Nascar

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Nascar

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:možda su prirodna pretjecanja, al su i dalje ista kao sa DRS-om: onaj ispred se nema mogućnosti obraniti
#-o #-o #-o

Jel si ti nekad gledo Nascar?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Nascar

Post Postao/la Cuky »

jesam...možda ne pratim zdušno natjecanja "preko bare", al osim IndyCara kojeg se trudim redovno pratiti gledao sam i NASCAR i ChampCar te ponekad pogledam i one "Road to IndyCar" serije iz kojih uzimaju nove vozače u Indy...i od svih NASCAR mi je daleko najdosadniji
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Nascar

Post Postao/la popeye »

Ma ok ako ti je dosadan ali nemoj reci ovo "onaj ispred se nema mogućnosti obraniti" jer je stvarno glupo.

Evo ti primer od predprosle trke



gde se #18 odbranio od #78
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Nascar

Post Postao/la Cuky »

a kako se obranio? tako što je pravac bio prekratak da bi ovaj odiza uhvatio zavjetrinu i razvio brzinu dovoljnu da ga prođe...što i nije čudno jer vidim da je ovo mali oval. Ista je stvar i u IndyCaru, na malom ovalu skoro da i nema pretjecanja jer ako izađeš van trkaće linije izgubiš vrijeme i brzinu za slijedeći pravac. Pretjecanja su jedino ako ovaj ispred pogriješi ili kroz boksove.

Al zato na duljim ovalima i superspeedway stazama gdje su pravci po trećinu milje dugački ima vremena za uć u zavjetrinu, ubrzat i pred zavoj uhvatiti bolju putanju, a onda je situacija kao što je u F1 sa DRS-om. Kao što vidiš u F1, kad je DRS zona kratka (kao npr. u Monaku, Mađarskoj ili druga u Meksiku) onda se ovaj ispred makar i u sporijem bolidu te bez DRS-a dobrim izlaskom iz zavoja koji prethodi DRS zoni može obraniti. Al dođeš na glavni pravac u Monzi, prvu DRS zonu u Abu Dhabiju ili pravac u Kini i ovaj ispred praktički nema šanse
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Nascar

Post Postao/la zonelsk »

Well put, ali nema ti smisla to ....
To ti je isti efekt ko da mene nagovaras da umjesto talijanske nogometne lige gledam košarku, jer hej, tamo je punooo vise pena ...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Nascar

Post Postao/la F1NAC »

Na ovakvoj stazi pretjecanje se postize bumpingom. Pogledaj kako je dirnu u straznjicu ovog sarenog da ga ponese van
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Nascar

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:a kako se obranio?
Odbranio se :-"

Ne svidja ti se Martinsvil evo ti Pokono

slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Nascar

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la:Na ovakvoj stazi pretjecanje se postize bumpingom.
I da i ne.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Nascar

Post Postao/la pospani gad »

NASCAR mi je sirov i brutalan..... uvijek akcije. Šteta što nemam vremenske, mentalne, organizacijske niti fizičke komponente da ga pratim.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Nascar

Post Postao/la popeye »

Cuky jel si gledao sinoc Nascar? Vodeci Trueks se prvo odbranio od Harvika a onda i od Busa. A ti si izjavio "onaj ispred se nema mogućnosti obraniti" :lud:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Nascar

Post Postao/la Cuky »

Nisam gledao, ne pratim nascar redovno...

Pa to je isto kao kad kažete da su pretjecanja sa DRS-om umjetna jer se onaj ispred nema prilike obraniti... jesi gledao VN Brazila? Raikkonen se obranio od Hamiltona, Massa se cijelu utrku branio od Alonsa...

I ne, ne mislim da je DRS super riješenje i da mislim da se onaj ispred ne može lako obraniti od napada DRS-om...al to što je na jednoj utrci DRS bio manje učinkovit nego inače ne znači da je odjednom taj problem riješen. Ista stvar kao u tvom primjeru... to što se netko uspješno branio ne znači da je to norma
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Nascar

Post Postao/la popeye »

Cekaj ti si rekao citiram "onaj ispred se nema mogućnosti obraniti" sto je potpuna glupost.

A preticanja sa DRS-om u F1 JESU vestacka jer jedan ima mogucnosti to koristiti a drugi nema.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Nascar

Post Postao/la zonelsk »

Isto ko i slip u Nascaru -> sto nema veze sa skilom vozaca???
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Nascar

Post Postao/la popeye »

#-o

U Nascaru nema DRS-a ej o cemu ti pricas. NEMA VESTACKIH PRETICANJA. Slipstrim je prirodna pojava ali ne pali uvek naveo sam vam primere gde se prvi odbranio.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Nascar

Post Postao/la Cuky »

pa eto i Massa se obranio od Alonsa, Kimi se obranio od Hamiltona...nije ni to nemoguće
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Nascar

Post Postao/la F1NAC »

Kao prvo staza u teksasu ima zavoje (ako to možemo nazvati) di treba dizat nogu s gasa jer se ne prelazi punim gasom. Samim time smanjuje se brzina i efekt slipa. Da ne spominjem i to da ovaj koji je naprijed ranije puca gas pa ovaj mora nadoknadit odiza ali ravnica je prekratka. Plus omjer brzina i moment koji se gubi...
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Nascar

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:pa eto i Massa se obranio od Alonsa, Kimi se obranio od Hamiltona...nije ni to nemoguće
To nema veze sa onim sto si ti rekao.

Naravno da se Masa odbranio kad Alonsova Honda ni sa DRS-om nema prednost kolko je jadna. Za Hama nisam siguran dal je bio u DRS zoni. Edit: da bio je ali predaleko a nedovoljno brz



Ali kao sto rekoh sve to nema veze sa onim sta si ti izjavio za Nascar.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Nascar

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la:
popeye je napisao/la:U Formuli E nisu najbolji vozaci open-wheela. U Nascaru su najbolji vozaci 'stock cara'.
Hm a sto ako su brazilci u svojim stock carsim bolji generalno od Amera?
Da su bolji vozili bi u najvisoj kategoriji tih trka a to je u Nascaru ali ne voze znaci nisu tolko dobri.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Nascar

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:
popeye je napisao/la:U Formuli E nisu najbolji vozaci open-wheela. U Nascaru su najbolji vozaci 'stock cara'.
Hm a sto ako su brazilci u svojim stock carsim bolji generalno od Amera?
Da su bolji vozili bi u najvisoj kategoriji tih trka a to je u Nascaru ali ne voze znaci nisu tolko dobri.
Ne nego je dosta kvalitetno natjecanje i u samom Brazilu. Eto i Massa ide tamo vozit (bar početnu utrku).Nascar voze vozači koji imaju skila sa ovalom i draftanjem, ostalo voze ljudi koji znaju vozit normalne staze
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Nascar

Post Postao/la popeye »

Ne znam jel u Brazilu imaju ovale?

Sta ti znaci Masa. Pa jedan Montoja se nije snasao u Nascaru.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Nascar

Post Postao/la zonelsk »

[quote="popeye"]Ne znam jel u Brazilu imaju ovale?

Sta ti znaci Masa. Pa jedan Montoja se nije snasao u Nascaru.[/quote]

Stvarno ne kuzim kaj bi trebao zakljuciti iz ove recenice
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Nascar

Post Postao/la popeye »

Alonso o Nascaru
Međutim, Alonso je rekao kako nije zainteresiran za utrkivanje u NASCAR-u.

“Takvi automobili zahtijevaju drugačiji stil vožnje koji se može stječi samo uz mnogo treninga, a ja nemam toliko slobodnih vikenda,” rekao je Alonso.

“Ali nakon 24 sata siguran sam kako ću gledati NASCAR utrku, ali to će biti moj jedini korak prema NASCAR-u – gledanje preko TV-a,” kroz smijeh je zaključio Španjolac.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Nascar

Post Postao/la popeye »

Juce...



Sto mi ne pokazuje video u prozoru?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Nascar

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 28 tra 2018, 14:35 Sto mi ne pokazuje video u prozoru?
Evo popravih ti... da bi ti pokazivalo video link mora biti čisti puni link. Ne smije biti onaj skraćeni (youtu.be...) koji dobiješ kad klikneš na share ispod videa te ne smije sadržavati oznaku vremena od kojeg počinje (tebi je bilo da, kad klikneš na link, kreće sa oko 30-e sekunde)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Nascar

Post Postao/la popeye »

Hvala, drug si :thumbup:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori