Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Navodno su iz LM imali u planu podijeliti kalendar po regijama gledajuć gdje se utrke održavaju.Inicijalni plan je bio već u 2019 imati kalendar koji bi bio posložen na način da bi sezona počela u europi, pa bi nakon Europe otišli po Amerikama, te bi sezona završila u Aziji.

No Australija inzistira na tome da zadrži status otvaranja sezone i Abu Dhabi inzistira na statusu zatvaranja sezone tako da ti planovi su zasad na čekanju
It had suggested that grouping grands prix into regional clusters would boost F1's popularity and reduce costs, with series commercial chief Sean Bratches mooting a calendar that started in Europe before shifting to the Americas and then ending in Asia.
There had been talk of this happening as early as 2019, but difficulties such as Australia's desire to remain the opener and Abu Dhabi wanting the finale slot have put it on the back burner.
:arrow: LINK
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Kranči »

Ma da, uzmite još i to. Nema bolje staze od Australije i ranog buđenja na prvu utrku sezone.

Ista stvar i sa Brazilom na kraju sezone. Ali to su već Bernie i ekipa uspjeli zajebati.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

neka počnu u aziji, dakle australija je prva... zatim nastave po amerikama, nakon toga u europi i završe u abu dhabiju
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Kranči je napisao/la:Ma da, uzmite još i to. Nema bolje staze od Australije i ranog buđenja na prvu utrku sezone.

Ista stvar i sa Brazilom na kraju sezone. Ali to su već Bernie i ekipa uspjeli zajebati.
Da al i tu ćemo vidjeti LM na djelu. Dosadašnji ugovor iz 2014. traje sa AD do kraja 2021. Imam neki filing da će i dalje šeici voditi zadnju riječ.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

Voleo bih da se desi ovo po regijama jer tada bi imali vise trka.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

uh kad ju napadnu feministkinje sad...

Carmen Jorda, bivša testna vozačica Lotusa (trenutnog Renaulta) je ovaj vikend pred Meksički ePrix dobila priliku testirati bolid Formule E. Nakon testa kaže kako bi vozačicama cilj trebala biti Formula E jer da za Formulu 1 žene jednostavno nisu dovoljno snažne u usporedbi sa muškarcima.
https://wtf1.com/post/carmen-jorda-thin ... gh-for-f1/


BUMP: Opet pisanja o tome kako Liberty Media planira u F1 dovesti model po uzoru na MotoGP sa Moto2 i Moto3 serijama, dok Ross Brawn kaže kako misli da Liberty Media neće popustiti Ferrariju iako isti prijeti odlaskom
https://thesportsrush.com/liberty-media ... yond-2020/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Raspored zadnjeg predsezonskog testa. S tim da ce Verstappen danas vozit umjesto Ricciarda jer je ovaj bolestan

slika


BUMP:

Rezultati

slika

Rezime:
Highlights:

Mercedes: The world champions ended the day with more laps than anyone else, after a day of longs runs with the soft and the medium tires.

Ferrari: Just 6 laps less than Mercedes, they used for the most part the medium tire. We saw several long and consistent stints throughout the day as Sebastian Vettel racked laps and more laps to end the day as the driver with the most laps done AND beating the record for driver with the most laps done in a day of testing.

Renault: Started slow in the morning with The Hulk but in the afternoon Sainz did a huge amount of laps and even with 2 red flags difficulting things, they still did a race sim.

Disappointments:

McLaren: Batteries fail in the morning, loss of hydraulic pressure in the afternoon, 3 break downs, 2 red flags. McLaren with a day to forget. They don't have Honda anymore but one thing is still the same, McLaren is the most unreliable car of the grid...

Toro Rosso: After a great 1st test expectations were high to see what the Italian team could do these week.But with only 54 laps done and no running in the afternoon Toro Rosso has problems for the first. But fear not Honda fans, the rumours suggest that the problem was suspension related and the Honda power unit is fine.

Renault power unit: Even though Renault and Red Bull did a good amount of laps the Renault power unit still seems to have some reliability issues with both the McLareb and the Red Bull stopping on track.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

iz Liberty Medije nisu baš sretni sa izlascima u javnost Ferrarija, Mercedesa i zadnje Haasa o mogućem izlasku iz F1 ako im ne budu odgovarale promjene pravila ili iste budu donesene prekasno
https://thesportsrush.com/liberty-media ... f1-future/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la gjoko-mkd »

A kako ih mogu zadržati? batinama?
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

a kažu iz LM da su naučili da se takve stvari riješavaju privatno...

Al eto, ni Marchionne im nije ostao dužan: rekao je ponovno da će Ferrari otići iz F1 ako ne nađu zajedničku točku sa Libery Mediom te je dao Liberty Mediji rok do kraja godine da se izjasne o svojim planovima
https://www.gpfans.com/en/articles/772/ ... eat-to-f1/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

Mislim da Ferari blefira. A iako ode ne mogu reci da mi nece faliti ali bitnija mi je zdravija F1.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la popeye »

Sto Toro Roso razocarenje. Ja mislim da ce oni biti otkrovenje jer ce se boriti za 4. mesto u konstruktorima.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la Cuky »

tko zna, al ja mislim da neće...

Trenutno bih ja ovako prognozirao:
1. Mercedes
2. Ferrari
3. RB
4. Renault
5. Force India
6. Toro Rosso
7. McLaren
8. Haas
9. Williams
10. Sauber

S time da mislim da bi u performansama McLaren mogao biti ispred Force Indije i Toro Rossa, ali će imat problema pa će na kraju sezone među njih tri biti možda 3-4 boda razlike
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Umjesto bolesnog Kimija vozi Seb
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la speedy56 »

Danas je dugo trebalo da papayi procuri sok #-o
Evo, skoro pa do pauze za ručak
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la pospani gad »

Ovo je kraj poslovnog odnosa McLaren - Alonso. Zadnji čavao u lijesu.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la Alonso-champ »

Ja mu dajem sansu do Evrope a onda ce se vidjeti,ali da se blizi kraj Alonsu u F1 to sigurno.nazalost.
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la pospani gad »

Pa, postoji mogućnost da Alonso nastavi F1 karijeru..... u recimo Renaultu.
Ali, probati ću biti objektivan..... ovo je vjerovatno Alonsov F1 kraj. Nažalost.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la Alonso-champ »

Mislim da je i njem pun k tog dr*anja iz jedne u drugu pa u trecu ekipu..kad nesto ne ide,ne ide..jbg
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Bottas odvozio stint na mediumkama jedno 7 krugova konstantno 1:19 .... wow zasad
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Pa nije to neko pretjerano čudo...samo 7 krugova, a to su praktički prošlogodišnje softice.

Također, Ricciardo je na Hypersoft gumama srušio rekord kruga u Barceloni od kad se koristi trenutni layout
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:Pa nije to neko pretjerano čudo...samo 7 krugova, a to su praktički prošlogodišnje softice.

Također, Ricciardo je na Hypersoft gumama srušio rekord kruga u Barceloni od kad se koristi trenutni layout
Kazem wow zasad jer nijedan tim jos nije uspio uc i 19 na duzim runovima. Neznam koliko goriva al konstantne voznje zato i kazem wow zasad
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la speedy56 »

Malo je offtopic, al kaj sad
Zake FIA tak jako hoće zabraniti "propuhivanje" krila ispušnim plinovima (blown wings)
2014. su stavili ispuh na sadašnju lokaciju da se izbjegne efekt EBD-a, onda su hteli da iza auspuha nema nijednog krilca, momčadi su ipak ubacili ovo Y100 krilce (monkey seat) i sad su za ovu godinu i njih skroz zabranili.
Renault je sad krenul s ovim visokim ispuhom koji puše po zadnjem krilu

Oke, kužim, u nekim slučajevima (EBD i mooožda sad Renault) se i vrijeme i novac troši na egzotične mape motora koje nemaju smisla nigdje drugdje osim u tom slučaju. Ali osim toga, zašto je FIA tako protiv toga?
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la pospani gad »

speedy56 je napisao/la:Malo je offtopic, al kaj sad
Zake FIA tak jako hoće zabraniti "propuhivanje" krila ispušnim plinovima (blown wings)
2014. su stavili ispuh na sadašnju lokaciju da se izbjegne efekt EBD-a, onda su hteli da iza auspuha nema nijednog krilca, momčadi su ipak ubacili ovo Y100 krilce (monkey seat) i sad su za ovu godinu i njih skroz zabranili.
Renault je sad krenul s ovim visokim ispuhom koji puše po zadnjem krilu

Oke, kužim, u nekim slučajevima (EBD i mooožda sad Renault) se i vrijeme i novac troši na egzotične mape motora koje nemaju smisla nigdje drugdje osim u tom slučaju. Ali osim toga, zašto je FIA tako protiv toga?
Da. Fakat čudno. Ovo je F1 i "sve" treba biti dozvoljeno.....
FIA stalno kroji i slaže svoj neki tupi i umjetni F1 scenarij.....
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

speedy56 je napisao/la:Malo je offtopic, al kaj sad
Zake FIA tak jako hoće zabraniti "propuhivanje" krila ispušnim plinovima (blown wings)
2014. su stavili ispuh na sadašnju lokaciju da se izbjegne efekt EBD-a, onda su hteli da iza auspuha nema nijednog krilca, momčadi su ipak ubacili ovo Y100 krilce (monkey seat) i sad su za ovu godinu i njih skroz zabranili.
Renault je sad krenul s ovim visokim ispuhom koji puše po zadnjem krilu

Oke, kužim, u nekim slučajevima (EBD i mooožda sad Renault) se i vrijeme i novac troši na egzotične mape motora koje nemaju smisla nigdje drugdje osim u tom slučaju. Ali osim toga, zašto je FIA tako protiv toga?
Vjerovatno zato jer je Renaultov motor bio napravljen tako da moze sa "egzoticnim" mapama puno vise i efikasnije propuhivati ispuhom nego mercedes i ferrari. Posto ovo dvoje nije moglo bit na razini toga (motori zamrznuti) onda su isli postupkom uklanjanja. Isto tako cilj pravila za 2011 tj opcenito za tu eru im je bio smanjit downforce, ali 2009 se pojavio DDD, pa 2010 EBd kojeg su pustili do 2011.


Također manji timovi nemaju toliko resursa tj puno se trosi na istrazivanje i razvoj sjedalice. Pogotovo prosle godine su neke momcadi imali puno kompleksnije shapove. Plus FIA i koristenje plinova za aero benefit je jednostavno No No No
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Zaključano