Fernando Alonso [#14]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

Alonsova sreća se prenaša i na toyotu. Labavi pojas i minuta išla u nepovrat
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Kakva bezlicna i poklonjena pobeda...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

Los marketing bi bio da nije Alonso uzeo :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

Fernando je nastupao na utrkama u 4 najjače motorsport serije (ostaje mu još WRC) :D
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la marcus »

Mislim da bi se i za WRC našla neka fotka kada McLarenom "ore njivu".
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

riješen i WRC, nije ovogodišnji bolid al ajd. Ono sa testiranja ove godine baš nebi pasalo :D

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

Ovi Španjolski mediji su pre komični... Po njima, točnije po dnevniku Diario Gol, Fernando Alonso na kraju sezone napušta McLaren te prelazi u Haas gdje će zamijeniti Romaina Grosjeana

https://thesportsrush.com/fernando-alon ... e-to-haas/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Alonso-champ »

Cuky je napisao/la: 18 svi 2018, 21:13 Ovi Španjolski mediji su pre komični... Po njima, točnije po dnevniku Diario Gol, Fernando Alonso na kraju sezone napušta McLaren te prelazi u Haas gdje će zamijeniti Romaina Grosjeana

https://thesportsrush.com/fernando-alon ... e-to-haas/
Isti dnevnik navodi da Briatore pregovara da vrati Fernanda u Ferrari umjesto Raikkonnena 😂😂😂

https://portal-f1.si/2018/05/bo-briator ... v-ferrari/
Alonsista hasta la muerte..
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Alonso-champ »

I ja isto,nazalost
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

Ja se ne slažem sa Martinom Brundle..... i nadam se da je u krivu.... da griješi..... Fernando nije sve svoje poslove odradio u F1.
Martin trkelja, kao svaki prosječni britanski novinar...... želi biti u centru pozornosti.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la speedy56 »

@gade pospani
Stoji sve to da nije odradio sve s F1, ali je štos da je on u takvoj poziciji da vrrlooo vjerojatno niti ne bude imal di i kak to odraditi.
Pogledaj samo RB (koji je trenutno 3 stepenice iznad McLarena) - oni s Renaultom ne mogu konkurirati za naslov, a di je onda tek McLaren koji se podiju ove godine može nadati samo u nekoj ludoj utrci s kišom i xy odustajanja. Ako će McLaren sljedeće godine uzeti 1 pobjedu, to će biti uspjeh, kamoli bilo kakvo ganjanje naslova.

I ne bih se složio da Martin drobi gluposti zbog pozornosti. Je, imal je on svojih ispada (najpoznatiji onaj podij intervju u Monaku kad je Hamilton izgubil kroz bokseve), ali kaj se Alonsa tiče inače je bil korektan, a i sad je. Dosta je pročitati neke Alonsove izjave i svatko sam može zaključiti da mu glava za sljedeću sezonu lagano naginje van F1.

I iskreno, ako bi to značilo da ga još jednu sezonu (još od sad već daaaaleeke 2011., izuzev malo 2012. i prvih par utrka 2013.) moram gledati u nekoj kanti - nek otiđe, i nek otiđe nekam di je pravo utrkivanje i di bude imal konkurentan bolid.
Osobno, mislim da bi WEC bil super mjesto za biti, pogotovo kad uvedu nova pravila. Jbg, trenutno je Toyota jedini hibrid, ali neće niti to trajati beskonačno-
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

@speedy56

Sve što si napisao, stoji. Vrlo objektivno i realno napisano. Ali,....
Ima u Fernandu još materijala za utrkivanje i pobjeđivanje. :driver:

Prije bih rekao, po mojem skromnom mišljenju, da mu je bolje voziti Indycar seriju nego WEC.
WEC je, po meni više složen i zahtjevan. Neće Španjolcu biti problem voziti WEC seriju, ali neka to ostavi za kasnije. Neka razvali IndyCar seriju..... :driver: .... prvo...... a onda WEC.

Ali.
Ali..... sad malo.... SF ili nemoguća misija: neka od*ebe sve..... neka se vrati u Ferrari. Ili neka ode u Mercedes, već od 2019.-e. Neka i Renault proradi i posloži se za 2019.-u. Abiteboul je oprezan i strpljiv - mogu oni to. Vjerujem u Renault potencijal. To bi tek bila, "bajka"..... vrne se u Renault i osvoji prvenstvo.

Hoću reći,..... trebala bi se stvoriti još jedna prilika za Alonsa..... ima on još posla u F1. Živim u nadi, da se takvo što dogodi. [-o< [-o<
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Alonso vise nikad nece postati sampion u F1, samo dangubi u F1 nece ga ni jedan top tim cak ni Reno, tako da mu je bolje od sledece godine voziti IndyCar i tamo uzivati dok se bori za pobede dok je jos u tim godinama.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la speedy56 »

pospani gad je napisao/la: 04 lip 2018, 12:22 @speedy56

Sve što si napisao, stoji. Vrlo objektivno i realno napisano. Ali,....
Ima u Fernandu još materijala za utrkivanje i pobjeđivanje. :driver:
Baš zato i mislim da bude otišel nekam drugam, dok je još u tim svojim najboljim godinama

Ovak...kolko god lijepo zvučalo da napadne naslov za F1 - to je gotovo pa nemoguće. Ferrari i Mercedes su zauzeti, McLaren je još, kak sam i rekel, jaaaako daleko, a Renault (kolko god oni pokazivali solidan napredak iz godine u godinu) je ipak još daleko od top 3.
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la speedy56 »

speedy56 je napisao/la: 04 lip 2018, 17:29
pospani gad je napisao/la: 04 lip 2018, 12:22 @speedy56

Sve što si napisao, stoji. Vrlo objektivno i realno napisano. Ali,....
Ima u Fernandu još materijala za utrkivanje i pobjeđivanje. :driver:
Baš zato i mislim da bude otišel nekam drugam, dok je još u tim svojim najboljim godinama

Ovak...kolko god lijepo zvučalo da napadne naslov u F1 - to je gotovo pa nemoguće. Ferrari i Mercedes su zauzeti, McLaren je još, kak sam i rekel, jaaaako daleko, a Renault (kolko god oni pokazivali solidan napredak iz godine u godinu) je ipak još daleko od top 3.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

Ja mislim da ce ostat. Bar drugu godinu. Zasto? Zato jer bi time srusio rekord kao vozac sa najvise GP vikenda. Bar nesto da zaokruzi karijeru i stavi kljuc u bravu
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Vuksa_KC »

A možemo pak izvlačit raspravu da dobrog vozača čine i uspješni potezi u karijeri u smislu odabira timova i ljudi oko sebe.
Nezz...kolko mu je Briatore pomogao, tolko mu je i odmogao Crashgateom i zabranom približavanja F1 i vjerojatno uskraćen inside saznanja oko mogućih budućih performansi RB-a i Merca.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

Da. Definitivno je Flavio Briatore s*ebao dosta toga svojim potezom u Singapore-u 2008. On je bio kolovođa. Pat Symonds, Nelson Piquet Jr. i Fernando Alonso su ispušili tom glupom idejom bahatog i PREsamouvjerenog Talijana.....

Tako da..... sve to ima svoje.... ali bez obzira na Martina Brundle ( svaka njemu čast ), očekujem, vjerujem i nadam se.... ne samo to da Fernando ostaje u F1..... nego da će doći do toga da ponovno pobjeđuje u F1.

DODATAK: Jbg. Mogu biti 100% u krivu..... pa će već slijedeće godine voziti u IndyCar-u.... ali eto..... vidjet' ćemo.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Alonso-champ »

Ovaj vikend 300-ta trka..idemo jos 300 💪💪💪
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

Budimo realni. Neka bude još 100. :driver: :driver:
I bar dva F1 naslova u tih 100 utrka. :mrgreen: :mrgreen:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

Neznam dal se McLarenu isplati imat demotiviranog vozaca
I onda se ljudi cude da mu niko iz top timova nece dat ponudu
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

A opet, dalje je izjavio da WEC forma i ishodi utrka nece utjecati na njegovu F1 buducnost i da je prosle godine potpisao višegodisnji ugovor.
I rekel je dodatno da bez obzira na njegovu formu, meclarenovu formu, krivi setup, greske u kvalama itd da ce se boriti od 7-12 mjesta, i da vec sad zna da ce se boriti od 7-12 mjesta i na zadnjoj utrci ove sezone. I to je sve rekao u kontekstu generalni f1 problema....

