Gume

Tehnološka strana Formule 1, razvoj bolida...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Gume

Post Postao/la gringo73 »

Pirelli je danas predstavio gume za 2013. Broj komponenti ostaje isti, boja za tvrdu komponentu bit će narančasta.

slika



Najavljena razlika između komponenti će biti 0.6-0.8 sekundi. Očekuje se da će u svakoj trci biti minimum 2 zaustavljanja u boks. Gume će biti brže oko pola sekunde po krugu. lakše će se zagrijavat, brže trošiti.
LINK
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: GUME 2013.

Post Postao/la F1NAC »

znaci nagledat cemo se jos kimi(Kina) i Alonso(Kanada) scena
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: GUME 2013.

Post Postao/la speedy56 »

Jel za kišne vrijedi isto što i za suhe gume? Više gripa, jače trošenje?
slika
Avatar
Walter
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 27 vel 2008, 15:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Pored mutne Save
Kontakt:

Re: GUME 2013.

Post Postao/la Walter »

Button hvali Pirelli
Pirelli has done a great job, says Button

Jenson Button has praised Pirelli for doing 'a great job' with its new tyre compounds, explaining that the company's target of increasing temperature operating windows has beeen accomplished. The McLaren driver, who topped the opening day of pre-season testing at Jerez, says optimal lap times are now much easier to achieve.

"It will be tricky again in terms of laps and degradation, but Pirelli has done a great job getting a wider range for the tyres," Button told the official Formula 1 website after driving the MP4-28 for the first time. "One thing that I have noticed - you are able to go fast immediately, even on lap one. That is something that we couldn’t do last year."

Button also mentioned the high level of degradation he experienced on Tuesday, with Pirelli vowing to remove the possibility of one-stop races throughout the 2013 season.

"When I ran the Super Soft doing some basic installations I was graining the tyres after one lap, so yes, this compound deserves the name Super Soft!" he added. "We also ran the Medium and Hard tyres and it’s a different feeling compared to last year."

Button, who has brought his motorhome to the Circuit de Jerez for the duration of the test, will be back behind the wheel of McLaren's latest design on Wednesday.
slika
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: GUME 2013.

Post Postao/la gringo73 »

Osvrt na testiranja u Barceloni.

Paul Hembery (Pirelli motorsport director): “It was a useful four days of running in Barcelona, although the weather conditions were still too cool to be typically representative of what we will face over the rest of the year. Consequently degradation was still high as the tyres were not able to operate within their intended working range for most of the test. This, however, is a familiar situation for both us and the teams, as it was exactly the case in pre-season testing last year too, so this is not of any great concern. The wet weather over the first two days gave the teams a valuable opportunity to assess the intermediate and wet tyres, which have been evolved to offer better traction this year, and to evaluate crossover points. Generally speaking, everyone was happy with the wet weather tyres, which shows that our work in this area has paid off. As this was the final test session, it was useful for the teams to have the opportunity to run through every tyre in the range as they complete their preparations. Now we’re looking forward to getting to Australia, where our tyres will be able to function properly within their working range, and we hope to see an exciting race with between two and three pit stops per car.”

The total amount of kilometres carried out in pre-season testing: 36,970kms.
Most laps of Barcelona: Rosberg (Mercedes): 251 laps; Alonso (Ferrari): 222 laps; Hamilton (Mercedes): 230 laps
Testing numbers:

Total number of sets brought to Barcelona: 451 sets which equals 1804 tyres
- of which supersoft tyres: 35 sets
- of which soft tyres: 119 sets
- of which medium tyres: 123 sets
- of which hard tyres: 112 sets
- of which intermediate tyres: 38 sets
- of which wet tyres: 24 sets
Total amount of sets used: 363
- of which supersoft tyres: 22 sets
- of which soft tyres: 104 sets
- of which medium tyres: 119 sets
- of which hard tyres: 63 sets
- of which intermediate tyres: 34 sets
- of which wet tyres: 21 sets
Longest run: 19 laps on the hard compound
30 laps of the medium compound
19 laps on the soft compound
14 laps on the supersoft compound
47 laps on the intermediate compound
48 laps on the wet compound
Lowest / highest ambient temperature over four days: 6 °C (Day 4) / 18 °C (Day 3+4)
Lowest / highest track temperature over four days: 8 °C (Day 1+2+3) / 26 °C (Day 4)
slika
Avatar
pinkdpanter
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 404
Pridružen/a: 14 svi 2007, 19:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: kimi raikkonen

Re: GUME 2013.

