Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la popeye »



Dobar fajt.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
dmarijon
Legenda
Legenda
Postovi: 4903
Pridružen/a: 21 vel 2007, 09:21

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la dmarijon »

Monaco je nekad bio totalno cool. Već duuugo vremenea to nije nikako. Jednostavno moderna formula i monaco ne idu skupa
Samo neka se trkaju.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la marcus »

Tek sada sa širim bolidima neće biti mjesta za prolaz.
Koliko su širi? 20cm? Puta 2, dakle 40cm manje mjesta u ionako uskom Monacu.

Meni je Monaco uvijek posebna utrka. Rijetko kada dobra, rijetko kada loša. Drukčija. Baš zbog toga mislim da je potrebna cijelom F1 svijetu. Jedina trka na kojoj se osjeti duh prošlosti. Posljednja utrka na kojoj je vozač zaista bitniji od motora, aerodinamike, guma, goriva........
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la F1NAC »

Martin Brundle je prilikom hodanja na intervju na podij u Monacu pretrpio manji srčani udar. Zbog tog ga i nije bilo na VN Kanade :shock:
The former Formula One driver, who is now a television commentator, was taken ill on his way to the podium ceremony at Monte-Carlo.

“I had a small heart attack running to do the podium in Monaco,” Brundle revealed during an interview at the Autosport International show.
Brundle continued to interview race winner Lewis Hamilton and the other podium finishers Daniel Ricciardo and Sergio Perez
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la Cuky »

iz BRDC-a kažu kako je utrka u Silverstoneu sa financijske strane sigurna još slijedeće 3 sezone (2017, 2018 i 2019), a da isto tako već razgovaraju sa britanskom vladom, Liberty Mediom i Bernijem kako bi dogovorili bolje financijske uvjete i zadržali VN Velike Britanije i nakon 2019
http://www.skysports.com/f1/news/12433/ ... brdc-chief
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la Cuky »

Od organizatora utrka se traži da naprave određene dorade na stazama prije ovogodišnjih utrka kako bi se staze napravilo sigurnijima za brže bolide. FIA je od svih momčadi tražila simulacije njihovih bolida i onda su simulacijama došli do rezultata koje su pretočili u zahtjeve za organizatore utrka.

Tako su u Melbourneu dobili zadatak da u zavojima 1, 6 i 14 gumene zidove poduplaju, dok su u zavoju 12 gumene zidove zamijenili tecpro ogradom.

http://uk.reuters.com/article/uk-motor- ... KKBN14X21H
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la F1NAC »

Jedna totalna nezanimljiva vijest. Trka u Azeru je od sada VN Azerbajďžana
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:Od organizatora utrka se traži da naprave određene dorade na stazama prije ovogodišnjih utrka kako bi se staze napravilo sigurnijima za brže bolide. FIA je od svih momčadi tražila simulacije njihovih bolida i onda su simulacijama došli do rezultata koje su pretočili u zahtjeve za organizatore utrka.

Tako su u Melbourneu dobili zadatak da u zavojima 1, 6 i 14 gumene zidove poduplaju, dok su u zavoju 12 gumene zidove zamijenili tecpro ogradom.

http://uk.reuters.com/article/uk-motor- ... KKBN14X21H
Ovo sve ima naglasak velikog opreza - zar će novi F1 bolidi biti toliko opasni u tim izletnim zonama, tako da će to "podebljanje" pomoći / spašavati F1 vozače?! :doubt:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la:
Cuky je napisao/la:Od organizatora utrka se traži da naprave određene dorade na stazama prije ovogodišnjih utrka kako bi se staze napravilo sigurnijima za brže bolide. FIA je od svih momčadi tražila simulacije njihovih bolida i onda su simulacijama došli do rezultata koje su pretočili u zahtjeve za organizatore utrka.

Tako su u Melbourneu dobili zadatak da u zavojima 1, 6 i 14 gumene zidove poduplaju, dok su u zavoju 12 gumene zidove zamijenili tecpro ogradom.

http://uk.reuters.com/article/uk-motor- ... KKBN14X21H
Ovo sve ima naglasak velikog opreza - zar će novi F1 bolidi biti toliko opasni u tim izletnim zonama, tako da će to "podebljanje" pomoći / spašavati F1 vozače?! :doubt:
Pa techpro se pokazao sasvim solidnim. čitam da se u bržim zavojima očekuje razlika brzine i do 40 km/h.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la Cuky »

Nakon što je FIA-in svjetski motorsport koncil potvrdio preuzimanje F1 od strane Liberty Media grupe amerikanci su najavili da planiraju novac za nagrade raspodijeliti poštenije, a jedna od stvari koje također namjeravaju ukinuti je onaj bonus koji Ferrari dobiva zato jer su "važni za F1".

Jedan od šefova, Greg Maffai, kaže kako Ferrari ionako dobiva hrpu novaca izravno od svojih sponzora, te također kažu kako bi Ferrari trebau ostaviti se tog bonusa, zajedno sa ostalim momčadima poraditi na boljem promoviranju F1 i tako si priskrbiti još veću zaradu.

http://wtf1.co.uk/ferrari-might-stop-ge ... y-ferrari/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la Toon »

Uh, lupaju podmuklo i to u momentu kada Ferrari nije baš u poziciji da pokazuje zube...no pravednija raspodjela love ostalim (posebno manjim) timovima bi svakako dobro došla...i da ne bi bilo zabune i Williams, Mclaren, Mercedes i Red Bull bi također trebali ostati bez svog "extra" profita koje su "ispod stola" dogovarali sa Berniem - treba vidjeti kako će sada talijani reagirati na ovo...sumnjam da su danas dovoljno jaki da opet prijete svojim prvenstvom i odlaskom...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la F1NAC »

dmarijon je napisao/la:Ja imam možda malo čudno pitanja, e potaknule me rasprave s ovog foruma :)
Pa ako bi tko znao: prolaze li bolidi kakav eko test?
Ako uz isti protok imaš veću snagu, to možeš postići boljom iskoristivošću motora, do jedne granice. Mislim da je negdje pisalo da je sada iskoristivost već nekih 47 %.
Ferrari piše o tih 1000 konja i šta će oni sve promjeniti da bi to dobili. Mislim, realno, jedno je ono što svi puštaju prema van (tehničke reklame itd) a uvijek drugo ono što im zbilja vrijedi, a što skrivjau od konkurencije, a možda i od FIE.
Možeš puno djelovati na još jedna način. Poremetiti lambda omjer tako da forsiraš puno više zraka u odnosu na gorivo (npr. VW afera).
Rekao bih da ipak postoji neko mjerenje, logično mi je. Ako ne - to je divlji zapad za ovo područje
To što ti kažeš za povećanje omjera zraka i goriva. Citat iz motorsport.com-a
Dok sam citao clanak sam se sjetio ovog :D
Further the rules have added dimensional restrictions to the crankshaft bearings, limiting the compression ratio of the cylinders (no higher than 18.0)
EDIT:

Plus jos jedna promjena koja je prošla bar meni nezapaženo
For 2017, each team will only be able to nominate five fuel blends for the season, and only two at any given race weekend. Previously, an unlimited number was on offer.

This should really narrow the teams' abilities to make vast changes between qualifying and race conditions, along with restricting their choices as they visit differing circuits.
Znači prije početka sezone 5 smjesa goriva odaberu. Bit će zanimljivo koji proizvođač će najbolje riješiti kemiju.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la Cuky »

Toon je napisao/la:Uh, lupaju podmuklo i to u momentu kada Ferrari nije baš u poziciji da pokazuje zube...no pravednija raspodjela love ostalim (posebno manjim) timovima bi svakako dobro došla...i da ne bi bilo zabune i Williams, Mclaren, Mercedes i Red Bull bi također trebali ostati bez svog "extra" profita koje su "ispod stola" dogovarali sa Berniem - treba vidjeti kako će sada talijani reagirati na ovo...sumnjam da su danas dovoljno jaki da opet prijete svojim prvenstvom i odlaskom...
Mislim da će kad su financije u pitanju ovi amerikanci dovesti financije u red...dosta je pogledati njihove profesionalne lige, svi imaju ograničena sredstva, svi imaju dobru zaradu od ulaznica i promotivnih sadržaja i veći dio momčadi (osim ako nešto sami ne ukiksaju) imaju šanse boriti se za visoke pozicije.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la Toon »

Da složio bih se s tobom...puhati će neki novi vjetrovi, uvesti će se vjerojatno nekakav salary no vjerojatno će to neke (veće i bogatije) momčadi svakako pokušati izbjeći...jedino je bitno da se ne dogodi da nam manje momčadi ne propadaju kao danas i u prošlosti...znači njima svakako više kako bi mogle egzistirati a ovim lovatorima ipak ne oteti baš sve jer bi moglo stvarno doći do kraja i odlazaka timova koji su bogato sponzorirani...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la Kenny »

Nisam čito članak ali dali igdje poše koliko će vlasnici sebi love uzimat, ako budu uzimali više nego Bernie manjim timovima je isto, da imaju neki bu8dget cap nema mi smisla jer će timovi samo napravit drugu firmu kao što i danas Red Bull ima Red Bull technology, ili kako se već zove i to sumnjam da im ide pod troškove F1 ekipe tako da je skoro pa nemoguće to kontrolirat
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la F1NAC »

Bernie nije više CEO Formule 1. Naslijedio ga je Chase Carey. Bernie je stavljen po strani, dodjelili su mu titulu počasnog predsjednika

l

Bump:

Ross Brawn bi trebao dobit jedno od top mjesta u F1. Sutra ce se sve znat
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la Kenny »

F1NAC je napisao/la:Bernie nije više CEO Formule 1. Naslijedio ga je Chase Carey. Bernie je stavljen po strani, dodjelili su mu titulu počasnog predsjednika
Ko je sad taj? ovo je izgleda totalni raspad F1
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
wolfman
HNL kladionica super velemajstor
HNL kladionica super velemajstor
Postovi: 933
Pridružen/a: 26 ožu 2010, 21:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Vettel
Lokacija: Croatian Zagorje, Desinić City

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la wolfman »

Kenny je napisao/la: Ko je sad taj? ovo je izgleda totalni raspad F1
čovjek s brkom kojem smo viđali na trkama otkako je Liberty preuzeo vlasništvo
slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la Kenny »

Znači totalno raspad za F1, CEO F1 je čovjek koji nema nikakve veze sa autosportom, ovo će sad bit samo pumpanje para dok ide, a nakon toga za par godina opet prodaja F1, pa će sad svi plakat za Bernijem
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la speedy56 »

To malo kaj se ja kužim u politiku F1, pumpanje para je bilo s CVC-em, Liberty izgleda ima interesa i napraviti nešto od F1, ne samo pobrati €$
A jedna od osoba koja mijenja Ecclestonea je i Brawn, a on valjda zna nekog vraga o motorpsortu :)
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la Cuky »

Brawn je novi Motorsport Management Director
http://www.skysports.com/f1/news/12433/ ... ement-team

sviđa mi se to... umjesto Bernija koji je vodio sve i gubio koncevpolagano sada ljudi koji su iz markentiške pozadine se bave marketingom i financijama, a oni sa automobilističkom pozadinom se bave sportskom stranom F1
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la Kenny »

speedy56 je napisao/la:To malo kaj se ja kužim u politiku F1, pumpanje para je bilo s CVC-em, Liberty izgleda ima interesa i napraviti nešto od F1, ne samo pobrati €$
A jedna od osoba koja mijenja Ecclestonea je i Brawn, a on valjda zna nekog vraga o motorpsortu :)
Ja mislim da je i jedno i drugo pumpanje para dobro se naravno čini da je Brawn umjesto Berniea, ali pitanje je kako će se snać na toj funkciji, koliki će mu ovi dopustit da radi po svom, a sa komercijalne strane nevjerujem da može bit nešto dobro za nas mogli bi samo gledat odvratne reklame di i vozači ih moraju snimat i ništa pametno
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la pospani gad »

speedy56 je napisao/la:To malo kaj se ja kužim u politiku F1, pumpanje para je bilo s CVC-em, Liberty izgleda ima interesa i napraviti nešto od F1, ne samo pobrati €$
Hm..... koliko se ja kužim u Amerikance ( i zgodne Amerikanke ), Amerima je samo lovac i profit svetinja - sami sebe motiviraju tko će biti uspješniji, bogatiji - zašto bi sada prema F1 bili bez motiva za $ ??!! Samo lovaaaaaaaaaaa.......
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la Cuky »

pa istina...lova, lova i samo lova...al da bi se povećala zarada proizvod koji prodaju, u ovom slučaju F1, moraju biti zanimljivi...veća gledanost znači izdašnije sponzorske ugovore, a izdašniji sponzorski ugovori znače bolju zaradu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - Siječanj 2017.

Post Postao/la F1NAC »

Testiranja tijekom sezone bit ce nakon VN Bahreina, VN Mađarske i nakon VN Abu Dhabija.

Silverstone je otpao
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Zaključano