Utrke 2018 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
Mansell
Test vozač
Test vozač
Postovi: 605
Pridružen/a: 14 lip 2008, 17:25
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Prelog

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la Mansell »

Mercedesov pit wall je zaspao za vrijeme SC-a jer su mogli obavit pit stop sa Hamiltonom kad i RB i uzet pobjedu. Bas su kazali na Skyu kako je SC bio objavljen prije nego je Ham prošao pit ulaz.
F1 FSONE 2009 DELO RACING LEAGUE CHAMP
HISTORIC GTC 2011 F1-HR LEAGUE CHAMP
Mercedes-Benz 190E Cup Legends 2012 F1-HR LEAGUE CHAMP
F3000 2013 F1-HR LEAGUE CHAMP
Race of Champions 2014 BSR LEAGUE CHAMP
Avatar
luka_kimi
Moderator
Moderator
Postovi: 2456
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 19:57
Ja sam: Vozač
Navijam za: Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la luka_kimi »

Cuky je napisao/la: 15 tra 2018, 10:31 Jedino po meni logično objašnjenje je da su ga držali na stazi u nadi da će se možda ponoviti ono što se dogodilo sa Vettelom u Australiji i da će doći kakav SC koji će im omogućiti da obave promjenu uz minimalan gubitak vremena. To je propalo i kad su već bili blizu Bottas i Vettel vjerojatno su pokušali malo omesti Bottasa, a onda kad su ova dva prošla bilo je krajnje vrijeme za boks
Ako si u pravu onda je ta grupa "stručnjaka" koja sjedi na pitwallu hrpa glupana. U redu je osloniti se na faktor sreće ako nemaš baš ništa za izgubit, ali ako ti je faktor sreće prva opcija za uspjeh onda kvragu i ekipa i posao za koji su plaćeni. Po tome i ja mogu sjedit na tom pitwallu, dobivat vrhunsku plaću, radit gluposti i onda ih opravdavat nedostatkom sreće. Nije to manjak sreće nego manjak pameti. Vrhunska ekipa ima strategiju koje se pridržava, rezervnu strategiju kojom pokriva nepredviđene okolnosti i neku ludu treću opciju za slučaj da se zvijezde poklope taj dan. Nije svaki dan Australija.

A da ni ne spominjem ono što si ti Cuky već spominjao, Vettelov potez na startu je za anale gluposti. Blokiraš momčadskog kolegu na taj način umjesto da ga pokriješ, pa i da ga je Kimi uspio proć, zar Vettel ne misli da mu ovaj ne bi vratio poziciju kasnije u utrci? Uglavnom, kako je počelo tako je i završilo. Svinjarijom. Jedina pozitiva je što su se uzeli barem nekakvi bodovi, za razliku od pršlih sezona kad bi ovakva utrka obično značila nulu i za jednog i za drugog crvenog vozača.
slika
I don't know driving in another way which isn't risky. Each one has to improve himself. Each driver has its limit. My limit is a little bit further than other's. Kimi Raikkonen... :)
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

luka_kimi je napisao/la: 15 tra 2018, 10:29 Može li mi netko objasnit šta je to Ferrari htio postići zadržavanjem Kimija na stazi u 1.stintu samo da bi ga vratili na mediumu natrag? Očekivao sam da će ga pustit da se pati na softu do 32.-33. kruga i da će ga onda vratit na ultrasoftu za zadnjih 22-23 kruga (ultrasoftu koji to može izdržat).

I zašto ga pobogu nisu zvali u boks odmah zajedno s RB-ovima nakon što je SC izašao? Možda bi i Kimi ušao u borbu s RB-ovima, ovako na tvrđim gumama nemoguće.
Logika i Ferrarijev pitwall danas ne mogu ići u istu rečenicu, od starta pa na dalje ni jedan današnji potez Ferrarija nema logičko objašnjenje.
Što se tiče US nisu imali nov set US, a i to je njihova pogreška koju su juče načinili kada su u Q2 izlazili i drugi put na US odvezili dva sektora pa onda otišli u box, da to nisu uradili danas bi imali po jedan nov set za utruku US, S i M guma.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la popeye »

Proslu trku 7 strana a sad samo 4 a bila bolja trka. Ferari nije pobedio.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la Cuky »

Prošla utrka je bila u popodnevnim satima, ova u ranim jutarnjim. Većina postova prošli vikend je bila za vrijeme utrke te poslije rasprava o onom boksu Kimija. Jutros je možda dio spavao, ja sam recimo bio na poslu i letimično pratio na streamu, a za komentiranje nisam imao puno vremena i radio sam to preko moba...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
ivancina
Početnik
Početnik
Postovi: 222
Pridružen/a: 31 svi 2010, 21:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la ivancina »

Obožavam gledat ricciarda i maxa kad imaju bolid sposoban za napad. Ok maxu se nekad izgleda pomrači um, ali svejedno volim takve vozače, beskompromisne racere. Kimi mi u prve tri utrke izgledao dosta dobro, motivirano, al bojim se da ako ovako crveni nastave da će opet vozit samo da uzme plaću. Lijepo je malo za promjenu gledat hamiltona kako ga šamaraju. Alonso još jednom pokazao da je doktor za utrke. Sve u svemu volio bi više ovalvih utrka
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la popeye »

Da nije Maxa bilo bi dosadno :biggrin:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la Cuky »

da je umjesto Maxa u tom bolidu bio npr. Webber RB bi imao 1-2
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 16 tra 2018, 08:58 da je umjesto Maxa u tom bolidu bio npr. Webber RB bi imao 1-2
Webberu bi krepao bolid :biggrin:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la Cuky »

F1NAC je napisao/la: 16 tra 2018, 09:25
Cuky je napisao/la: 16 tra 2018, 08:58 da je umjesto Maxa u tom bolidu bio npr. Webber RB bi imao 1-2
Webberu bi krepao bolid :biggrin:
Bar ne bi drugima oko sebe upropastio utrku
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

VN Azerbajdžana - Baku Street Circuit, 27-29. Travanj 2018

Post Postao/la Cuky »

Podij 2017.
slika


Informacije o stazi
slika


Satnica

Kod: Označi sve

1st Free practice 	Fri 27 Apr 11:00 - 12:30
2nd Free practice 	Fri 27 Apr 15:00 - 16:30
3rd Free practice 	Sat 28 Apr 12:00 - 13:00
1st Qualifying 		Sat 28 Apr 15:00 - 15:18
2nd Qualifying 		Sat 28 Apr 15:25 - 15:40
3rd Qualifying 		Sat 28 Apr 15:48 - 16:00
Race 			Sun 29 Apr 14:10
Gume

Dostupni setovi za vikend:
slika slika slika slika slika


Alokacija setova guma po vozačima:
slika

Po jedan set ovih komponenti treba biti sačuvan za utrku, od čega bar jedan mora biti korišten u toku utrke:
slika slika


Q 2017
slika

R 2017
slika


Qualifying Highlights



Pole Position 2017



Race Highlights 2017
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Azerbajdžana - Baku Street Circuit, 27-29. Travanj 2018

Post Postao/la marcus »

Lewis je lani u kvalama Ferrarije ostavio preko sekunde. Na SSu. Bit će zaista zanimljivo vidjeti kako se stvari okrenu naglavačke, a da se pravila skoro ništa nisu mijenjala.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Azerbajdžana - Baku Street Circuit, 27-29. Travanj 2018

Post Postao/la Cuky »

Ja iskreno mislim da će Mercedes ovdje biti, barem u kvalifikacijama, ispred Ferrarija. Al niti blizu daleko ispred kao prošle godine. Ferrariju u dosadašnja dva posjeta Bakuu staza nije nikako ležala, iskreno bi me čudilo da ove godine budu odjednom najbrži
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Azerbajdžana - Baku Street Circuit, 27-29. Travanj 2018

Post Postao/la marcus »

Još samo 10ak dana čekanja.....rano se nekako ove godine otvaraju grupe sa slijedećom utrkom.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Azerbajdžana - Baku Street Circuit, 27-29. Travanj 2018

Post Postao/la Cuky »

A obično otvorimo na početku tjedna u kojem je utrka... al sinoć sam naletio na Pirellijevu objavu o izboru guma za VN Azerbajdžana, pa da ne postam u novosti i onda opet kasnije ovdje jednostavno sam otvorio temu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Azerbajdžana - Baku Street Circuit, 27-29. Travanj 2018

Post Postao/la zonelsk »

Dobro je to, mozemo duze pricati o nicemu :)
Baku jos mozda ulovim live ali Španiju necu moci, a tad dolazi TV Pro i vecina momcadi donosi velike aero upgrade tamo :(
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la popeye »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?time_cont ... oAkOu-6z2E[/youtube]

pussies

Zasto nismo gledali ovo?



:k.o:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Zato jer je odlika prvaka sagledat realno situaciju i izvuc sto bolje iz nje. Sto prije zaboravit lose i move on. A ne ovo kreveljenje americko
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la popeye »

Nisi dao tacan odgovor.



Sta se desilo sa F1?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 20 tra 2018, 19:28 [youtube]https://www.youtube.com/watch?time_cont ... oAkOu-6z2E[/youtube]

pussies

Zasto nismo gledali ovo?



:k.o:
Jer je 2018 godina i mozda bi se mogli maknuti od takvog primitivizma....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la speedy56 »

popeye je napisao/la: 20 tra 2018, 19:28 Zasto nismo gledali ovo?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LP-vPrEIq14

:k.o:
Svaka čast =D> =D> =D>
Gledam, čitam dalje i ne vjerujem
Zake stati samo na tome?? Najbolje da Liberty kraj svake staze složi ring pa vozači nakon utkre (prije podija naravno) mogu podmiriti račune.
I još bolje! Vozači koji odustanu iz utrke jer su se sudarili bi odma nakon odustajanja mogli ići u ring. Tako bi, u slučaju da je utrka malo dosadnija, ipak imali neke za gledati
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la popeye »

Evo zasto

Lack of interest in drivers

In the words of Lewis Hamilton: “It’s like as a driver you have to be a square to fit in to the sport. That’s what I was led to believe, that you have to be a square to fit in to the sport.” Conservative, corporate and media-trained to within an inch of their lives, F1 drivers are often accused of lacking personality.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 21 tra 2018, 16:57 Evo zasto

Lack of interest in drivers

In the words of Lewis Hamilton: “It’s like as a driver you have to be a square to fit in to the sport. That’s what I was led to believe, that you have to be a square to fit in to the sport.” Conservative, corporate and media-trained to within an inch of their lives, F1 drivers are often accused of lacking personality.
Osim boxa, planiras uvesti i bacanje trice za ulazak u q3 ili branjenje kaznenog udarca ako netko dobije kaznu? Ili ce tuča biti dovoljna da se casno to riješi?

Stvarno pretjerujes sa navlacenjem argumenata koji nemaju veze s onim kaj pricas samo zato da bi pobjedio u nekoj argumentaciji. Ko Zeljka Markić si.

Poprilicno sam siguran da Hamiltnon nije ni približno mislio na makljazu s nekim kada je dao ovi izjavu. Njegova izjava se odnosi na sasvim druge problema koje imaju vozači (ili on osobno) u f1.

Nemoj koristiti krive argumente samo zato sto tebi pasu.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la popeye »

Moja poenta je bila da ako nema ovoga sto Ham kaze tek nece biti ni tuce. Dakle F1 zaostaje 2 koraka.

A sta fali tuci, sta fali ako se dvojica vozaca potuku jer su besni, to je normalno to sam gledao u fudbalu, kosarci, bejzbolu, hokeju...

Secas se prosle trke u Baku i sta se desilo pa ko ne bi voleo da su posle trke Luis i Seb skinuli kacige i potukli se? Pa to bi bilo fantasticno i ceo svet bi pricao o tome, drustvene mreze bi se usijale, a ovde u temi o trci bi imali minimalno 20 stranica.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Kine - Shangai International Circuit, 13.-15. Travanj 2018.

Post Postao/la Cuky »

A zašto bi se potukli? Pogotovo u današnje vrijeme društvenih mreža kad bi im zbog gunđanja ljudi na twitteru i facebooku sponzori otkazali ugovore, momčadi i FIA bi ih kaznili... a zašto? Da se zadovolji nekoliko ljudi koji bi željeli da se sportaši ponašaju kao životinje.

Probaj ti na poslu, ako slučajno radiš u kontaktu sa ljudima i ako nisi sam svoj šef, nekoj mušteriji opsovati sve po redu zato jer imaš loš dan ili jer pita gluposti, pa da vidim koliko bi dugo još radio na tom mjestu. Ili se potuci sa tom istom mušterijom, pa da vidim koliko bi dugo prošao bez otkaza i kaznene prijave.

U nogometu se tuča kažnjava crvenim kartonom i suspenzijama, u košarci se tuča kažnjava, u bejzbolu i hokeju se tuča kažnjava. Sorry, ali ja ne želim vidjeti dva vozača u borbi za naslov kako su suspendirani na utrku-dvije jer su se potukli. I onda ako jedan od njih osvoji naslov, ovaj drugi će se pravdati da zbog kazne nije imao dovoljno utrka da nadoknadi zaostatak. Ili ako netko treći osvoji naslov onda će se fanovi ove dvojice dati čuti kako taj nije zaslužio naslov i osvojio je samo zbog kazne ovima.

Dakle, zaključak je: društvene mreže i cijeli svijet bi brujili o tome, a vozači bi zbog tog svog ponašanja ostali bez sponzora, možda bez naslova, a lako moguće i bez mjesta u svojoj momčadi. Hvala, ali ne hvala.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Zaključano