Utrke 2018 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la zonelsk »

pospani gad je napisao/la: 15 svi 2018, 17:48 Stvari su stvarno mutne oko ovog "korigiranja" guma za VN Španjolske. Svaka čast svima nama, trudimo se biti realno objektivni s obzirom na naše navijačke sklonosti. Ja, osobno, ovaj članak smatram objektivnim:

https://www.f1puls.com/29005/sto-je-ist ... -a-sto-ne/


Što je istina oko afere Mercedes-Pirelli, a što ne?


Citiram dio članka; zaključak:

Zaključak? Bez obzira na to tko je potaknuo promjene i zašto su napravljene – činjenica ostaje da nitko nije imao sigurnosnih problema s gumama ove sezone, a nepostojeći problem riješio se netransparentno i to s neobičnim posljedicama. Teško da je to pravi način za obaviti bilo što u trkaćoj seriji u kojoj se priča u terminima gram/milimetar/milisekunda.

Nagledali smo se sezona u kojima su se raspadale gume, često i više puta na jednoj utrci, a čak i tada je bilo otpora prema promjenama usred sezone. Ovaj put se promjena obavila maksimalno ispod radara, svatko tko upita zašto i kako je diskreditiran kao “teoretičar zavjere”, a na prvoj idućoj utrci nakon promjene imamo ekipu koja je odjednom proletjela na gumama i po krugu bila skoro sekundu brža od najbliže konkurencije. Postavlja se vrlo legitimno pitanje – je li sve obavljeno korektno? Bez ikakvog histeriziranja i povezivanja “irelevantnih” muljanja iz prošlosti – ovo zaista izgleda mutno.
Pa poanta je bila da tako i ostane.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la pospani gad »

Kenny je napisao/la: 15 svi 2018, 19:39 Ali gume su se promjenile svima ne samo Mercedesu i Ferrariju isto odgovaraju ove gume više, kad se pogleda ova sezona Ferrari je imao sreće u Australiju da je u pravom trenutku izašo SC inače bi izgledali još slabije i još su na jednoj utrci imali sreće sa SCom

Vettel: Ferrari would have been worse off in Spain with normal F1 tyres
https://www.crash.net/f1/news/896086/1/ ... rmal-tyres
Lik negira da su tražili promjenu:

Mercedes negira utjecaj na promjenu Pirellijevih guma

https://www.f1puls.com/28877/mercedes-n ... evih-guma/

Čim je to tako, tu nešto smrdi. A Mercedes najbrži nakon, Bahraina, Kine i Bakua!? #-o
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la pospani gad »

zonelsk je napisao/la: 15 svi 2018, 19:44
pospani gad je napisao/la: 15 svi 2018, 17:48 Stvari su stvarno mutne oko ovog "korigiranja" guma za VN Španjolske. Svaka čast svima nama, trudimo se biti realno objektivni s obzirom na naše navijačke sklonosti. Ja, osobno, ovaj članak smatram objektivnim:

https://www.f1puls.com/29005/sto-je-ist ... -a-sto-ne/


Što je istina oko afere Mercedes-Pirelli, a što ne?


Citiram dio članka; zaključak:

Zaključak? Bez obzira na to tko je potaknuo promjene i zašto su napravljene – činjenica ostaje da nitko nije imao sigurnosnih problema s gumama ove sezone, a nepostojeći problem riješio se netransparentno i to s neobičnim posljedicama. Teško da je to pravi način za obaviti bilo što u trkaćoj seriji u kojoj se priča u terminima gram/milimetar/milisekunda.

Nagledali smo se sezona u kojima su se raspadale gume, često i više puta na jednoj utrci, a čak i tada je bilo otpora prema promjenama usred sezone. Ovaj put se promjena obavila maksimalno ispod radara, svatko tko upita zašto i kako je diskreditiran kao “teoretičar zavjere”, a na prvoj idućoj utrci nakon promjene imamo ekipu koja je odjednom proletjela na gumama i po krugu bila skoro sekundu brža od najbliže konkurencije. Postavlja se vrlo legitimno pitanje – je li sve obavljeno korektno? Bez ikakvog histeriziranja i povezivanja “irelevantnih” muljanja iz prošlosti – ovo zaista izgleda mutno.
Pa poanta je bila da tako i ostane.
Zaključak? Bez obzira na to tko je potaknuo promjene i zašto su napravljene – činjenica ostaje da nitko nije imao sigurnosnih problema s gumama ove sezone, a nepostojeći problem riješio se netransparentno i to s neobičnim posljedicama. Teško da je to pravi način za obaviti bilo što u trkaćoj seriji u kojoj se priča u terminima gram/milimetar/milisekunda.

