IndyCar

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

koja npr?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »



Zasto su ga kaznili preticanje je bilo epic.

Zatvaraju pit-road kad je zuto i sjebu mu trku (i Diksonu).
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: IndyCar

Post Postao/la F1NAC »

Gledam snimku i ne vidim da je zuto igdje? je moguće da općenito ni u jednom trenu bolid ne smije prolazit preko pit exita? ako da LOL . I onda govore da F1 ima glupa pravila
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Ma ne na tom snimku nego kasnije.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: IndyCar

Post Postao/la F1NAC »

Aha al citam na wtf1 stranici da je kaznu popio jer je presao preko pit exita. Sto to je kaznjivo?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Pa kazem glupa pravila.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

Rub staze se nastavlja dalje linijom iako je zid završio, a pit exit je napravljen izvana. Kaznu je dobio jer je preticao van staze, ne zato jer je bio na pit exitu. Al nije ni glupa kazna, samo je morao vratiti poziciju.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: IndyCar

Post Postao/la F1NAC »

Wtf od svih silnih linija nisam nigdje uočio da je van staze (tj di je limit staze) XD. Možda me ova žuta prometna traka zbunila. Anyway weird. Plus ta grbava staza.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 16 tra 2018, 18:41 Rub staze se nastavlja dalje linijom iako je zid završio, a pit exit je napravljen izvana. Kaznu je dobio jer je preticao van staze, ne zato jer je bio na pit exitu. Al nije ni glupa kazna, samo je morao vratiti poziciju.
#-o #-o
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

znači u redu je pretjecati van staze? stjecati prednost protivno pravilima? Al s obzirom da znam da navijaš za Maxa i da isto tako nisi mogao shvatiti zašto je kažnjen u Austinu prošle godine onda mi je jasno
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: IndyCar

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 16 tra 2018, 19:07
Cuky je napisao/la: 16 tra 2018, 18:41 Rub staze se nastavlja dalje linijom iako je zid završio, a pit exit je napravljen izvana. Kaznu je dobio jer je preticao van staze, ne zato jer je bio na pit exitu. Al nije ni glupa kazna, samo je morao vratiti poziciju.
#-o #-o
Kaj tocno tvoj komentar znaci?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

po mom shvaćanju smajlića: da sam rekao glupost u ovom podebljanom.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 16 tra 2018, 19:42 znači u redu je pretjecati van staze? stjecati prednost protivno pravilima? Al s obzirom da znam da navijaš za Maxa i da isto tako nisi mogao shvatiti zašto je kažnjen u Austinu prošle godine onda mi je jasno
Max je kratio stazu ovde nije bilo kracenje staze vec je otiso presiroko (a i to je staza), kolko puta su u F1 otisli presiroko u pokusajima preticanja pa bas na toj trci u Ostinu 2017.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

Ne, to nije staza. U svim trkaćim serijama, uključujući i IndyCar, staza je opisana kao dio asfalta omeđen sa dvije žute/bijele/neke druge boje linije. To što je išao široko znači da je išao van staze.
To se kažnjava u F1 (pogledaj samo koliko su puta pretjecanje sa vanjske strane u T4 u Mađarskoj bila kažnjena zbog odlaska van staze), to se kažnjava u MotoGP (čak i ne moraš preteći nego ako više puta izađeš van linija moraš prvog vozača iza sebe propustiti naprijed), to se kažnjava u IndyCaru...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Ma nemoj nije staza a tom putanjom se izlazi iz boksa.

Evo pogledaj Ostin prosle godine na startu Fetel pretice Hama odnosno zalece se i sa sva 4 tocka je van staze!

slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: IndyCar

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 16 tra 2018, 21:43 Ma nemoj nije staza a tom putanjom se izlazi iz boksa.

Evo pogledaj Ostin prosle godine na startu Fetel pretice Hama odnosno zalece se i sa sva 4 tocka je van staze!

Za takve stvari postoje pravilnici zar ne?
EDIT: vidim da si video stavio naknadno. Mozes reci na kojem djelu videa (vrijeme) je taj dio oko izlaska?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

A i jedan Reno je skroz otiso presiroko sa staze sad vidim. I jos Toro Roso mislim.
vidim da si video stavio naknadno. Mozes reci na kojem djelu videa (vrijeme) je taj dio oko izlaska?
0:14
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: IndyCar

Post Postao/la zonelsk »

Je skuzio sam sad na što misliš. Buduci da je prvi krug i tto sam start vjerojatno su gledali na to kao first lap incident.

Po meni je vise problem dvoboj merca i rb kasnije di je merc puno vise vani i prodje rb. Ne sjecam se dal je tu kazne bilo.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Na 3:21 Sainc pretice Pereza i sa sva 4 tocka je van staze.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 16 tra 2018, 21:51 Ma nemoj nije staza a tom putanjom se izlazi iz boksa.

Ti stvano ili nikako nisi u stanju skužit ili samo voliš provocirati. Ne znam koje je, ali evo sad ću ti objasniti tako da i manje pametnima od tebe bude jasno.

Donja slika je preuzeta sa googlovih karti. To je slika tog dijela staze u Long Beachu. Crvenom bojom je označena staza, zelenom bojom izlazak iz boksa:
slika

Originalna slika bez mog editiranja:
slika


Vidiš plavu liniju, koja se nastavlja kasnije na žutu koja je dio oznaka na cesti kada se koristi za normalan promet? To označava rub staze. Ajde pogledaj bilo koji trenutak utrke, bilo koji trenutak kvalifikacija ili bilo koji onboard sa bilo kojeg vikenda u Long Beachu. Jesi li bar jedan pogledao? Super, onda mi odgovori na pitanje: ako je putanja kojom se izlazi iz boksa dio staze zašto baš nitko ne vozi njom u kvalifikacijama? Pa koliko bi samo bolji kut ulaska u T2 i samim time veću brzinu mogli imati? Ili to možda ne spada pod dio staze pa ne voze tuda kako nebi bili kažnjeni?

Drugo pitanje: zašto nitko u F1 u Monaku ne siječe T1 osim kad izlaze iz boksa. Ipak je taj izlaz iz boksa, po tebi, dio staze i smije ga se koristiti za vožnju?

Vidiš li sad o čemu ti pričam? Shvaćaš li sad zašto si u krivu? Ako ne, sorry al nema onda smisla uopće raspravljati.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

Ok eto i nek bude da je Borde otiso izvan linije naveo sam ti primer na F1 trci u Ostinu prosle godine koliko je vozaca otislo van staze pa nije kaznjeno.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: IndyCar

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 16 tra 2018, 22:16 Ok eto i nek bude da je Borde otiso izvan linije naveo sam ti primer na F1 trci u Ostinu prosle godine koliko je vozaca otislo van staze pa nije kaznjeno.
I sad ne kuzim ? Jesu glupa pravila? Jesu glupi i FIA-i sto ih ne primjenjuju dosljedno? Jesu glupi u indiju sto ih primjenjuju? Kaj hoćeš reci?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 16 tra 2018, 22:16 Ok eto i nek bude da je Borde otiso izvan linije naveo sam ti primer na F1 trci u Ostinu prosle godine koliko je vozaca otislo van staze pa nije kaznjeno.
I sad zato jer u F1 nisu primjenili pravilo, a trebali su, ovi u Indy ne bi trebali?

Nije problem što je Bourdais kažnjen jer je zaslužio. Uostalom, nije dobio neku drakonsku kaznu poput drive through ili stop/go. Bio je kažnjen tako što je morao vratiti to jedno mjesto koje je zaradio nepravedno zarađenom prednošću. A mislim da poštenije kazne od vraćanja pozicije nema. Uostalom da je sam vratio poziciju odmah vjerojatno ne bi ni zaradio kaznu.

Također, F1 bi se mogla ugledati na Indy suce. Dok u F1 svaki prekršaj ima dugotrajno vijećanje hoće li ili ne biti kažnjen u Indy se to po kratkom riješava... jesi nekog izbacio van: kazna, jesi izašao sa staze: kazna... a ne u F1 "možda si stekao prednost, a možda i nisi pa ćemo na kraju to ostaviti za istragu nakon utrke"
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: IndyCar

Post Postao/la popeye »

zonelsk je napisao/la: 16 tra 2018, 22:21
popeye je napisao/la: 16 tra 2018, 22:16 Ok eto i nek bude da je Borde otiso izvan linije naveo sam ti primer na F1 trci u Ostinu prosle godine koliko je vozaca otislo van staze pa nije kaznjeno.
I sad ne kuzim ? Jesu glupa pravila? Jesu glupi i FIA-i sto ih ne primjenjuju dosljedno? Jesu glupi u indiju sto ih primjenjuju? Kaj hoćeš reci?
Pa glupa su pravila u IndyCaru rekao sam vec. Da se ja pitam taj deo sto je Caki nasliko zelenim je isto deo staze i smeli bi voziti po njoj kao sto i na F1 stazama evo bas u Monaku kad je Caki spomeno voze preko toga



0:06
Cuky je napisao/la: 16 tra 2018, 22:27
popeye je napisao/la: 16 tra 2018, 22:16 Ok eto i nek bude da je Borde otiso izvan linije naveo sam ti primer na F1 trci u Ostinu prosle godine koliko je vozaca otislo van staze pa nije kaznjeno.
I sad zato jer u F1 nisu primjenili pravilo, a trebali su, ovi u Indy ne bi trebali?

Ko kaze da su trebali? Glupo je za to kaznjavati.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: IndyCar

Post Postao/la Cuky »

E vidiš opet uspoređuješ kruške i jabuke jer su izlazi iz boksa potpuno drukčije izvedeni u Long Beachu i Monaku.
U Monaku je staza do ograde, osim u T1 gdje je ograda uklonjena kako bi se iz boksa bolidi sigurnije uključili u promet. Izlaz iz boksa prelazi na stazu (kao recimo onaj dio ograničen crtom u Australiji)
Originalna slika:
slika

Opet, crveno je staza, zeleno je izlaz iz boksa kojim bolidi ne smiju proći stazu:
slika

Zeleni dio ovdje identičan je onome zelenome dijelu koji sam označio na stazi u Long Beachu: koristi se samo i isključivo za izlazak iz boksa, ali se nalazi van staze.

Onaj dio koji ti vidiš na 0:06 u videu je dio koji je dio staze, a izlaz iz boksa omeđen je linijom kako vozači koji iz boksa izlaze nebi prelazili u putanju vozačima na stazi
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori