Fotici i oprema

Forum za Foto utrku, kutak vaših remek-djela...

Moderatori/ce: Zweki,47

Odgovori
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la 47 »

čestitam kenny ;) sad ju natrpaj opremom i marsh van snimit sliku za Foto utrku!!

:biggrin:
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Kenny »

47 je napisao/la:čestitam kenny ;) sad ju natrpaj opremom i marsh van snimit sliku za Foto utrku!!

:biggrin:
Imam ja već neke uslikane, samo se ti pazi da te ja nepobjedim :biggrin:
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la 47 »

to bi volio vidjet :P
slika
keexx
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1099
Pridružen/a: 07 tra 2008, 22:51
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren-Mercedes
Lokacija: somewhere else

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la keexx »

Evo kako je završio dislpay mog sada umirovljenog aparata... Skoro pa umjetnički... :D

slika
slika slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Kenny »

Zweki je napisao/la:Kenny neću ti reći da je preobična, reci ti meni kakva je za godinu dana. ;) Pokušaj sa malo literature Tom Ang Priručnik o Digitalnoj fotografiji. Malo je starija knjiga ali savjeti i upute i dalje drže vodu.
Poslušao sam Zwekija i kupio sam ovu knjigu.

Sada mislim da bi trebao da kupim neki stativ, pa me zanima koji su dobri, što se kod njih treba gledati, je li mi nešto drugo potrebnije od njega?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la 47 »

Pa, stativ je jako koristan, nazaobilazan po noći.

Gledaj da je čvrst i stabilan, ne neka jeftinjava plastična koju ti malo lakši povjetarac može prekrenuti. A znamo da to ne želiš, ipak je fotić na njemu :)

Znači, stabilan, čvrst...visinu moraš sam odrediti, ima ih različitih, a ovisno za šta ti treba.
Glava je, ja mislim, najbitniji dio. Znači, nogice su nogice, ali glava ti određuje koliko ćeš moći iskoristiti stativ.
jako dobri statii se prodaju posebno stativ, a posebno glava. Imaš glave sa nekoliko osi, pa riktaš sve kako ti treba, a imaš i glave sa kuglicom. Pa ju onda možeš namjestit kako ti paše. Prelistaj knjigu, moža piše u njoj. Ili malo proguglaj ;)

Uglavnom, sve ti se na kraju svodi na to koliko love imaš i koji ti se sviđa i paše ti ;)

Ja bi si najradije dobar Manfrotto, ali stativ i glava dođu 2 soma!

ballhead
'Obična' glava
manfrotto bez glave

Na linkovima možeš pogledati i ostatk ponude.

i btw. ova obična glava na Velikom Vanguard stativu mi je jako primamljiva kombinacija, 1000 i nešto kunića. Glava je super, jako lako se naštimava, i nema trzaja da se namjesti nego se lagano gura, ima čak i označene stupnjeve :D
jedini je minus što je zbog ručkica malo prevelika...
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Kenny »

E jel mio možeš malo objasniti ovo za visinu?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la 47 »

kak misliš objasnit...stativ je visok tolko i tolko centimetara, znači dok se rasklopi do kraja da je visok recimo 150cm...znači da će ti fotić biti na visini od metar i pol...i da ćeš se morati sagnuti :D
slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Ili staviš ga na metar i pol i onda fino se popneš na stolčicu. :D Najbolje ti je da je što viši jer lakše ti njega spustiš nego podigneš, ako ti fali a ne možeš. Što je ovaj iznad mene megaloman rekao, što čvršći to bolji, čak ni težina nije problem, samo neka je čvrst. Manfrotto je zakon. Za soma kuna ima jedan jaaaako dobar. I sam razmišljam da ga se dočepam. :D
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Kenny »

Zweki je napisao/la:Ili staviš ga na metar i pol i onda fino se popneš na stolčicu. :D Najbolje ti je da je što viši jer lakše ti njega spustiš nego podigneš, ako ti fali a ne možeš. Što je ovaj iznad mene megaloman rekao, što čvršći to bolji, čak ni težina nije problem, samo neka je čvrst. Manfrotto je zakon. Za soma kuna ima jedan jaaaako dobar. I sam razmišljam da ga se dočepam. :D
Zar ti nisi rekao da si dobio Manfrotto?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la 47 »

Pn je dobio monopod...koji mu sad čami negdje u tami jer nema smisla da stavi Sonyja na njega...a i nema vremena... :P
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Kenny »

47 je napisao/la:Pn je dobio monopod...koji mu sad čami negdje u tami jer nema smisla da stavi Sonyja na njega...a i nema vremena... :P
Koja je razlika između monopoda i stativa?
Jel monopod ima samo 1 nogu dok stativ 3 noge ima?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Da, tako je. Monopod ima jednu nogu i služi ti za panning i za fotografiranje u uvjetima kada brzina ne pada tako jako, a opet dosta da slika ispadne lagano mutna ukoliko je fotografirano iz ruke.
I još da mlatneš s njim nekoga kao što je 47 kad priča gluposti. :biggrin:

P.S. Cool Finn koji si fotić kupila? Pošto sam zamjetio da imaš fotku sa Canonom, a ne piše mi kojim... . Pa? :D
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la 47 »

Nisam vidio Cool Finn duže vrijeme ovdje...slabo nam posluje Foto Finiš :(
slika
Avatar
sale
Site Admin
Site Admin
Postovi: 6074
Pridružen/a: 28 kol 2003, 12:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la sale »

