Formula 1 team - Oracle Red Bull Racing [RB18]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la speedy56 »

Potpuno očekivano od prvog dana kad je McLaren službeno rekao da se rastavljaju od Honde.
Očekujem RB u borbi za naslov sljedeće godine (ne bum baš full pesimist pa rekel da budu dominirali), Honda najbolji motor ofc, ovi u McLarenu se samoubiju svi po redu
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la popeye »

speedy56 je napisao/la: 19 lip 2018, 13:46
Očekujem RB u borbi za naslov sljedeće godine
Ti se salis. RB ako sledece godine budu gde su sad mogu pevati.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

RB će slijedeće godine biti gdje je, ako ne i konkurentniji. Honda je, po dosad viđenom, većinu svojih problema riješila.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la speedy56 »

popeye je napisao/la: 19 lip 2018, 18:48 Ti se salis. RB ako sledece godine budu gde su sad mogu pevati.
Da, šalim se. Bio je sarkazam u smislu McLarena, još više i Nanda.

Iako, moram se složiti s Cukyem.
Prije sam još u McLaren temi rekel da nisam tolko siguran da bi McLaren sad u 2018. s Hondom bio kaj znatno sporiji (kolko bi bodova zbog pouzdanosti skupili je već druga priča).
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 19 lip 2018, 21:12 RB će slijedeće godine biti gdje je, ako ne i konkurentniji. Honda je, po dosad viđenom, većinu svojih problema riješila.
Pouzdanost jos nisu resili i dalje se kvare a nisam siguran da im je motor jaci od Renoovog. To iz RB nisu rekli a imaju uvid u oba motora. Izabrali su Hondu jasno jer je na duge staze bolja-ucestvovace u razvoju motora i bice njihov prvi tim + pare koje donosi Honda (one bez kojih je McLaren ostao a pozamasna je svota).
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 19 lip 2018, 22:20
Cuky je napisao/la: 19 lip 2018, 21:12 RB će slijedeće godine biti gdje je, ako ne i konkurentniji. Honda je, po dosad viđenom, većinu svojih problema riješila.
Pouzdanost jos nisu resili i dalje se kvare a nisam siguran da im je motor jaci od Renoovog. To iz RB nisu rekli a imaju uvid u oba motora. Izabrali su Hondu jasno jer je na duge staze bolja-ucestvovace u razvoju motora i bice njihov prvi tim + pare koje donosi Honda (one bez kojih je McLaren ostao a pozamasna je svota).
Iz Honde su rekli da neće imat status tvorničke momčadi,
Honda says it will not identify Red Bull or Toro Rosso as its works Formula 1 team in 2019 because it "doesn't make sense" to assign labels to its customers.
plus Honda im neće davat pare kao što su davali Mclarenu
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la popeye »

Rekli su da ih nece etiketirati a naravno da ce biti njihov prvi tim. To ce biti saradnja kakvu je imao npr. Mercedes i McLaren.


Red Bull ‘je htio tvorničku momčad’

Abiteboul vjeruje da je Red Bullova želja da blisko surađuje s proizvođačem motora i bude njihova prva momčad glavni razlog zašto su Renault zamijenili Hondom, a ne performanse pogonske jedinice.

“To nisu mogli imati s Renaultom i to su pronašli u Hondi. Siguran sam da ima nešto veze i s performansama, ali vrlo je jasno da tu ima puno više od toga.”

“Postoje brojne stvari koje mi ne možemo ponuditi, poput financijske potpore, pristupa glavnim postrojenjima, jer naš prioritet je učvršćivanje performansi Renault Sport F1 momčadi.”
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 19 lip 2018, 22:20
Cuky je napisao/la: 19 lip 2018, 21:12 RB će slijedeće godine biti gdje je, ako ne i konkurentniji. Honda je, po dosad viđenom, većinu svojih problema riješila.
Pouzdanost jos nisu resili i dalje se kvare a nisam siguran da im je motor jaci od Renoovog. To iz RB nisu rekli a imaju uvid u oba motora. Izabrali su Hondu jasno jer je na duge staze bolja-ucestvovace u razvoju motora i bice njihov prvi tim + pare koje donosi Honda (one bez kojih je McLaren ostao a pozamasna je svota).
Honda se sa komponentama crveni skoro kao i Renault,pogotovo u bolidima RB-a. Uz to da je kod Gaslyja već 4. komponenta u uporabi preventivno bila ubačena jer nisu htjeli riskirati. Osim što su time sad odradili kaznu, motor koji je izvađen je i dalje dobar pa ako ne bude problema mogu do kraja sezone odraditi bez dodatnih kazni.

A što se pouzdanosti tiče i Ferrari je imao problema ove godine... praktički svi osim Mercedesa. A Honda je ove godine promijenila 4 PU u jednom i 3 u drugom bolidu, s time da su oni xpravi kvarovi bili samo u Australiji. Sa McLarenom su mijenjali gotovo svaki vikend koz 3 godine
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la popeye »

Eto ja kazem i dalje se kvare a ti mi odgovaras pa kvari se i Reno #-o Alo ja ti ne pricam o Renou vec o HONDI. I naravno da su napredovali posle 3 godine pa nisu tolki pavijani.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

pa potvrdio sam tvoju primjedbu da se kvare te usporedio sa ostalim proizvođačima ove sezone te sa njima samima iz prošlih sezona i donio zaključak da su očito puno problema riješili jer su sa kvarovima na razini ostalih + performanse su ovw godine tu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 20 lip 2018, 07:56 jer su sa kvarovima na razini ostalih
#-o

slika

Ako je tebi ovo na razini ostalih onda su meni potrebne naocare.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

Kvarovi i korištene PU nisu isto.

Npr. Ricciardo i Hartley imaju jednak broj korištenih komponenti. Gasly je bio na istom broju kao i oni, ali je promijenjena PU u Kanadi preventivno te će ista moći biti korištena ponovo.

Uostalom, Mercedes i Ferrari su i dalje ispred, ali Honda je izjednačena i snagom i pouzdanošću sa Renaultom.
popeye je napisao/la: 22 lip 2018, 13:31 Ako je tebi ovo na razini ostalih onda su meni potrebne naocare.
To ti možda ne bi bila loša ideja ;)


BUMP:
Horner kaže kako neće Hondi postavljati nikakva ograničenja u vezi sa dimenzijama i položajem komponenti njihove PU za idući sezonu. Sve što očekuju od Honde je da napravi najbolju PU koju mogu, a oni će ju već ukomponirati u bolid
https://www.essentiallysports.com/red-b ... rms-honda/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la popeye »

Honda je u Kanadi donijela nadograđenu pogonsku jedinicu, ali je Pierre Gasly morao zamijeniti motor zbog problema koji se pojavio tijekom trećeg slobodnog treninga.
I dobio grid penalty

VN Francuske: Hartley zbog kompletne promjene pogonske jedinice starta sa začelja
https://www.f1-bih.com/bs/2018/06/23/ha ... a-zacelja/

To je vec 2 grid penaltija. Caki koji drugi tim ima 2 grid penaltija?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

i kad kasnije u sezoni bude mogao koristiti tu koja je izvađena neće dobiti kaznu... dok će drugi dobiti. U čemu je razlika?

BUMP: Aston Martin potvrdio da će raditi PU za 2021... tako da je lako moguće da će Honda biti samo privremeno riješenje
https://www.essentiallysports.com/red-b ... wer-units/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Scuderia »

Puna saka bodova. Ajmo na domacu utrku.
slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Scuderia »

Dobra taktika za sada. Nice
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la popeye »

Hartley required to start from back of grid due to multiple replacement power unit elements.

Jos jedna penalizacija to je treca ukupno, "na razini ostalih" :mplavi:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

Opet kažem: promjena PU nije jednako što i pokvarila se PU... recimo, Renault je danas baš u lijepom oblaku plamena i dima ostavio Hulka bez bodova. Uz to, samo su dva Renaultom pogonjena bolida ispred Honde u utrci trenutno i to su oba RB-a. McLaren i tvornički Renault su iza njih

BUMP: Eto još jedan Renault vani...
U usporedbi sa kvarovima koje Renault ima ove godine Honda se čini kao dobar odabir
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Scuderia »

Fino fino... DR moze nastavljati kmecati.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 01 srp 2018, 16:12 Opet kažem: promjena PU nije jednako što i pokvarila se PU... recimo, Renault je danas baš u lijepom oblaku plamena i dima ostavio Hulka bez bodova. Uz to, samo su dva Renaultom pogonjena bolida ispred Honde u utrci trenutno i to su oba RB-a. McLaren i tvornički Renault su iza njih

BUMP: Eto još jedan Renault vani...
U usporedbi sa kvarovima koje Renault ima ove godine Honda se čini kao dobar odabir
Ma ne osporavam ja to izmedju Renoa i Honde jer kvare se i jedni i drugi ali ti si rekao da je Honda "na razini ostalih" misleci i na Merc i Ferari. Ali nebitno necu vise o ovome mrzi me :)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

pa tad kad smo krenuli raspravu samo je Mercedes imao čisto sve zelene jedinice upisane. I kod Ferrarija se narančastilo i kod Renaulta i kod Honde je bila kombinacija narančasto-crveno... sad su već Honda i Renault malo crveniji

BUMP:
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la Cuky »

zbog pravila koje je uvedeno nakon što je Max ušao u F1 RB je sada u problemima za slijedeću sezonu pošto u svojim redovima nemaju mladog vozača koji bi iduće sezone mogao zamijeniti Hartleya u Toro Rossu.

Nakon VN Mađarske na Hungaroringu se održava dvodnevno testiranje, a RB je za potrebe tog testa imao namjeru koristiti Dan Ticktuma, njihovog mladog vozača koji trenutno nastupa u F3 i Super Formuli. No FIA je blokirala njegovu vožnju jer nema dovoljno bodova za dobiti superlicencu. Za trkaću superlicencu treba mu 40 bodova, da bi mogao nastupati na treningu u petak treba mu 25, dok mu 14 treba za testiranje. Dan za sada ima okruglih 0.

Ako bi osvojio F3 i bio 2. ili 3. u SF onda bi mogao dogodine voziti utrke za Toro Rosso, no to nije baš vjerojatno da će ostvariti

https://wtf1.com/post/the-fia-has-block ... -the-team/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la F1NAC »

Zanimljivo stanje na relaciji Renault-RBR

Renault je odbio promjenit Ricciardu i motor jer su mislili da njegov motor nije imao potrebe bit mijenjan.
To their surprise, Red Bull were left with the exchange of MGU-K, battery and control unit. Why is there no new engine for Ricciardo to increase the number of engine parts? "Ask Renault. They do not want to pull out an engine," says Red Bull. Renault sports director Cyril Abiteboul explains: "There is no need to install a new one. We pursue a clear strategy. There are A, B and C specs this season. Currently we are at the B specification. The engine still has enough reserves in terms of mileage. We are working on having the C specification in Spa. Then there are fresh engines."
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la speedy56 »

Kaj više vrijeme prolazi, prelazak na Hondu se, kak bi englezi rekli, čini kao "no brainer"
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Aston Martin Red Bull Racing [RB14]

Post Postao/la F1NAC »

Pojavila se neka divlja špekulacija na redditu, tj jedan lik je navodno (pod velikim navodnicima) pričao sa visokopozicioniranom osobom u RBu gdje je otkrio da planiraju napravit novu šasiju i nakon ljetne stanke probat s Hondom ić. Uzmite sa šačicom soli ovo. Meni to zvuci nemoguće u tako kratko vrijeme plus zatvaranje tvornice
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori