Utrke 2018 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la pospani gad »

marcus je napisao/la: 14 svi 2018, 20:59 Ma dajte što ste se toliko zajapurili?!
Dobivate 100 milijuna nečega samo na ime. Lani ste dobili promjenu aerodinamike da se "smijeni" Mercedes. Dobili ste slobodan razvoj motora da se "sustigne" Mercedes. Ako vam je tih 0,44mm na gumama toliko presudno - nakon samo 1 (jedne) utrke, nakon čega se sve vraća na staro - onda tko vam je kriv. Kukajte do sudnjeg dana. Oduvijek je FIA značila Ferrari Interational Assistance.
A de ti meni objasni, kakva je to sada odjednom dorada Pirelli guma na početku ( ili usred ) sezone? Zar ne bi iste vrste guma na početku sezone trebale trajati do kraja sezone? Gume nisu pucale kao 2012. ili 2013. da se moraju dorađivati.....

Pa što ako se te gume koriste još na Silverstone-u i Montrealu ( ? ) ....... Pitanje je: zašto su gume mijenjane? Zato što je to Mercedes tražio.

A što da to nisu niti objavili, pa da se saznalo na kraju sezone 2018.? Tek bi onda imali frku, o prljavim rabotama u F1.
Taj Pirelli je jedan od gorih dobavljača guma u F1 - stalno neka frka s njima. Neka na neki način, tj. valjda postoji način da se vrate Goodyear, Bridgestone, Michelin....
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la popeye »

pospani gad je napisao/la: 14 svi 2018, 21:54 Pitanje je: zašto su gume mijenjane? Zato što je to Mercedes tražio.
Pireli je rekao da bi svejedno menjao gume jel ti citas vesti?

A procitaj i ovo

https://www.autosport.com/f1/news/13601 ... k--pirelli

Samo kukate bezveze. Da je Pireli hteo pomoci Mercedesu te gume bi bile na svim trkama do kraja sezone a to nije slucaj jer ce samo biti na jos 2.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la: 14 svi 2018, 22:15
pospani gad je napisao/la: 14 svi 2018, 21:54 Pitanje je: zašto su gume mijenjane? Zato što je to Mercedes tražio.
Pireli je rekao da bi svejedno menjao gume jel ti citas vesti?

A procitaj i ovo

https://www.autosport.com/f1/news/13601 ... k--pirelli

Samo kukate bezveze. Da je Pireli hteo pomoci Mercedesu te gume bi bile na svim trkama do kraja sezone a to nije slucaj jer ce samo biti na jos 2.
A zašto su onda uopće dovedene i na te tri?
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la Toon »

jako, jako dobra analiza događanja, strategija guma i ostalih pizdarija oko kojih se prepucavate...tekst je poduži ali ako se koncentrirano i sa razumijevanjem pročita možda ulovite i neke druge poglede na "urote"....

http://www.espn.co.uk/f1/story/_/id/235 ... ggle-spain
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la: 14 svi 2018, 22:26
popeye je napisao/la: 14 svi 2018, 22:15
pospani gad je napisao/la: 14 svi 2018, 21:54 Pitanje je: zašto su gume mijenjane? Zato što je to Mercedes tražio.
Pireli je rekao da bi svejedno menjao gume jel ti citas vesti?

A procitaj i ovo

https://www.autosport.com/f1/news/13601 ... k--pirelli

Samo kukate bezveze. Da je Pireli hteo pomoci Mercedesu te gume bi bile na svim trkama do kraja sezone a to nije slucaj jer ce samo biti na jos 2.
A zašto su onda uopće dovedene i na te tri?
Procitaj link koji sam ostavio.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la: 14 svi 2018, 22:40
Vuksa_KC je napisao/la: 14 svi 2018, 22:26
popeye je napisao/la: 14 svi 2018, 22:15

Pireli je rekao da bi svejedno menjao gume jel ti citas vesti?

A procitaj i ovo

https://www.autosport.com/f1/news/13601 ... k--pirelli

Samo kukate bezveze. Da je Pireli hteo pomoci Mercedesu te gume bi bile na svim trkama do kraja sezone a to nije slucaj jer ce samo biti na jos 2.
A zašto su onda uopće dovedene i na te tri?
Procitaj link koji sam ostavio.
Pročitao sam ja taj link prije nego si ga ti stavio.
Gume nisu promijenjene radi sigurnosti ili slično, staza je morala dobiti asfalt radi njima važnijeg MotoGP-a. Ostale momčadi se prilagodile na za to predviđenom terminu, testiranjima.
Mercedes se žali, nije poradio na bolidu kao ostali što se tiče toga, nego se gume promjene na njihov zahtjev, razlika evidentna.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la Vuksa_KC »

Toon je napisao/la: 14 svi 2018, 22:31 jako, jako dobra analiza događanja, strategija guma i ostalih pizdarija oko kojih se prepucavate...tekst je poduži ali ako se koncentrirano i sa razumijevanjem pročita možda ulovite i neke druge poglede na "urote"....

http://www.espn.co.uk/f1/story/_/id/235 ... ggle-spain
I sve je rečeno tu:
"just 0.4mm of the tread was skimmed from the normal tyre....But in a sport measured in thousandths of a second, the smallest changes can make a noticeable difference."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la: 14 svi 2018, 22:46
popeye je napisao/la: 14 svi 2018, 22:40
Vuksa_KC je napisao/la: 14 svi 2018, 22:26

A zašto su onda uopće dovedene i na te tri?
Procitaj link koji sam ostavio.
Pročitao sam ja taj link prije nego si ga ti stavio.
Gume nisu promijenjene radi sigurnosti ili slično, staza je morala dobiti asfalt radi njima važnijeg MotoGP-a. Ostale momčadi se prilagodile na za to predviđenom terminu, testiranjima.
Mercedes se žali, nije poradio na bolidu kao ostali što se tiče toga, nego se gume promjene na njihov zahtjev, razlika evidentna.
Pa ti provociras majke mi

"If you have a high level of blistering affecting all or most of the cars, you have a lottery not a race," Isola told Autosport.

Sta ovde nije jasno, jel trebam prevesti sa engleskog na hrvatski?

"It's not the right approach and we, as a sole supplier, have to provide the same product to everyone that is a safe product, suitable for the circuit and so on.

Jel i ovo nije jasno?

I na kraju

Isola also hit out at suggestions the change might have been made to help Mercedes and disadvantage Ferrari.

"We would never do something like that," said Isola.

"We work with all the top manufacturers, more than just those in F1, so why would we give an advantage to one?"

I bas me zanima kad Mercedes bude pobedio i na onim trkama gde nece biti koriscene ove gume sta cete onda reci, koga cete onda kriviti?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ako te provociram, ne moraš se javljat. Ako ti se ne raspravlja, također.
Ne krivimo nikoga za Azerbajdžan što se mehanike tiče.
Ako je 'safer product', zašto onda nije tako na svim utrkama?
Zadnja izmjena: Vuksa_KC, dana/u 14 svi 2018, 23:13, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la: 14 svi 2018, 23:10 Ne krivimo nikoga za Azerbajdžan.
Ako je 'safer product', zašto onda nije tako na svim utrkama?
Pa zbog asfalta ovog pobogu covece.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ali nitko se na sigurnost nije žalio. Samo performanse.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la popeye »

Vuksa_KC je napisao/la: 14 svi 2018, 23:28 Ali nitko se na sigurnost nije žalio. Samo performanse.
#-o

Nadji mi ko se zalio na performanse. Pa da je do toga onda ne bi smeli menjati gume. Ali Pireli je lepo objasnio a ti kao da OPET nisi citao.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la marcus »

Dakle, Pirelli je o korištenju "drukčijih"guma razmišljao odmah nakon testiranja, no pričekali su da ipak prođe 1. utrka i da zaista vide na čemu su. Podsjetimo se Australije......doooooominacija Mercedesa u kvalifikacijama i puno brži bolid u samoj utrci.
Nakon te utrke - kada smo svi mislili da će Mercedes "walk in the park" osvojiti i 2018. godinu/sezonu Pirelli je odlučio na 3 (daleke u budućnosti) utrke doći sa "drukčijim" gumama.
Ako pokušate samo malo realnije razmišljati jasno je da nema nikakve teorije zavjere jer je odluka donešena prije 2. utrke, dakle puno prije nego su počeli Mercedesovi problemi sa gumama.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la: 15 svi 2018, 00:04
Vuksa_KC je napisao/la: 14 svi 2018, 23:28 Ali nitko se na sigurnost nije žalio. Samo performanse.
#-o

Nadji mi ko se zalio na performanse. Pa da je do toga onda ne bi smeli menjati gume. Ali Pireli je lepo objasnio a ti kao da OPET nisi citao.
Mercedes se žalio na pregrijavanje. Jel to treba posebno prevađat na kaj se odnosi #-o
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la: 15 svi 2018, 01:08 Dakle, Pirelli je o korištenju "drukčijih"guma razmišljao odmah nakon testiranja, no pričekali su da ipak prođe 1. utrka i da zaista vide na čemu su. Podsjetimo se Australije......doooooominacija Mercedesa u kvalifikacijama i puno brži bolid u samoj utrci.
Nakon te utrke - kada smo svi mislili da će Mercedes "walk in the park" osvojiti i 2018. godinu/sezonu Pirelli je odlučio na 3 (daleke u budućnosti) utrke doći sa "drukčijim" gumama.
Ako pokušate samo malo realnije razmišljati jasno je da nema nikakve teorije zavjere jer je odluka donešena prije 2. utrke, dakle puno prije nego su počeli Mercedesovi problemi sa gumama.
Mercedesovi "problemi" su poceli prije nego je sezona pocela. Nakon long runova moglo se vidjeti kako se straznje gume trgaju od topline.


Problem je sto se nije konzultiralo sa svima momcadima kao je to Pirelli izjavio.

Ova situacija je 2013 all over again samo sto nije za cijelu sezonu.

Pogledas od Australije (ajde minus nju onda) i vidis gap na kraju utrke, sve ispod 10 sec ako se ne varan i onda dode spanjolska i paf preko 20 sekundi.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la Slash »

Da, preko 20 sekundi, ali i jedina utrka bez SC-a.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la F1NAC »

Svejedno. Baku bi bio opet oko 10 sekundi, Kina isto tako. Ni bahrein nije imao SC (jest da je tamo razlika u strategiji odigrala ulogu)

Mislim negirat da je ta promjena njima povoljno sjela je apsolutno glupavo.

Nazalost, staxa koja je blizu po rasporedu i slicnih karakteristika je Francuska al opet s drugim gumama tj ovakvima iz Spanjolske
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la Slash »

Kajaznam, možda im je odgovaralo, neću tvrdit da nije. Ali na temelju uzorka od 1 utrke, neozbiljno je tvrdit i da SIGURNO je. Vidjet ćemo dalje.
Koje su još staze s tim 'drugim' gumama?
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la marcus »

A vi znate sa kime jest i nije Pirelli kontaktirao?

Pirelli racing manager Mario Isola: "Once we confirmed that in Melbourne everything was back to a normal situation, I personally contacted all the teams to ask for their opinion and I collected different opinions"

Pa zar nisu aerodinamičke promjene za 2019. (koje su puno važnije) izglasane sa samo 4 glasa ZA od momčadi? To su puno veće promjene pa nisu tražili potvrdu od svih.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la: 15 svi 2018, 10:40 A vi znate sa kime jest i nije Pirelli kontaktirao?

Pirelli racing manager Mario Isola: "Once we confirmed that in Melbourne everything was back to a normal situation, I personally contacted all the teams to ask for their opinion and I collected different opinions"

Pa zar nisu aerodinamičke promjene za 2019. (koje su puno važnije) izglasane sa samo 4 glasa ZA od momčadi? To su puno veće promjene pa nisu tražili potvrdu od svih.
Arrivabene je sam izjavio da su od strane pirellija bili samo informirani, a nisu se konzultirali

@Slash

Paul Ricard i Silverstone
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la Slash »

Evo neki zanimljivi insighti od Garya Andersona:

There were all sorts of conspiracy theories being thrown around in Barcelona, but I'm sure Pirelli made this decision in a professional manner with input from all the teams. But I'm also sure that Pirelli would be steered just that little bit more by the team that has won the last four world championships. Even if you listen to everyone, your final decision would be swayed by the big boys.

In my days at Jordan using Bridgestone tyres, we got the kind of tyres Ferrari wanted. In a similar way, if Sauber had said during the discussions this year that it didn't want the thinner-gauge tyres, it would have made very little difference to the final decision.
Nadalje,
It's not that unusual for changes like this to happen. Bridgestone used to play around with gauge thickness from race to race, but we were talking about 0.1mm difference on a rubber tread of roughly 3.5mm. So that was a small change, and even then it had a serious impact on how the cars worked the tyres.

Pirelli says it has reduced the gauge thickness by 0.4mm, which is a lot when you consider that the overall tread thickness won't be much different to the old Bridgestones. The change will have a significant effect on how the tyres come in to and stay in their working window.

But Pirelli did the right thing. It had concerns about blistering at a circuit that has been resurfaced and has got a lot faster. And excessive blistering can lead to a tyre failure.

Remember how much flak Pirelli got when tyres started exploding? I was probably one of the only people on its side at that time, and it can't put itself in line for that kind of abuse.

The tyre-gauge change has only been made for Barcelona, Paul Ricard and Silverstone, so if it did help Mercedes then things will be back to normal in Monaco.

Mercedes has been doing a lot of head-scratching this season and will probably go away from Spain with more questions than answers. It was very fast in pre-season testing, so as a team it has a really good handle on what makes the car perform at Barcelona. But after its inconsistent performances in the first four races, the thinner tyre gauges will probably have just created more confusion and questions.
I think the Mercedes always has been the best in terms of underlying performance, it's just that something has been getting in the way of getting the best from it.
I na kraju jedini ispravan zaključak:
But it's just one weekend, so let's see what happens in the next couple of races before drawing too many conclusions.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la Cuky »

pa to za njegovo doba u Jordanu je poznato... Michelin je za svoje ekipe radio gume jednake konstrukcije, ali ih je posebno prilagođavao potrebama svake ekipe. Kod Bridgestonea su se gume radile po mjeri Ferrarija i svi su dobivali iste... tek nakon očajne 2005. su za 2006. ostale ekipe imale prilike utjecati na razvoj guma kod Japanaca
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la pospani gad »

Stvari su stvarno mutne oko ovog "korigiranja" guma za VN Španjolske. Svaka čast svima nama, trudimo se biti realno objektivni s obzirom na naše navijačke sklonosti. Ja, osobno, ovaj članak smatram objektivnim:

https://www.f1puls.com/29005/sto-je-ist ... -a-sto-ne/


Što je istina oko afere Mercedes-Pirelli, a što ne?


Citiram dio članka; zaključak:

Zaključak? Bez obzira na to tko je potaknuo promjene i zašto su napravljene – činjenica ostaje da nitko nije imao sigurnosnih problema s gumama ove sezone, a nepostojeći problem riješio se netransparentno i to s neobičnim posljedicama. Teško da je to pravi način za obaviti bilo što u trkaćoj seriji u kojoj se priča u terminima gram/milimetar/milisekunda.

Nagledali smo se sezona u kojima su se raspadale gume, često i više puta na jednoj utrci, a čak i tada je bilo otpora prema promjenama usred sezone. Ovaj put se promjena obavila maksimalno ispod radara, svatko tko upita zašto i kako je diskreditiran kao “teoretičar zavjere”, a na prvoj idućoj utrci nakon promjene imamo ekipu koja je odjednom proletjela na gumama i po krugu bila skoro sekundu brža od najbliže konkurencije. Postavlja se vrlo legitimno pitanje – je li sve obavljeno korektno? Bez ikakvog histeriziranja i povezivanja “irelevantnih” muljanja iz prošlosti – ovo zaista izgleda mutno.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la F1NAC »

slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la Kenny »

Ali gume su se promjenile svima ne samo Mercedesu i Ferrariju isto odgovaraju ove gume više, kad se pogleda ova sezona Ferrari je imao sreće u Australiju da je u pravom trenutku izašo SC inače bi izgledali još slabije i još su na jednoj utrci imali sreće sa SCom

Vettel: Ferrari would have been worse off in Spain with normal F1 tyres
https://www.crash.net/f1/news/896086/1/ ... rmal-tyres
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Zaključano