Volani - kontroleri

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Cuky »

Ali ovi iz Fanateca i dalje nisu gotovi...ima još proizvoda koje su pokazali...


Statične poluge mjenjača koje se pričvršćuju na bazu i ne rotiraju sa volanom



Ručna kočnica:



Volan za drift:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Haris KTM
Postovi: 5
Pridružen/a: 08 sij 2011, 19:34
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Haris KTM »

Sim Racing Garage – Sam Maxwell Customs F1 Wheel Review
http://www.sammaxwellcustoms.com/index.php
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9HqHk9u ... e=youtu.be[/youtube]
slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Thrustmaster T300 RS & Ferrari GTE Wheel
http://www.virtualr.net/thrustmaster-t3 ... l-revealed" onclick="window.open(this.href);return false;

iskreno za 370€ rađe bi tražio polovan Fanatec. Moj RGT-pro ima identične pedale (samo jednu više) i nije kvalitetno izrađeno, prelomljivi su djelovi unutar.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Cuky »

Još jedan iz Fanateca...Porsche 918 RSR

slika
slika


Cijena: 399,95€
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Cuky »

Pozz momci. Svjestan sam da nam je ovaj dio foruma lagano zamro, ali svejedno ne košta me pitati....

Zanima me prodaje li možda netko od vas (ili da znate nekog tko prodaje) kakav solidan rabljeni volan za PC. Ne treba biti G27, ne treba biti ni sa 3 pedale niti najbolji force feedback na tržištu. Samo da je ispravan i da nije više od 500-600kn

I usput me zanima isplati li se ovo
http://www.njuskalo.hr/informatika-sve- ... s-20023638
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la F1NAC »

Ovaj volan je super. Ja imam stariju verziju bez ovog dugmeta u crvenom i za slicne pare onda sam ga uzeo i odlican mi je. Nakon moma ono je bio vrh. Naravno provjerit mehanizam ako je citav da ne preskace ili da nije nesto polomljeno da ti ffb ne plese, ali ovaj oglas ti je prodan?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Cuky »

sad vidim da, nisam to uopće skužio na kompu :(
a ništa, pokušat nać nešto takvo za slične novce... ako slučajno naiđeš negdje javi mi

EDIT: A što mislite o ovome? Ovisno o tome kako prođe slijedećih tjedan dana možda bih se mogao toliko razvući
https://edigital.hr/volan/thrustmaster- ... content=pp
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la F1NAC »

slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

koliko vas ima legendarni logitech g25 i kako ste zadovoljni njime?
Vidim u slo oglasniku da su se konačno pojavilo 5 komada po cjeni 100-150€. Znam da je prije 10 godina kad je došao na trg bio volan bez konkurencije. G27 i G29 kažu da po upravljanju i osjećaju nisu ništa unapređeniji od G25 a kao minus nemaju sekvencijalnu opciju na ručnom mjenjaču u odnosu na G25 koji je imao i tu opciju.
Thrustmastere ni ne gledam jer rabljeno ispod 200€ nemožeš ništa pronaći da je koliko toliko zadovoljivo. Fanateci su još uvjek skupi.
Znam da K1M1 ima g25, zanima me kako radi to čudo još dan danas?
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Vuksa_KC »

Imam ga ja, imam i G27.

U principu isti volani, mada G25 ima mrvu ljepši taj osjećaj jednostavnosti i simpatičnosti radi samo dva gumba na volanu, kraj G27-ovih 6.

S tim da mi je ošo adapter napajanja na G25 :/, ali dobro, dobar je i neki od laptopa.

I da, podešavanje ručice na sekvenciju na G25, ne razumijem zašto to maknuli na G27.

Jedno vrijeme sam razmišljao, sad si me podsjetio da bi mogel opet, ugraditi onu oprugu u pedalu kočnice.
Simulira kolko tolko mišićnu memoriju kod kočenja. Dakle, onda zavisi koliko si jako udario po kočnici, a ne koliko si duboko stisnuo pedalu jer tako radi potenciometar kod njih, i to je prvo ono nazadovno naspram Fanatecovih pedala.
S tim onda možeš, posebno kod touring auta (FWD posebno:D), onako Prostovski pristupiti kočenjima precizno na točkama kočenja.
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Vuksa_KC je napisao/la:Imam ga ja, imam i G27.


Jedno vrijeme sam razmišljao, sad si me podsjetio da bi mogel opet, ugraditi onu oprugu u pedalu kočnice.
Simulira kolko tolko mišićnu memoriju kod kočenja. Dakle, onda zavisi koliko si jako udario po kočnici, a ne koliko si duboko stisnuo pedalu jer tako radi potenciometar kod njih, i to je prvo ono nazadovno naspram Fanatecovih pedala.
S tim onda možeš, posebno kod touring auta (FWD posebno:D), onako Prostovski pristupiti kočenjima precizno na točkama kočenja.
čekaj za G25, 27 i 29 govoriš da tvornički simulira memoriju kočenja u originalu bez prepravljanja ili?
slika
Avatar
Fiore
Postovi: 0
Pridružen/a: 17 pro 2011, 20:15
Ja sam: Vozač
Lokacija: Zagreb

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Fiore »

Pozdrav ekipa :)
Ja takodjer imam G25 koji je kupljen polovni prije 5,6 godina. Vozim i dalje aktivno RaceRoom, RF2 i Assetto Corsa. Volan radi bez greske..jako sam zadovoljan s njime. Trebalo je je jedino nakon nekog vremena ocistit potenciometre u pedalama sto nije koplicirano. Koristio sam ovaj kontakt sprej: https://www.chipoteka.hr/artikl/2573/sp ... 2410007001
Nije potrebno otvarat potenciometre. Dovoljno je nasprejat malo unutra kroz otvor koji imaju. Nakon toga pedale su kao nove :). Tako da moja preporuka za volan ;)
Avatar
Fiore
Postovi: 0
Pridružen/a: 17 pro 2011, 20:15
Ja sam: Vozač
Lokacija: Zagreb

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Fiore »

Ćale od Lewisa je napisao/la:čekaj za G25, 27 i 29 govoriš da tvornički simulira memoriju kočenja u originalu bez prepravljanja ili?
Ne G25, 27 i 29 ne simuliraju memoriju kocenja. Iako G29 ima dodan bumper u opruzi kocnicne sto daje nesto progresivniji feel na kocnici.
Vuksa vjerojatno misli na zamjensku oprugu GTEYE ili NIXIM:

https://www.ebay.co.uk/itm/GTEYE-Brake- ... Swv0tVYC-v
https://www.ebay.com/itm/NIXIM-Upgraded ... zzUzojtfaQ

Koristim ovu GTEYE oprugu iz linka i mogu rec da je puno bolji osjecaj na kocnici nego sa stock oprugom. Puno vise se koristi misicna memorija nego poziciona. To je nesto najslicnije load cell mod-u koji je ipak dosta skuplji.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Vuksa_KC »

Tako, točno to sam mislio, nagledo se DIY i kojekakvih tutoriala i sad ste me nabrijali natrag :D
G25 i G27 imaju kočnicu kao i gas, što nije slučaj u pravim autima.
Gas pedala naravno je, dublje stišćeš, više gasa.
Kočnica bi trebala funkcionirati na principu udarca, a potenciometri kod G25 i G27 mjere količinu inputa kočenja na temelju koliko si duboko stisnuo pedalu, znači isto kao i gas pedala.
Ove opruge na neki način simuliraju tu mišićnu memoriju i potrebno je samo taj blip na pedalu u biti napraviti.
Možeš i bez toga softverski preko drivera namjesiti da kočnica lovi jako visoko i bez deadzona. Ali opet, za osjećaj je bolja opruga.
Ili Clubsport V2 barem :O