Post Postao/la pinkdpanter »

Jel objavljeno kakve bi gume u spanjskoj i monacu
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: GUME 2013.

Post Postao/la F1NAC »

hard i medium za spanjolsku , a za monaco vjerovatno supersoft i soft
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
senamozart
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 441
Pridružen/a: 04 lis 2010, 21:47
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1 McLaren Team

Re: GUME 2013.

Post Postao/la senamozart »

Molio bi ovdje nekoga da mi objasni koji je ovo materijal ispod gumene površine.
Označio sam na slici.Jeli ovo aluminij ili željezo.Što je ovo.
slika

hvala unaprijed.
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: GUME 2013.

Post Postao/la vidc »

nije toliko bitno, sramotno je što se to uopće vidi... i sramota je da su učestali problemi s raspadanjem i totalnom delaminacijom guma. ove gume su smeće i nešto se mora promijeniti. ovakve gume i DRS su mi manje zanimljivi od procesija iz 2010.godine.
što se mene tiče DRS treba ukinut skroz i mrvicu popraviti gume da se ako ništa ne raspadaju u sred utrke
Avatar
maric
Početnik
Početnik
Postovi: 152
Pridružen/a: 25 stu 2012, 19:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso

Re: GUME 2013.

Post Postao/la maric »

vidc je napisao/la:nije toliko bitno, sramotno je što se to uopće vidi... i sramota je da su učestali problemi s raspadanjem i totalnom delaminacijom guma. ove gume su smeće i nešto se mora promijeniti. ovakve gume i DRS su mi manje zanimljivi od procesija iz 2010.godine.
što se mene tiče DRS treba ukinut skroz i mrvicu popraviti gume da se ako ništa ne raspadaju u sred utrke
pa bolje i ovakve gume, barem je svima isto, nego ilegalni dominantni bolid prosle 3 godine, i da, malo si nabrijan ovih dana, mozes se pozdravit s vettlovim krstarenjem na prvom mjestu :bye:
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: GUME 2013.

Post Postao/la Armanini »

procesija iz 2010.godine.
mislim da si malo falio sezonu :)
2010 je bila najzabvnija sezona u zadnjih 5 godina..


nego da i ja popljuvam ovu grozotu od guma.. do nedavno sam bio skoro pa odvjetnik istih, al ovo je stvarno prestrasno..
ok, nije da oni sparaju samo gume, vec ne voze pun tempo 80% utrke zbog cuvanja motora, mjenjaca, i fkng goriva..

al da se 2 najtvrdje komponente ide 4 puta u box nema smisla..
nema smisla ni da u jednoj utrci budu obje tvrde komponente..

momcadi vrse pritisak, lewisovo "i can't drive any slower" je lagano i "iscenirano" da se vrsi pritisak, tako da sam ja nekako optimistican u vrlo skore promjene..
nije mi bas jasno da im je takav problem napravit izdrzljivije gume.. zute bridgstone su trajale cijelu utrku, a ovdje se sa najtvrdjim komponentama gume kidaju..

tako da veliko gadjenje i od mene i ta lewisova izjava me posteno prodrmala..
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
K1M1
HNL kladionica majstor
HNL kladionica majstor
Postovi: 2096
Pridružen/a: 06 srp 2008, 23:09
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi i Frijns
Lokacija: Rijeka

Re: GUME 2013.

Post Postao/la K1M1 »

slažem se za 2010., nzm kako tu sezonu netko može nazvati procesijom... definitivno najbolja sezona u zadnjih 5 godina, čak možda i jedna od najdražih od kad pratim f1. Nije bilo drs-a ni pirelli guma, pretjecanja je bilo dosta (manje nego sad al su bila prava a ne umjetna), utrke su bile odlične i imali smo 4 vozača koja se bore za naslov do posljednje utrke. Što više možeš poželiti? :)

a ovaj lik mi pak nije jasan #-o http://www.autosport.com/news/report.php/id/107415" onclick="window.open(this.href);return false;
mislim, koje prosere lik ima, kaže da mogu vratit procesiju ako svi tako žele... Dakle za njega postoje samo 1. procesija i gume koje traju cijeu utrku i 2.putar gume kakve imamo sada. Pa jbte, šta ne postoji ništa između toga? :?
Jednostavno bi trebali napraviti normalne gume na kojima vozači mogu dati svoj maksimum i stiskat 100% 20 krugova, a nakon toga slijedecih 5 se događa drop off i to postepeno, a ne cliff... To bi bilo super. Dakle nebi trajale predugo, a opet bi vozači mogli stiskat i vozit najbrže što mogu, što je i bit utrkivanja i f1...
A ne kao sad, možeš na njima vozit 10 krugova, al jedino ako ih dobro čuvaš (i onda još strašni drop off u performansama pri kraju stinta)... Ako vozač stišće 100% izdržat će mu 3 kruga... Kakvog to smisla ima?
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: GUME 2013.

Post Postao/la vidc »

K1M1 je napisao/la:slažem se za 2010., nzm kako tu sezonu netko može nazvati procesijom... definitivno najbolja sezona u zadnjih 5 godina, čak možda i jedna od najdražih od kad pratim f1. Nije bilo drs-a ni pirelli guma, pretjecanja je bilo dosta (manje nego sad al su bila prava a ne umjetna), utrke su bile odlične i imali smo 4 vozača koja se bore za naslov do posljednje utrke. Što više možeš poželiti? :)

a ovaj lik mi pak nije jasan #-o http://www.autosport.com/news/report.php/id/107415" onclick="window.open(this.href);return false;
mislim, koje prosere lik ima, kaže da mogu vratit procesiju ako svi tako žele... Dakle za njega postoje samo 1. procesija i gume koje traju cijeu utrku i 2.putar gume kakve imamo sada. Pa jbte, šta ne postoji ništa između toga? :?
Jednostavno bi trebali napraviti normalne gume na kojima vozači mogu dati svoj maksimum i stiskat 100% 20 krugova, a nakon toga slijedecih 5 se događa drop off i to postepeno, a ne cliff... To bi bilo super. Dakle nebi trajale predugo, a opet bi vozači mogli stiskat i vozit najbrže što mogu, što je i bit utrkivanja i f1...
A ne kao sad, možeš na njima vozit 10 krugova, al jedino ako ih dobro čuvaš (i onda još strašni drop off u performansama pri kraju stinta)... Ako vozač stišće 100% izdržat će mu 3 kruga... Kakvog to smisla ima?
2010. godine utrke su bile "dosadne" zato što se na većini utrka išlo jednom u boks i nakon pit stopa stvari su bile manje više završene. druga stvar je što je sezona bila zanimljiva zbog toga što je 5 vozača bilo u igri za naslov do zadnjih par utrka. nekoliko utrka s iznadprosječnim brojem preticanja (npr. kanada) ne čine ostale utrke manje zanimljivim. u odnosu na ovo danas, utrke iz 2010. su bile procesije. al meni su draže i najdosadnije procesije nego ovo sranje sad
Avatar
gringo73
Naj F1 član foruma 2010.
Naj F1 član foruma 2010.
Postovi: 4558
Pridružen/a: 08 sij 2007, 15:43
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: GUME 2013.

Post Postao/la gringo73 »

Pirelli to change Formula 1 tyres from Canadian Grand Prix: "We will be taking some of the design of the 2013 tyres, but also some of the elements of the 2011 and 2012 products that served us so well during that period. We want to go back to having two or three stop races."
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: GUME 2013.

Post Postao/la speedy56 »

Inače nisam za promjene tokom sezone, ali ovo je stvarno otišlo predaleko, tako da mi je drago da će se to vratiti u barem kakvu-takvu normalu.
Živce za Kanadu ću valjda još naći :)
slika
Avatar
senamozart
Rezervni vozač
Rezervni vozač
Postovi: 441
Pridružen/a: 04 lis 2010, 21:47
Ja sam: Vozač
Navijam za: F1 McLaren Team

Re: GUME 2013.

