Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la:
F1NAC je napisao/la:
zonelsk je napisao/la:S ukupno 3 razlicita motora. Osim McLarena, mislim da nitko nije mijenjal.?
James Key je rekao da je to bilo planirano prije testa. Vjerovatno su na prvom testu mogli bez izmjene. S tim da ovaj zadnji test su odvozili s 1 motorom
Znam to, vec je spomenuto.
Ne mijenja činjenicu da su kilometražu rasporedili na 3 motora.
S obzirom da su prošle godine samo u prvom testu promjenili 5 motora ako se ne varam i ukupno ove godine napravili duplo krugova skoro mislim da je to itekako impresivno za njih.


PLus ni jedan dan STR nije imao problema zbog Honde. Jedan dan su popodne bili parkirani ali to su bili problemi sa kočnicama.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la Kenny »

Predzadnji dan
slika
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Vettelov rekordni krug gledan kroz 360° kameru. Lijepo je vidjeti, gledajući cijeli krug prema Vettelu, kako praktički nema niti jedne korekcije volanom kroz cijeli krug



Stvarno se ne sjećam kad je zadnji put u ovih 10 godina Ferrarijev bolid izgledao ovako mirno na stazi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la speedy56 »

Koji bi hit bil da je onih Alonsovih 1:16 bilo bez rezanja šikane :biggrin:
Cijela fan baza u histeriji, trolleri ne mogu vjerovati, iz momčadi govore da su sandbaggali taj krug.... :lol: :lol:

Dobra je ova 360 kamera, imam dojam da daje bolji osjećaj brzine od one klasične, gore kod airboxa
slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la Vuksa_KC »

speedy56 je napisao/la: Dobra je ova 360 kamera, imam dojam da daje bolji osjećaj brzine od one klasične, gore kod airboxa
Da, to inače teško dolazi do izražaja preko TV-a, kao i dojam strmine, padova i spusta.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Evo kako je Gary Anderson rangirao timove posle testiranja
1 Mercedes 1m16.075s
2 Red Bull 1m16.527s
3 Haas 1m16.560s (day 3)
4 Ferrari 1m16.921s
5 Williams 1m17.089s
6 Renault 1m17.092s (day 2)
7 McLaren 1m17.584s
8 Toro Rosso 1m18.163s (day 3)
9 Force India 1m18.617s
10 Sauber 1m18.844s


"This time last year, I was praising Ferrari for its aggressive approach to the new regulations. And on the circuit, the car looked really good. It didn't matter which tyre it was on, the balance seemed to be there.

This year, from what I have seen of the car at the first pre-season test, Ferrari doesn't seem to have moved on that much.

On the track, the car looks pretty good but it looks on the limit. Try to push that little bit more and it just slides wide. Even so, it's pretty well balanced, but just not the grip level of the Mercedes.

If this performance deficit is real then there will be dark clouds over Maranello and it won't be long before the chopping block is out."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

S obzirom da je to Gary, ocekujem da ovaj bolid onda dominira.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la popeye »

1 Mercedes 1m16.075s
2 Red Bull 1m16.527s
3 Haas 1m16.560s (day 3)
4 Ferrari 1m16.921s
5 Williams 1m17.089s
6 Renault 1m17.092s (day 2)
7 McLaren 1m17.584s
8 Toro Rosso 1m18.163s (day 3)
9 Force India 1m18.617s
10 Sauber 1m18.844s
Ne bih se slozio. Has sigurno nije bolji od Ferarija. Vilijams bi zamenio sa TR.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la gjoko-mkd »

Mislim da će Wilijams biti fenjeraš. Previše bolid im ponira duboko u krivinama(podupravljanje). Dosad nisam video bolid da se ovoliko muči pri ulascima u sam zavoj
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Postoje indikacije sa staze tj. Reporti da je RB brzk od Ferrarija u svim zavojima i jednak s mercedesom.

Takoder iz Mercedesa se javljaju da su neke ideje za suzavanje dijela od boka prema guzici uzeli od Ferrarija kad su vidjeli otvoren bolid za vrijeme starta na VN Malezije kad je Kimi imao problema

Na mobu sam pa mi se neda linkat i razvlacit za copy paste. Mozda stavim kasnije ili nikada
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la gjoko-mkd »

Cuky je napisao/la:Vettelov rekordni krug gledan kroz 360° kameru. Lijepo je vidjeti, gledajući cijeli krug prema Vettelu, kako praktički nema niti jedne korekcije volanom kroz cijeli krug



Stvarno se ne sjećam kad je zadnji put u ovih 10 godina Ferrarijev bolid izgledao ovako mirno na stazi
Da..osim na krivini 1 , nema cimanja volanom nigde na stazi. Čak i na zahtevnu 9-tu krivinu bolid ide glatko
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Usporedba zadnjice svih timova osim Ferrarija

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Ferrarijeva je preopaka pa da se ljudi ne preplaše nije stavljena? :D
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la:Vettelov rekordni krug gledan kroz 360° kameru. Lijepo je vidjeti, gledajući cijeli krug prema Vettelu, kako praktički nema niti jedne korekcije volanom kroz cijeli krug



Stvarno se ne sjećam kad je zadnji put u ovih 10 godina Ferrarijev bolid izgledao ovako mirno na stazi
Hmm. T9 mi ne izgleda flat (zar je moguće da gas padne toliko uslijed tako nagle promjene pravca?) . Merc i RB navodno mogu flat kroz devetku.

Svejedno impresivno je gledat bolide, od T1 do T4, flat out
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

FIA je upozorila timove da ne razvijaju modove koji ce im omogucit recimo na kocenju puhanje ispuhom straznje krilo
The FIA has made it clear that it will not tolerate teams developing trick engine modes to help make blown rear wings more effective, in the wake of Renault’s aggressive design on its 2018 car.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la Alonso-champ »

Alonsista hasta la muerte..
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

CoTA će dobiti nove rubnike na stazi kako bi se spriječilo siječenje staze poput onog Verstappenovog u zadnjem krugu prošle godine
https://www.racefans.net/2018/03/13/new ... orner-cut/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la speedy56 »

Dobar tekstic
https://www.auto-motor-und-sport.de/for ... iten-haas/

Uglavnom, Merc-RB-Ferrari-Haas-Mclaren/Renault
Na temelju ovoga kaj znamo, svodi se na ovo
Poredak dalje ovisi o tome kolko ce Force Indijin pravi auto biti dobar
Haas, odn Ferrari iz 2017. je jako dobar, kazu u tekstu da su i oni jos imali rezerve
Ovisi i kolko ce Mclaren naci vremena s updateom u Melbourneu, ali isto tak ovisi i kolko budu završavali utrke
Na kraju najvjerojatnije Sauber, malo iza Williamsa

Treba drzat fige da ce Renultov #2 PU dati neki posteni korak napred i da ce Ferrari skuziti kak postelati novi auto
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la Cuky »

ne razumijem njemački tako da neću ovaj tekst komentirati.

No... našao sam nekoliko članaka gdje stoji kako iz Ferrarija govore da SF71H nije pokazao performanse koje su očekivali od njega na simulacijama iako nisam nigdje vidio da je netko iz momčadi dao tu izjavu gdje se pojavljuje ime osobe koja je to izjavila. A s druge strane imamo bolid koji je, barem ovako na oko, izgledao jako zalijepljeno za stazu, bolid u kojem je Vettel prilikom simulacije utrke vozio točno "u deltu" svaki krug te simulacije da bi na kraju zadnji krug u stintu odvozio skoro 2 sekunde brže što samo pokazuje koliko je rezerve tu bilo. I za kraj imamo inače do grla zakopčanog Kimija koji valjda priča samo kad nije zadovoljan koji se nakon testova pojavi sa izjavom da su zadovoljni brzinom i da su mogli još brže da su htjeli.

S obzirom da Kimi ne ostavlja dojam tipa koji će pričati nešto da zavara protivnike, s obzirom da nitko iz Ferrarijeve ekipe nije izgledao zabrinuto i s obzirom na viđeno po vremenima i snimcima sa testova ja bih osobno zaključio da je Ferrari puno bolji nego što neki to tvrde. Nadam se samo da nisam u krivu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la speedy56 »

U članku su se bazirali samo na cinjenice - dakle gume, vrijeme u danu kad je psotavljen krug, max brzine, duljina stinta itd itd...

Meni se Vettel bas nije cinio presretnim
Ne znam, mozda mi se cinilo samo, bilo bi dobro, jer treba neko vec skinuti taj Merc
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Vjerovatno će i oni imat divu ove godine, pogotovo zato jer su išli prema filozofiji mercedesa što se tiče međuosovinskog razmaka ali su zadržali guzicu gore. Cuky ovo što si pisao sa aero brojkama to je sve proizašlo iz Turinija. Vjerovatno najgori scenarij je da je Ferrari 3. ali ako uspe skužit (naglasak na ako) filozofiju mogli bi se umiješat za vrh. Sad pitanje je kako će se Ferrari ponašat na zavojitim stazama ala Monako, Mađarska, tip staza koji je bio njihov forte lani i dali se isplatilo riskirat bit snažan na jednom tipu staza koji je debelo u manjini u kalendaru ili ići prema optimizaciji aeropaketa na način da na što više raznih staza bude u samom vrhu. Također ove godine Ferrari je taj koji kreće sa više tvrđih guma u utrku u odnosu na Mercedes. E sad ako je Mercedes riješio problem žderanja mekših guma onda se može i RB i Ferrari pozdravit s bilo kakvim šansama.

Nekako imam dojam da će Hamilton ove godine laganije do 5. a zatim i do 6. iduće godine a moguće nažalost i da se izjednači s najvećim jer PU paket kako i sam Newey kaže je jednostavno predobar da može kompenzirat eventualno neko dodavanje draga na bolid koji si drugi nemogu priuštit.

Jedino što nam preostaje da FIA napravi neki zarez pošteni kao što se to napravilo Ferrariju 2005, i RB-u 2014.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Ako će se takav rez i raditi on nažalost neće doći prije 2021.

Al ja bih čak rekao da sam gotovo siguran da će barem jednu titulu ove sezone odnijeti RB ili Ferrari (vozačku) dok će Mercedes vjerojatno uzeti konstruktorski
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la:Ako će se takav rez i raditi on nažalost neće doći prije 2021.

Al ja bih čak rekao da sam gotovo siguran da će barem jednu titulu ove sezone odnijeti RB ili Ferrari (vozačku) dok će Mercedes vjerojatno uzeti konstruktorski
O joj....Volio bi da si u pravu...

Ali bojim se da je Hamilton sa ovakvim Mercedesom nedostizan.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

FOM se za promjenu čak potrudio i napraviti kao neki trailer za novu sezonu


BUMP: F1 sada i na službenoj stranici koristi novi font za sve naslove, podnaslove i linkove na vrhu stranice. Tekstovi članaka su i dalje pisani normalnim fontom
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Neke kvazi usporedbe. Usporedba Merca i Ferrarija što se tiče međuosovinskog razmaka ali i bodya. Zanimljivo je kako je Ferrari kompaktnije upakiran u odnosu na Merc

slika

Također naovom linku se može vidjeti usporedba sa RedBullom (Ferrari). Izgleda kako je možda prednji kraj RB sidepoda jedan od najužih na gridu ali njima se kasnije raširi body dok se Ferrariju recimo već sužava
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Zaključano