mada ništa ne pomogne u prvoj šikani. Opet će biti dar-mar garant...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=V813GMCfR7E&[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=X05zhCO1rk0&[/youtube]
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

inače volim ulične staze, a ovo mi je jedna od najboljih. Samo se nadam da neće opet kiša i ove godine
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la pospani gad »

@leopond

Je, to je ova snimka, gdje je Simona de Silvestro imala ovaj gadan sudar. Ovo njeno izvlačenje iz kokpita, dok bolid još gori,.... strava!
Da li je to bilo 2010. ili 2011.?
Da, to sam zamijenio sa Pippinom nesrećom. Mislio sam da je to Pippa,.....

@Cuky

Može li neki siguran link za utrku u Sao Paulu? Nemam Sky Sport 2,..... :oops: Kako to da ne voze na Interlagosu!?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

stream još nisam tražio, kad nađem link ću tu staviti.

A zašto ne voze na Interlagosu, nemam pojma..makar, meni ne smeta jer mi je ova staza odlična
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
leopnd
Početnik
Početnik
Postovi: 221
Pridružen/a: 08 ožu 2013, 18:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Thierry Boutsen
Lokacija: Pula
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la leopnd »

Simonica je to gorila u Texasu, 2010...

Što se tiče Interlagosa, oni imaju ugovor sa Bernijem, koji im zabranjuje da se Indy vozi na istoj stazi... Kad bi Bernie umro ko zna, ali pošto će on živit duže od Mamića... Mislim da je ugovor do 2015, tako da do tada... Mada su i meni osobno bolje ulične utrke...

Stream budem puknuo i ja neki ovdje, ali to u nedelju tokom dana... Trebat će i meni, iako imam Sky, toliko događanja da će mi trebat najmanje 3 monitora/tv-a... slika
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

P1 završio, ovo su rezultati
LINK
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

Ryan Hunter-Reay je osvojio pole za u Sao Paulu usput postavivši novi rekord staze
http://media.indycar.com/pdf/2013/BRAZ_qual_results.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
leopnd
Početnik
Početnik
Postovi: 221
Pridružen/a: 08 ožu 2013, 18:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Thierry Boutsen
Lokacija: Pula
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la leopnd »

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: IndyCar

Post Postao/la speedy56 »

Ove minute sam zavolio IndyCar =D> :thumbup:
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la pospani gad »

speedy56 je napisao/la:Ove minute sam zavolio IndyCar =D> :thumbup:
Zašto? Što je bilo? Zašto nitko nije stavio link za stream!? #-o
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

ja sam mislio da je kasnije večeras, oko 11-12 kao što je bilo kad su vozili u Long Beachu, a ono u 5 vozili. Sad čekam da se na youtubeu pojavi snimka pa da pogledam.

Inače pobjedio je James Hinchcliffe ispred Takume Sata (kojeg je pretekao u zadnjem krugu) i Marca Andrettija.
Kompletni rezultati

Čudi me da nije bilo odustajanja zbog susreta sa ogradom. Odustali su samo Will Power (nešto ga ne ide ove godine) i Ana Beatriz zbog mehaničkih kvarova.

Highlights utrke



Prvih 5 u prvenstvu:
1. Takuma Sato - 136
2. Marco Andretti - 123
3. Helio Castroneves - 116
4. James Hinchcliffe - 112
5. Scott Dixon - 101
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: IndyCar

Post Postao/la speedy56 »

pospani gad je napisao/la:Zašto? Što je bilo? Zašto nitko nije stavio link za stream!? #-o
Ovo mi je prva utrka IndyCara ;)
Gledao sam na dosta lošem streamu pa nisam vidio cijelu utrku (glava me nakon nekog vremena počela boljeti), ali ću si sada dati truda i pokušati naći kvalitetnije streamove.
slika
Avatar
leopnd
Početnik
Početnik
Postovi: 221
Pridružen/a: 08 ožu 2013, 18:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Thierry Boutsen
Lokacija: Pula
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la leopnd »

Ja se ispričavam šta nisam stavio stream, a obećao sam, ali došo sam točno na početak utrke doma, a gledam je na telki, a na kompu sam brzinski našo stream za NASCAR da bude spreman za kasnije... :)

@Cuky: pa par postova više, u najavi utrke, sam napisao da je start u 17:15... Mada je bio malo kasnije, al da se ne zakasni :)

Inače, kontakata s zidovima je bilo itekako, samo šta su ove Dallare ko tenkovi i svi se nekako na kraju vrate na stazu, makar zakrpani... Power ne da nema sreće ove sezone, nego nema! Frajeru se zapali motor (Ili mjenjač, nisam siguran). Pa strava!