Post Postao/la senamozart »

moje mišljenje o tim gumama.
možda jesam bio kritičar i jesam pomalo i sada ali ova vijest o promjeni i to nakon VN Monaka mi nije nikako draga.jer smatram da će to opet pogodovati Red Bullu i opet ćemo izgleda gledati tarzana na pole positionu i webbera do njega.start utrke će biti uobičajen što znači da će fettalj odmah odmagliti webber će opet na startu izgledati kao spomenik ali nakon toga gledamo borbu za pozicije 3,4,5, 6.....
smatram da promjena pravila o gumama usred sezone nije nikako dobra ali evidentno je da se ide na ruku samo jednom timu koji kroz svoje jake lobije uništava ovaj sport. kažem gume jesu katastrofa ali bolje i tako nego da gledam na kraju sezone URLIKANJE broj 4.
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: GUME 2013.

Post Postao/la vidc »

znači to seže do toga da treba totalno uništiti sport samo da vettel ne osvoji naslov?
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: GUME 2013.

Post Postao/la Cuky »

za pripremit se za ove gume imali su nekoliko zadnjih utrka prošle sezone kada ih je Pirelli dao na testiranje, kao i 4 zimska testa. Ferrari i Lotus su napravili posao, prilagodili se datoj situaciji. Znači, Berniju to ne odgovara jer se Matešić ljuti i prijeti napuštanjem (čitaj: manje novaca Berniju) pa sada treba baciti u vodu sav dobar posao koji su dvije ekipe preko zime napravile da bi Matešić bio sretan i mogao piti šampanjac nakon utrke
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: GUME 2013.

Post Postao/la vidc »

stvar je u tome što je debilno da su se ikakvi timovi morali prilagođavat ovako debilnim gumama. Berniju će biti manje para jer ovakvu f1 nitko (osim valjda navijača alonsa) ne želi gledati a ne zato što će matešić otić iz f1
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: GUME 2013.

Post Postao/la F1NAC »

vidc je napisao/la:stvar je u tome što je debilno da su se ikakvi timovi morali prilagođavat ovako debilnim gumama. Berniju će biti manje para jer ovakvu f1 nitko (osim valjda navijača alonsa) ne želi gledati a ne zato što će matešić otić iz f1
Tako ti je to kad vettel nemoze krstarit do pobjede . Razumijem da ti nije fora .
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: GUME 2013.

Post Postao/la Cuky »

vidc, ali stvar je u tome da će do promjene guma trećina sezone biti za nama. Po meni je mijenjanje jedne tako važne komponente usred sezone čisto namještanje rezultata, pogotovo kad se vidi da samo jedna momčad otvoreno poziva na promjenu guma, dok drugi kukaju da su loše, ali daju sve od sebe da ih najbolje iskoriste takve kakve jesu. I pod "važna komponenta" ne mislim na njen utjecaj na rezultate, nego na to koliko dizajn samog bolida ovisi o gumama, ne samo zbog njihovog trošenja. Nakon što je toliko novaca ulupano u razvoj ovogodišnjih bolida sada će opet svi morati potrošiti dodatna sredstva za promjene na ovjesu i na aerodinamičkim djelovima koji se nalaze u blizini samih guma. Jer, ne mijenjaju mješavinu nego konstrukciju što znači da će se gume drukčije deformirati i time drukčije utjecati na protok zraka oko njih.

A zašto usput onda ne promjene i motore, kad je već u redu mijenjati stvari na bolidu usred sezone. Ne treba nešto veliko, ajmo samo skinuti blokadu sa njih...sumnjam da bi itko tko ima Renaultov motor mogao na pravcu držati korak sa onima koji su pogonjeni Ferrarijem, Mercedesom i Cosworthom. Zabrana mapa motora 2011. je bila loša ideja, namještanje prvenstva Ferrariju...i trajalo je 2 utrke...ali sada promjena konstrukcije guma nije loša ideja i ne navlači se na RB-ovu stranu. Dvoličnost mode: ON
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Armanini
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2467
Pridružen/a: 26 svi 2009, 17:19
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: GUME 2013.

Post Postao/la Armanini »

meni je jasno negodovanje zbog promjene pravila nakon trecine sezone..
meni osobno ne smetaju promjene pravila ukoliko su one zbog popravljanja situacije, sto u ovom slucaju jesu..

nije istina da samo rbr poziva na promjenu.. sto je ono lewisovo negodovanje preko team radia?
doduse, zapravo su jedino rbr i merc u banani zbog guma.. a kod merca je tu i cinjenica da se oni polako sve vise prebacuju u razvoj bolida za sljedecu godinu.. nekih 60% resursa tima je sad na ovom bolidu, i to ce se smanjivat tijekom sezone..
a rbr vozi prakticki sa lanjskim bolidom..

jedina je razlika sto je trenutno (i to zapravo tek tu u spaniji) ferrari bolid i pol.. ostalo je prakticki isto, osim mcma koji je ocekivano los..

al gume se moraju mjenjat, ta konstrukcija barem jer ovo izuvanje guma svaku utrku i svaki trening je nesto sto je nedopustivo u f1..
vjerujem da se svi slazemo da tome nema mjesta, zbog sigurnosti prije svega.. a kako ce to rjesit nego promjenom kada je vjerojatno upravo u tom obrucu problem?


ja osobno sam za promjenu i veselim se istoj, najvise zbog toga da se zaustave price oko pogodovanja ferrariju jer ce se to provlacit kroz cijelu sezonu..
pogodavanje rbru - na to smo navikli zadnjih godina pa who cares :)
rFactor F1 HR server Info
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: GUME 2013.

Post Postao/la Cuky »

Evo malo iz pravilnika...

Tehnički pravilnik, člamak 12.6.3
Tyre specifications will be determined by the FIA no later than 1 September of the previous season. Once determined in this way, the specification of the tyres will not be changed during the Championship season without the agreement of all competing teams.

Baš me interesira jesu li Ferrari i Lotus pristali i ako jesu na koji način su ih uvjerili u to
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: GUME 2013.

Post Postao/la vidc »

ako su odlučili mijenjat gume onda su i ferrari i lotus pristali na to,tu nema sumnje. zašto ste sigurni da bi netko trebao uvjeravati ferrari i lotus? zašto je nemoguće da su i oni potvrdili ono što čitav svijet vidi a to je da su ove gume čisto sranje i da ih treba mijenjati. na kraju krajeva, zar postoji vozač formule 1 kojem se sviđa ovakav format utrka? da se ijednom od njih sviđaju ove gume davno bi se javio.
i ove promjene pravila u vezi mapa motora se ne mogu baš usporediti s ovim. tu se radi o utjecaju na aerodinamički downforce bolida, ovdje je u pitanju sigurnost vozača, pa rekao bih da je u pitanju sama bit formule 1 jer ovo sada nema smisla
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: GUME 2013.

Post Postao/la Alonso-champ »

vidc je napisao/la:ako su odlučili mijenjat gume onda su i ferrari i lotus pristali na to,tu nema sumnje. zašto ste sigurni da bi netko trebao uvjeravati ferrari i lotus? zašto je nemoguće da su i oni potvrdili ono što čitav svijet vidi a to je da su ove gume čisto sranje i da ih treba mijenjati. na kraju krajeva, zar postoji vozač formule 1 kojem se sviđa ovakav format utrka? da se ijednom od njih sviđaju ove gume davno bi se javio.
i ove promjene pravila u vezi mapa motora se ne mogu baš usporediti s ovim. tu se radi o utjecaju na aerodinamički downforce bolida, ovdje je u pitanju sigurnost vozača, pa rekao bih da je u pitanju sama bit formule 1 jer ovo sada nema smisla
pa neznam da je Lotus pristao,evo sta je rekao Boullier
Boullier:"What Pirelli does is like a football team can't run as fast as its opponent,the dimensions of the pitch are changed at half time"
još lik je u pravu...

IZVOR:http://www.autosport.com/news/report.php/id/107453
Alonsista hasta la muerte..
Odgovori