Fernando Alonso [#14]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la speedy56 »

I zaslužil je, daleko najbrži je bil od svih Toyota (u svom prvom Le Mansu!)
slika

To je s ovog linka, lik nakon svake endurance utrke postavi te prosjeke.

Al hebeš to kad su ovi ostali u Toyoti očito namjerno puštali gas...
slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la marcus »

Zar nisam negdje vidio da je ta njihova Toyota bila po 4 sekunde brža od ostalih u kategoriji?
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

speedy56 je napisao/la: 12 lip 2018, 12:54
F1NAC je napisao/la: 12 lip 2018, 10:58 Bit ce ili kljuc u bravu ili mix indy car i F1 ako ne i full sezona u indyju. Ali definitivno ako osvoji iduci vikend Le Mans vjwrovatno ce McLaren nastojat finalizirat deal za indy iduce godine.
Vozi i Le Mans iduće godine, potpisan je za cijelu super sezonu, pitanje ako i koliko će biti križanja WEC-a i F1 isti vikend sljedeće godine
Mislim da F1 nece voziti sledece godine. Prece u IndyCar.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la speedy56 »

popeye je napisao/la: 19 lip 2018, 18:46 Mislim da F1 nece voziti sledece godine. Prece u IndyCar.
S vremenskim odmakom od tjedan dana od mog citiranog posta, moram se složiti.
A mogu reći da bi mi to bilo i drago
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

Realnost je da nažalost osim McLarena ne ostaje mu ni jedna dobra pozicija u F1, a kamoli pozicija koja mu može omogućit pobjedu u prvenstvu.

On the other hand... Ima šansu osvojit WEC prvenstvo, trostruku krunu (Mada indy500 neće tako lako osvojit, pošto je cijela trka praktički jedna velika lutrija), a možda ako i krene u ful sezonu i IndyCar prvenstvo. WEC, F1 i IndyCar champ, not bad. Bolje nego dubiti u McLarenu i sramotit se iza tvorničkog Renaulta.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

speedy56 je napisao/la: 19 lip 2018, 21:46
popeye je napisao/la: 19 lip 2018, 18:46 Mislim da F1 nece voziti sledece godine. Prece u IndyCar.
S vremenskim odmakom od tjedan dana od mog citiranog posta, moram se složiti.
A mogu reći da bi mi to bilo i drago
A sta ce vise u F1 obavio je svoju misiju zavrsio svoju pricu a i prema njegovim recima danasnja F1 mu se ne svidja i gadi mu se. Tako da IndyCar i osvajanje Indija 500 dok je jos u ovim trkackim godinama je pravi potez. E da pitam posto ce Alonso vrlo verovatno biti sampion WEC-a, da li neko ima titulu F1, WEC i IndyCara? Pretpostavljam da je i to cilj Alonsa posle tripl krune. Onda mu jos samo ostaje Dejtona 500 i Nascar :biggrin:
F1NAC je napisao/la: 19 lip 2018, 22:18 (Mada indy500 neće tako lako osvojit, pošto je cijela trka praktički jedna velika lutrija),
Hoces reci da tu trku pobedjuje najsrecniji a ne najbolji? Ne bih se slozio.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 19 lip 2018, 22:41
Hoces reci da tu trku pobedjuje najsrecniji a ne najbolji? Ne bih se slozio.
Tako je. Slozio se ti ili ne.

Dixon
“The race depends on how strategy feeds out.
yea najbolji...
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Mani ti ko je sta rekao jel si ti nekad pogledao celu trku. Zasto Danica Patrik (ili Marko Andreti) nisu pobedili ni jednom, zato sto su najnesrecniji?

I da sta kad se nekoliko vozaca nadje na istoj strategiji (a takvih je slucajeva vise nego kad se samo jedan vozac izdvoji sa drugacijom strategijom), sta onda, pobedjuje najsrecniji daj nemoj me zavitlavati.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la speedy56 »

popeye je napisao/la: 19 lip 2018, 23:24 I da sta kad se nekoliko vozaca nadje na istoj strategiji (a takvih je slucajeva vise nego kad se samo jedan vozac izdvoji sa drugacijom strategijom), sta onda, pobedjuje najsrecniji daj nemoj me zavitlavati.
Onda pobjeđuje najspretniji od te skupine najsretnijih.
Nije baš da na Indy možeš doći ko mali Mujo i očekivati pobjedu, ali da ga hebeš sve kaj trebaš je da te utrka (dakle sudari, incidenti, strategija...) zadnjih desetak krugova (čak i 5) dovede napred među top 5 i to je to.
Ak si dobar onda i dobro tajmiraš slipstream i kad ćeš nekoge proći, imaš šansu dobiti.
Al velim, trebaš imati puuno sreće da si nakon 470 milja i dalje napred na čelu utrke.

Alonso je recimo prošle godine bio u toj poziciji kad mu je prdnuo motor. Ne sjećam se više koja je točno pozicija bila, ali negde oko 5-7.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

speedy56 je napisao/la: 20 lip 2018, 11:27
Al velim, trebaš imati puuno sreće da si nakon 470 milja i dalje napred na čelu utrke.

Alonso je recimo prošle godine bio u toj poziciji kad mu je prdnuo motor. Ne sjećam se više koja je točno pozicija bila, ali negde oko 5-7.
Znaci Alonso je ako se dobro secam skoro celu trku dok mu nije prdno motor bio u top10 jer je imao srece a ne jer je bio brz?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la speedy56 »

popeye je napisao/la: 20 lip 2018, 11:40 Znaci Alonso je ako se dobro secam skoro celu trku dok mu nije prdno motor bio u top10 jer je imao srece a ne jer je bio brz?
Jedno je top 10, drugo je samo čelo utrke (vodeće pozicije).
Ne znam dal se sječaš, ali netom prije njegovog prošle godine odustajanja je bio taj caution i onda je iz top 3 pao negde oko desetog mjesta.
Ne sječam se točnih pozicija, ali se sjećam da je tak bilo. Onda je prošao nekoliko auti nakon čega je Honda prdnula.

To ti je Finac isto rekel, može te tak neke potrefiti da s vodećih mjesta padneš na deseto ili petnaesto mjesto, a možeš imati i sreće pa s desetog mjesta skočiti među top 3. Pa Rossi je 2016. tak imao sreće s prekidima i na kraju pobijedio dok je zadnje krugove vozio s pola gasa jer je čuvao gorivo.
I ak kreneš u npr prvom startnom redu i imaš brzinu i sve, ne mora značiti da budeš na kraju ostal na čelu utrke jer te tak nekakve gluposti (koje ne ovise do tebe).
slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 20 lip 2018, 11:40
speedy56 je napisao/la: 20 lip 2018, 11:27
Al velim, trebaš imati puuno sreće da si nakon 470 milja i dalje napred na čelu utrke.

Alonso je recimo prošle godine bio u toj poziciji kad mu je prdnuo motor. Ne sjećam se više koja je točno pozicija bila, ali negde oko 5-7.
Znaci Alonso je ako se dobro secam skoro celu trku dok mu nije prdno motor bio u top10 jer je imao srece a ne jer je bio brz?
Kod tebe je uvijek ili crno ili bjelo.

Stvar kod indy 500 je to da ne pobjeđuje uvijek najbolji nego mora veliku dozu sreće.

To što si najbrži na gridu nije garancija da ces pobjediti, ni blizu. Sreća tokom trke igra veliku ulogu.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Jel Power pobedio jer je imo srece a nije bio najbolji? Sato? Cak i da je neko pobedio strategijom sto kaze Finac i to je deo trkanja toga ima i u F1.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 20 lip 2018, 15:18 Jel Power pobedio jer je imo srece a nije bio najbolji? Sato? Cak i da je neko pobedio strategijom sto kaze Finac i to je deo trkanja toga ima i u F1.
Pa niko ne kaze da nije nikad pobjedio najbolji, nitko ne kaze da nikad nije pobjedio osrednji vozac itd.
Samo kazemo da od svih ostalih utrka u indy500 ti treba i najveca doza sreće.

I kaj tocno tu trebi nije jasno?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

Želim se umiješati.

