Povijest momčadi - Rasprava

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la pospani gad »

Brawn ekipa ima svoj konstruktorski naslov.
To nema nikakve veze sa sadašnjom F1 ekipom Mercedesa.

Jedino što je F1 Brawn ekipa imala Mercedesov motor, a sadašnja F1 ekipa Mercedesa od 2010. je imala Ross Brawna za tehničkog direktora. Vidim te dvije poveznice, i nigdje ne vidim da je to ista ekipa: Brawn GP i Mercedes AMG?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Cuky »

Današnji Mercedes je ista ekipa kao i Brawn GP, koji je bio ista ekipa kao i Honda, koja je bila ista ekipa kao BAR... točnije, ekipa koju danas znamo kao Mercedes je svoj prvi nastup imala 1970. pod imenom Tyrell. Sve je to i dalje ekipa u istoj bazi, samo je kroz godine mijenjala vlasnike i naziv. Da je Mercedes svoju momčad pokrenuo od nule, kao recimo Haas, onda bi mogli reći da ta ekipa nema veze ni sa jednom od prije
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la zonelsk »

Brown je 2009 prodao 75 posto momcadi Mercedesu i investitorima iz Abu Dhabija. Ostao je na celu momcadi jos koju godinu, odnosno gotovo sve je ostalo jos koju godinu isto.
I tu se je vec merc poceo pripremati za novu generaciju.
A kako su imali dionice i McLarena, Mercedes je u sljedece 2godine to prodao.
(ugl neda mi se traziti, ali mislim je tako nekako sve bilo)
EDIT: Cuky je napisao i povjest momcadi, s tim da su od Honde preuzeli zapravo uspjesan bolid. Mislim da kad je Ross vidio double diffuzor da je to i potaknulo ga da otkupi (na jednu god) momcad
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la pospani gad »

Ja to gledam ovako:

Od 1960.-e i neke, postojala je momčad Tyrrell, sa Ken Tyrrellom na čelu.
1998. ili 1999. prodali su se Craig Pollocku i BAT-u, i to je bilo tako do 2005.; F1 ekipa BAR
Od 2005. do zaključno 2008. to je bila F1 ekipa Honda.
2009. to je bila F1 ekipa Brawn GP.
Od 2010. na ovamo to je F1 ekipa Mercedes AMG. S tim da je Mercedes kao cjelokupna tvornička momčad sudejlovao u 50-im godinama 20. stoljeća.

Ispada da je Scuderia Toro Rosso.... F1 ekipa Minardi. A nije.
Ili Force India, da je to F1 ekipa Jordan!?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Cuky »

ne ispada nego je tako...ako pogledaš službene statistike trenutnih momčadi u F1, prvi nastupi su:
Mercedes: 1970. pod imenom Tyrell (današnja momčad Mercedesa nema nikakve veze sa onom iz 50-ih osim u vlasniku)
Ferrari: 1950.
Red Bull: 1997. pod imenom Stewart
Force India: 1991. pod imenom Jordan
Williams: 1978.
Renault: 1986. kao Benetton (današnja momčad Renaulta nema veze sa Renaultom iz 70-ih i 80-ih, osim što je vlasnik isti)
Toro Rosso: 1985. kao Minardi
Haas: 2016.
McLaren: 1966.
Sauber: 1993.


To što se kroz godine promijenio vlasnik, pa i naziv, ne znači da je to skroz drukčija ekipa. Mnoge su i dalje u istim prostorima u kojima su bile u originalu (za RB, Toro Rosso, Force Indiju i Renault sam čak i siguran)

...uostalom, 2006. je Toro Rosso mogao koristiti V10 motor umjesto V8 samo zato jer im je to bilo dopušteno dok su još bili Minardi i oni su tvrdili da su ista momčad i da bi im oduzimanje toga značilo velike probleme pred sezonu. Mercedes je, nakon što je Button otišao u McLaren za 2010. zadržao brojeve 3 i 4 (1 je otišao sa Buttonom), dok bi da su nova momčadi dobili zadnju garažu i zadnje dostupne brojeve te sezone.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la pospani gad »

Ne slažem se.

Ja, evo prošle godine..... gledao F1. STR; Kvyat i Sainz. Ali nisam vidio Giancarla Minardija. Nisam vidio dugo godina karakterističnu boju karoserije - žuto - bijelo - crnu. Nisam vidio ludu radost, kada osvoje jedan bod. Nisam u ovome tvome Minardiju vidio talijanske vozače, najobičnije F1 ljude.

Gdje je tu F1 ekipa Minardi? Što je 1985., 1989. bila F1 ekipa Scuderia Toro Rosso? Bila je ništa - nije postojala. Postojao je Minardi.
Ekipa STR postoji od 2006.-e.

Gdje je sada F1 ekipa Minardi? Ne postoji više. Ona je dio F1 povijesti kao Brabham, Lotus, Vanwall, BRM i slične.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Cuky »

Ja ti nisam rekao svoje mišljenje, nego službene statistike. Kakve veze ima što nema Giancarla Minardija? Vrijeme prolazi, ljudi dolaze i odlaze... Kakve veze ima što nema standardnih boja Minardija? Koliko puta je McLaren u svojoj povijesti mijenjao boje, pa evo će i sada ove godine. Vremena se mijenjaju, sponzori dolaze i odlaze, momčadi mijenjaju filozofiju pa onda i boje promijene...

Uostalom, ni Minardi nije stalno koristio te boje...pogledaj samo pregled koliko su puta mijenjali ih kroz svoju povijest, u ovisnosti što bi sponzori diktirali:
http://www.f1colours.com/articles/liver ... 5-minardi/

Ekipa Minardi i dalje postoji, no ne pod tim nazivom. Uostalom, Ekipu Minardi je krajem 2000. kupio Paul Stodart. Je li onda i to nova ekipa u odnosu na onu Giancarlovu? Ja ne bih rekao da je iako su se nakon kupnje promijenile i boje (crna umjesto žute iz sezone prije), vozači, naziv (postala je European Minardi, po Stodartovoj aviokompaniji)...

Uglavnom, ako nemaš ništa protiv prebacim ovih par postova u neku odvojenu temu da ne spamamo Mercedes
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la pospani gad »

Mislio sam, da sam upoznao tvrdoglave ljude, ali ti sada ode u krajnost. I ja znam biti tvrdoglav, ali ovo.....

Ovo je Minardi F1 ekipa:

http://www.allf1.info/teams/teams.php

Minardi ekipu su činili, ovi inženjeri, mehaničari, vozači, kuhari, i ostali, itd.
STR čine drugi ljudi.

Minardi od 1985. do 2005. je Minardi F1 ekipa sa srcem i dušom. Sada imamo STR. Koorporativni drek sa Tostom, Helmutom i Didijem. Halo, jesi li tu? Pratiš me? Jedina poveznica sa Minardijem je ta, da koriste njihove pogone u Italiji.

Minardi F1 Team

Year of Foundation: 1972
Founder: Giancarlo Minardi
F1 Debut: Grand Prix of Brazil 1985
Grand Prix: 340
World Champions: 0
Constructor Titles: 0
Wins: 0
Pole Positions: 0
Fastest Laps: 0
Points: 38
Designers: Giacomo Caliri (1985-1987)
Aldo Costa (1988, 1991-1992)
Nigel Cowperthwaite (1989)
Tomasso Carletti (1989-1990)
Gustav Brunner (1993-1994)
Mauro Gennari (1995-1998)
Gabriele Tredozi (1999-2001)
George Ryton (2002-2003)
Sandro Parini (2004-2005)



Year of Foundation: 2005
Founder: Dietrich Mateschitz
Debut: Grand Prix of Bahrain 2006
Grand Prix: 174
World Champions: 0
Constructor Titles: 0
Wins: 1
Pole Positions: 1
Fastest Laps: 0
Points: 218
Team Principal: Franz Tost
Designers: Gabriele Tredozi (2006)
Alex Hitzinger (2007)
Giorgio Ascanelli (2008-2009)
Ben Butler (2010-2011)
Luca Furbatto (2012-2013)
James Key (2015)
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la zonelsk »

Kako je Cuky naveo, to što se ne osjeca "duh" neke momcadi to ne znaci da to nije ta "ista" momcad.