Problem nije niti postojao, pa ga ni' trebalo riješavati. Staza Catalunya je dobila novi asfalt zbog Moto GP-a,....... zašto je Mercedes ipak tražio promjenu za 0.44mm kada nije bilo problema? Ostalo je samo 5 bolida u istom krugu nakon utrke - Mercedes se najednom preporodio nakon tri utrke!? #-o
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la zonelsk »

Znaci autor clanka moze garanitrati da se nista nebi drasticno dogodilo sa gumama da nije bilo promjene?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la pospani gad »

Ma nešto tu ne štima..... gledamo 4 utrke sezone, i odjednom.... dolazimo na 5. utrku i mijenjaju se gume!? Nikakve najave prije, da će Catalunya, Paul Ricard i Silverstone MORATI imati dorade na gumama? :-k [-(
I zašto se sada Mercedes iz petnih žila trudi opovrgnuti priču da je to bio njihov zahtjev - a poznato je da muku muče sa gumama, godinama - ali sve nadoknadjuju sa snagom motora. Netko je od F1 inžinjera izjavio, nedavno,..... tj. priznao da je Mercedes na puno muka sa gumama, od nove turbo ere.... ne da mi se, sada googlati, a neću niti nagađati, čiji je to inžinjer, Mercedesov ili...... :zzz: :zzz:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la Kenny »

Čemu rasprava ako i Vettel kaže da i njima odgovara promjena guma?
slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la zonelsk »

pospani gad je napisao/la: 15 svi 2018, 22:04 Ma nešto tu ne štima..... gledamo 4 utrke sezone, i odjednom.... dolazimo na 5. utrku i mijenjaju se gume!? Nikakve najave prije, da će Catalunya, Paul Ricard i Silverstone MORATI imati dorade na gumama? :-k [-(
I zašto se sada Mercedes iz petnih žila trudi opovrgnuti priču da je to bio njihov zahtjev - a poznato je da muku muče sa gumama, godinama - ali sve nadoknadjuju sa snagom motora. Netko je od F1 inžinjera izjavio, nedavno,..... tj. priznao da je Mercedes na puno muka sa gumama, od nove turbo ere.... ne da mi se, sada googlati, a neću niti nagađati, čiji je to inžinjer, Mercedesov ili...... :zzz: :zzz:
Jel znas zasto kako i kada je objavljeno da se gume mijenjaju i zasto bas te staze?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la: 15 svi 2018, 22:04 Ma nešto tu ne štima..... gledamo 4 utrke sezone, i odjednom.... dolazimo na 5. utrku i mijenjaju se gume!? Nikakve najave prije, da će Catalunya, Paul Ricard i Silverstone MORATI imati dorade na gumama? :-k [-(
I zašto se sada Mercedes iz petnih žila trudi opovrgnuti priču da je to bio njihov zahtjev - a poznato je da muku muče sa gumama, godinama - ali sve nadoknadjuju sa snagom motora. Netko je od F1 inžinjera izjavio, nedavno,..... tj. priznao da je Mercedes na puno muka sa gumama, od nove turbo ere.... ne da mi se, sada googlati, a neću niti nagađati, čiji je to inžinjer, Mercedesov ili...... :zzz: :zzz:
Najava je bila pocetkom 4. Mjeseca da ce se gume promjenit.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la Slash »

Vettel blistered standard Pirellis in testing today. “If we had had the normal tyres Sunday, would have probably been worse, so it was correct call (to bring different ones to race). Our fault for not having same tyre wear or life as others.” Should put a few conspiracies to bed
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la marcus »

