Jules Bianchi [#17]

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Jules Bianchi [#17]

Post Postao/la Scuderia »

Posto covjek vozi ove sezone, bila bi steta da nema teme o njemu.

Par podataka :

slika

Datum rodjenja 3 August 1989
Mjesto rodjenja :Nica, Francuska

Dosadasnja karijera
slika

- 2007. Prvak u Formuli Renault 2.0


- pa, izvolite... pisite o njemu. :zivili:

Podaci preuzeti s wikipedije
slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la dmarijon »

Prvo što sam primjetio je da je imao jako lijep ritam prekjučer na treninzima.
Samo neka se trkaju.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la speedy56 »

Mislim da ovaj čovjek ima dosta talenta, i da bi jednog dana možda mogao postati i prvak.
Nadam se da je ovo samo trening sezona i da sljedeće godine ide u neku bolju momčad :)
slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la Scuderia »

"Ich hatte mich schon damit abgefunden, eine weitere Saison als dritter Fahrer zu verbringen. Doch dann kam diese Geschichte auf", so Bianchi mit Blick auf die Vorkommnisse um Razia bei Marussia. "Es war eine große Überraschung für mich, dass ich plötzlich im Rennen um das Marussia-Cockpit war", erinnert sich der amtierende Vizemeister der Formel Renault 3.5
Kaze da je na pocetku prihvatio da ce i ove sezone biti treci vozac. No onda se pojavilo situacija sa Raziom i brzo se promijenila ploca oko njegove F1 karijere. Bio je poprilicno iznenadjen.
Über das Marussia-Angebot und vor allem die Aussicht, endlich als Stammfahrer auftreten zu dürfen, musste Bianchi nicht lange nachdenken, wie er betont: "Ich habe sofort zugesagt. Ich hätte zwar auch dritter Fahrer bei Force India bleiben können, doch ich glaube, in den vergangenen Jahren in den unteren Klassen genug gezeigt zu haben, um einen Schritt weiter zu gehen. Das war mein Ziel, also habe ich zugegriffen."
Nije dugo morao vagati ponudu Marussije, odmah ju je prihvatio. Kako, zasto ?

Mogao je kako kaze ostati treci vozac FI, no vjeruje kako je u nizim serijama dokazao da je spreman za novi iskorak u svojoj karijeri.
slika
Avatar
Dero
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1212
Pridružen/a: 02 stu 2008, 20:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la Dero »

Šteta da ovako perspektivni vozač vozi ovakvu kantu ove sezone. Bio sam uvjeren da cemo ga vidjeti u Sauberu nakon što je perez otišao al nis od toga :(

Možda dogodine zamjeni Massu u Ferrariju, tko zna.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la dmarijon »

Neka se polako kali i vježba. Step by step. ne bi bilo dobro da odmah sjedne u vodeći bolid i da ga možda lomi pritisak. A ovo za Massu, sigurno je velika šansa.

Onako napamet: po ovo malo što znam, vidim - rekao bi: brz je i sjest će u pravi bolid, ali da li je baš klasa: Alonso, vettel... čini mi se ne baš. ALi vrijeme će pokazati.
Samo neka se trkaju.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la pospani gad »

Negdje sam, davno, pročitao, da mu je djed bio uspješni vozač u nekoj auto kategoriji. Nekad njegov djed, danas neka on nastavi obiteljsku tradiciju. Sretno! :thumbup:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la F1NAC »

zelim mu sve najbolje , neka pokaze sto zna :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la K1M1 »

Dero je napisao/la:Šteta da ovako perspektivni vozač vozi ovakvu kantu ove sezone. Bio sam uvjeren da cemo ga vidjeti u Sauberu nakon što je perez otišao al nis od toga :(
Nije prvi put da se to događa i ne vidim ništa loše u tome. I Alonso je isto počeo u kanti od minardija pa je i u takvom bolidu pokazao svoj veliki talent i privukao pozornost na sebe... S tim da bi bianchiju trebalo bit još i lakše jer ferrari stoji iza njega, pa ukoliko bude dobar sigurno ga čeka mjesto već 2014. u FI, Sauberu ili čak Ferrariju..
pospani gad je napisao/la:Negdje sam, davno, pročitao, da mu je djed bio uspješni vozač u nekoj auto kategoriji. Nekad njegov djed, danas neka on nastavi obiteljsku tradiciju. Sretno! :thumbup:
da, iz trkaće obitelji je :)
Jules is the grandson of Mauro Bianchi, three-times World Champion in the GT category, and the grandnephew of Lucien, who won the 24 Hours of Le Mans and competed in nineteen Grands Prix in the Formula One World Championship between 1959 and 1968, with a podium finish in Monaco.
slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la Alonso-champ »

kad Alonso ode u zasluzenu penziju (nadam se da nece jos dugo) znam za koga cu navijati ;-)

sretno mali...
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la Armanini »

odlican text o vozacima u marrusi, njihovom planu o 2 placena vozaca, muljavina razie i na posljetku uskakanje ferrarija i bianchia..
text je mozda za drugu temu, al kad sam vec tu otvorio neka bude :)

http://oppositelock.jalopnik.com/thanks ... -450746000" onclick="window.open(this.href);return false;

autor cak njusi da bi mogli bianchia vidjet u ferrari jos ove sezone..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Dero
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1212
Pridružen/a: 02 stu 2008, 20:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la Dero »

Baš mi je drago što je Bianchi dobro krenuo u prvi svoj vikend. Očito je u višoj klasi od ostatka vozača u Caterhamu i Marrusiji a po vremenima nije ni daleko od TR i Williamsa.
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la K1M1 »

Da, odličan. U njegovim rukama ta marussia ni ne izgleda tako loše. U oba treninga debelo ispred timskog kolege i caterhamovih vozača. Očekujem prvi bod za marussiju ove sezone. :)
slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la Scuderia »

K1M1 je napisao/la:Da, odličan. U njegovim rukama ta marussia ni ne izgleda tako loše. U oba treninga debelo ispred timskog kolege i caterhamovih vozača. Očekujem prvi bod za marussiju ove sezone. :)
Blizu je i Willams ( za sada ). Razlika nije bila nesto velika na drugom slobodnjaku.
Uz malo srece... eto bod za Marussiju. :)
slika
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la dmarijon »

Ne sjećam se kada smo zadnji put vidjeli baš dobrog vozača u baš lošem bolidu? Kao što je nekada Alonso vozio Minardi, npr. Uglavnom, ovo je baš osvježenje i jedna nova zanimljivost - usporedbe njega s Catheramovima i drugom Marussiom.
Samo neka se trkaju.
Avatar
Dero
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1212
Pridružen/a: 02 stu 2008, 20:06
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la Dero »

Super prvi vikend za Julesa. Oprati svoju konkurenciju i ostati samo 1 krug iza vodecih. Strašno.
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la dmarijon »

Da, točno to. Radi ono što treba. Skreće pozornost na sebe. Svi u klasi dva kruga iza, on krug iza.
Samo neka se trkaju.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la Cuky »

nekako mi se čini da od ovogodišnjih rookieja jedino on svoje mjesto zaslužio talentom, a ne sponzorskim novcem. Iako, teško je vjerovati da bi dobio to mjesto u Marussiji da ga Ferrari nije pogurao, ali vidi se da čovjek ima talenta.

Završio je utrku u istom krugu kao Gutierrez u Sauberu i Bottas u Williamsu, a za cijeli krug oprao momčadskog kolegu i najbližu konkurenciju, točnije Caterham. Vjerojatno jedna od 2 odlične odluke Marussije za ovu sezonu (prva je tradicionalan razvoj bolida, umjesto dosadašnjeg "samo CFD" pristupa)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la pospani gad »

Malo kasnim, sa komentarom, no da se i ja priključim komentarima o ovom mladom Francuzu. Prije svega, rano je još, poslije jedne utrke, zaključiti i govoriti, o njemu u superlativima, ali da je oduševio,.... to je točno. I ne samo da je oduševio, nego je stvarno pokazao ( kao što je ovdje netko već napisao ), ono što dugo nismo vidjeli, da netko u slabom autu, napravi ovakav podvig.
Daklem, bit' ću oprezan, i reći ću, nadam se da će ovo biti početak jednog novog genija u F1! :driver:
S tim, da je i Marussia ( doduše ne znam kako ), bolje pripremljena za ovu sezonu. Ne znam kako, ali je. Ali to ne umanjuje izvrsnu F1 debitantsku utrku, mladog Julesa Bianchija.
Kao što je spomenuto, pedigre je tu,.... daklem, sretno mali,..... ;) Uživajmo u tvojim F1 vožnjama. I da, zašto ne prvi bod za Marussiu ove godine. 8)
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la Cuky »

Mali detalj na koji sam naletio na GP1.hr...svakako zanimljivo
Podsjetimo, u Australiji je završio na 15. mjestu, pobijedivši tako svog momčadskog kolegu – Maxa Chiltona. Također, odvozio je 11. najbrže vrijeme u utrci, samo 5 stotinki sekunde sporije od aktualnog prvaka Sebastiana Vettela.
EDIT:
Sebastian Vettel - 1:30.409
Jules Bianchi - 1:30.454 - +0,045s
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
wolfman
HNL kladionica super velemajstor
HNL kladionica super velemajstor
Postovi: 933
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 21:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel
Lokacija: Croatian Zagorje, Desinić City

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la wolfman »

dobar je jules,bit će neš od njega :thumbup: ni ne čudi me da je postavio ovakvo vrijeme,ako ste dobro pratili večinu vremena ga se moglo vidjet odmah iza vodečih :D
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la Cuky »

ako se ne varam Massa u Ferrariju ima ugovor samo za ovu sezonu? Možda Bianchi upadne dogodine?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la Ferrari-BiH »

[quote="wolfman"....ako ste dobro pratili večinu vremena ga se moglo vidjet odmah iza vodečih :D[/quote]

Samo tada se i moze vidjeti Marussia jer nisu potpisali Concorde ugovor i Bernie je zabranio da se njihov bolid pokazuje u prijenosima (ono tipa da ga prate dio kruga i sl)
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la Cuky »

pa koliko je meni poznato još nitko nije potpisao Concorde, još pregovaraju
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ferrari-BiH
Veteran
Veteran
Postovi: 3300
Pridružen/a: 27 ruj 2008, 00:30
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Tešanj

Re: Jules Bianchi

Post Postao/la Ferrari-BiH »

Cuky je napisao/la:pa koliko je meni poznato još nitko nije potpisao Concorde, još pregovaraju
Ugovor je ponudjen svima osim Marussia-i
¡oʞɐdoɐu ǝɾ ǝʌs ˙oןıq ǝɾ oʇs oɐʞ ǝɾıu ǝsıʌ ɐʇsıu
Odgovori