Mali OT... Jbt, čini se da je ovih dana Zweki skoknuo do banke unovčiti ček kad je progress bar skočio s 30% na 90.90%! :D
Čini se da će Nikon biti ispod bora ove godine :lol:
$@Ł€: Tražite prije postanja slika
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la 47 »

haha, nisam to ni skužio! Možda je otišao u banku...opljačkat ju :D

Ja se javljam za prvu test vožnju :biggrin:
slika
Avatar
almeida
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1092
Pridružen/a: 01 tra 2008, 20:38
Ja sam: Vozač
Navijam za: Za ulizivanje..
Lokacija: grad u moru,grad u kamenu-ZADAR
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la almeida »

evo još jedan mali ot kada će nova foto utrka baš mi se nešto fotka nešto oko božića nove godine
slika
"..lipi moj grade uvik te se sitin.."
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la 47 »

ma bude ubrzo. ne znam dal će biti neka 'blagdanska' ili nevezano uz to...
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Kenny »

Zweki je napisao/la:Da, tako je. Monopod ima jednu nogu i služi ti za panning i za fotografiranje u uvjetima kada brzina ne pada tako jako, a opet dosta da slika ispadne lagano mutna ukoliko je fotografirano iz ruke.
I još da mlatneš s njim nekoga kao što je 47 kad priča gluposti. :biggrin:

P.S. Cool Finn koji si fotić kupila? Pošto sam zamjetio da imaš fotku sa Canonom, a ne piše mi kojim... . Pa? :D
Što ti je to panning?
Kada će nova pila? vidim da je sada progress bar na 90,90%
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la 47 »

Panning ti je...horizontalno slikanje :D

a ne znam stručnu definiciju ali najčešći primjer je fotkanje automobila u autu, kada pomičeš fotić a cijelo vrijeme gledaš auto kroz objektiv, slijediš ga. Brzina je relativno mala tako da bi auto ostao fokusiran a pozadina, ali i predzadina :biggrin: ostanu mutne!

primjer:
slika

Pannirati možeš...piletinu :biggrin:

šalim se! U biti, sve što se kreće, od ljudi u trku, na biciklu, do vlakova, auta, pasa, mačaka itd. samo guuglaj panning i vidjet ćeš primjere ;)
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Kenny »

@ Zweki: Jesi probao da nazoveš sada u neku trgovinu i da vidiš jel ima popusta i koliki je jer si skupio 90% love, a sada je božić i nova godina, pa mislim da bi trebao biti neki popust
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Biba
Test vozač
Test vozač
Postovi: 693
Pridružen/a: 21 tra 2007, 07:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: Ogulin/Karlovac
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Biba »

joj, joj... ne pitajte... mi i nikon?!?... već sam luda od tod nikona....
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Da, da! Opljačkao sam... . i sam bi volio znati što i koga. :biggrin:
Uglavnom skoro pa je tu, a opet nije. Više sile znate. Kad će točno, ne znam ni sam. Ima jedan sitan problem i kad se pojavi 100% posto na progress baru. To je za tijelo, a gdje je objektiv. I da kupim tijelo, opet je tu samo rupa i nema fotkanja. Što mi to vrijedi? Mogao bi uzet kroz neko kraće vrijeme Nikkor AF 50 f/1.8 ali opet bi bio ograničen na 50mm ma da smatram da je to dobar objektiv i da bi ga uzeo kad tad pod svaku cijenu. Tako da to sve još možda pričeka jer priljev love više neće biti isti pošto sam gotov sa poslom. Inače Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR bi bio sasvim u radu za početak dok se ne smogne za nešto bolje. Pa ukoliko vam je tako jako stalo, sad znate koji bi mi bio čist ok i možete početi sa akcijom prikupljanja sredstava. :biggrin:
47 dobiš probnu.
2Kenny: Provjerio sam i manje više nisam nigdje našao neke popuste za "taj" fotić, jedino neke razlike od trgovine do trgovine, i sve istaknute cijene su za gotovinu tako da je taj dio o tom popustu propao. Možda se mogu samo nadati kakvom padu cijena ukoliko dođe do toga.
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Avatar
47
Moderator
Moderator
Postovi: 3448
Pridružen/a: 22 ožu 2005, 18:35
Ja sam: Vozač
Navijam za: Crveno
Lokacija: Žabjak
Kontakt:

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la 47 »

e, imam ti ja 50mm 1.8, dobra mala leća, ali ja ju ne koristim nešto pre često, možemo se dogovorit za najam :biggrin:
il jednostavno ti ju posudim dok ne završi akcija 'Kupimo Zwekiju objektiv' :D

a kolko koristim i 18-55, mogu ti i nju dati :D

a 50mm je ja mislim ispod soma kuna? ja sam ju platio oko 1100
slika
Avatar
Zweki
Gerijatrija foruma
Gerijatrija foruma
Postovi: 6430
Pridružen/a: 03 ožu 2004, 13:44

Re: Fotici i oprema

Post Postao/la Zweki »

Sad je isto tako, koju kunu manje od 1100. U svakom slučaju mislim da je i više nego ok pa će to vjerojatno biti jedna od budućih investicija. Ma da ima i onaj AF 50 f/1.4 za oko 2500kn i sad novi AF-S 50 f/1.4 no ne znam mu cijenu.
47 puno hvala na darežljivosti no mislim da ipak ću pričekat da se smogne nešto love za neki pristojni bez fiksnih brojeva s oznakom mm. :)
slika
"The most important piece of equipment in your bag, is your attitude." by Joe McNally
Odgovori