@pospani gad.....stvarno si pospan. Ako misliš konstruktivno sudjelovati u raspravama trebaš znati i sve činjenice, a ne samo srati po svome. Pa nije ti ovo Sabor ili Otvoreno. Da si imalo proučio tematiku znao bi da je odluka o promjeni guma donešena odmah nakon 1. utrke sezone, a ne nakon 4. kada je kao panika zavladala u Mercedesu.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la pospani gad »

@marcus

Vettel je prvo ovo izjavio:

https://wtf1.com/post/vettel-claims-pir ... -red-bull/

A onda je Vettel i ovo izjavio, tako da još uvijek je nejasno zašto uopće promjena guma!? Zbog asfalta na tri navedene staze? Ne kužim.

https://www.f1puls.com/29026/vettel-fer ... -jos-gore/

Preočito je; koliko je Mercedes bio brži u Španjolskoj - za razliku od prethodne 4 utrke. Nisam ja izmislio vijest, da je Mercedes tražio 0.4mm promjenu na gumama. Negdje ima i ta vijest..... ili glasina.....

A di je dokaz da je nakon prve utrke objavljeno da će biti promjene guma? I ti pišeš napamet.
Da, pospan sam kroz cijeli dan, a tek pred večer..... zato i imam nadimak pospani. Nije grijeh biti pospan. :-" O:)

EDIT: evo, našao sam i ovu famoznu objavu:

https://wtf1.com/post/pirelli-is-bringi ... this-year/

Vidit' ćemo, kako će proći Mercedes na VN Francuske i VN V. Britanije, a kako ostali.... pa ćemo tada moći prokomentirati. Hoće li se ponoviti njihova dominacija sa VN Španjolske ili ne?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la zonelsk »

pospani gad je napisao/la: 16 svi 2018, 09:28 @marcus

Vettel je prvo ovo izjavio:

https://wtf1.com/post/vettel-claims-pir ... -red-bull/

A onda je Vettel i ovo izjavio, tako da još uvijek je nejasno zašto uopće promjena guma!? Zbog asfalta na tri navedene staze? Ne kužim.

https://www.f1puls.com/29026/vettel-fer ... -jos-gore/

Preočito je; koliko je Mercedes bio brži u Španjolskoj - za razliku od prethodne 4 utrke. Nisam ja izmislio vijest, da je Mercedes tražio 0.4mm promjenu na gumama. Negdje ima i ta vijest..... ili glasina.....

A di je dokaz da je nakon prve utrke objavljeno da će biti promjene guma? I ti pišeš napamet.
Da, pospan sam kroz cijeli dan, a tek pred večer..... zato i imam nadimak pospani. Nije grijeh biti pospan. :-" O:)

EDIT: evo, našao sam i ovu famoznu objavu:

https://wtf1.com/post/pirelli-is-bringi ... this-year/

Vidit' ćemo, kako će proći Mercedes na VN Francuske i VN V. Britanije, a kako ostali.... pa ćemo tada moći prokomentirati. Hoće li se ponoviti njihova dominacija sa VN Španjolske ili ne?
Nešto o cemu se prica od testiranja, nešto o cemu je Pirelli razmisljao i prije AUS ali su htjeli da prođe prva trka.
Nešto što je Pirelli i objavio nakon AUS.
Valjalo bi malo prije pogledati činjenice oko sebe prije nego krenemo lupetat na sve strane.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la pospani gad »

marcus je napisao/la: 15 svi 2018, 23:26 @pospani gad.....stvarno si pospan. Ako misliš konstruktivno sudjelovati u raspravama trebaš znati i sve činjenice, a ne samo srati po svome. Pa nije ti ovo Sabor ili Otvoreno. Da si imalo proučio tematiku znao bi da je odluka o promjeni guma donešena odmah nakon 1. utrke sezone, a ne nakon 4. kada je kao panika zavladala u Mercedesu.
Mislim da nitko nije napisao / rekao da je zavladala kao panika u Mercedesu. U ovom objektivnom osvrtu se također vidi da je Mercedesu najviše odgovarala ova promjena:

https://www.poleposition.hr/je-li-vrije ... ferrariju/


Ferrari je ovog vikenda u Catalunyi doživio prvi teški poraz od Mercedesa ove sezone. Je li to samo najava što nas očekuje u nastavku ili samo splet okolnosti?

A i ne bi bilo loše da se promijeni dobavljač guma u F1:

https://www.f1puls.com/29039/pirellijev ... 19-upitna/

Pirellijeva budućnost u Formuli 1 nakon 2019. upitna?

Ja ne znam, koju godinu Pirelli nije sprćkao?
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la zonelsk »

pospani gad je napisao/la: 16 svi 2018, 17:16
marcus je napisao/la: 15 svi 2018, 23:26 @pospani gad.....stvarno si pospan. Ako misliš konstruktivno sudjelovati u raspravama trebaš znati i sve činjenice, a ne samo srati po svome. Pa nije ti ovo Sabor ili Otvoreno. Da si imalo proučio tematiku znao bi da je odluka o promjeni guma donešena odmah nakon 1. utrke sezone, a ne nakon 4. kada je kao panika zavladala u Mercedesu.
Mislim da nitko nije napisao / rekao da je zavladala kao panika u Mercedesu. U ovom objektivnom osvrtu se također vidi da je Mercedesu najviše odgovarala ova promjena:

https://www.poleposition.hr/je-li-vrije ... ferrariju/


Ferrari je ovog vikenda u Catalunyi doživio prvi teški poraz od Mercedesa ove sezone. Je li to samo najava što nas očekuje u nastavku ili samo splet okolnosti?

A i ne bi bilo loše da se promijeni dobavljač guma u F1:

https://www.f1puls.com/29039/pirellijev ... 19-upitna/

Pirellijeva budućnost u Formuli 1 nakon 2019. upitna?

Ja ne znam, koju godinu Pirelli nije sprćkao?
Ti si svjestan da Pirelli radi gume prema narudzbi. Da se njih pita (ili bilo kojeg drugog proizvođaca) gume nebi bile ovakve. Ne pita se Pirelli nit ce se pitati bilo koga drugoga dok god FIA tako zeli...

Nekuzim sto hoces reci za Mercedes.

Panika je nastala na testiranju ili nakon AUS pa su narucili od Pirelija nove gume za 3 utrke. Ili zelis nesto drugo reci?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Španjolske - Circuit de Catalunya Barcelona, 11-13 Svibanj 2018

Post Postao/la pospani gad »

zonelsk je napisao/la: 16 svi 2018, 22:06
pospani gad je napisao/la: 16 svi 2018, 17:16
marcus je napisao/la: 15 svi 2018, 23:26 @pospani gad.....stvarno si pospan. Ako misliš konstruktivno sudjelovati u raspravama trebaš znati i sve činjenice, a ne samo srati po svome. Pa nije ti ovo Sabor ili Otvoreno. Da si imalo proučio tematiku znao bi da je odluka o promjeni guma donešena odmah nakon 1. utrke sezone, a ne nakon 4. kada je kao panika zavladala u Mercedesu.
Mislim da nitko nije napisao / rekao da je zavladala kao panika u Mercedesu. U ovom objektivnom osvrtu se također vidi da je Mercedesu najviše odgovarala ova promjena:

https://www.poleposition.hr/je-li-vrije ... ferrariju/


Ferrari je ovog vikenda u Catalunyi doživio prvi teški poraz od Mercedesa ove sezone. Je li to samo najava što nas očekuje u nastavku ili samo splet okolnosti?

A i ne bi bilo loše da se promijeni dobavljač guma u F1:

https://www.f1puls.com/29039/pirellijev ... 19-upitna/

Pirellijeva budućnost u Formuli 1 nakon 2019. upitna?

Ja ne znam, koju godinu Pirelli nije sprćkao?
Ti si svjestan da Pirelli radi gume prema narudzbi. Da se njih pita (ili bilo kojeg drugog proizvođaca) gume nebi bile ovakve. Ne pita se Pirelli nit ce se pitati bilo koga drugoga dok god FIA tako zeli...

Nekuzim sto hoces reci za Mercedes.

Panika je nastala na testiranju ili nakon AUS pa su narucili od Pirelija nove gume za 3 utrke. Ili zelis nesto drugo reci?
Jutro....... :zzz: :zzz: :kava:


Marcus je napisao: ......a ne nakon 4. kada je kao panika zavladala u Mercedesu.

Mislim da će biti najpametnije pričekati utrke na VN Francuske ( 24.6.2018. ) i VN Velike Britanije ( 1.7.2018. ); kada će se koristiti iste gume kao na VN Španjolske...... pa da vidimo kome će te gume više odgovarati. Naravno, ako bude suho i bez kiše.

Ne pišem ovo bezveze, niti pametarim, a još manje izmišljam.... koji god sam forum čitao ( hrvatski ili strani )..... dvojbeno je oko guma i VN Španjolske
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

VN Monaka - Circuit de Monaco, 24.-27. Svibanj 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Podij 2017.
slika


Informacije o stazi
slika


Satnica

Kod: Označi sve

1st Free practice 	THU 24 May 11:00 - 12:30
2nd Free practice 	THU 24 May 15:00 - 16:30
3rd Free practice 	Sat 26 May 12:00 - 13:00
1st Qualifying 		Sat 26 May 15:00 - 15:18
2nd Qualifying 		Sat 26 May 15:25 - 15:40
3rd Qualifying 		Sat 26 May 15:48 - 16:00
Race 			Sun 27 May 15:10 - 17:10
Gume

Dostupni setovi za vikend:
slikaslikaslikaslikaslika


Alokacija setova guma po vozačima:
slika

Po jedan set ovih komponenti treba biti sačuvan za utrku, od čega bar jedan mora biti korišten u toku utrke:
slikaslika


Q 2017
slika

R 2017
slika



Pole position 2017



Race Highlights 2017


Virtual Hot Lap

slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 24.-27. Svibanj 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Live stream utakmice za dobrotvorne svrhe
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 24.-27. Svibanj 2018.

Post Postao/la pospani gad »

He, he...... "natjerao" sam te, da otvoriš temu...... :zzz: :zzz:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 24.-27. Svibanj 2018.

Post Postao/la Cuky »

pressica... sudjeluju Leclerc, Vettel, Hamilton i Grosjean



BUMP: Navodno bi, po nekim nagađanjima, Hypersoft gume trebale moći izdržati 77 krugova u Monaku #-o #-o
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 24.-27. Svibanj 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Ne po nagađanjima nego direktno dolazi od Pirellijevog čovjeka. Mario Isola je izjavio da mogu ići i bez stopova na hypersoftu.. Te gume bi bile super kad bi toliko trajale ali kad ih blokiraš da mogu i dalje imat života, a ne kao i sad. Jedan lock up i skršio si vrijednost gume za 40 % plus dobis vibracije.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 24.-27. Svibanj 2018.

Post Postao/la Cuky »

e moj Sergej...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 24.-27. Svibanj 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Gume na Ferrariju izgledaju ocajno nakon 20k krugova.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 24.-27. Svibanj 2018.

Post Postao/la Cuky »

nisu ni kod drugih nešto bolje izgledale uživo... prednja lijeva posebno na Mercedesu... kod Hamiltona je donekle ok izgledala, al je kod Bottasa izgledala očajno

Doduše, ne znam ima li uopće koji vozač da se nije žalio na graining i inžinjeri su praktički svakome odgovarali sa "strpi se, proći će"
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 24.-27. Svibanj 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 24 svi 2018, 13:03 nisu ni kod drugih nešto bolje izgledale uživo... prednja lijeva posebno na Mercedesu... kod Hamiltona je donekle ok izgledala, al je kod Bottasa izgledala očajno
Ali kod Ferrarija su sve 4. Krucijalno i stražnje. RBa nismo vidjeli sa punim tankovim.. Ali kako sad stvari stoje, bliže je Merc (HAmilton) poleu nego Ferrari.

Ali tek je FP1 ... BUmo vidli u Fp2

BUMP:

slika
Rez FP2, RB dominira u jednom krugu, u race paceu su malo iza.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Monaka - Circuit de Monaco, 24.-27. Svibanj 2018.

Post Postao/la popeye »

Koga briga za race pace kad je ovde pol sve. Ocekujem RB da zakljuca prvi startni red.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Zaključano