Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: NOVOSTI

Post Postao/la pospani gad »

Bolje bi bilo Pirreliju da su osmislili, pripremili i izradili bar još tri vrste kišnih guma umjesto postojeće dvije vrste INTERMEDIATE i WET.
A bilo bi zgodno jednog dana imati ponovno gumarski "rat"....... Goodyear, Michelin, Pirreli.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la:
Cuky je napisao/la:zašto debilana? kad smo imali dva ili više gumara onda su za svaku stazu posebno dizajnirali gume...Michelin i Bridgestone su imali i po 15-ak različitih komponenti, od kojih bi onda po dvije donosili na stazu, ovisno o abrazivnosti asfalta, g-silama u zavojima i očekivanim temperaturama. A mi nikad nismo znali koje su donijeli.

Pirelli sad ima 7 i donosi po 3 na stazu
Bilo bi super onda kad bi te gume donijeli na stazu i onda imamo option i prime gumu.Jedna ima crte ili pobojan sidewall, a druga je obična. Ne trebaju neki nazivi tipo HYPERSOFT ili SUPERHARD? wtf?? zamisli team radio, " I want superhard now! ". Ionako se 3 najtvrđa alokacija praktički ne koristi kroz vikend.

Da ni ne govorim koji problem će bit razlikovat US i HS
Tako je. Kao u IndyCaru.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

U IndyCaru je razlika jer cijelu sezonu koriste identične dvije komponente, osim na superspeedway stazama gdje donesu gume sa ojačanom konstrukcijom kako bi izdržale velike sile.

Također, u IndyCaru je dozvoljeno točenje goriva prilikom zaustavljanja u boksu. Iz tog razloga gume u utrci puno manje trpe pa je onda moguće napraviti gume koje će na većini staza funkcionirati kako treba


EDIT: Također mislim da neće biti problem što su hypersoft i ultrasoft slične boje jer ih vjerojatno nećemo nigdje vidjeti zajedno u upotrebi, osim možda u Monaku...uz ovoliko komponenti moguće da se Pirelli vrati na prethodnu metodu gdje dvije komponente koje su bile donesene na stazu nikad nisu bile odmah susjedne...recimo imali bi Supersoft i Medium ili Soft i Hard itd...

Tako da recimo u Australiji možemo očekivati možda Ultrasoft, Soft i Hard. Time se otvara puno više kombinacija...recimo utrka sa 2 stopa na Ultrasoft - Soft - Soft ili možda jedan stop na Ultrasoft - Hard ili Soft - Hard itd...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI

Post Postao/la speedy56 »

Cuky je napisao/la: EDIT: Također mislim da neće biti problem što su hypersoft i ultrasoft slične boje jer ih vjerojatno nećemo nigdje vidjeti zajedno u upotrebi,
Daa, baš sam to htio napisati
Zato mi je i malo čudno da su US i HS tako slične boje. Mislim....vjerojatno ćemo ih bez problema razlikovati, ali ono - S žuto, SS crveno i US ljubičasto se odma kuži razlika, ovo malo manje
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI

Post Postao/la F1NAC »

Novi logo F1 bi trebao bit predstavljen u nedjelju

EDIT:

HALO će dodat 13 kg na bolid. Minimalna težina za iduću sezonu podignuta za 6 kg. 734 kg ako se ne varam.

Također Bottasu je trebalo oko 9 sekundi da izađe iz kokpita s Halom. Iduce sezone minimalno vrijeme koje je potrebno za izlazak iz kokpita iznosi 7 sekundi
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

Momčadi i dalje nisu postigle dogovor oko toga ostaju li peraje na bolidima ili ne. Prema Horneru, na zadnjem sastanku kad su o tome raspravljali dogovor je bio da će se peraje zadržati i da će sve momčadi brojeve vozača imati istaknute na njima. Nakon toga, iz McLarena je Brown izjavio da im ne odgovaraju peraje jer da se "ne vidi stražnje krilo" te predložio drukčije riješenje peraje. Horner nagađa da je McLaren vjerojatno našao novog izdašnog sponzora i da žele da su njegove naljepnice što vidljivije. To alternativno riješenje su isprobali aerodinamičari RB-a i zaključili da totalno s*ebe performanse stražnjeg krila.

I tako i dalje smo u nepoznanici
https://www.f1fanatic.co.uk/2017/11/24/ ... hark-fins/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI

Post Postao/la F1NAC »

FIA postaje pain in the ass. Od iduce godine ispred Haloa stajat ce ova okrugla kamera koja moze snimat u 360 stupnjeva. Obavezna je za sve bolide

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

znači, umjesto ružnog onboarda kojeg blokira HALO imat ćemo onboard koji će se vrtiti posvuda i bolit će nas glava...krasno
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI

Post Postao/la F1NAC »

Novi logo

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

jednostavno, jasno i razumljivo...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

Force India :lol:

Salim se, meni je solidan ovako na prvu :)
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI

Post Postao/la speedy56 »

Moglo je i gore, u svakom slučaju
Djeluje modernije od starog, u skladu s vremenom (svi idu na te jednostavnije dizajne, primjer Windows logo)

Negoo... jel ide onda i novi f1-hr logo? :P
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI

Post Postao/la popeye »

Svidja mi se novi logo :thumbup:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI

Post Postao/la F1NAC »

speedy56 je napisao/la:
Negoo... jel ide onda i novi f1-hr logo? :P
Treba vidit sa saletom haha :D


ugl čudi me da mu se FOM nije javio, jer recimo na f1technicalu su morali promijenit logo jer je sadržavao u sebi F1 što je trademark zaštićen od strane FOMa :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Kranči »

Gledam i ne vjerujem da se baš svima sviđa.
Drago mi je da se s vozačima slažem.