@Fiore
Ček, nisi uopće otvarao? Samo si pošpricao ispod pedala unutra?
Zadnja izmjena: Vuksa_KC, dana/u 01 stu 2017, 15:07, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la F1NAC »

Ljudi. Mučite se bezveze. Tako se to radi

slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Vuksa_KC »

Lambo je za brđoje, treba složiti u Ferrariju :P
Avatar
Fiore
Postovi: 0
Pridružen/a: 17 pro 2011, 20:15
Ja sam: Vozač
Lokacija: Zagreb

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Fiore »

Vuksa_KC je napisao/la:Ček, nisi uopće otvarao? Samo si pošpricao ispod pedala unutra?
Da, nisam otvarao. Samo naspricas unutra, stisnes sve papucice punim hodom nekoliko puta, ostavis par minuta da sprej ucini svoje i pedale bi trebale radit bez greske;)
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ću da probam, thnx.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la F1NAC »

Sad kad upali RF2 i nema inputa sa pedalica hahahaha
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Fiore je napisao/la:Pozdrav ekipa :)
Ja takodjer imam G25 koji je kupljen polovni prije 5,6 godina. Vozim i dalje aktivno RaceRoom, RF2 i Assetto Corsa. Volan radi bez greske..jako sam zadovoljan s njime. Trebalo je je jedino nakon nekog vremena ocistit potenciometre u pedalama sto nije koplicirano. Koristio sam ovaj kontakt sprej: https://www.chipoteka.hr/artikl/2573/sp ... 2410007001
Nije potrebno otvarat potenciometre. Dovoljno je nasprejat malo unutra kroz otvor koji imaju. Nakon toga pedale su kao nove :). Tako da moja preporuka za volan ;)
vuče me da zaigram ponovo, nekako sad stiže zima pa bi se moglo naći vremena za simuliranje (koliko klinac bude dozvolio i žena ako uskladimo korištenje kompijutera)
Malo sam gledao RaceRoom na yt i nekako mi je najzanimljivija simulacija, zbog klasa, igrivosti, zahtjevnosti, cijene....sve u svemu neka zlatna sredina.
Problem nije trenutno samo kupit volan, moram onda grafičku zamjenit, monitor veći (jer još uvjek imam kockasti) i kupit igru sa ekspanzijama. Znači sve rabljeno plus igra i ode približno 300€. :)
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ja imam sve, gdi ko je, nek samo reće.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Cuky »

imam pitanje ljudi: ima li tko kakva iskustva sa G29 volanom? Ako mi nešto ne iskrsne napokon bi trebao doć kraj mom čekanju i stići doma novi komp, monitor, kompletna periferija + volan. Samo eto...do sad sam bio donekle zagrijan za Thrustmaster TMX Pro (u odnosu na ne-Pro verziju ima 3 pedale) koji mi se čini kao jako solidan omjer kvalitete i cijene. Doduše, kod nas ga nema skoro nigdje za kupiti, a iz Njemačke na amazonu zajedno sa dostavom cijena mu se kreće između 1900-2000kn. No danas mi je za oko zapelo da za samo 400kn više imam, dostupno u HR, Logitechov G29, pa me zanima ima li tko kakva iskustva sa njime, isplati li se i sl.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Vuksa_KC »

A stavili su ga radi kompatibilnosti novih usb-a i konzola. A sad pretpostavljam da je jako slično G27.
Ako nijedan od njih nema "load cell" pedale, uzmi G29. Držat će cijenu, a i siguran da ga buš mogel štekat po xboxevima, plejkama itd...
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Cuky »

ma za konzole mene osobno nije briga jer ne posjedujem niti jednu...sviđa mi se TMX jer ima nekako na oko jednostavniji i sportskiji izgled plus što u videima na youtubeu djeluje poprilično tiše od G29. S druge strane G29 ima neusporedivo bolje pedale od TMX-a..
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Volani - kontroleri

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ma dobro, ako razmišljaš dugoročno i o lakoći prodaje nekad poslije.
Ako su pedale bolje opet, uzmi G29.
Odgovori