Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la:Trebalo bi da znas da Mercedes svojim customer timovima ne isporucuje motore sa istom snagom kao sto imaju oni u fabrickom timu to je i razlog zasto sad McLaren nije preso na Mecku vec je nasao Renault. Dakle 2014 nisu imali najbolji motor a ni 2013.

Vidiš tu si u krivu. Mercedes i njihovi customer timovi imaju IDENTIČAN hardver...identičan je ICE, identični su MGU-K i MGU-H, turbo i svi ostali djelovi. To je ono što momčadi kupuju od Mercedesa. Također dobivaju i osnovnu verziju softvera koji upravlja radom motora, a sve ostale napredne funkcije momčadi mogu i moraju programirati same.

U krivu si i što se razloga prelaska na Mercedes i Renault tiče. Iz McLarena su lijepo pričali da imaju želju preći na Mercedes, a nakon objave da idu na Renault je Toto Wolff potvrdio da su imali namjeru ponovno krenuti u suradnju sa McLarenom nego je McLaren previše odugovlačio oko odluke o razlazu sa Hondom zbog čega je Mercedes odustao jer nisu mogli garantirat da će imat kapaciteta u tako kratkom roku povećati proizvodnju za opskrbu još jedne momčadi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:

Vidiš tu si u krivu. Mercedes i njihovi customer timovi imaju IDENTIČAN hardver...identičan je ICE, identični su MGU-K i MGU-H, turbo i svi ostali djelovi. To je ono što momčadi kupuju od Mercedesa. Također dobivaju i osnovnu verziju softvera koji upravlja radom motora, a sve ostale napredne funkcije momčadi mogu i moraju programirati same.
Ja sam rekao ne isporucuje motore sa istom snagom i to je jedina istina. Zasto bi ista prepustali slucaju ko garantuje da FI i Vilijams nece 'ubosti' sa sasijom.
U krivu si i što se razloga prelaska na Mercedes i Renault tiče. Iz McLarena su lijepo pričali da imaju želju preći na Mercedes, a nakon objave da idu na Renault je Toto Wolff potvrdio da su imali namjeru ponovno krenuti u suradnju sa McLarenom nego je McLaren previše odugovlačio oko odluke o razlazu sa Hondom zbog čega je Mercedes odustao jer nisu mogli garantirat da će imat kapaciteta u tako kratkom roku povećati proizvodnju za opskrbu još jedne momčadi
#-o I ti naravno poverovo u to. Pa nisu hteli RB dati motore zasto bi McLarenu? Zasto bi sekli granu na kojoj sede razumes?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la:
U krivu si i što se razloga prelaska na Mercedes i Renault tiče. Iz McLarena su lijepo pričali da imaju želju preći na Mercedes, a nakon objave da idu na Renault je Toto Wolff potvrdio da su imali namjeru ponovno krenuti u suradnju sa McLarenom nego je McLaren previše odugovlačio oko odluke o razlazu sa Hondom zbog čega je Mercedes odustao jer nisu mogli garantirat da će imat kapaciteta u tako kratkom roku povećati proizvodnju za opskrbu još jedne momčadi
#-o I ti naravno poverovo u to. Pa nisu hteli RB dati motore zasto bi McLarenu? Zasto bi sekli granu na kojoj sede razumes?
Nebi sekli nikakvu granu jer Mercedes sa svojim softwareom ima upper hand u odnosu na ostale. Plus McLaren nema Neweya što Red Bullu daje korak napred u odnosu na aero odjel McLarena

Plus McLaren je imao najbolji motor odnosno proizvođača PU 2014. na gridu pa di su završili? Jedva iznad Force Indie, a iza Ferrarija i RedBulla koji su imali inferiornije motore

Da ne spominjem onaj leptir ovjes o kojem ni sam Bog nezna koja je njegova uloga bila :biggrin:


PLus za ove koji su gledali dokumentarac, a i sad gledam po netu. Nisam jedini koji je primjetio kako je Boullier zaluđen Alonsom. On je najbolji vozač - nekoliko puta i onda ono nakon testa " neće sigurno ostat s nama moramo nešto učiniti" i onda dogovor s Renaultom. Neznam, bolje bi im bilo da im se fokus vrti oko momčadi nego zadovoljit jednog vozača koji neće još dugo bit s njima .
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la:
Nebi sekli nikakvu granu jer Mercedes sa svojim softwareom ima upper hand u odnosu na ostale.
Pa to ja i kazem.
Plus McLaren nema Neweya što Red Bullu daje korak napred u odnosu na aero odjel McLarena
To nema veze koga ima a koga nema McLaren kad ih se oni boje! Sto je i razumljivo McLaren je jedan od najboljih timova u istoriji F1.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la popeye »

Evo Cuky za tebe!

Ferrari and Mercedes engine customers get “a lot less power” – Ecclestone

https://www.f1fanatic.co.uk/2016/01/13/ ... cclestone/

Sad ces reci Berni nema pojma a ti imas =D>
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la Cuky »

Ne, sad ću ti odgovoriti ko ti meni za onu izjavu Toto Wolffa koju sam prenio: i ti si to povjerovao?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la popeye »

slika

Bio sam u pravu...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la popeye »

I da Finac, McLaren je osvojio titulu i pobedjivao bez Njuia.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la:slika

Bio sam u pravu...

Nisam ja rekao da Bernie nema pojma... nisam rekao ni da ja imam pojma... samo sam te pitao jesi li u to povjerovao jer mi je čudno da si povjerovao odmah u izjavu koja podržava tvoju tezu, dok si izjavu koja se ne podudara sa tvojim stavom prokomentirao sa, citiram:
popeye je napisao/la:#-o I ti naravno poverovo u to. Pa nisu hteli RB dati motore zasto bi McLarenu? Zasto bi sekli granu na kojoj sede razumes?
Po tvom stavu, ti izgleda bolje od njih znaš sa kime su htjeli surađivati, a sa kime ne.

Uostalom, po čemu je to Bernijeva izjava po defaultu istinita, ali ako je nešto rekao Toto Wolff to onda sigurno nije istina nego samo PR izjava
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la popeye »

Odgovori mi samo na ovo molim te:
Pa nisu hteli RB dati motore zasto bi McLarenu?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la F1NAC »

Zato da malo dignu kompetitivnost. Pomrse racune Red Bullu i Ferrariju a opet su korak iznad njih. Red Bull bi lako mogao sa svojom aeroefikasnom platformom nadoknadit manjak snage koji imaju zbog nedostatka magic softwarea
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la popeye »

Nisam tebe pitao. Jel se ti zoves Cuky? :) Ali evo da i tebi odgovorim kazes "Zato da malo dignu kompetitivnost" #-o pa da zaista to zele dali bi motore i RB i McL. Ali oni se njih boje shvati, boje se da ih ne pobede jer su to ozbiljni timovi.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la Cuky »

Red Bullu nisu dali zato jer:
1. i sa manje konkurentnim motorom su u pojedinim utrkama ove sezone bili preblizu
2. vidjeli su što se Renaultu dogodilo po medijima od strane RB-a kad stvari nisu išle najbolje i nisu htjeli to

Zašto bi McLarenu:
1. Zato jer je McLaren u lošijoj situaciji od RB-a
2. Zato jer McLaren iako nisu zadnje godine birali riječi za Hondu su se dvije sezone prije toga barem potrudili da se zajedno sa Hondom drže kao tim