Drivers on the logo...
"What's wrong with the old one?" - Bottas
"I liked the old one" - Vettel
"The old one was iconic" - Hamilton
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI

Post Postao/la gjoko-mkd »

Možda sam staromodan.....ali je ovo novo "šit"
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: NOVOSTI

Post Postao/la pospani gad »

Znam biti posebno tradicionalan i konzervativan. No, na prvu.... novi logo je OK.
Ali novogodišnja moja želja ( ako nisam uranio ) je: maknite Liberty Mediju kao vlasnika F1!!
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

Tilke razmišlja o mogućim promjenama na stazi u Abu Dhabiju kako bi se možda olakšalo pretjecanje. Kako bi točno on promijenio još naravno nije poznato jer tek mora poraditi na dizajnima, al pojavile su se već pred koju sezonu ideje od strane Populous-a, ista firma koja je doradila Silverstone pred 2010. kako bi se mogao MotoGP vratiti na stazu. Crvenim je označeno kuda trenutno ide staza, plavo bi bio novi izgled po njihovom viđenju

slika


Nažalost, Tilke je otkrio da se razmišlja o tek manjoj promjeni u jednom zavoju i demantirao je mogućnost uklanjanja šikane sastavljene od zavoja 4 i 5
https://www.f1fanatic.co.uk/2017/11/26/ ... ng-easier/


BUMP:
Ovo je puni logo
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: NOVOSTI

Post Postao/la speedy56 »

Kranči je napisao/la:Gledam i ne vjerujem da se baš svima sviđa.
Drago mi je da se s vozačima slažem.

Drivers on the logo...
"What's wrong with the old one?" - Bottas
"I liked the old one" - Vettel
"The old one was iconic" - Hamilton
Ja ne mogu reći da mi se sviđa, nego samo da nije toliko loš
Bolji mi je stari, to nema govora, ali u odnosu na još ona dva prijedloga koja smo vidjeli ovih dana po netu, ovaj je čist ok

Ako su već htjeli mijenjati (modernizirati) stari logo, trebali su ga samo cijelog npr staviti u ovu crvenu boju ili nešto slično i tjt.
Kolko pratim, tak u pravilu rade svi. Chrome, Windows, danas sam na twitteru vidio i primjer Starbucksa i WWE-a. Dakle čišće. jednostavnije linije, manje šarenila, 2d grafika, ali sve to uz šablon starog logo-a. Samim time se odma sačuva prepoznatljivost.
Liberty je s ovim vjerojatno namjerno išao na neke full novo da se odvoje malo od Ecclestoneove ere
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

Čitao sam da je Carey iz Liberty Medije pojasnio da su išli na promjenu loga jer je stari u originalu bio crno slovo F sa bijelom 1 koja je sa druge strane omeđena crvenom kao zastavicom. Za potrebe prijenosa ako stave taj cijeli logo na ekran on da bi se boje dobro vidjele mora biti neproziran što im ne paše jer je onda preupadljiv. A ova varijanta na prijenosu sa bijelim (prozirnim) F i zastavicom, te potpuno prozirnom jedinicom im je previše praznog prostora i jedinica nije toliko upadljiva.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI

Post Postao/la popeye »

pospani gad je napisao/la:Znam biti posebno tradicionalan i konzervativan. No, na prvu.... novi logo je OK.
Ali novogodišnja moja želja ( ako nisam uranio ) je: maknite Liberty Mediju kao vlasnika F1!!
Liberti medija ce biti najbolje sto se F1 dogodilo.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI

Post Postao/la popeye »

speedy56 je napisao/la: Liberty je s ovim vjerojatno namjerno išao na neke full novo da se odvoje malo od Ecclestoneove ere
Tako je i dobro je sto su to uradili.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Kranči »

Ja se držim one: if it ain't broke, don't fix it.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI

Post Postao/la Cuky »

neke od ideja prilikom dizajna novog logotipa...u startu se planiralo dizajnom udaljiti od "F1" no, kako kažu iz dizajnerske tvrtke zadužene za novi dizajn, konstantno su se vraćali na "F1" i na kraju su došli do ovog što je jučer predstavljeno
slika
slika

I kao što sam pretpostavljao i spominjao u prijašnjim postovima, išlo se na jednostavniji logo koji se lako bojom može prilagoditi reklamnim materijalima, sponzorima i sl.
And rather than thinking of it as a standalone mark, the new logo is clearly designed with its application in mind. “The identity is also built out of this idea that Formula 1 is full of logos – it’s the sport of logos,” says Turley. “And we wanted to celebrate or lean into that as opposed to trying to resist it. So we have an identity that’s flexible, that’s going to take up the colours of the sponsors and actually use [them] as a central part.”

Novom logu se pridružuju i tri nova fonta: F1 Regular, F1 Turbo i F1 Torque
slika
slika
slika


Te primjer kako bi novi font mogao izgledati na grafici:
slika


https://www.creativereview.co.uk/formul ... dy-london/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: NOVOSTI

Post Postao/la mrd »

Logo mi je skroz ok, ali stara grafika mi je puno bolja. Nije mi bas najcitljiviji ovaj font, a i boje mu malo kao iz neke igrice.
slika
Zaključano