Mislim, evo jedna primjer Dinama ili Hajduka, klub je isti, a prije 20 godina nitko ko je danas tu nije bio u klubu valjda ni stozer, niti igraci...pa? po takvome bi svaku generaciju / dvije rekli da imamo novi klub? McLaren se zove McLaren cijelo vrijeme pa nema veze ovo danas sa Bruceovim ili čak Ronovim McLarenom, ali je svejedno to jedna te ista momcad.

Da se vratim na primjer nogometa. Dinamo je cak mijenjao i ime (drasticno, Croatia) pa je danas to isti klub koji je 60ih osvojio kup velesajamskih gradova. I sad bi trebali reci (zato sto ga je Mamic odveo u propast) da to nije isti klub?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la Cuky »

pospani gad je napisao/la:da ne citiram cijeli post, evo ovako samo

Sa službene F1 stranice:
Full Team Name - Red Bull Toro Rosso Honda
Base - Faenza, Italy
Team Chief - Franz Tost
Technical Chief - James Key
Chassis - TBC
Power Unit - Honda
First Team Entry - 1985
World Championships - N/A
Highest Race Finish - 1 (x1)
Pole Positions - 1
Fastest Laps - 1
https://www.formula1.com/en/championshi ... Rosso.html
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la pospani gad »

Ovo za nogomet, jednostavno nije dobar primjer. Omašio si..... ceo fudbal.

Jednoga dana, a sve mi se čini da je taj dan sve bliže, prodati će Williams F1 ekipa. Taj novi vlasnik ništa neće imati od Frank Williamsa, Patrick Heada, svih vozača za tu slavnu ekipu. Neće se moći reći Ayrton Senna je vozio za tu novu momčad.... kužiš?

Ne može se reći da je Alessandro Nannini vozio za STR.
Niti se može reći da je Jean Eric Vergne vozio Minardi?

Evo još jedan primjer..... Sergio Perez sada vozi za Jordan? Michael Schumacher je debitirao u Force Indiji?

F1 Jordan - od 1991 - 2005.
Midland - 2006.
Spyker - 2007.
Force Indija - 2008. - do tko zna kada?

Ne razumijem, što vi tu ne razumijete?

Momčad Minardi je osvojila 38 bodova u cijeloj F1 karijeri.... i nema niti jednu GP pobjedu. STR ima jednu GP pobjedu. Očito da govorimo o dvije F1 momčadi, a ne o jednoj. Krivo gledate na stvari.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la Cuky »

Ja ne kužim kako ti ne razumiješ da jedna ekipa može postojati kroz godine pod nekoliko različitih naziva i sa nekoliko različitih vlasnika?

Neispravno je reći da je Schumacher debitirao u Force Indiji jer je tada momčad nosila ime Jordan. Ali je ispravno reći da je Schumacher debitirao u momčadi koja trenutno nastupa pod imenom Force India. Stvarno ne kužim što tu nije jasno.

Opet ću ti ponoviti: znati ćeš da momčad nema nikakve veze sa onom koju je preuzela ako na početku slijedeće sezone umjesto garaže koja ju spada po poziciji u prvenstvu prošle sezone u toj prvoj sezoni pod novim imenom bude u zadnjoj garaži u pit laneu. Prije si mogao znati i po brojevima na bolidu, al sad to više ne možeš.

Također, priča se da će Force India ove sezone nastupati pod drugim imenom, al ne i pod drugim vlasnikom. Znači li to da Force India prestaje postojati, a počinje postojati nova momčad koja će debitirati 2018? Ja mislim da ne.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la pospani gad »

Ja ne pratim tvoju logiku..... ti ne pratiš moju logiku. Za mene, završena rasprava.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la popeye »

Minardi vise ne postoji. Kao ni Jordan, ni Jaguar, ni Beneton, ni Lotus itd. Sad imamo druge timove koji su kupili te timove. Pa je tako sada Red Bul Red Bul a ne Jaguar koga je finansirao Ford.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la zonelsk »

Buduci da je Ron otisao, onda ni McLaren vise ne postoji, ovo je neki drugi?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la Cuky »

Pa tako izgleda po ovdje spominjanoj logici...s obzirom da ako se ne varam Ron više nije ni vlasnik onda ovo više nije onaj originalni McLaren i prošla godina im je zapravo bila prva u F1
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la popeye »

zonelsk je napisao/la:Buduci da je Ron otisao, onda ni McLaren vise ne postoji, ovo je neki drugi?
#-o
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la pospani gad »

[-X [-X

Svašta. Trolate. Ili se pravite.....

Ovako. Dva primjera nastanka više različitih F1 momčadi. Kada ih već stalno spominjem.

1.primjer:
Minardi; 1985. - 2005.
STR; 2006. - do tko zna kada?

2. primjer:
Jordan; 1991.-2005.
Midland; 2006.
Spyker; 2007.
Force India; 2008. - do tko zna kada?

Nema više Minardija. Nema više Jordana. Oni su F1 prošlost. Zna se, koje su sadašnje momčadi, nastale na njihovom pepelu.

Mclaren; ( mislim, 1963. ili 1966. ). Vlasnik Bruce, pa vodio Teddy Mayer, pa Ron Dennis, pa malo vodio Martin Whitmarsh, pa opet Ron. Sada, trenutno ovaj bajo Zak Brown. Ali to je McLaren. Od 1960. i neke godine, na ovamo.

I gle sada, hipoteze. Pretpostavke.

Eddie Jordan ( kada ga već sada spominjem ), dobije, naslijede trilijune dolara / eura / funti - što već i kupi McLaren. I preimenuje McLaren u svoju ekipu. I opet postoji Jordan F1 ekipa. I više nema McLarena. Mislite da bi Eddie zadržao ime McLaren?

Ali, evo bolje hipoteze.

Bio jednom jedan Guy Ligier. I osnovao F1 momčad. Trajala do 1996. I kupi je Alain Prost. I da joj ime Prost GP. ( propadne momčad 2002. )
Kada bi kojem slučajem imali mogućnost pitati Alaina Prosta.... recimo ovako: gospon Prost jeste li bili vlasnik Ligiera ili Prosta? Što bi rekao? Pa naravno: rekao bi da je bio vlasnik Prost GP momčadi, a ne Ligiera. Ligier je postao F1 povijest, kupnjom od strane 4-strukog F1 prvaka.

Kužite? Ili ste još..... ? #-o #-o
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la popeye »

Glupo je sto se o ovome uopste raspravlja.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la Cuky »

pospani gad je napisao/la:1.primjer:
Minardi; 1985. - 2005.
STR; 2006. - do tko zna kada?

2. primjer:
Jordan; 1991.-2005.
Midland; 2006.
Spyker; 2007.
Force India; 2008. - do tko zna kada?

I dalje su iste momčadi i jedna i druga, sa drugim imenom i drugim vlasnikom. McLaren je i dalje ista momčad kao ona koju je osnovao Bruce, i iako je promijenila nekoliko vlasnika i dalje nosi ime McLaren.

Usporedimo tvoja dva primjera i McLaren... sve tri momčadi i dalje postoje, sve tri su promijenile nekoliko vlasnika. Jedina razlika je da su ove dvije promijenile i ime, a McLaren nije.

Minardi/STR je promijenio 3 vlasnika: Giancarlo Minardi, Paul Stodatr, Red Bull
Jordan/Midland/Spyker/FI je promijenio 4 vlasnika, zadnji je Mallya
McLaren je promijenio nekoliko vlasnika: McLaren, Dennis, Dennis+Mercedes, Dennis i sad ovaj konzorcij koji ih trenutno posjeduje.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la pospani gad »

Fascinatno. Ovo je za rubriku: VJEROVALI ILI NE. #-o

Ajmo sa jednostavnijim primjerom, vjerovatno ćeš razumjeti. Vratim se poslije na Jordan / Minardi slučaj. Ovdje je kompleksnija situacija i ne vjerujem da ću naći večeras dovoljno vremena da ti pojasnim..... zato slijedi ovo:

Pitanja za tebe:

1. F1 ekipa Ligier je postojala od 1976. do 1996. ili od 1976. do 2001.?
2. F1 ekipa Prost je postojala od 1997. do 2001.?
3. F1 ekipa Prost nije nikada postojala?
4. Zašto je Alain Prost nazvao ekipu Ligier svojim prezimenom, tj. preimenovao je i od nje stvorio F1 ekipu Prost?
5. Zašto Alain Prost nije zadržao ime Ligier?
6. Za koga je Shinji Nakano debitirao 1997.? Za Prost GP? Za Ligier?

http://www.chicanef1.com/indiv.pl?name= ... ano&type=d

7. Jesu li Olivier Panis i Jarno Trulli 1998. i 1999. vozili za Prost - Peugeot ili za Ligier - Peugeot? Ako je tvoj odgovor Ligier - Peugeot, a gdje je onda zabilježen nastup F1 ekipe Prost - Peugeot u 1998.? U paralelnom svemiru?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la Cuky »

1. 1976-1996
2. 1997-2001
3. Jeste
4. Zato jer kad si vlasnik nečeg onda možeš sa time raditi što god hoćeš. Čovjek je četverostruki prvak u F1, njegovo ime nešto znači i htio je oko toga stvoriti brend. Dobar primjer toga je NK Dinamo Zagreb. Kad je Mamić došao u klub vratio je ime Dinamo, al taj klub je i dalje isti. Tj. isti im je kad treba sebi pripisati rezultate, al tvrde da je drugi kad na red dođu dugovi. No to je lijepa naša pa jedan klub istovremeno može biti isti i različiti.
5. identičan odgovor kao 4
6. Prost
7. Prost - Peugeot


I opet ti ne shvaćaš poantu: to što je momčad promijenila vlasnika i ime ne znači da je druga momčad. Normalno da, kad pratiš povijest ne možeš reći da je momčad Prost nastupala recimo 1985. kad tada momčad nije nosila to ime. Ali isto tako, kao i u slučaju sa FI koji sam već naveo, nije pogrešno reći da je momčad Prost te 1985. bila poznata pod drugim imenom.

Znači...ti želiš reći da su svi statističari, svi povjesničari i sl. koji tu momčad računaju kao jednu momčad koja je postojala od 1976. do 2001. sa promjenom imena 1997. su u krivu, ali si ti u pravu?

Ajmo jedan noviji primjer: Manor/Virgin/Marussia/Manor. Manor je dobio priliku ući u F1 2010. Falilo je novaca i odlučili su za dobru lovu preimenovati tim da nosi ime glavnog sponzora. Zatim je Virgin otišao, al je došla Marussia koja je kupila momčad i preimenovala ju u Marussia. Marussia kao momčad je propala, Manor je opet preuzeo konce i kraj života momčad je odradila pod imenom Manor.

Pitanja za tebe:
1. Je li to bila ista momčad?
2. Ako nije, kako to da se svuda vodi kao jedina momčad od novaka iz 2010. koja je došla do bodova?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la:

I opet ti ne shvaćaš poantu: to što je momčad promijenila vlasnika i ime ne znači da je druga momčad. Normalno da, kad pratiš povijest ne možeš reći da je momčad Prost nastupala recimo 1985. kad tada momčad nije nosila to ime. Ali isto tako, kao i u slučaju sa FI koji sam već naveo, nije pogrešno reći da je momčad Prost te 1985. bila poznata pod drugim imenom.

Znači...ti želiš reći da su svi statističari, svi povjesničari i sl. koji tu momčad računaju kao jednu momčad koja je postojala od 1976. do 2001. sa promjenom imena 1997. su u krivu, ali si ti u pravu?
Moje izjave ovdje nisu u namjeri, kako bih bio u pravu i govorio kontra statističara. Ovo je moje viđenje stvari, i kladim se da niti jedan lik koji je sudjelovao u djelovanju ekipe Ligier 1985. neće reći da je tada radio za ekipu Prost?! To je van svake pameti. Krivo gledaš na stvari.
Reći će ti da su se utrkivali protiv Alain Prosta u McLarenu i da je gazda Guy gadno bijesnio, zato što je Andrea de Cesaris kršio i lomio njegove Ligier ( a ne Prost ) bolide.
Isto tako, svatko od njih tko je radio u Ligieru 1992., neće potvrditi da je Alain Prost testirao bolid Prosta ( !? ), već bolid Ligiera.

Da je tebi i meni pitati Eddie Jordana, recimo sutra na kafi ( ill na čaju ) u Londonu ( :biggrin: ) kako ide F1 ekipa Jordan sa Vijay Mallya-om.....?
Rekao bi, nešto, ovog tipa odgovor: dečki, moje ekipe nema još od tamo.... 2005. / 2006. Ja nemam F1 ekipu, nemam nad njom vlasništvo, niti vodim ekipu Jordan. Jer je više nema. Sada se zove Force India. Tako da.... to je - to.
Cuky je napisao/la:

Ajmo jedan noviji primjer: Manor/Virgin/Marussia/Manor. Manor je dobio priliku ući u F1 2010. Falilo je novaca i odlučili su za dobru lovu preimenovati tim da nosi ime glavnog sponzora. Zatim je Virgin otišao, al je došla Marussia koja je kupila momčad i preimenovala ju u Marussia. Marussia kao momčad je propala, Manor je opet preuzeo konce i kraj života momčad je odradila pod imenom Manor.

Pitanja za tebe:
1. Je li to bila ista momčad?
2. Ako nije, kako to da se svuda vodi kao jedina momčad od novaka iz 2010. koja je došla do bodova?
1. To je bila F1 ekipa Manor. Imala je naslovne sponzore; Virgin i Marussia
2. Virgin i Marussia su bili naslovni sponzori i uvjetovali su u nazivu imena momčadi Manor i svoje ime.... za reklamu. Momčad je uvijek u nazivu imala i ime izvornog exGP2 tima Manor


Svaki, pravi dugogodišnji F1 pratitelj / navijač reći će ti da Minardi nikada nije pobijedio na F1 utrci. STR je pobijedila. 2008. I Giancarlo Minardi je vjerovatno bio happy zbog toga, iako njemu i njegovoj ekipi Minardi to nikada nije pošlo za... rukom. Giancarlo je ponovno pokušao pokrenuti svoje prezime u autosportu, tako što je osnovao GP2 ekipu sa "družinom" Piquet. Minardi ime je 2007. ponovno bilo u utrkivanju, ali u GP2.
2007. godine u F1 se utrkivao STR, a ne Minardi. Minardi je bio u GP2.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la popeye »

Svaki, pravi dugogodišnji F1 pratitelj / navijač reći će ti da Minardi nikada nije pobijedio na F1 utrci. STR je pobijedila.
Zar vi ovo raspravljate???!!! #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o

Zar Cuky prica da je Minardi pobedio pa ne mogu verovati slika
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Povijest momčadi - Rasprava

Post Postao/la Cuky »

lako je izvrtati tuđe riječi i onda te izvrnute riječi kontrirati i od mene raditi budalu

Ja vam iznosim činjenice, a to je da su neke od trenutnih momčadi na gridu smatrane istom ekipom kao jedna/dvije/tri iz povijesti u svim službenim statistikama. Meni kontrirate zbog toga što "to nije ista momčad, nije isti duh momčadi i sl"

@Popeye
Nigdje nisam rekao da je pobjedio Minardi. Službeno u statistikama stoji da je pobjedila momčad Scuderia Toro Rosso Ferrari sa vozačem Sebastianom Vettelom. Ono što sam rekao, i što i dalje cijelo vrijeme tvrdim: STR se smatra nasljednikom Minardija, STRu se pripisuju svi nastupi Minardija i STRu se kao debitantska godina vodi godina u kojoj je debitirao Minardi. Ne shvaćam zašto je to tako teško shvatiti
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori