Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

Hmm, RB i McLaren mi tu padaju na pamet ko jedini sposobni složit pošten softwer za PU.
Mada opet mislim da Renault nije tak drastican u razlici ko Merc prema klijentima, pogotovo sa quali modom itd...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la:Hmm, RB i McLaren mi tu padaju na pamet ko jedini sposobni složit pošten softwer za PU.
Mada opet mislim da Renault nije tak drastican u razlici ko Merc prema klijentima, pogotovo sa quali modom itd...
S obzirom koliko parametara ne dobivaju od proizvođača, duboko sumnjam da customer momcad moze napravit bolje od originala. Zapamti, dobivaju hardware isti kao i opceniti software, ali ono sto moze dobit proizvodac na bencu (razni drugi modovi) ne dobiva customer. Pogotovo bez dinamometra sumnjam da mogu negdje istestirati software koji bi eventualno radili.

Svaki proizvodac salje svoje ljude da rade s PU
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

zonelsk je napisao/la:Hmm, RB i McLaren mi tu padaju na pamet ko jedini sposobni složit pošten softwer za PU.
Mada opet mislim da Renault nije tak drastican u razlici ko Merc prema klijentima, pogotovo sa quali modom itd...
Reno je obecao RB i McL isti motor! To im Mercedes nije hteo dati.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: S obzirom koliko parametara ne dobivaju od proizvođača, duboko sumnjam da customer momcad moze napravit bolje od originala. Zapamti, dobivaju hardware isti kao i opceniti software, ali ono sto moze dobit proizvodac na bencu (razni drugi modovi) ne dobiva customer. Pogotovo bez dinamometra sumnjam da mogu negdje istestirati software koji bi eventualno radili.

Svaki proizvodac salje svoje ljude da rade s PU
Naravno, tvornicka momcad odnosno team koji proizvodi software je debelo tu u prednostji, no to ne znaci da ne mogu "napiknuti" bolji software od onog koji dobivaju. Da je lako, nije.
popeye je napisao/la:
zonelsk je napisao/la:Hmm, RB i McLaren mi tu padaju na pamet ko jedini sposobni složit pošten softwer za PU.
Mada opet mislim da Renault nije tak drastican u razlici ko Merc prema klijentima, pogotovo sa quali modom itd...
Reno je obecao RB i McL isti motor! To im Mercedes nije hteo dati.
Ovisi što je za tebe isti motor?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

Da isporucuje istu snagu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la:Da isporucuje istu snagu.
To ne znaci isti motor, a to nisi rekao malo prije.

Također, imas li negdje potvrđenu info ili si to iscupao iz đepa?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:no proizvođač im ne smije zabraniti korištenje veće snage ako to softver momčadi omogućava
https://www.racefans.net/2018/02/23/fia ... mpetitive/
Eto ovo ide u prilog da im do sada nisu davali iste motore (mislim sa istom snagom). A ja sam to ovde lepo rekao dok neki nisu verovali.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la:
Cuky je napisao/la:no proizvođač im ne smije zabraniti korištenje veće snage ako to softver momčadi omogućava
https://www.racefans.net/2018/02/23/fia ... mpetitive/
Eto ovo ide u prilog da im do sada nisu davali iste motore (mislim sa istom snagom). A ja sam to ovde lepo rekao dok neki nisu verovali.
Tko?
popeye je napisao/la:
zonelsk je napisao/la:
Također, imas li negdje potvrđenu info ili si to iscupao iz đepa?
Sta?
Da Renault daje RB i McLarenu istu "snagu" kako ti kazes.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la:
Cuky je napisao/la:no proizvođač im ne smije zabraniti korištenje veće snage ako to softver momčadi omogućava
https://www.racefans.net/2018/02/23/fia ... mpetitive/
Eto ovo ide u prilog da im do sada nisu davali iste motore (mislim sa istom snagom). A ja sam to ovde lepo rekao dok neki nisu verovali.
Dobivali su iste motore, i to sam ti cijelo vrijeme objašnjavao, al si ti opet lupao po svom. Hardver su uvijek dobivali isti, osim kad su jednu godinu Toro Rosso i jednu godinu Sauber dobivali godinu starije motore. To što je softver drukčiji i što motor zbog korištenja različitog goriva od onog sa kojim je razvijen ne daje identičnu snagu uopće ne znači da je drugi motor


Recimo po tebi bi da Ferrari i Mercedes proizvode u tisućinku KS istu snagu to bila dva ista motora (jer imaju istu snagu)?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

zonelsk je napisao/la:
Da Renault daje RB i McLarenu istu "snagu" kako ti kazes.
Da si citao znao bi. Ne mogu ti ja sad traziti link.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la:
popeye je napisao/la:
Cuky je napisao/la:no proizvođač im ne smije zabraniti korištenje veće snage ako to softver momčadi omogućava
https://www.racefans.net/2018/02/23/fia ... mpetitive/
Eto ovo ide u prilog da im do sada nisu davali iste motore (mislim sa istom snagom). A ja sam to ovde lepo rekao dok neki nisu verovali.
Dobivali su iste motore, i to sam ti cijelo vrijeme objašnjavao, al si ti opet lupao po svom. Hardver su uvijek dobivali isti, osim kad su jednu godinu Toro Rosso i jednu godinu Sauber dobivali godinu starije motore. To što je softver drukčiji i što motor zbog korištenja različitog goriva od onog sa kojim je razvijen ne daje identičnu snagu uopće ne znači da je drugi motor
Ti mene nisi shvatio. Ja sam rekao "ne dobijaju istu snagu" kao u fabrickom timu. A ti nastavi po svom.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la:
zonelsk je napisao/la:
Da Renault daje RB i McLarenu istu "snagu" kako ti kazes.
Da si citao znao bi. Ne mogu ti ja sad traziti link.
Prekrasna argumentacija, bubnes nesto, što je mozda napisao neki kvazi novinar i sad bi mi trebali eto vjerovati tako tebi na rijec. Ajde super.

Jesi mozda pomislio da sam citao? Da sam mozda upuceniji od tebe u to? Da mozda nisam nasao relevantnu informaciju o tome? Da mozda znam vise nego sto mislis? Da također kroz ovaj forum pokusavam dobiti informaciju više?
Ili si egoisticno pretpostavio da si eto pametniji tu od nas pa mozes pisati sto zelis?

Ili potkrijepi svoje argumente cinjenicama ili zaboravi na neku smislenu diskusiju (barem s menom).

Također, kad inzistiras na drugim mjestima na forumu da ti se quota cijeli post i da ti se dogovori na sve to kazes/pitas, probaj i ti raditi isto, kad s nekim komentiras. Nije tesko. Pristojno je.

Mercedes (proizvođač motora), svojim klijentima daje (kao i svi drugi prozviđaci, jer su OBVEZNI) identičan HARDWARE.
U HARDWARE spadaju sve komponente motora, i to je za ovu godinu smanjeno na 3 komada svake komponente odnosno 3 kompleta motora.

No to nije jedina stvar koja utjece na snagu koju daje motor. Veliku (ogromnu) ulogu tu igraju software i gorivo koje momcadi koriste. Proizviđaci motora NISU duzni dati identican sofware svojim klijenitam. Odnosno svi klijenit dobivaju isti software (koji dolazi sa motorom) momcadi tako mogu korisiti taj software ili neki svoj.
Merceds (momcad, ne koristi taj software nego software koji su sami razvli u suradnji sa teamom koji proizvidi motore i to nedaju nikome, prema FIA-i ni nemoraju). Kod mercedesa je jako izrađena ta razlika u mapama motora itd i to je razlog zasto Mercedes pogonjene momcadi ne mogu ni doci blizu tvoriničkoj Mercedes momcadi.
Klijentske momcadi mogu i ne moraju korisiti isto gorivo koje korisiti tvornicka momcad i to opet ovisi i ugovorima sa "proizviđačem" goriva odnosno sponzorskim detaljima ekskluzivnosti itd...

Poprilicno sam uvjeren da Renault ne isporučuje (ili će prestati isporučivati) identican software koji koristi tvornicka momcad ili RB odnosno Mclaren. Pogotovo za 2019 kada postanu bolji sa šasijom. Također kako dio performansi otpada na gorivo (čak i ako koriste istog proivođaca, ne znaci da imaju istu kvalitetu goriva) a za McLaren nisam siguran koje koriste ove godine. Od sljedece ce biti Petrobras, pa vec tu mogu biti bolji ili losiji u 2019 od tvornickog Renaulta.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

zonelsk je napisao/la:
popeye je napisao/la:
zonelsk je napisao/la:
Da Renault daje RB i McLarenu istu "snagu" kako ti kazes.
Da si citao znao bi. Ne mogu ti ja sad traziti link.
Prekrasna argumentacija, bubnes nesto, što je mozda napisao neki kvazi novinar i sad bi mi trebali eto vjerovati tako tebi na rijec. Ajde super.
Za tvoju informaciju to je rekao neko iz McLarena. Mislim Zak Braun ali nisam siguran.
Mercedes (proizvođač motora), svojim klijentima daje (kao i svi drugi prozviđaci, jer su OBVEZNI) identičan HARDWARE.
U HARDWARE spadaju sve komponente motora, i to je za ovu godinu smanjeno na 3 komada svake komponente odnosno 3 kompleta motora.
Da si pratio moju raspravu sa Cukyjem cini mi se video bi da sam se ja slozio sa time nego stvar je u softveru kod customer timova nije otkljucana maksimalna snaga kao u fabrickom timu. Boze kolko puta ovo trebam napisati :zid:
No to nije jedina stvar koja utjece na snagu koju daje motor. Veliku (ogromnu) ulogu tu igraju software i gorivo koje momcadi koriste. Proizviđaci motora NISU duzni dati identican sofware svojim klijenitam. Odnosno svi klijenit dobivaju isti software (koji dolazi sa motorom) momcadi tako mogu korisiti taj software ili neki svoj.
Merceds (momcad, ne koristi taj software nego software koji su sami razvli u suradnji sa teamom koji proizvidi motore i to nedaju nikome, prema FIA-i ni nemoraju). Kod mercedesa je jako izrađena ta razlika u mapama motora itd i to je razlog zasto Mercedes pogonjene momcadi ne mogu ni doci blizu tvoriničkoj Mercedes momcadi.
Daje Mercedes isti softver ali ne daju sve tajne tog softvera.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

Evo nasao sam nesto
Most importantly, Brown hopes to stack up competitively to Renault Sport and Team Red Bull since they will share the same engine program next season.

"Certainly, Red Bull and Renault are easier targets because you know there is no power advantage or disadvantage
so those are the two nearest markers to us that are not engine-specific," Brown said.
http://autoweek.com/article/formula-one ... diums-2018
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Ovako momci, ova galama pogotovo di se ide glavom u zid (bez nekih pretežitih argumenata) nema smisla. Plus ovu temu smo već razglabali par stranica unatrag. Svaka iduća koja ide s glavom u zid ide u smeće

PLUS popeye počni spajat te postove jer nisi na mrtvom chatu. Nemoj 2 minute nakon stavit novi post. Imaš opciju bump. Ako ti ona nije moguća jer si već bumpirao onda možeš u novi post pisat.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Jel se to samo Ferrari sjetio halo ofarbat u boju bolida pa se i iz nekih kutova gledanja treba i dva put zagledat da ga uopće uočiš.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Williams je isto obojao u bijelo, Sauber isto. Kod Haasa i Renaulta je crni, al je i dio na kojem je HALO (bar kad se gleda odozgo) crn.
Ferrari je unutrašnju stranu obojao u crno, vanjsku u crveno pa gledajući iz određenih kuteva djeluje kao da je dosta tanji nego što zapravo jest
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Eccelstone opet u elementu...nakon 4 sezone pričanja i kukanja kako su V6 turbo hibridni motori pretihi, neuzbudljivi, komplicirani i da to odvraća gledatelje od gledanja utrka sada priča kako bi F1 trebala postati potpuno električna serija
https://wtf1.com/post/ecclestone-thinks ... ic-series/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la vidc »

bernie bi najrađe da F1 totalno propadne pa da se njega gleda kao lika koji stvorio F1 i koja je umrla kad je on otišao.
ego i sujeta starkelje, sve je to ljudski
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Kenny »

Gluposti zna se šta je F1 ko hoće električne utrke ima formulu e pa neka gleda
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Kenny je napisao/la:Gluposti zna se šta je F1 ko hoće električne utrke ima formulu e pa neka gleda
vjeruj mi, možda ne za 5 ili 10 godina, al ako se F1 i dalje bude održavala jednog dana će biti potpuno električna
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Potvrđene postave za prvi test u Barceloni
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Eto prve crvene zastave. Alonso zavrsio u pjesku u zadnjem zavoju

Ostao bez kotaca
slika

Bump:

Pogodite tko ima najvise krugova?




STR - HONDA :biggrin:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Pauza

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la Slash »

Lol, Mcl 8 krugova, TR-HONDA 67 :lol: :lol:
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Zaključano