Gradonačelniku kapa do poda za preticanje u zadnjem zavoju prije samog cilja. Maestralni (još jednom) Takuma je platio danak istrošenijih guma (čini mi se da je odradio dobrih 10 krugova više u zadnjem stintu) zbog čega je i dopalio onako pred zavoj, te jedan push to pass više koji je ostao Hinchu u zadnjem krugu i kojeg je iskoristio u pretposljednjoj ravnini... I da, da je bio još jedan krug mislim da bi ih Andretti pomeo obojicu!

slika

slika



Sve u svemu, još jednom fantastična utrka... A sada Indy500...
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la pospani gad »

@leopnd

Da, odlična utrka. Zahvaljujući Cuky-iju, vidio sam highlightse, i požalio, što nisam gledao utrku. #-o
Malo mi je krivo što Taku nije maznuo još jednu pobjedu. Ni kako si to ovo opisao, gume su mu bile u prilično lošem stanju.
Japančev F1 potencijal izlazi na vidjelo. Bravo, Taku. Idemo, po još,...... :driver:

P.S. Poslije ovih "dosadnih" tri tjedna bez F1, ovo je pravo osvježenje. I ne samo zbog još jedne Bernijeve blesave pauze od tri tjedna, već zbog ovih shema sa čudnim Pirelli gumama, stvarno F1 postaje pomalo odbojna - ne mogu vjerovati da sam ovo napisao! :shock:
Stalno, gume ovo, gume ono. Kao da gledam nekakvu gumenu/gumarsku sapunicu, a ne F1!! #-o #-o
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: IndyCar

Post Postao/la Armanini »

Japančev F1 potencijal izlazi na vidjelo.
nemojmo pretjerivati molim ;)

zavrsnica utrke odlicna, overtake na misice i plan.. u zadnjem zavoju.. fantasticno..

samo sto mi je lose vidjet da jos uvijek skakucu po tom sao paulu, da ne mogu zalit jedan sloj asfalta 200 metara do hairpina mi nije jasno..
jos pred koju godinu kad sam pogledao utrku na toj stazi je bilo prilicno govora o tome..
neznam, al meni je nekako bedasto vidjet kako se drmaju dok dolaze na kocenje.. nije mi to za ow nikako..
valjda imaju misljenje da je to karakteristika staze :/
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la pospani gad »

@Armanini

Kolega, što si kritičan, da ne kažem zahtjevan! Koliko čitam od leopnd-a, i koliko sam vidio highlightse, utrka je bila odlična. To što Brazilci nemaju love za asfalt, ili im se živo fućka, pomalo nebitno. Doduše, nije to baš pametno od njih, ali eto,.... što je - tu je.
A Takuma? Oho-ho, sjeti se utrke na Nürburgringu 2004, kada je nakon kvala bio u prvom startnom redu, i odvozio dobru utrku. I ne samo to. Ta 2004. je bila predobra, i za BAR i za japančevo dokazivanje .
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: IndyCar

Post Postao/la Armanini »

cuj.. nije utrka 8 minuta highlihtsa :)

kazem, gledao sam cijelu utrku mislim preklani (moozda je cak bilo lani) na tom sao paulu i sjecam se tog grbavog djela i komentara svih vozaca koji su extra pljuvali po tome, da je super neugodno tamo vozit, puno njih mora napravit ustupak kod setupa samo zbog tog..
i sad vidim da i dalje skakucu kao da voze po onoj rimskoj cesti na susaku..
meni je osobno ruzno za vidjet to poskakivanje.. nije to stvar moje zahtjevnosti, vec kritika staze :)

daleko od toga da to definira utrku, utrka bude zanimljiva..

ono sto vara kod pracenja higlightsa odnosno pracenja cijele utrke je priroda tog sporta, pogotovo na ulicnim stazama gdje se grid nazad stisne svakih x krugova kada se netko zabije u zid.. s jedne strane to drzi utrku napetom jer su stalno na kupu, s druge strane ponistava prednost vodecih vozaca i ne daje pravu sliku..
usporedi sa utrkama f1 na ulicnim stazama i brojem safetya u tim utrkama.. cinjenica je da je f1 vozacka postava miljama daleko od indy vozaca, zapravo neusporedivo jaca i zato se ne vidi bas struganja zidova u f1 utrkama i xx prekida i safetya.. a opet je tu i druga strana - indy i f1 bolid nisu bas na istoj cjenovnoj polici, takodjer obzirom na dosta privatnih timova, dosta timova koji su "poluprofesionalni", spanaju se i trkaju do granice, sto daje posljedicu toliko crasheva i sudara..
tako da sve ima svoje, s jedne strane tu je blisko utrkivanje i natjeravanje, s druge utrka rascjepana na xx manjih utrka (jer je svaki nastavak novi start = nov pocetak utrke)..

o satu nebi puno, vjerujem da nam je mnogima jedan od simpaticnijih vozaca, al daleko je od nekog f1 kriterija brzog vozaca.. mislim da je koba za par koplja ispred njega..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

Armanini je napisao/la:samo sto mi je lose vidjet da jos uvijek skakucu po tom sao paulu, da ne mogu zalit jedan sloj asfalta 200 metara do hairpina mi nije jasno..
jos pred koju godinu kad sam pogledao utrku na toj stazi je bilo prilicno govora o tome..
neznam, al meni je nekako bedasto vidjet kako se drmaju dok dolaze na kocenje.. nije mi to za ow nikako..
valjda imaju misljenje da je to karakteristika staze :/

Mislim da si pomiješao sa San Joseom i ChapmCarom ;)

Ne sjećam se da su za Sao Paulo kukali, dok su u San Joseu lijepo skakali kad su osim grbave ceste još i 2 puta u toku kruga prolazili preko pruge:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: IndyCar

Post Postao/la Armanini »

nope, sao paolo je u pitanju.. kazem, nije tako davno da sam gledao tu utrku (taman mi tu negdje pamcenje ostaje i memorija se ne pocne praznit :) tako da se solidno dobro sjecam komentara i tog poskakivanja.. tim vise sto mi je to bila jedna od prvih utrka sto sam pogledo u potpunosti indy..

pred ovu utrku su imali neke radove (najvise prvu sikanu)
“We’ve addressed the key bumps, but just because a bump has been addressed in a certain corner, doesn’t mean more bumps won’t be found,” Cotman said. “It’s a street circuit, so there always will be bumps, but our goal is to improve them.”
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
leopnd
Početnik
Početnik
Postovi: 221
Pridružen/a: 08 ožu 2013, 18:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: Thierry Boutsen
Lokacija: Pula
Kontakt:

Re: IndyCar

Post Postao/la leopnd »

Ja pratim Indy detaljno godinama unazad i zaljubljen sam do ušiju... Ali moram priznat da kako mi je F1 prije 3-4 godine bila waaaaaay iza Indya, tako posljednje 2 godine Indy nekako stagnira, a F1 se diže... U svemu tome, ja mrzim uspoređivati te dve serije i tražiti im mane i prednosti: super su mi obje i daj bože da tako i ostane, ima se šta gledat.

Dalje, garantiram da su utrke superzanimljive i u cijelosti, a ne samo na hajlajtsima... :) Osim toga, sve popratno je spektakl, satima prije i poslje utrke... Jebiga, ne volim ih, ali po tom pitanju Ameri znaju posao...

Sato? I meni je on bio brz već u F1, ali zbog određenih poteza u karijeri nosio je križ kamikaze... To je donekle i istina, ali meni ne smeta, dapače. Isto vrijedi i za Kobu. Zaključak? Žalosno je da u F1 gledam neke poluvozače, a ovakvi jebači nemaju mjesta. Volio bi Kobu vidit u Indyu...

Što se tiče poskakivanja, prošle godine je najveće sranje bilo u Detroitu kad su morali prekinuti utrku i skratiti je za 30 krugova (čini mi se) nakon šta su se pojavile rupe u asfaltu pa su malo betonirali, jel... Prejako... :biggrin:

slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: IndyCar

Post Postao/la Armanini »

ma u svakom slucaju, usporedjivat je bezpredmetno..(neznam ako je to ispravna konstrukcija, al :P

sto se tice spektakla.. yep.. tu su ameri jaki.. iako cesto naprave kontraefekt s svojom idejom showa i pompe (primjer ufc recimo, koji je 80% show, i koji mi je super antipaticna organizacija), kod utrkivanja nemogu bas falit :)
takodjer i u nascaru su posebni - gledaltelji se mogu vozit u autima i sl..

al nemojmo zaboravit da je u f1 cijeli vikend takodjer pun dogadjaja, ne u vidu spektakla, vec u vidu utrki razlicitih serija.. tako da opet - sve ima svoje..
rFactor F1 HR server Info
slika
Odgovori