Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la pospani gad »

Evo zanimljive glasine:

https://www.motorsport.hr/pascal-wehrlein-u-toro-rossu/

Pascal Wehrlein u Toro Rossu?? Ne bih se čudio da se to obistini,..... :-k
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la marcus »

OK. Ali, sve drugo štima, radi, pouzdano je.....osim već sezonu-dvije muku muče sa mekanim gumama. Zar nije logično kad već imaš in-season testiranje da se baviš onime što nije dobro, a ne pokušati poboljšati ono što je već dovedeno skoro do savršenstva.

Ako već par sezona imaju problem sa Monacom, Mađarskom i Singapurom - kao najočitijim primjerima, onda što se čeka? Zar pokušavaju Ferrari ostaviti krug iza sebe u Monzi? 25 bodova se dobije i za pobjedu sa pola sekunde prednosti.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la: 16 svi 2018, 12:01 OK. Ali, sve drugo štima, radi, pouzdano je.....osim već sezonu-dvije muku muče sa mekanim gumama. Zar nije logično kad već imaš in-season testiranje da se baviš onime što nije dobro, a ne pokušati poboljšati ono što je već dovedeno skoro do savršenstva.

Ako već par sezona imaju problem sa Monacom, Mađarskom i Singapurom - kao najočitijim primjerima, onda što se čeka? Zar pokušavaju Ferrari ostaviti krug iza sebe u Monzi? 25 bodova se dobije i za pobjedu sa pola sekunde prednosti.

Vidilo se u španjolskoj da baš i nemaju problema s mekšim gumama, dok su Ferrariju i Red Bullu u Q3 otišle SS do zadnjeg sektora oni su bezbeda mogli sve sektore povezati. Dok im se Ferrari približio na desetinku tek kad su stavili tvrđe gume na bolid.

Možda je to najsavršenije što ovaj paket može pružiti. Jbg, išli su na optimizaciju kroz sezonu, dug bolid koji će im pružat efikasan aeropaket, koji će bit fucking barka oko Monaca ali će zato briljirati po stazi poput španjolske, silverstonea i ostalih koji imaju highspeed zavoje kojih je većina u kalendaru.

Što se Monze tiče nadam se da neće bit opet ona povorka jer ono je jednostavno humiliation bio... Kao kad Rusi imaju vojnu povorku
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la mrd »

Jel to McLaren vozi stari nos jucer i danas?
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

mrd je napisao/la: 16 svi 2018, 13:03 Jel to McLaren vozi stari nos jucer i danas?
Ovisi koji McL gledaš. JA sam vidio da je na Vandoorneovom bio novi nos, dok na Norrisovom je stari (Norris testira gume za Pirelli). Vjerovatno ne žele sa rookieom riskirat sudar ili što
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Staza u Miamiju još nije ni finalizirana, a već su najavljene promjene. Naime, jedan dio predložene staze neće biti moguće koristiti zbog neriješenih imovinsko-pravnih odnosa. Točnije, dio na mapi koji je označen crveno je sporan, a dio staze je trebao prolaziti njime (plava linija)
slika

https://www.racefans.net/2018/05/16/pro ... d-dispute/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

marcus je napisao/la: 16 svi 2018, 12:01 OK. Ali, sve drugo štima, radi, pouzdano je.....osim već sezonu-dvije muku muče sa mekanim gumama. Zar nije logično kad već imaš in-season testiranje da se baviš onime što nije dobro, a ne pokušati poboljšati ono što je već dovedeno skoro do savršenstva.

Ako već par sezona imaju problem sa Monacom, Mađarskom i Singapurom - kao najočitijim primjerima, onda što se čeka? Zar pokušavaju Ferrari ostaviti krug iza sebe u Monzi? 25 bodova se dobije i za pobjedu sa pola sekunde prednosti.

Poprilicno sam siguran da znaju što rade i zasto....
F1NAC je napisao/la: 16 svi 2018, 13:10
mrd je napisao/la: 16 svi 2018, 13:03 Jel to McLaren vozi stari nos jucer i danas?
Ovisi koji McL gledaš. JA sam vidio da je na Vandoorneovom bio novi nos, dok na Norrisovom je stari (Norris testira gume za Pirelli). Vjerovatno ne žele sa rookieom riskirat sudar ili što
Ili ne zele sa paketom koji jos 100% ne razumiju raditi test guma i uvesti jos jednu varijablu.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: TESTIRANJA - 2018.

Post Postao/la speedy56 »

mrd je napisao/la: 16 svi 2018, 13:03 Jel to McLaren vozi stari nos jucer i danas?
Nisam puno pratil, ali McLaren koji je vozio za Pirelli testiranje je bio u staroj specifikaciji, a onaj s kojim je baš momčad testirala je vozio nove dijelove

Edit:
Sad vidim da su me kolege preduhitrili (nisam vidio da ima još jedna stranica)
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Preskaču se supersoftice i dolazi nam ultrasoft u Hockenheimu

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Do sada ne viđeni kadar one nezgode u F2 kada je HALO spriječio možda ne smrt, ali barem veće ozljede
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kenny
Legenda
Legenda
Postovi: 4875
Pridružen/a: 09 svi 2007, 17:28
Ja sam: Vozač
Navijam za: Williams i MS

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Kenny »

slika
Pa čovjek kaže - osjećaj. Ako je osjećaj, onda je osjećaj. Na temelju osjećaja :) - dmarijon
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

F1 tv je azurirao arhivu. Dodali su jos par utrka. Najstarija je VN Britanije '81
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

stavit ću tu pošto ima veze sa dva vozača i dvije ekipe.

Ako je vjerovati Damonu Hillu postoji dobra mogućnost da Vettel slijedeće sezone bude za volanom Mercedesa, dok bi Hamilton mogao ili u Ferrari ili se povući iz F1
https://www.gpfans.com/en/articles/1477 ... p-by-hill/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

Ne verujem u to.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

od iduce godine Pirelli će navodno promjeniti sistem označavanja guma. Nešto kao u Brigdestone eri ('07-'10). Odnosno svaka trka će imat Hard, medium i soft gumu neovisno koja je zapravo komponenta donešena za taj vikend (nema više suludih naziva kao hypersoft, ultrasoft itd).

Oznake guma bi trebale bi Crvena = hard, žuta= medium, bijela = soft
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

Hvala bogu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

napokon malo pameti
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

Po meni lose. Jer ce sastav guma biti isti samo nazivlje drugačije.

Stvaralo bude smo vise konfuzije kod pokušaja razumijevanja guma i usporedbe vremena....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Bridgestone je u periodu od 2007-2010 isto imao veći broj komponenti, pa su na svakom vikendu imali Soft i Hard, bez da smo znali koje su točno komponente u pitanju... i nitko nije bio zbunjen
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la vidc »

samo još da podebljaju boju na gumi da je odmah vidiljivo ko vozi koje gume
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 22 svi 2018, 08:13 Bridgestone je u periodu od 2007-2010 isto imao veći broj komponenti, pa su na svakom vikendu imali Soft i Hard, bez da smo znali koje su točno komponente u pitanju... i nitko nije bio zbunjen
I mislim da nije bilo tolko bitno ko danas....Također nije ni bitno....

Stvarno ne kuzim di je problem da imamo x razlicitih komponenti i da se svaka zove drugacije....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la: 22 svi 2018, 15:14
Cuky je napisao/la: 22 svi 2018, 08:13 Bridgestone je u periodu od 2007-2010 isto imao veći broj komponenti, pa su na svakom vikendu imali Soft i Hard, bez da smo znali koje su točno komponente u pitanju... i nitko nije bio zbunjen
I mislim da nije bilo tolko bitno ko danas....Također nije ni bitno....

Stvarno ne kuzim di je problem da imamo x razlicitih komponenti i da se svaka zove drugacije....
Zato jer ispada bedasto. Mislim ultrasoft je bio plafon.. Ali hypersoft? Superhard? what the ....? Ovako je fora. Praktički imaš Q set koji će bit soft, i 2 race seta.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 22 svi 2018, 15:26
zonelsk je napisao/la: 22 svi 2018, 15:14
Cuky je napisao/la: 22 svi 2018, 08:13 Bridgestone je u periodu od 2007-2010 isto imao veći broj komponenti, pa su na svakom vikendu imali Soft i Hard, bez da smo znali koje su točno komponente u pitanju... i nitko nije bio zbunjen
I mislim da nije bilo tolko bitno ko danas....Također nije ni bitno....

Stvarno ne kuzim di je problem da imamo x razlicitih komponenti i da se svaka zove drugacije....
Zato jer ispada bedasto. Mislim ultrasoft je bio plafon.. Ali hypersoft? Superhard? what the ....? Ovako je fora. Praktički imaš Q set koji će bit soft, i 2 race seta.
Zasto bi naziv necega bio bedast (ok ne u smislu odabira naziva) nego ako imamo x necega sto jako utjece na performanse bolida ne vidim zasto nebi imali x naziva za to.

Ajde da gume imaju relativne performanse ovisno o stazi pa ce uvijek (recimo SS) imati jednak efekt na razlictim stazama. Ali nece, jer razlicite komponente imaju drugaciji prozor (temperaturni) u kojem rade i izgubiti info o kojoj komponenti se radi je po meni blesavo.

Ako ce oni za ekipu (koju ne zanima tolko F1 u detalje) naprviti apstrakciju a negdje u fusnoti ostaviti pravu oznaku komponente gume ok, ali sumnjam....

Ako je nazivlje problem nek promjene naziv a ne koncept oznacavanja guma.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

čisto da vam pripomenem ako slučajno niste uočili sami... stigao je refund od FOM-a... 4€ sam dobio natrag
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

F1TV, barem za sada u ovih prvih 5 minuta, danas radi bez problema.

EDIT: Da potvrdim, evo i nakon 10 minuta nema nikakvih problema. Odabran je English feed, imam i zvuk sa staze i komentatore. Video ne staje, kvaliteta slike je kao kad gledam na TV... ovako je trebalo biti od prošlog GP-a
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Zaključano