Utrke 2018 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la Domi »

Izjavio je odmah nakon udarca na team radio ak niš drugo :)
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la Scuderia »

Domi je napisao/la: 01 srp 2018, 16:53 Izjavio je odmah nakon udarca na team radio ak niš drugo :)
Znam, ali sam ocekivao nakon utrke...nista... tak da.. 8-[
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la popeye »

Cuo sam i da je Kimi pre toga udario Maxa. Ali nista to nije za kaznu to je sitno to su trke.
Nitrous Oxide Systems je napisao/la: 01 srp 2018, 16:35
marcus je napisao/la: 01 srp 2018, 16:30 Hoće li Kimi morat pustiti Vettela?
Nece, nema momcadskih naredbi kao u Mercedesu.
:smijeh:

Nisu trazili od Kimija da ga pusti da mu ne bi skroz srozali ionako srozani moral. Ali je odavno Kimi drugi vozac.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la Cuky »

Fun fact: Današnji podij je identičan kao i pred 2 godine kada je na VN Španjolske Mercedes zadnji puta imao duplo odustajanje
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la marcus »

FFF (fakat fun fact)
Jako dobro se sjećam te utrke. Prestao sam ju gledati nakon 6-7 kruga nakon što su pustili sudar iz svih kuteva.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Start utrke sa Kimijevog,Maxovog i Bottasovog bolida
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la Cuky »

marcus je napisao/la: 01 srp 2018, 18:07 FFF (fakat fun fact)
Jako dobro se sjećam te utrke. Prestao sam ju gledati nakon 6-7 kruga nakon što su pustili sudar iz svih kuteva.
Shvaćam te totalno... tako je meni bilo kad je npr. Schumacher izletio u Brazilu 2003. Nekim čudom nisam to napravio u Singapuru prošle godine... gledao sam utrku u nadi da će Hamilton isto imati problema
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la marcus »

Onda je taj Singapur bio posebno bolan.....jbg

Dobro je što je Engleska tako brzo pa ćemo se valjda brzo i dignuti nazad
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la F1NAC »

Šteta da je sa kotačem malo izbio kimija ali that's racing I guess............. Brate mili nas (Ferrari) će Mercedes satrat u Silverstoneu. Bila je ona grafika analize kroz predzadnji zavoj. Vettel je bio oko (219) Merc skoro na 230.

Rezultati nesmiju zavaravat ali Ferrari je bio daleko od pacea Hamiltona. Šteta da se taj Red BUll našao napred. Da nije bilo sranja s Bottasom to bi bila laganica za Hamiltona
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la marcus »

Pa Lewis sa novim SS nije bio ništa posebno brži od Vettela na starim S. Osim toga FL za Kimija na prastarim gumama. Mercedes nije bio ni blizu toga, a i jeo je gume. Tako da...u kvalama velika razlika, ali u trci vrlo vrlo izjednačeno.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la: 01 srp 2018, 19:15 Pa Lewis sa novim SS nije bio ništa posebno brži od Vettela na starim S. Osim toga FL za Kimija na prastarim gumama. Mercedes nije bio ni blizu toga, a i jeo je gume. Tako da...u kvalama velika razlika, ali u trci vrlo vrlo izjednačeno.
Ma skidao je FL-e na novom SSu. Sutra cu bas vidit na FIA-inoj stranici. Ali da je islo sve bez VSCa, Hamilton bi završio na 1. bez beda. Sve u svemu nemate straha tamo u Silveru. Bolid vam izgleda fajn kroz sekcije kakve Silver zahtjeva. sve što bude ispod pola sekunde u kvalama bit ću razočaran.

BUMP:

Softice Hamilton, nakon 27 krugova

slika

Softice na Ferrariju sa pedestak krugova

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la Kranči »

4 - zato jer nije Ferrari pobjedio. :D

Ali inače - utrka sezone. Očigledno je za dobru utrku potrebno nekoliko odustajanja i to onih među vodećima.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la gjoko-mkd »

Kranči je napisao/la: 01 srp 2018, 23:47 4 - zato jer nije Ferrari pobjedio. :D

Ali inače - utrka sezone. Očigledno je za dobru utrku potrebno nekoliko odustajanja i to onih među vodećima.
Interesantno.....i jas sam dao 4 jer nije pobedio Mercedes \:D/
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la marcus »

Ja sam dao 3. Mislim da je to realnije od 4 jer zapravo nije bilo nekih uzbuđenja. Bolidi su odustajali, da, ali to je to. Možda da je režiser više pokazivao Leclerca i ekipu....
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la popeye »

Kranči je napisao/la: 01 srp 2018, 23:47 4 - zato jer nije Ferrari pobjedio. :D

Ali inače - utrka sezone. Očigledno je za dobru utrku potrebno nekoliko odustajanja i to onih među vodećima.
Valjda se kvalitet trke treba meriti preticanjima i to za prvo mesto a ne po broju odustajanja.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la gjoko-mkd »

Šta reći.....katastrofa u najavi :x:
"So apparently Isola was saying that theyre considering to bring the new tyres (spain/france/silverstone-tyres) to more circuits because 6 teams struggled with blistering today. Sky italia presenter got very angry and asked Isola why they would punish the 4 teams with no tyre-issues. The teams with the issues should adapt their setup or change their car. Isola didnt respond and just walked away."
I ......
Notice that Isola didn't actually walk away without responding, he said that Pirelli wants to give the teams tyres they can all work with, so when they realized that (potentially) ten teams out of ten suffer from blistering, they've started working on the "0.4 mm tyres". He also said that it's not fair if certain teams are able to cope with their blistering issues - while other teams are not - and that, because of this, Pirelli is justified in working on tyres with different characteristics. Then he walked away, evidently pissed.

Basically, Isola believes that blistering shouldn't happen in the first place and that teams like Ferrari shouldn't outperform those who can't cope with the issue.
I kada pročitam Fia=Ferari :k.o:
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la Vuksa_KC »

He also said that it's not fair if certain teams are able to cope with their blistering issues - while other teams are not - and that, because of this, Pirelli is justified in working on tyres with different characteristics.
Ne mogu vjerovat da je ovo stvarno rekao.

Samo me zanima kako je 'Pirelli is justified in working on tyres with different characteristics', da li si oni sami to određuju ili ipak možda po nečijem nalogu od koga mogu dobiti feedback, pošto ono...ne voze oni utrke :!: :?: :evil:
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la marcus »

Mislim da je prva stvar kod Pirellija sigurnost. Njima je antireklama kada gume počnu pucati.
Kakav je dogovor između F1/Amerikanaca i njih, ne znam. Znam samo da se godinama priča kako trebaju napraviti gume na kojima se može pritiskati cijelu utrku, gume koje bi trebale dati više od jednog ulaska u boks.
Meni osobno ta priča sa gumama ide na živce jer ćemo ponovo imati situacije kako pobjednike odlučuje tko bolje pazi na gume. Gume, gume, gume, gume.....90% priče nakon utrke je o gumama. Zašto se ne bi više pričalo o motorima, setupu, vozačkom umijeću, strategijama, sreći, nesreći, vremenu.
Understanding tyres su mi dvije najgore riječi. Ako temperatura ode gore ili dolje za 5 stupnja svi planovi odu k vragu.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la gjoko-mkd »

Pa neka Mercedes i Rb idu jedan ili dva puta više u boksu i gotovo

Zašto da se kažnjavaju ispešni u tom smislu?
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la Cuky »

Ako Sauber, Ferrari i Haas nemaju problema sa gumama (kažu da je i još jedna ekipa, vjerojatno FI) zašto bi te ekipe, koje su bolide podesile tako da nemaju problema, trebale ispaštati jer ostalih 6 to nije sposobno?

Ako se vodimo tom logikom, zašto onda nije u protekle 3 sezone Mercedesu dodano npr. 20kg balasta... jer napravili su najbolji motor, zašto da drugi ispaštaju jer nemaju istu snagu?
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la vidc »

pa da, idi u boks jedan put više i riješi problem. mislim očigledno je da se razvije problem, ne pucaju gume iz čista mira svima redom pa da nešto treba promijenit
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la marcus »

Toliko o objektivnosti Ferrarijevih fanova. Slučajno si naveo 3 ekipe sa crvenim motorima.
No, uspoređivati motore sa gumama je smiješno. Motore ekipe razvijaju same, a gume dobiju takve kakve dobiju.

Formula je danas takav sport. To što se meni ne sviđa je naravno potpuno nebitno, ali eto, forumi su tu da se o tome raspravlja. Ponavljam, jedno je da Ferrari malo bolje čuva gume, a Mercedes malo lošije....druga stvar su ovakve ekstremne situacije. Govorimo o sigurnosti i negativnom marketingu.

Nekome je to možda fora i zanimljivo, ali meni to ide sve više na živce. Mekše gume bi trebale biti brže i manje trajne, a tvrđe gume bi trebale biti sporije i trajnije. Točka. Nevjerojatno je koliko se to sve razlikuje od staze do staze.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16010
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la Cuky »

Naveo sam 3 ekipe sa crvenim motorima jer od 6 bolida iz te tri ekipe samo je Leclerc imao problema sa blisteringom na Soft gumama jer je u startu svog stinta jače pritiskao i preopteretio ih. Također Force India već godinama može izvući solidno brz 1 stop na utrkama gdje gotovo svi idu na 2 stopa jer čuvaju gume kako treba.

Uostalom, Vettel je jedini u petak odradio pravi "test" na soft gumama. Odradio je ukupno 38 krugova na jednom setu njih, nitko nije bio ni blizu toj brojki. I iz RB-a su komentirali da su primjetili kako popušta u zadnja dva zavoja i ne ide agresivno preko rubnika na izlazu iz predzadnjeg kako bi sačuvao stražnju lijevu gumu.
marcus je napisao/la: 02 srp 2018, 10:36Nevjerojatno je koliko se to sve razlikuje od staze do staze.
A što misliš zašto je to? Zato jer, iako su gume na sve staze (osim 3 ove sezone) identične staze se razlikuju. Razlikuje se nadmorska visina, a samim time i količina downforcea. Različite su vrste i kvalitete asfalta. Različita je abrazivnost asfalta. Različite su kombinacije zavoja pa su i gume drukčije opterećene. Neće se ista guma jednako ponašati ako ju koristiš u recimo Silverstoneu i Singapuru.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la marcus »

Pa da, nevjerojatno je koliko se to razlikuje. Zato su i napravili 7 modela guma.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Austrije, Red Bull Ring, 29. Lipanj - 01. Srpanj 2018

Post Postao/la zonelsk »

I sad recimo dodaj na to da su gume samo prime i option i da neznamo sto je ispod koje oznake :)
Baš bi bilo zabavano i atraktivno, i super reklama za F1.
I like to race, not to do laps alone.
Zaključano