Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Scuderia »

Mogao bi onaj koji je zaduzen za taktiku/strategiju danas po radnu knjizicu.
slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Alonso-champ »

Kako su se danas zajbali
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la speedy56 »

Samo je Ferrari sposoban za ovo
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Mislim da je vrijeme za drugog lika na pitwallu. Ovo vise nema smisla. Bacat tako mjesta na ovakvoj stazi... what the fuck.... i da je izasao ispred verstappena u s3 vettel pogubi sve sto stvori u prethodna 2
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Nisu bas imali izbora. Prespori su bili. Gume po radjene po receptu mercedesa+dorade pravila koje ocito pogadjaju direktno ferrari I dobije se ovo danas.
Sad imaju sve sto se tice tehnologije i inzenjerstva, rade sve sto treba, imaju jako dobar bolid ali politicki su propali skroz.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Steta sto sve ovako profilne staze ce dobit ove nove gume pa nemozes sudit upgradeove. Ma neka si drze to. Cekamo sljedecu zabranu na ferrarijevom bolidu. Ocito je to jedini nacin (plus pitwall)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Ovo što je danas Hamilton uradio je prava kontola utrke a ne kvazi kontrola utrke Vettela u Kini i Baku.
Ovo što su pozvali Vettela u Ferrari u box po drugi put me ne iznenađuje, tipično volovski od strane Ferrarijevog pitwalla, Vettela je FI usporila u boxu. Najjača fora Ferrari je toliko donio SS guma u Barcelonu a totalno su im bile beskorisne i u kvalifikacijama i u utrci, dobro plasirali su se u Q2 na SS.
Mislim da je Arrivabene mlakonja i kada je pitanju vođenje ekipe i odnosi u timu i kada je u pitanju zaštita tima od vanjskih faktore.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Problem je sto se kod ferrarija brze degradiraju gume i Vettel nilad nije bio u stanju napravit ovo sto i Hamilton. Ovo danas je bilo pre easy. Prvi stop ok.. ali drugi i to na ovoj stazi..uzas
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Scuderia »

Vettel diplomatski...
Misllii smo da je to bolja strategija


Kuha,
i to s pravom
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la vidc »

Ne razumijem sta je problem, nisu znali kako ce se gume ponasat, nisu radili nista nenormalno. Ja se iskreno nadam da je samo do guma jer ce ovakve gume bit samo na jos dvije utrke (mada ako nekim cudom mercedesu dodju u pitanje naslovi, za ocekivat je da se jos ponegdje pojave) i da da nije toliko do promjene pravila. Inace mogu se pozdravit se s borbom za ista I cekat da ih red bull prestigne do kraja sezone
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Vuksa_KC »

vidc je napisao/la: 13 svi 2018, 17:09 Ne razumijem sta je problem, nisu znali kako ce se gume ponasat, nisu radili nista nenormalno. Ja se iskreno nadam da je samo do guma jer ce ovakve gume bit samo na jos dvije utrke (mada ako nekim cudom mercedesu dodju u pitanje naslovi, za ocekivat je da se jos ponegdje pojave) i da da nije toliko do promjene pravila. Inace mogu se pozdravit se s borbom za ista I cekat da ih red bull prestigne do kraja sezone
Točno to, ne kužim čemu toliko čuđenje. Ionako se gubi previše u trećem sektoru nakon kojeg se jedino može preticati, koliko bi se tek gubilo da se ostalo do kraja.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Sada još više do važnosti dolazi to što nisu iskoristili brzinu bolida u Kini i Baku.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Vuksa_KC je napisao/la: 13 svi 2018, 17:13
vidc je napisao/la: 13 svi 2018, 17:09 Ne razumijem sta je problem, nisu znali kako ce se gume ponasat, nisu radili nista nenormalno. Ja se iskreno nadam da je samo do guma jer ce ovakve gume bit samo na jos dvije utrke (mada ako nekim cudom mercedesu dodju u pitanje naslovi, za ocekivat je da se jos ponegdje pojave) i da da nije toliko do promjene pravila. Inace mogu se pozdravit se s borbom za ista I cekat da ih red bull prestigne do kraja sezone
Točno to, ne kužim čemu toliko čuđenje. Ionako se gubi previše u trećem sektoru nakon kojeg se jedino može preticati, koliko bi se tek gubilo da se ostalo do kraja.
Rekli su da se pojavio problem sa stražnjim gumama i da to nije bio dio strategije da se uđe još jednom u boks
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la marcus »

Da nije Bottasov prvi pit stop trajao 1.5s previše overcutao bi Vettela zasigurno.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Fetel je u vreme VSC-a izgubio račno 10 sekunde zbog toga što se nasao na losem mestu. Pre Vsc razlika je bila 11 s a nedugo zatim 21
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Cuky »

danas bi FIA trebala objaviti novu tehničku direktivu kojom bi Ferrarijevi retrovizori, tj. način na koji su ih u Španjolskoj montirali na HALO, trebali postati nedopušteni.

Njihova montaža na HALO i dalje bi trebala biti dopuštena, no izgleda da će biti striktnije propisano na koji način. Razlog je taj što, sa koje god strane se mjerilo, Ferrarijeva solucija udovoljavala je tekstu pravilnika. Gledano odozgo, sprijeda ili sa strane površina retrovizora zajedno sa aerodinamičkim krilcem iznad nije prelazila maksimalnu dozvoljenu površinu. Retrovizori su bili unutar prostora u kojem je dopuštena njihova montaža (a to je uvedeno pred VN Španjolske 2010. kako bi se zabranili rezrovizori montirani skroz na vanjskim bokovima).

Također, i Renault je isprobao sa mockup modelom da provjere sa vozačima i FIA-om kako bi to moglo izgledati ako se odluče na taj put i ovo je najvjerojatnije riješenje koje će i dalje biti dozvoljeno
slika


BUMP: Zanimljivo razmišljanje Vettela... kaže kako nisu bili dovoljno brzi i kako su imali problema sa pouzdanošću te da ako to sami ne primjete da su onda i više nego slijepi
http://www.skysports.com/f1/news/12433/ ... h-gp-slump
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la marcus »

"....Fetel je u vreme VSC-a izgubio račno 10 sekunde zbog toga što se nasao na losem mestu. Pre Vsc razlika je bila 11 s a nedugo zatim 21...."

U odnosu na koga? Bottasa? Lewisa? Pa tko ga je tjerao u boks?! Drugi nisu išli - pa ne možeš uvijek dobiti na vremenu sa tim VSCom.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la: 14 svi 2018, 18:41 "....Fetel je u vreme VSC-a izgubio račno 10 sekunde zbog toga što se nasao na losem mestu. Pre Vsc razlika je bila 11 s a nedugo zatim 21...."

U odnosu na koga? Bottasa? Lewisa? Pa tko ga je tjerao u boks?! Drugi nisu išli - pa ne možeš uvijek dobiti na vremenu sa tim VSCom.
Neznam dal pratiš malo šire od balkanskih copy paste vijesti ali stražnje gume su otišle i morao je u boks po nove.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Ne ne...drugo sam htio reći: VSC uhvati Fetela u odnosu na Luisa u različitim fazama, i u tom trenutku Luis je mogao voziti brže a Fetel sporije zbog kompliciranog sustava pod VSC.

Ima izjavu Fetela oko toga.... oko tih 40% brzine
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Kranči »

F1NAC je napisao/la: 14 svi 2018, 18:50Neznam dal pratiš malo šire od balkanskih copy paste vijesti ali stražnje gume su otišle i morao je u boks po nove.
Zato je Stroll mrtav ozbiljan izjavio da je mogao odvoziti cijelu utrku na jednom stintu medium guma. Čak i da uzmemo u obzir sporost Williamsa, što je to Vettel radio da je jedva idržao 20-tak krugova?
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ne vozi za Mercedesovu b-momčad.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la marcus »

FINAC oladi malo. Vidiš da je Makedonac mislio na to drugo....a to drugo nema smisla. VSC se upali na cijeloj stazi odjednom i svi jednako usporavaju. Nikada do sada nitko nije spominjao da se pod VSCom može nešto dobiti, osim ako odeš u boks - što zapravo nema smisla.

Inače, pokušavam naći tu Vettelovu izjavu, ali čujem da samo se*e po gumama.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la gjoko-mkd »

marcus je napisao/la: 14 svi 2018, 21:05 FINAC oladi malo. Vidiš da je Makedonac mislio na to drugo....a to drugo nema smisla. VSC se upali na cijeloj stazi odjednom i svi jednako usporavaju. Nikada do sada nitko nije spominjao da se pod VSCom može nešto dobiti, osim ako odeš u boks - što zapravo nema smisla.

Inače, pokušavam naći tu Vettelovu izjavu, ali čujem da samo se*e po gumama.
Vettel admitted making a mistake in stopping his car in his pit on cold tyres that contributed to that loss of position, but he still criticised the VSC system because he feels it contains a weakness in the software that allows drivers to go faster than they should be able to.

"It's the same for everyone but the FIA is supplying us with a system that makes us follow a delta time, and everybody has to slow down by, I think, 40%, but I think everybody's aware you can have a faster way to go under VSC than just follow the delta - by saving distance," Vettel said
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la marcus »

Naglasak je na "because he feels". Kada je zbog VSCa - Mercedesove greške - dobio utrku nikome ništa, a sada odjednom VSC ima manu o kojoj nitko do sada nije govorio?!
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari [SF71H]

Post Postao/la F1NAC »

Sprema se nova fronta. Timovi traze razjasnjenje u vezi sa ERS menadžmentom kod Ferrarija prike Monaka. Inace ce opet protestirati protiv Ferrarija u Monaku.

Plus, problem kod Kimija je bio u elektronici koja je uzrokovala otkazivanje lijeve strane cilindara, trebao bi istu koristiti i u Monaku
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori