Vitantonio Liuzzi

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
deda
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 419
Pridružen/a: 12 lip 2008, 17:49
Navijam za: Alonso

Vitantonio Liuzzi

Post Postao/la deda »

Čudno mi je da niko na forumu uopce nije iskomentiro ovo:
Po meni prepocetnicka greska za nekog ko je u formuli 1 vec 5 godina!
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Vitantonio Liuzzi

Post Postao/la Kenny »

To je isto i Alonso napravio samo što je uspio ostat na stazi
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
deda
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 419
Pridružen/a: 12 lip 2008, 17:49
Navijam za: Alonso

Re: Vitantonio Liuzzi

Post Postao/la deda »

Pa nema nis lose u tom kaj je otiso na travu al nemres tak bolid izgubit1
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: Vitantonio Liuzzi

Post Postao/la Kenny »

ja vjerujem da nije jednako kad ode malo na travu Ferrari i HRT
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
deda
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 419
Pridružen/a: 12 lip 2008, 17:49
Navijam za: Alonso

Re: Vitantonio Liuzzi

Post Postao/la deda »

Pa sigurno nije jednako al onda to ni ne pokusavas s takvim autom!
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Vitantonio Liuzzi

Post Postao/la Igor18 »

Pa dogodi se, kaj sad.
Lik je trznuo udesno da izbjegne automobil ispred, kotači su mu otišli na travu, i prilikom vraćanja na stazu izgubio je zadnji kraj bolida. Više nije mogao ništa napravit.. brzina je u tom trenutku sigurno bila oko 200 km/h..
Bolid F1 vrlo je lagano za izgubit (pogledajte reportažu na BBC-u prije utrke, gdje su u simulatoru RB-a vozili Coulthard, C.Horner i onaj novinar) , pogotovo na ovakvoj stazi gdje je potisak na prednjem i stražnjem krilu minimalan + to je još HRT koji ni u idealnim uvjetima sa maximalnim downforceom nije stabilan, di će onda na travi i sa ovako malo downforcea
Zadnja izmjena: Igor18, dana/u 12 ruj 2011, 21:11, ukupno mijenjano 1 put.
Michael is faster than you!!
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Vitantonio Liuzzi

Post Postao/la F1NAC »

po mojoj procjeni i da je ostao na stazi blokirao bi prednje kotace i udario u onaj bolid ispred kad je baš zletio na travu, mislim da je alguersuari to
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Vitantonio Liuzzi

Post Postao/la Cuky »

Ja mislim da je imao dva kotača na travi i da je u tom trenutku krenuo kočiti. Normalno, ovi na stazi su jače hvatali i to je zanijelo bolid ulijevo prema ostalima. On je išao hvatat i onda ga je skroz izgubio i povratka nije bilo.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zvjerko
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1589
Pridružen/a: 09 lip 2007, 23:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Pirelli i DRS

Re: Vitantonio Liuzzi

Post Postao/la zvjerko »

Pogledajte ponovo jer ono šta sam ja vidio nakon dva tri ponavljanja je da su ostali već kočili pokušavajući preživit šikanu za razliku od Tonia koji je tu vidio priliku za progurati se još malo više naprijed ... ne bih to nazvao početničkom greškom već prevelikim apetitom ... gladnim očima ... vodom u ušima na domaćem terenu ... birajte sami.
Avatar
Igor18
Veteran
Veteran
Postovi: 2927
Pridružen/a: 22 stu 2007, 22:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumachera

Re: Vitantonio Liuzzi

Post Postao/la Igor18 »

Tonio Liuzzi said he was "just a passenger" in the first-corner carnage at Monza - for which the HRT driver was judged responsible and given a five-place grid penalty for the next race in Singapore.

Liuzzi's HRT collected Vitaly Petrov's Renault and Nico Rosberg's Mercedes at the first chicane after spinning down the grass, causing a traffic jam that delayed many other drivers.

But though the stewards decided that Liuzzi was to blame, he said he had been squeezed onto the grass by Lotus driver Heikki Kovalainen.

"It was a shame and I apologise to Rosberg and Petrov but it wasn't my fault because I got squeezed into the grass by Kovalainen," Liuzzi told AUTOSPORT.

"Once I was on the grass I lost completely the control of the car and that is why it happened and everything."

He added: "I went on the right side of Kovalainen and then he squeezed on to the grass and once I was on there it was already the braking point. I tried to brake but obviously we had no grip and that's why we lost the car."

Liuzzi explained that he felt he had regained control once, only to lose it again further down the run-off area.

Asked what he was thinking as the accident unfolded, he replied: "Basically it was 'oh s**t'. That it's a shame because I was sure I was going to hit somebody.

"First time when I drifted I controlled the car even on the grass but then the second time I lost it and it was then.

"I was sure I would hit somebody but at the end of the day I couldn't do much because Kovalainen pushed me completely on the grass and that's why it happened. I was just a passenger.

"It was a shame because we had a really amazing start. I passed Daniel [Ricciardo] and both Virgins and I was also passing a Lotus but it didn't happen."

Liuzzi acknowledged that even though he felt Kovalainen was at fault, he was not sure of the Lotus' situation at the time of the incident.

"I think of Kovalainen had not closed the door we would have escaped because I think there was space enough," said Liuzzi.

"But I want to watch the videos because somebody told me he got closed down as well, but for sure he closed on me and the put me on the grass.

"For sure there was the possibility to the avoid it."
Michael is faster than you!!
Odgovori