Nekak sumnjam da mu ljudi zbog tog stava nece dati priliku....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

F1NAC je napisao/la: 08 lip 2018, 10:31 Neznam dal se McLarenu isplati imat demotiviranog vozaca
I onda se ljudi cude da mu niko iz top timova nece dat ponudu
Pa daj mu konkurentan bolid pa ce biti motiviran!

A niko iz top timova ga nece evo zasto zato sto ne zele borbu u svom timu. Mercedes i Ferari biraju lidera i drugog potencijalno slabijeg vozaca to je njihova politika koju ja mrzim doduse to bi se moglo promeniti u Ferariju ako dovedu Rikarda. Kako je Honda povukla potez u MotoGP i uparila 2 najbolja vozaca e kad bi tako i u F1 razmisljali.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

da ali kad stotine ljudi radi na projektu, dan i noć da bi se glavni vozač u timu ovako obratio javnosti, doslovno im pobije sav taj trud.. Neka bar onda ide u WEC i makne se iz F1.. Siguran sam da ima puno mlađih i motiviranijih ljudi u timu. Jest da je jedan od najboljih na gridu, ali ako ne vidi smisao u McLarenu zašto se ne makne jednostavno.. BUdimo realni.. McLaren sigurno tih sezonu dvije još se neće borit za sam vrh, a i njima će bit lakše ako dovedu koga drugog koji će bit mlađi i jeftiniji. Mislim dovoljno je samo vidit njegove izraze lica, kad je u WECu i kad je u F1. Žao mi ga je jer stvarno tih nekoliko godina veliki talent ( Na stazi) propada i godine idu.. Ali ne vidim da će se otvorit neko mjesto u top momčadi u skorije vrijeme

Mislim koliko cijenim neke njegove vožnje još u doba Ferrarija toliko me živcira što se otkad je McLarenu pretvorio u babu i stalno neki vrag gunđa.
Evo sad najnovije je da je F1 počela bit previše predvidljiva i da je to loše za F1... Kaže lik koji će vozit WEC u Toyoti koja je praktički liga za sebe :roll:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 08 lip 2018, 13:39 da ali kad stotine ljudi radi na projektu, dan i noć da bi se glavni vozač u timu ovako obratio javnosti, doslovno im pobije sav taj trud.. Neka bar onda ide u WEC i makne se iz F1.. Siguran sam da ima puno mlađih i motiviranijih ljudi u timu. Jest da je jedan od najboljih na gridu, ali ako ne vidi smisao u McLarenu zašto se ne makne jednostavno.. BUdimo realni.. McLaren sigurno tih sezonu dvije još se neće borit za sam vrh, a i njima će bit lakše ako dovedu koga drugog koji će bit mlađi i jeftiniji. Mislim dovoljno je samo vidit njegove izraze lica, kad je u WECu i kad je u F1. Žao mi ga je jer stvarno tih nekoliko godina veliki talent ( Na stazi) propada i godine idu.. Ali ne vidim da će se otvorit neko mjesto u top momčadi u skorije vrijeme

Mislim koliko cijenim neke njegove vožnje još u doba Ferrarija toliko me živcira što se otkad je McLarenu pretvorio u babu i stalno neki vrag gunđa.
Evo sad najnovije je da je F1 počela bit previše predvidljiva i da je to loše za F1... Kaže lik koji će vozit WEC u Toyoti koja je praktički liga za sebe :roll:
Znaci, kad su ic McLarena pricali da imaju najbolju šasiju na gridu, da se mogu boriti za pobjede itd (on, eric, brown) svi ih pljuvali.

Sad kad neki veli kontra toga, da nisu konkurentni onda opet ne valjda. I nije rekel da McLaren ne valjda (to je samo nesto sto mi hocemo cuti) nego je rekel da se ne bori za pobjede/ i da mu je fokus na WEC-u. A vjeruj mi on bude svoj posao odradio i vise nego dobro ove sezone bez obzira na WEC.

Da je McLaren u top tri, nebi on vozil WEC. Oni su i prije sezone znali da ove godine moraju (i to ce biti max) zacemntirati 4mjesto i onda grabiti prema napred gledajuci 2021+.

Covjeku odgovara McLaren i on njima.
I like to race, not to do laps alone.
Odgovori