Nisu McLarenu dali, uz možda još koji razlog zbog: kao što je Toto rekao (ili ćeš reć da on ne zna, a ti znaš?) vodili su razgovore i bili su raspoloženi za ponovnu suradnju, ali je McLaren odugovlačio sa potvrdom raskida sa Hondom, a Mercedes je rekao: ne želimo se miješati dok situacija sa Hondom nije okončana. To možeš naći još u člancima iz 9-10. mjeseca
popeye je napisao/la:Ali oni se njih boje shvati, boje se da ih ne pobede jer su to ozbiljni timovi.
McLaren je zadnjih godina daleko od ozbiljnog tima. Premetanja na vrhu, odlazak gotovo svih većih sponzora (nekih i višedesetljetnih) u konkurentske timove, neorganiziranost u pripremi opreme za početak sezone....
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la zonelsk »

Neda mi se citirati pojedinačno pa budem probao navesti ovako samo.
-McLaren je imao Mercedesov motor (2014), hardware mozda da, software ni blizu pogotovo kad se znalo da idu na Hondu i sad se konstantno se spominje kak je sam McLaren je bio tad uzasan. Je bio je i? Da su imali najbolju sasiju na gridu, nebi bili prvi, mozda namjerno neke stvari nisu razvijali mozda, možda su samo bili losi....MOZDA...ali prvi nebi bili.

-od 2015 rastu ali nemres bas puno napredovati kad bolid stoji u garazi, kad ne odradis testiranje, kad svaki kilometar na stazi te bude kostao negdje u utrci....mozda im šasija nije najbolja na gridu ali je dobra, i mislim da su dosta i napravili s obzirom na okolnosti. (Za razliku od nekih jos i puno).
- zasto odlazak od Honde, mislim da sami najbolje znaju sto su imali na stolu i odabrali sebi najbolje (jel dobro ili ne, vidjet cemo) kak stvari stoje vjerojatno bolje to nego Honda.
- mozda mercedes nisu htjeli a ne da su "propustili" priliku. Mozda mislite da ima Renault daje više konja (hw+sw).
- zasto im je Alonso bitan i zasto su zaludjeni s njim???? Pitajte Toyotu???
Jer vjerojatno lik marketinški je privlacan puno vise nego bilo tko koga mogu dovesti, da ne pricam o sposobnostima i potencijalu kad ima dobar paket... Pogotovo u vremenima kad sponzora nema opcenito a ti si predzadnja ekipa na gridu.

Jesi li se zahebali sa Hondom, jesu, ali lako to sad reci...vidjet ćemo kaj ce Renault donijeti.
EDIT: evo taman naletio na ovo
Been foolowing this forum for 12-ish years.......for which ever team Alonso drives, that team has the most pages here.

Mislim.da to sve govori zasto ga drzati u momčadi.
I like to race, not to do laps alone.
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la Alonso-champ »

Ljudi gdje mogu da vidim ta dokumentarac?
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la zonelsk »

Ja sma pogledao na Amazonu, ali sma negdi naletio da ima na youtubeu.
Probam naci pa postam.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la Cuky »

Ja sam na torrentu skinuo (u 4 epizode po 25 minuta ako se ne varam)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la popeye »

Evo jos jedan dokaz da se customer timovima ne da ista snaga

https://www.racefans.net/2017/11/09/how ... -puncture/

Sta kazes sad Cuky jel i ovi lazu? =D>
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la Cuky »

ne? pa rekao sam da kupci moraju sami svoj softver razviti za motore...jbg, ne može mercedes sve napraviti kad svaka ekipa ima svoje hlađenje, svoje mjenjače, drukčije duljine cijevi za gorivo, drukčiji oblik usisa za zrak...Mercedes im je dao osnovni softver kojeg onda oni sebi prilagođuju...normalno da neće imati istu snagu.

Opet ja tebe pitam: Jesam li igdje rekao da lažu? Ja tu stvar praktički nisam ni spominjao nego sam spomenuo da dobivaju potpuno identičan hardver, a za softver se sami brinu.

Uostalom: da momčad koja kupuje motore od Mercedesa sebi razvije neku mapu koja im daje još više snage nego ta Mercedesova (jako malo vjerojatno jer nemaju priliku vrtit motor na dinamu kao Mercedes) misliš da bi oni to podijelili sa Mercedesom?

I opet...ta priča o nejednakoj snazi je krenula od moje primjedbe za McLarenovu 2014....kako objašnjavaš da je Williams sa tim istim motorom uspio završiti ispred Ferrarija, a McLaren nije...je li i tu stvar bila u motoru ili je McLarenov bolid bio toliko očajan da nije mogao nadmašiti ni onu Ferrarijevu kantu?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:
Opet ja tebe pitam: Jesam li igdje rekao da lažu?
Indirektno si rekao za Bernija. A covek ispravno prica i sad ovo sto sam ti dao.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la Cuky »

Nisam uopće. Kad si ti citirao Bernija ja uopće nisam odgovarao na to što je on rekao. Moj odgovor je bio samo i jedino provokacija tebi osobno jer si ti na moj prethodni post u kojem sam citirao Wolffa odgovorio na taj identičan način, citiram: "I ti naravno poverovo u to." Moj odgovor je bio provokacija tebi jer ne vidim čemu dvostruki standardi. Ja sam citirao izjavu jednog od ljudi koji su između ostalog bili uključeni u pregovore koja je stigla prije nego je potvrđeno da će McLaren raskinuti sa Hondom i "glup sam jer sam povjerovao", dok si ti pročitao izjavu Bernija, povjerovao i ta riječ je istina jer je rekao Bernie. Tako se, nažalost, nećemo moći igrati.

Što se samog Bernija tiče eto ispade da je tu bio u pravu, barem donekle. Jer Mercedes i dalje svojim kupcima prodaje identične djelove... to što ti isti kupci ne koriste Petronas gorivo i ulje, imaju drukčije složeno hlađenje u bolidu i sl. nije Mercedes kriv. U samom gorivu je velika razlika, a uz to o gorivu i uljima ovise i mape rada motora. Da su svi koji od Mercedesa kupuju motore na Petronasu gotovo pa sigurno bi svi imali identične performanse, ili barem jako jako jako blizu (pričamo o motoru, ne o cijelom bolidu). Vjerojatno jedino nebi imali pristup mapi za kvalifikacije identičnoj kao što ima Mercedes nego bi morali sami složiti neke svoje koje sigurno nebi bile toliko efikasne.

Al valjda ćeš shvatiti moje razloge zašto ne povjerujem odmah u sve što Bernie kaže. Prvo i osnovno, čovjek je u zadnjih 10-ak godina stekao imidž čovjeka koji lupa gluposti samo da se nađe u centru pažnje. Drugo, za razliku od Tota Wolffa koji je sudjelovao u pregovorima sa McLarenom i koji iz prve ruke zna što se događalo (pa svejedno postoji šansa da ne priča cijelu istinu), 99,9% sam siguran da Bernie nije imao uvid u telemetrije timova i da je njegova izjava bila čisto nagađanje.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team

Post Postao/la popeye »

Mrzi me da citam. Sustina je da Mercedes ne daje svojim customer timovima motore sa istom snagom kao u svom fabrickom timu i da nisu hteli dati motore Red Bulu kao i McLarenu iz istog razloga jer ih se boje. Zasto da seku granu na kojoj sede.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la Cuky »

“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la F1NAC »

navodno potpisan ugovor sa brazilskim Petrobrasom za 2019. nadalje. Ove godine će se fokusirat na razvoj goriva za iduću sezonu
-The deal will be announced tomorrow.

-This year Petrobras and McLaren will work together to develop the fuel to be used from 2019 (I assume this year Petrobras will be only a sponsor, while the fuel and oil will be supplied by Castrol).

-The agreement does not involve hiring a Brazilian driver.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la zonelsk »

Full papaya orange livery? sa crnim detaljina (halo, krila itd.??)

https://twitter.com/McLarenF1/status/965647878654963712

mislim da je ovo daleko najveci hint do sad
I like to race, not to do laps alone.
Odgovori