Formula 1 team - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team [F1 W13]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la marcus »

Da. Trenutni soft je dakle lanjski supersoft (otprilike) i on je na jako abrazivnoj stazi kod Vettela izdržao skoro 40 krugova. Jest da je imao praznu stazu skoro cijelu trku, ali opet.....no, "bumo vidli kak bi rekli slepci" što će biti na slijedećim utrkama.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la marcus »

WTF danas?!?!

Čekamo hladnije vrijeme da bolid proradi. Dođe hladnije vrijeme, a ono sve gore i gore. Možda da uvedu novo pravilo po kojem se smije voziti samo između 18 i 24 stupnja vanjske temperature?

Pa zar je moguće da hrpa Talijana nadmudri 1000 njemačkih inženjera, mehaničara......ovo danas je strašno zaboljelo. Onaj Vettelov prst (u oko). Što su u Mercedesu radili cijelu zimu? Onaj Melbourne bolje izbaciti iz glave jer će to izgleda biti iznimka koja potvrđuje pravilo, a to je da je Ferrari brži 0.3-0.5s po krugu. Bilo toplo ili hladno, brza ili spora staza. Ajmo još pričekati sutrašnju trku pa onda krenuti sa pravim jadikovkama.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Cuky »

Krive su im gume...tj. to da ih nisu u stanju držati u idealnom temperaturnom rasponu nego im variraju između pregrijanih i prehladnih
https://thesportsrush.com/mercedes-blam ... g-debacle/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la speedy56 »

I dalje im ne idu mekše gume
Rekel bi da najviše zbog toga
slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la marcus »

Jasno, ali zašto onda na testiranjima nisu nešto poduzeli u vezi toga?
Zašto preko zime nisu nešto smislili kao u Ferrariju koji je overall još malo bolji nego lani. Evo kažu i da im je i motor jači od Mercedesa.....jedino ako Talijane zaskoči nepouzdanost krajem sezone, ali do tada bi mogli imati preveliku prednost.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la: 14 tra 2018, 17:20 WTF danas?!?!

Čekamo hladnije vrijeme da bolid proradi. Dođe hladnije vrijeme, a ono sve gore i gore. Možda da uvedu novo pravilo po kojem se smije voziti samo između 18 i 24 stupnja vanjske temperature?

Pa zar je moguće da hrpa Talijana nadmudri 1000 njemačkih inženjera, mehaničara......ovo danas je strašno zaboljelo. Onaj Vettelov prst (u oko). Što su u Mercedesu radili cijelu zimu? Onaj Melbourne bolje izbaciti iz glave jer će to izgleda biti iznimka koja potvrđuje pravilo, a to je da je Ferrari brži 0.3-0.5s po krugu. Bilo toplo ili hladno, brza ili spora staza. Ajmo još pričekati sutrašnju trku pa onda krenuti sa pravim jadikovkama.
Mislis 2 nijemca u firmi :D cini se da i ove godine imaju divu.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la marcus »

Nazvao bih ja nju ku...om, ali će me banati sa foruma. Ili ako znate foru "prokleta ku..a".
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la marcus »

Nisam pratio Sky nakon utrke pa ne znam što se i koliko spominjalo. Ferrari je besramno Kimija koristio kao, ne 2., nego 22. vozača kako bi pomogli Vettelu. Tako je bilo i lani i dugo u sezonu se pričalo kada će Mercedes jasno odrediti tko je #1, a tko #2 u svojoj ekipi. Ako se sezona ovako loše nastavi tko zna hoće li biti primorani tu odluku ranije napraviti. Konstruktorski naslov je njima najvažniji.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la mrd »

marcus je napisao/la: 14 tra 2018, 19:35 Nazvao bih ja nju ku...om, ali će me banati sa foruma. Ili ako znate foru "prokleta ku..a".
Ako se ne varam, ovo "diva" se odnosilo na tvog ljubimca :D
slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Slash »

Ovo je prvi puta u Hibridnoj eri da Mercedes nije pobjedio nijednom u prve 3 utrke.
Kako sada stvari stoje izgleda da je došao kraj ere srebrnih strijela i početak nove ere crvenih.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Cuky »

Nemoj, prerano je... 18 je utrka još do kraja.
Trenutno je situacija da Ferrari ima najbolji komplet, ali to ne znači da će tako ostati do kraja sezone. Iako, nadam se da si u pravu jer nije mi baš želja da i moja generacija mora čekati 20 godina na Ferrarijev naslov. A pola od toga smo već prošli

BUMP: Da ne ispadne da je samo Ferrari taktički kiksao u Kini... u Mercedesu su prilikom izlaska SC-a na stazu imali priliku pozvati Hamiltona u box, no mislili su da se ne isplati
https://wtf1.com/post/mercedes-didnt-th ... -decision/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Slash »

Jasno da je mogao, bio je na otprilike istom dijelu staze ko i Maxić.
Ali, RB je imao nove softice, dok Mercedes nije, pa je pitanje koliku bi mu prednost donijelo.
Vjerojatno bi završio na postolju ipak, ali šbbkbb, u tom trenutku se činilo da je 'track position' bitniji budući da su se opet teško pratili auti ispred.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la marcus »

Malo je smiješno u Kini koristiti izgovor "track position". Pa nije to Monte Carlo!??! Opekli su se u Melbourneu, ali to je potpuno drukčija staza.
Ako na onih kilometar i nešto ravnice ne možeš pretjecati, gdje možeš. Pa Red Bull ih je sve napravio budalama...pretjecali gdje im se sprdnulo.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la: 16 tra 2018, 14:40 Malo je smiješno u Kini koristiti izgovor "track position". Pa nije to Monte Carlo!??! Opekli su se u Melbourneu, ali to je potpuno drukčija staza.
Ako na onih kilometar i nešto ravnice ne možeš pretjecati, gdje možeš. Pa Red Bull ih je sve napravio budalama...pretjecali gdje im se sprdnulo.
Problem je sto se u ovoj generaciji bolida svaka staza prakticko pretvorila u monte carlo. Pogotovo onaj dugi desni zavoj prije ravnice di mora onaj odiza pustit gas jer nema DFa kao onaj napred i time si kompromitira cijelu ravnicu. Kao sto je hamilton jednom rekao, u takvoj situaciji dwlta izmedu dva bolida mora bit bar sekundu i nesto sitno. Zato i je problem i kod vodecih i midfielda da kad su blizu po preformansama sve cesci su vlakici. Dok ne pojednostave krila i povecaju ujtecaj podnice gledat cemo situacije BOT-RAI, BOT-VET.

Mada fun point u ovoj trci je da bez obzira sto su jednu komponentu preskocili s ciljem da probaju potaknut timove na vise stopova opet bi bez sc-a zavrsili sa 1 stopom
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Slash »

To što kaže finac.
Usprkos tome što je ova staza kao dobra za pretjecanje smo gledali uspavanku do odlaska u bokseve prvih.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la marcus »

A ništa onda. Na sve staze HyperSoft i Soft pa će biti barem 2 zaustavljanja.

Šteta pak što nismo u Kini vidjeli US - S - US nasuprot US - M. To je vjerojatno bilo planirano. Zadnjih 10 krugova na friškim US protiv 30ak krugova starih M......uf....tu bi bilo ganjanja i pretjecanja i svegaaaaaa!!!
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la zonelsk »

I opet ce simlacije pokazati koja je strategija bolja i ta ce biti koristena. Eventualno ako postoji alternativa koja je blizu primarnoj drugo vozac ode na nju (ovisno o kvalifikacijama).

Momcadi relativno predobro poznaju gume i tome se brzo prilagode.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Slash »

Zanimljiv članak od AMuS-a. https://www.auto-motor-und-sport.de/for ... tor-power/

Ukratko, koliko razumijem njemački (što nije puno) je da su Ferrari i Mercedes sada tu negdje po snazi, odnosno Ferrari malo ispred, jer Merc koristi ulje iz 2016.

Zbog strožih kontrola FIA-e ne žele riskirati kaznu. Granica od gorenja ulja u 'combustion chamberu' je 0.6. Merc i Ferrari su bili na 0.58. Merc je sada to spustio na razinu 0.1, 0.2, slično Renaultu i Hondi, čisto zato jer ih je strah da zbog greške u mjerenju ne budu preko te granice. Ferrari se pak kocka i ostao je pri 0.58, ergo razlika u konjaži.

Inače tokom sezone se smiju koristiti tri različte 'vrste' ulja, tako da za očekivati je da će u nekom momentu Petronas doći s upgradeom ulja kako bi se zatvorio taj gap. A dobra stvar za Merc je i da ako se Ferrari zajebe u nekoj utrci, mogli bi popušiti kaznu.

A Toto kaže ''Mercedes si ne može dopustiti da vozi ilegalno''.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la F1NAC »

Slash je napisao/la: 17 tra 2018, 14:33

A Toto kaže ''Mercedes si ne može dopustiti da vozi ilegalno''.
Samo ilegalna testiranja :biggrin:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la gjoko-mkd »

A koji je tim prvi koristio neverovatno ekološko gorivo nazvano "lož ulje"? :evil:
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la marcus »

Ne znam. Ti znaš 100%?
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la Cuky »

To bi naravno bio Mercedes... i onda je Ferrari pretjerao, pa su uveli ograničenja.

Nešto slično je bilo i sa Red Bullovim fleksibilnim krilima u 2010. i 2011. Onda je Ferrari došao 2011. u Indiju sa krilom koje je doslovno pokušavalo poletjeti koliko se razmahalo i nakon toga su za 2012. postrožena pravila. Vjerojatno se svi ovog sjećamo:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la F1NAC »

Mercedes je odobrio koristenje jacih modova na duze vrijeme svim trim momcadima (tvornicka, FI, williams)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la marcus »

Kvale ili trka? Ukratko.....panika
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Mercedes AMG Petronas Motorsport [W09]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Pirelli agree to change after Mercedes approach

Pirelli have agreed to make changes to their tyres at certain abrasive tracks after a demand came from Mercedes.

According to Auto Motor und Sport, the Silver Arrows opened a discussion with the manufacturer in pre-season testing after experiencing drastic blistering with their tyres.

Mercedes offered a solution of reducing the rubber on the tyres by 0.4mm at tracks such as Barcelona, Silverstone and the Paul Ricard circuit in France – and Pirelli have agreed to the proposal.

Pirelli claimed that they would have made the changes anyway, regardless of Mercedes’ input.

“The new asphalt is blacker and smoother and producing even more grip. This can lead to overheating,” said Pirelli boss Mario Isola.

“We would have done it anyway.”

The decision has irked some teams in the paddock, with McLaren and Red Bull both stating on record that they have had no issues whatsoever with blistering.

An unnamed team boss asked: “Why should we change the tyres if Mercedes has a problem?”
Očekujem apsolutnu dominaciju Mercedesa u Barceloni, ako budu htjeli moći će ostale zaobići za krug, naravno neće to uraditi zbog taktičkih razloga.
Odgovori