Svakako da su Power, Sato, ( Rossi je isto pobijedio na Indy 500? - podsjetite me ) bili brzi i pobjedili.
Ali faktor sreće je ogroman na Indy 500. Gledao sam cijelu utrku Indy 500, 2017. godine zbog Alonsa i jasno se vidi da su akteri brzi i spretni..... ne sjećam se da je Takuma Sato prošle godine bio puno puta u vodstvu utrke..... ali sreća je odigrala svoje. Mislim sreća..... to je tamo lutrija..... možeš voditi 80 krugova i onda 3 kraja prije kraja utrke netko samo malo izleti, pa SC,.... u Indy 500 cijelu utrku promjene su vrlo česte..... i tamo ako si najbrži i najspretniji - nije ti to garancija za pobjedu.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

zonelsk je napisao/la: 20 lip 2018, 15:31
popeye je napisao/la: 20 lip 2018, 15:18 Jel Power pobedio jer je imo srece a nije bio najbolji? Sato? Cak i da je neko pobedio strategijom sto kaze Finac i to je deo trkanja toga ima i u F1.
Pa niko ne kaze da nije nikad pobjedio najbolji, nitko ne kaze da nikad nije pobjedio osrednji vozac itd.
Samo kazemo da od svih ostalih utrka u indy500 ti treba i najveca doza sreće.

I kaj tocno tu trebi nije jasno?
Izvini ali Finac mi je potvrdio ovo:

"Hoces reci da tu trku pobedjuje najsrecniji a ne najbolji?"

Finac: "Tako je."

I aj reci ko je u pravu. Nemojte pisati nebuloze. Cuj najsrecniji pobedjuje Indi. Pa vec sam reko zasto onda Danica Patrik ili Marko Andreti nemaju ni jednu pobedu-zato sto su najnesrecniji? Ili ce biti da nisu jedni od najboljih.
pospani gad je napisao/la: 20 lip 2018, 15:36 Želim se umiješati.

Svakako da su Power, Sato, ( Rossi je isto pobijedio na Indy 500? - podsjetite me ) bili brzi i pobjedili.
Ali faktor sreće je ogroman na Indy 500. Gledao sam cijelu utrku Indy 500, 2017. godine zbog Alonsa i jasno se vidi da su akteri brzi i spretni..... ne sjećam se da je Takuma Sato prošle godine bio puno puta u vodstvu utrke..... ali sreća je odigrala svoje.
Sta je tacno Satu donelo pobedu. Koja to sreca sa strategijom ili je on ono bese koliko se secam neke tamo obisao do prvog mesta?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

Točno. Takuma je obišao protivnike u zadnjim krugovima, i izbio na prvo mjesto. U zadnjim krugovima.
Ali nigdje cijelu utrku nije pokazivao da će pobjediti. Kao što je, Alonso jasno pokazivao da ima i mozak i hrabrost voziti velike dio utrke na nož. Za razliku od Takume Sata.

Takuma se pojavio u zadnjim krugovima pri vrhu utrke( zbog nekog incidenta, ovaj trenutak ne mogu se sjetiti ) - to je za mene ELEMENT / FAKTOR SREĆE. To ti je - to,..... treba imati i sreće. Nije samo vještina i hrabrost.
Alonso nije imao sreće. Motor Honde ga je izdao. Niti Scott Dixon nije imao sreće..... netko ga je, gadno pokupio.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Pa kakve veze ima u zadnjim krugovima pa u zadnjim krugovima se i pobedjuje. Dotle je cisto pozicioniranje i cuvanje pred finis. I reci mi sta je tu kod Sata bilo srecno? Slucajno ih je obisao? Ne razumem stvarno. Neki incident pa se Sato "pojavio" ko da je on bio jedini u toj grupi, mislim stvarno...

Vidi se da si slabo gledo Indi verovatno ti je taj sa Alonsom bio prvi. Da ti kazem nije ti Indi F1 gde je najvazniji start ovde je najvazniji finis. Dok ces u F1 verovatno pobediti ako povedes i vodis veci deo trke ovde u Indiju mozes voditi svih 199 krugova a u zadnjem izgubiti vodjstvo i pobedu jer te je neko brzi/bolji preteko kao Hornis Marka 2006.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

ima veze zato jer ga do prije kraja utrke nije bilo negdje. Dogodio se neki udes, FCY i vozači ispred njega su ili išli u boks ili su ostali na istrošenijim gumama te ih je on mogao proći. Da nije bilo FCY pred kraj utrke nebi bio ni na podiju (za Satoa pričam)

Isto tako i Rossi kad je pobjedio. Pred kraj utrke je bio FCY i nije otišao u boks nego je riskirao, dok su vozači ispred njega otišli u boks po gorivo i gume. Dok su se oni izborili sa vozačima koji su bili između njih i Rossija Rossi je stekao dovoljnu prednost da sa puno puno sporijim krugovima na kraju pobjedi jer je bilo dovoljno malo krugova do kraja i ostao je bez goriva prije nego se uspio vratiti u bokseve nakon utrke. Da nije bilo FCY morao bi otići u boks i završio bi izvan top 10.

Eto to je ta sreća o kojoj se priča. Kad ti se taktika pogodi sa FCY u pravom trenutku da uspiješ nadoknaditi poveći zaostatak koji možda imaš. S druge strane, oni kojima se ne potrefi u pravom trenutku jako puno izgube i umjesto pobjede ili podija imaju borbu za jedva ući u top 10
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 20 lip 2018, 16:42 ima veze zato jer ga do prije kraja utrke nije bilo negdje. Dogodio se neki udes, FCY i vozači ispred njega su ili išli u boks ili su ostali na istrošenijim gumama te ih je on mogao proći. Da nije bilo FCY pred kraj utrke nebi bio ni na podiju (za Satoa pričam)
Stvarno ne mogu se sad setiti da li je Sato imao svezije gume od tih koje je preteko ali njima niko nije branio da odu u boks pa bi oni na restartu imali svezije gume i prednost.
Isto tako i Rossi kad je pobjedio. Pred kraj utrke je bio FCY i nije otišao u boks nego je riskirao, dok su vozači ispred njega otišli u boks po gorivo i gume. Dok su se oni izborili sa vozačima koji su bili između njih i Rossija Rossi je stekao dovoljnu prednost da sa puno puno sporijim krugovima na kraju pobjedi jer je bilo dovoljno malo krugova do kraja i ostao je bez goriva prije nego se uspio vratiti u bokseve nakon utrke. Da nije bilo FCY morao bi otići u boks i završio bi izvan top 10.

Eto to je ta sreća o kojoj se priča. Kad ti se taktika pogodi sa FCY u pravom trenutku da uspiješ nadoknaditi poveći zaostatak koji možda imaš. S druge strane, oni kojima se ne potrefi u pravom trenutku jako puno izgube i umjesto pobjede ili podija imaju borbu za jedva ući u top 10
Rosi je pobedio na taktiku to je tacno ja nisam ni negiro da toga nema ima ali jako malo. Evo reci mi kako je Power pobedio, jel isto na taktiku? Pa sta ce ovo biti da pobedjuju najbolji takticari a ne najbolji vozaci. Idem odma javiti Penskeu da otpusti te njegove skupe vozace i uzme mediokritete a najbolje stratege pa ce svaku pobediti a ustedeti $$$ =D>

BUMP

Evo Caki slucajno mi je ostao proslogodisnji Indi na hardu i reko aj da pogledam da vidim da li Caki laze :) Sta se desilo 34 krugova pre kraja caution i SVI (osim dvoje) u boks. Sato u boksu nadoknadjuje 2 pozicije i izlazi treci (sa onim dvoje peti je na stazi). Posle toga se desava jos 2 cautiona ali niko ne ide u boks svi su na istim gumama do kraja trke. Tako da Caki ako se necega ne secas bolje ne pricaj.

BUMP

A ni za Rosijevu pobedu nisi tacno rekao. Evo procitaj ovde https://en.wikipedia.org/wiki/2016_Indianapolis_500

Finish

With 10 laps to go, it became apparent that the leaders would need a splash of fuel to get the cars to the end of the race. Of the leading group, Tony Kanaan would be the first to pit, followed by Josef Newgarden a few laps later, and finally Carlos Muñoz with five laps to go. It appeared the winner would be the driver with the best pit stop.

When Muñoz made his stop, the lead of the race passed to Alexander Rossi, who had been 10th at the time of the previous restart. With the guidance of Bryan Herta, Rossi attempted to gamble on fuel and finish the race without another pit stop. With two laps to go, Rossi began to slow considerably in order to bring the car to the finish. As the white flag fell, Rossi held a lead of over 20 seconds. Despite running a final lap at less than 180 mph and coasting from turn 4 to the finish line, Rossi was able to hang on to win by roughly 4.5 seconds over his teammate Carlos Muñoz.[22] Rossi was the first rookie to win the Indianapolis 500 since 2001 when Hélio Castroneves took victory in his first attempt. Rossi would eventually run out of fuel on the cool-down lap, requiring his car to be towed into Victory Lane.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

ok, krivo sam upamtio neke od detalja. Opet ostaje činjenica da se Rossi npr. nebi mogao kockati sa neodlaskom u boks na kraju da mu se prethodni stopovi i FCY nisu potrefili kako treba da se uspije stintove razvući.

No svejedno ostaje činjenica da je Indianapolis 500 utrka u kojoj prvo i osnovno pobjedu donosi sreća, a nakon toga snalažljivost ekipe na pitwallu i tek onda sama brzina vozača i bolida na stazi. Da nije tako mislim da bi Will Power puno prije pobjedio u Indy500, a ne tek ove godine. Rossi nebi pobjedio tek na Indy-ju itd.

Zapravo, od one trostruke krune (Le Mans, Indy500, Monaco F1) Monaco je jedina utrka gdje sreća igra najmanju ulogu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Ali ti prethodni stopovi i zadnji caution se svima potrefio. Vecina je isla u boks i Rosi koji je na restartu bio DESETI. I kako je on pobedio. Tako sto se odlucio cuvati gorivo i voziti sporije kako ne bi morao jos jednom u pit kao ovi ispred sto su jurili punom snagom. To nije sreca to je bio Rosijev izbor i umece, mogao je jos neko tako voziti ali se valjda nije setio ili nije bio siguran da moze uspeti.
No svejedno ostaje činjenica da je Indianapolis 500 utrka u kojoj prvo i osnovno pobjedu donosi sreća
Eto opet pises sto ne treba. Dokazo sam ti da Sato nije pobedio zbog srece vec zato sto je bio najbrzi. Rosi isto imo je svoju ideju koja je uspela. Power isto nije pobedio jer je imo srece-koje srece gde, covek je pobedio na cistu brzinu. Ja gledam Indi 500 od 2006 ne secam se sad svake trke ali da je neko pobedio jer je imo srece a ne jer je bio najbolji su zesce gluposti.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

Gledam IndyCar seriju redovno od 2012 na ovamo, dakle od kada je uvedena ova generacija bolida. I na ovalima, uključujući i Indy500, u većini slučajeva nije pobjeđivao onaj koji je bio cijelog vikenda najbolji nego onaj kojem bi se strategija najbolje potrefila sa FCY. A s obzirom da FCY ne možeš planirati u kojem će se krugu pojaviti ja to pripisujem pukoj sreći da se tako dobro potrefi.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Daj mi primer Indija 500 gde je neko pobedio zbog srece. Posto dosad si sve lago.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

2015. Montoya - Na početku je imao nezgodu i pao nisko u poretku. 3 FCY u zadnjih 50 krugova mu je pomoglo da se skroz priključi vodećima i nakraju je pobjedio nakon što je vodio samo 9 krugova.
2016. Rossi - Išli su riskirat, na kraju je jedva prešao cilj i ostao bez goriva pri povratku u boks. Vodio je samo 14 krugova i imao sreće da su brži vozači zapeli u prometu dok se on jedva dovlačio do cilja. Recimo u toj utrci je Hunter-Reay bio daleko bolji, vodio je čak 52 kruga u utrci (daleko više od bilo kojeg vozača), ali ga je ulazak u boks pod FCY koštao pobjede kad su ga pri stopu ni krivog ni dužnog udarili.
2018- Power - Vodio je dobar dio krugova u početku, no izgubio je vodstvo. 4 kruga prije kraja vodeći dvojac odlazi u boks i time se on probija na prvo mjesto i pobjeđuje
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori