Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Rasprave o događajima (ne)izravno vezanim uz Formulu 1

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la speedy56 »

F1NAC je napisao/la: 23 ožu 2018, 09:31 I dalje me iritira sto su umjesto vrsta guma kod vozaca stavili logo momcadi koji su ionako transparentni pa.ne vidis nis
I najjače kaj su stavili taj logo momčadi (za koji trebaš povečalo), a ovak i onak kraj svakog vozača stoji ona linija u boji momčadi (tipa Ferrari crveno, McLaren narančasto itd....), ko da s tim nema dosta šarenila #-o
Inače, grafika mi se zasad čini ok. Samo da vidimo kak budu složili tokom onboarda, nadam se da nebu ko onaj "danger zone" preview kaj smo vidli prije par dana""

To i mislim da nema potrebe za onim zvukom kad se pokaže F1 logo prilikom replaya. Znam da to i druge serije znaju stavljati, ali osobno mi se to nikad nije sviđalo. Ajde još ovak dok slušam na laptopu ili na nekom lošem ozvučenju, al kad gledam na telki (spojena na pojačalo) me to zasmeta bas. Al ajde, valjda sam to samo ja.
slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la Scuderia »

SKY?
slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la marcus »

Baš sam čuo reklamu na radiju - Blažičko reklamira Arenasport 2......Formula 1 samo na maxTVu!!!
Spomenuo je samo kvalifikacije i utrku. Što zaista nemaju neka dva luzera koji se hoće buditi u 2 u noći da komentiraju FP1, FP2 i FP3?!?! Ma ni treba komentator(i). Samo dajte originalni feed i bit ćemo sretni.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la zonelsk »

marcus je napisao/la: 23 ožu 2018, 17:28 Baš sam čuo reklamu na radiju - Blažičko reklamira Arenasport 2......Formula 1 samo na maxTVu!!!
Spomenuo je samo kvalifikacije i utrku. Što zaista nemaju neka dva luzera koji se hoće buditi u 2 u noći da komentiraju FP1, FP2 i FP3?!?! Ma ni treba komentator(i). Samo dajte originalni feed i bit ćemo sretni.
Ima internet toga?
Ima i komentatora?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la F1NAC »

Ja sam se danas slepao na acestreamu. Ali kvaliteta i nije bila bas nesto. Svakih 5 minuta se bufferalo
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la Cuky »

ja sam se na nekom streamu isto šlepao za prvi trening...slika je bila onako...kako kad...zvuk je mogao i bolje...ali je dosta često stajalo. Za drugi trening sam ostao u krevetu i pratio na twitteru što se događa.

Jedva čekam da F1 TV zaživi pa da mogu normalno gledati utrke bez straha da se neće prikazivati, da će biti loše ili da će možda u pola treninga prekinuti prijenos zbog neke utakmice i sl.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la Kranči »

To je i meni čudno kod F1.
Npr. odete na redditu na nbastreams, nađete bilo koju utakmicu, možete si birati hoćete feed domaćina ili gosta, možete pauzirati ili se vratiti nazad i najbolje od svega gledate u savršenoj rezoluciji (za stream) bez imalo štekanja... a utakmice znaju trajati po 3 sata.
Odem tamo tražiti stream za F1 - ili sve neke stranice gdje ću prije pokupiti virus nego otvoriti stream ili pak nađem dobar stream koji za 5 minuta prekine.


http://www.sport365.live/en/home

Vidim sad ovdje da su vratili nazad slobodne treninge (iako je bilo tako na početku prošlih godina) i streamovi na toj stranici znaju biti jako dobri, ali i oni u zadnje vrijeme nekad ne otvore ili štekaju. I minus je to što kasne bar minutu-dvije i morate maknuti adblock.
Ipak, bez obzira na sve ove minuse, ali i uzevši u obzir i ostale stranice i reddite, mislim da će mi ovo biti i dalje prvi odabir.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la marcus »

Pa ono....u godinama u kojima sam ja rado bih volio gledati nešto što je u poštenoj kvaliteti slike i zvuka, sa barem 20 sličica u sekundi, bez pola sata naklikavanja raznih .ru i sličnih stranica.
Osim toga pa ne plaćam taj maxTV samo za 24Kitchen


zonelsk je napisao/la: 23 ožu 2018, 17:49
marcus je napisao/la: 23 ožu 2018, 17:28 Baš sam čuo reklamu na radiju - Blažičko reklamira Arenasport 2......Formula 1 samo na maxTVu!!!
Spomenuo je samo kvalifikacije i utrku. Što zaista nemaju neka dva luzera koji se hoće buditi u 2 u noći da komentiraju FP1, FP2 i FP3?!?! Ma ni treba komentator(i). Samo dajte originalni feed i bit ćemo sretni.
Ima internet toga?
Ima i komentatora?
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la gjoko-mkd »

Dali će kod Vas u Hr biti prenosa F1 na MaxTv? Sada sam pričao sa operatorom kod nas...i on tvrdi da ni u Hrvatskoj neće biti prenosa na MaxTv-u
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la Cuky »

ima prijenosa na Arenasport 2...al samo kvalifikacije i utrka, nema više ko prošle dvije sezone slobodnih treninga.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la gjoko-mkd »

A operator me ubegjuje da i kod Vas neće biti ba Areni....
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la Cuky »

evo kod mene na TV:
slika

Nažalost, nema FP3 tako da čisto sumnjam da ću se ustajati za to jer mi se neda borit sa lošim streamovima...+ ako bude kiša ionako neće bit previše akcije...

A kvale neću uspjet pogledati do kraja jer radim u 8
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la gjoko-mkd »

Operator mi je rekao da naš MaxTv preuzima pd Hrvatske, i rekao sačekaj da proverim. Posle 2-3 minuta mi kaže da nema F1 ni u Hrvatskoj...a lepo sam objasnio da će biti u Hr na Arenu2
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la Scuderia »

Scuderia je napisao/la: 23 ožu 2018, 10:23SKY?
Nista novo, i onda se cude zasto ljudi odlaze kod drugih. :ooo:
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la speedy56 »

Meni najjače danas kad se Bottas slupal bilo kad je odma Crofty udril po tome da je zahebal Hamiltonu krug. Ono....5 drugih vozača je još ušlo u brzi krug, al fućkaš to, Hamov se samo broji :roll:
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la zonelsk »

speedy56 je napisao/la: 24 ožu 2018, 13:39 Meni najjače danas kad se Bottas slupal bilo kad je odma Crofty udril po tome da je zahebal Hamiltonu krug. Ono....5 drugih vozača je još ušlo u brzi krug, al fućkaš to, Hamov se samo broji :roll:
Opet se vracamo na to.

Sky je britanska tv kuca. I kao takvi imaju pravo biti subjektivni prema svojim(britanskim) vozacima ili momcadima.
Talijanski sky samo po Ferrariju dere (ili je derao) kad sam par puta na njema gledao...tako da nista cudno. I po meni je to ok, ali...

Mislim da ce to morati promjeniti ako ce za F1 TV davati audio, i tu po menib i mogalo biti problem.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la Cuky »

mislim da su tu lupali po hamovom krugu zato jer je hamo njegov momčadski kolega i Bottas je zeznuo dobro svoju momčadi. Slupao je svoj bolid + drugi vozač je načeo svoj set guma uzalud...sad, da Mercedes nije tako jak to bi možda i bio problem...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la speedy56 »

zonelsk je napisao/la: 24 ožu 2018, 13:53 Opet se vracamo na to.

Sky je britanska tv kuca. I kao takvi imaju pravo biti subjektivni prema svojim(britanskim) vozacima ili momcadima.
Talijanski sky samo po Ferrariju dere (ili je derao) kad sam par puta na njema gledao...tako da nista cudno. I po meni je to ok, ali...

Mislim da ce to morati promjeniti ako ce za F1 TV davati audio, i tu po menib i mogalo biti problem.
Ma kužim to sve, naši bi još gori bili da imamo nekog vozača, ali isto tak im se prijenos (prije F1 tv) osim u VB vrti i u SAD-u (espn), Kanadi (tsn) i Australiji ak se ne varam
A i C4, kolko sam ga malo uspio popratiti, iako su također britanski, mi ni izbliza nije davao takav dojam.
slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la marcus »

Je li itko gledao na Arenasportu kvalifikacije?
Blažičko i dalje ne razlikuje stotinke i tisućinke...Novakov glas je 15db tiši od Ivice....i onda najbolje od svega dobio sam dojam da Ivica ne zna točno kako se dodjeljuju purple i green sektori - za svavi kvalifikacijski dio se najbolje vrijeme računa od početka. Dakle, prvi Lewisov krug u Q3 se gleda sam u obziru na Q3, a ne na cjelokupne kvalifikacije.

Grafika je OK, trebat će malo vremena za naviknuti se. Ne znam zašto i dalje ne vidimo nekako grafički prikazano na kojim gumama je trenutno vozač ili barem na kojim gumama je odvozio najbrži krug. Nisam skužio pokazuje li se i kako, je li netko na novom setu ili rabljenom setu guma? Top speed sam primjetio možda jednom ili dva puta.

I naravno, kad bi kamera bila u HALOu bilo bi fantastično, ali koliko sam shvatio za to bi se morao mijenjati tehnički pravilnik.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la speedy56 »

marcus je napisao/la: 24 ožu 2018, 16:34 I naravno, kad bi kamera bila u HALOu bilo bi fantastično, ali koliko sam shvatio za to bi se morao mijenjati tehnički pravilnik.
Postoji rupa u halo (samom titanijskom dijelu) koja je namijenjena za kameru, ali je problem kaj je ona prekrivena karbonskim "oklopom" koji momčadi stavljaju oko haloa.
A i po pravilima FIA momčadima mora do 6. ili 7. mjeseca (tak neke) reći gdje na bolidima za sljedeću sezonu moraju imati smještene kamere.
Još jedan problem je kaj bi ta kamera (s tog mjesta gdje može biti, gdje je rupa) davala čudnu sliku (bolid se nebi vidio, nego bi samo staza bila u kadru).
To je Ted danas rekao
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la Cuky »

pa taj dio sa time da se bolid ne vidi uopće nije problem. Formula E i IndyCar imaju kamere smještene u samom vrhu nosa. I to su jedni od najboljih onboard kadrova u tim utrkama, pogotovo kada prijkazuju borbu i kad se jedan drugome zabiju u difuzor
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la Scuderia »

zonelsk je napisao/la: 24 ožu 2018, 13:53
Opet se vracamo na to.

Sky je britanska tv kuca. I kao takvi imaju pravo biti subjektivni prema svojim(britanskim) vozacima ili momcadima.
Talijanski sky samo po Ferrariju dere (ili je derao) kad sam par puta na njema gledao
...tako da nista cudno. I po meni je to ok, ali...

Mislim da ce to morati promjeniti ako ce za F1 TV davati audio, i tu po menib i mogalo biti problem.
Ma sve pet, ali malo objektivnosti ne bi skodilo.
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la zonelsk »

to je istina...
Ali skyjevci su jos odlicni kaj se toga tice.

Kao što rekoh bojim se kak ce biti sa F1 tv
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Prijenos utrka na Internetu

Post Postao/la Kranči »

Nisam se želio prije uključiti u ovu raspravu za Sky, jer istina znaju neki put pretjerati, ali kako im je danas bio loš prijenos.
Prvo me naživcira Brundle koji govori da Vettel (koji tad bio u boksu, a ovaj tamo uživo je morao vidjeti i Vettela i gdje se nalazi Hamilton) nema šanse da izađe ispred Hamiltona.. kao da ne komentira F1 preko 20 godina + ne zna kako funkcionira VSC.
Zatim Ted (ajde, to je bilo više u šali) sa teorijom zavjere kako je Haas namjerno sabotirao 4. i 5. mjesto da bi Ferrari došao do pobjede.
I na kraju, onaj novinar (sa Herbertom i Hillom) kada je pitao Wolffa za VSC. Ne sjećam se kako je točno postavio pitanje, ali mu je Toto odlično odgovorio da jednom dobiješ, drugi put izgubiš. Tražio nešto da napravi priču, a ostao posran. Nakon toga sam ugasio stream, jer mi se više nije dalo slušati njihova jadovanja.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Prijenos utrka[Stream,kritike na prijenos]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Dali neko zna kako radi VAVOO? Neki kažu da strima na HD
Odgovori