Utrke 2018 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la Vuksa_KC »

Bottas u stilu naših nogometaša, krv i znoj za momčad. Još Toto spušta.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Sainz nije kažnjen za ignoriranje plavih zastava i blokiranje Vettela, usporavanje Vettela i uticao je na plasman Vettela, dok je Vettel kažnjen u Austriji za blokiranje Sainz iako Vettel nije uticao na plasman Sainza u kvalifikacijama u Austriji.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la popeye »

Jbt sta je ovde plakanja i kukanja #-o

Ajde poklonite titulu Fetelu da ne citam ovakve komentare.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la Kranči »

Ako ju osvoji, više će vrijediti ovogodišnja titula Vettela nego sve četiri zajedno Hamiltonove.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 29 srp 2018, 19:52 Jbt sta je ovde plakanja i kukanja #-o

Ajde poklonite titulu Fetelu da ne citam ovakve komentare.
Oprosti ali:
U Kanadi 3 su bolida blokirala Vettela dok je bio u brzom krugu u Q2, nitko nije kažnjen. Vettel je zatim kažnjen u Austriji zbog blokiranja Sainza iako se to dogodilo na izlazu iz zavoja koji je nepregledan zbog ograde koja odvaja boks, a momčad ga nije ni upozorila. Verstappen je jučer blokirao Haas (mislim da Grosjeana) iako mu je momčad radiom javila da je iza njega bolid u brzom krugu i nije dobio kaznu. Taj isti Haas je u zadnjem pokušaju blokirao Kimija koji bi možda osvojio pole, isto nije bio kažnjen.

Također, u Njemačkoj Haas je izgurao Kimija van staze, a to je za posljedicu imalo da je Kimi izgubio poziciju od Bottasa - nije bilo kazne.
Ako sam dobro zapamtio što sam pročitao, danas dok je Vettel vodio Sainzu je 9 puta pokazana plava zastava prije nego se maknuo. U pravilima je određeno da ako se ne skloni nakon 3. pokazane zastave da slijedi kazna. Dakle, on je 3x dulje zadržavao Vettela nego što je pravilima dopušteno. Vettel je samo u tom jednom krugu izgubio više od 2 sekunde. 2 sekunde koje bi ga čak i sa onim sporim stopom vratile na stazu ispred Bottasa te na bržim gumama u lov za Hamiltonom
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la popeye »

Kranči je napisao/la: 29 srp 2018, 19:56 Ako ju osvoji, više će vrijediti ovogodišnja titula Vettela nego sve četiri zajedno Hamiltonove.
#-o
Cuky je napisao/la: 29 srp 2018, 20:16
popeye je napisao/la: 29 srp 2018, 19:52 Jbt sta je ovde plakanja i kukanja #-o

Ajde poklonite titulu Fetelu da ne citam ovakve komentare.
Oprosti ali:
U Kanadi 3 su bolida blokirala Vettela dok je bio u brzom krugu u Q2, nitko nije kažnjen. Vettel je zatim kažnjen u Austriji zbog blokiranja Sainza iako se to dogodilo na izlazu iz zavoja koji je nepregledan zbog ograde koja odvaja boks, a momčad ga nije ni upozorila. Verstappen je jučer blokirao Haas (mislim da Grosjeana) iako mu je momčad radiom javila da je iza njega bolid u brzom krugu i nije dobio kaznu. Taj isti Haas je u zadnjem pokušaju blokirao Kimija koji bi možda osvojio pole, isto nije bio kažnjen.

Također, u Njemačkoj Haas je izgurao Kimija van staze, a to je za posljedicu imalo da je Kimi izgubio poziciju od Bottasa - nije bilo kazne.
Ako sam dobro zapamtio što sam pročitao, danas dok je Vettel vodio Sainzu je 9 puta pokazana plava zastava prije nego se maknuo. U pravilima je određeno da ako se ne skloni nakon 3. pokazane zastave da slijedi kazna. Dakle, on je 3x dulje zadržavao Vettela nego što je pravilima dopušteno. Vettel je samo u tom jednom krugu izgubio više od 2 sekunde. 2 sekunde koje bi ga čak i sa onim sporim stopom vratile na stazu ispred Bottasa te na bržim gumama u lov za Hamiltonom
slika
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la F1NAC »

Stvarno? Citiras dva posta i stvoris ogroman okvir da bi dao odgovor u obliku smajlica.... pokazujes zrelost za komunikaciju
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la popeye »

A sta da komuniciram kad sam u smajlicima opisao kako to izgleda :)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la vidc »

pustite ga, lakše će prebolit jučerašnji fijasko verstappena, zvanog regenmajster :D
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la popeye »

Max nije bitan za prvenstvo :)
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la vidc »

kako nije,svako malo nekom ko se bori za naslov usere utrku il kvalifikacije
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la Vuksa_KC »

popeye je napisao/la: 29 srp 2018, 20:44 Max nije bitan za prvenstvo :)
Nije, ali Croftyeva nada da će ugrozit Ferrarije se jadno posle prebacila na Ricciarda.
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la Alonso-champ »

Ne al stvarno ima previse tog “plakanja” u vezi Vettela,a niko da prizna da je totalno podbacio zadnje dvije trke..treba mu Ferrari dati bolid kao one Red Bulle sto je s njima harao,mozda bi tad nesto bilo..
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la vidc »

ok, loše je odvozio. jel zbog tog zaslužio da trpi nepravdu?
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la F1NAC »

Naletio na useless fun fact:
Ako Hamilton zavrsi na podiju na VN Belgije, Sirotkin matematicki ispada iz borbe za naslov
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16009
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la Cuky »

Ricciardo "počastio" Bottasa prilikom prolaska u zadnjem krugu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la Vuksa_KC »

Još su Bottasu javljali da ga propusti, baš se Verstappenovski nabrijao.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la pospani gad »

Valtteri Bottas skroz nabrijan. I poslije je utrke izjavio kako sebe ne smatra pomoćnikom - Wolff je izjavio da je pomoćnik:

https://www.f1puls.com/31695/wolff-valt ... i-me-bole/

Mislim, ili sada radi što hoće kada je potpisao jednogodišnji ugovor, ili pokazuje pravu finsku narav - ne hebe živu silu? Baš me zanima hoće li isprovocirati Lewisa još koji put do kraja sezone, kao ono što je napravio na VN Njemačke nakon napuštanja staze od strane SC?

A Daniel mu je sa razlogom pokazao srednji prst. Pretjerao je sa obranom pozicije. Pod svaku cijenu se branio i od Seba i od Daniela - gume su bile na izdisaju.

Nisam nikada do sada vidio Valtterija tako ljutog, osim onoga događaja na VN Azerbajdžana ove godine. Inače, Finci baš i ne pokazuju otvoreno emocije ( osim Mike na VN Italije; 2001. ). Valtteri me je jako podsjećao na Heikki Kovalainena - miran i spokojan. Sve do jučer.

Kao da se finska zvijer budi u njemu? :driver: :driver:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la marcus »

Ponovno nisam mogao gledati trku uživo pa sam to učinio u "gluho doba noći".
Vidim ovdje standardno ferarijevsko kukanje, a krivi ste si isključivo sami sebi. Loše kvalifikacije, strateški loše odrađena utrka....maksimum mogućih bodova osvojen. Serete tu nešto po Bottasu, a u Ferrariju je ista stvar. Vettel broj 1, onda duuuuuuuuugo nitko i negdje na 67. mjestu Kimi.
Start - ili je Kimi totalno trul ili je morao pustiti Vettela koji je startao na sporijim gumama. To je 1. Ferrarijeva glupost. Imate dvije različite strategije i onda da čovjeka koji je na bržim gumama i kraćem stintu stavite iza čovjeka koji je na sporijim gumama i dužem stintu. Gdje je tu logika?! Neka Kimi ganja Mercedese, a Vettel se šlepa na par sekundi zaostatka.
Glupost broj 2. - mišljenja sam kako su Vettela trebali zvati u bok par krugova ranije, prije nego je naišao na nekoliko bolida koji zaostaju puni krug. Na ovakvoj stazi će se neminovno izgubiti sekunda-dvije na obilaženje. Dodajte tome i nesreću sa promjenom gume i otišlo 4-5 sekundi u nepovrat.
Glupost broj 3. - ako se pokazalo kako Vettel ne može proći Bottasa (a izgledalo je i kako ima problema sa pregrijavanjem) zašto nisu odradili kao Mercedes lani. Pustite Kimija naprijed jer je izgledao vrlo živahan da dodatno stisne Bottasa pa se lako kasnije zamijenite. Valjda je Vettel Bog i nijedan drugi crveni boilid ne smije biti ispred njega niti u jednom trenutku niti u jednoj situaciji. Mislim da je 20ak krugova prije kraja bilo jasno da neće stići Lewisa. Ako ne 20 onda barem 15 krugova prije kraja. Ovako ste silovali i silovali i silovali do kraja i na kraju je to moglo grdo završiti. Još možemo reći da je Vettel imao puno sreće sa tim kontaktom.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la zonelsk »

Nakon kaj mu se gume nisu probusile kod kontakta sa Bottasom, sad nitko ne spominje srecu?

Bili punih usta srece oko Mercedesa i kiše u subotu...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2901
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la Vuksa_KC »

zonelsk je napisao/la: 30 srp 2018, 13:37 Nakon kaj mu se gume nisu probusile kod kontakta sa Bottasom, sad nitko ne spominje srecu?

Bili punih usta srece oko Mercedesa i kiše u subotu...
Pa čisto čudo da, s obzirom na kamikaza potez.

@Marcus Po Bottasu se "sposral" i sam Wolff i tko je na kojem mjestu u Mercedesu (s tim da sad još pokušava kao pogasiti vatru), Ricciardo mu je također pokazao što misli, a i suci također donekle.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la F1NAC »

marcus je napisao/la: 30 srp 2018, 13:30 Ponovno nisam mogao gledati trku uživo pa sam to učinio u "gluho doba noći".
Vidim ovdje standardno ferarijevsko kukanje, a krivi ste si isključivo sami sebi.
wtf?
marcus je napisao/la: 30 srp 2018, 13:30Start - ili je Kimi totalno trul ili je morao pustiti Vettela koji je startao na sporijim gumama. To je 1. Ferrarijeva glupost. Imate dvije različite strategije i onda da čovjeka koji je na bržim gumama i kraćem stintu stavite iza čovjeka koji je na sporijim gumama i dužem stintu. Gdje je tu logika?! Neka Kimi ganja Mercedese, a Vettel se šlepa na par sekundi zaostatka.
U tih 13 krugova (ne brojim prvi krug nit 2 pod vscom, od 10 krugova, Kimi je bio brzi u 3 i to jako malo(imaš na stranici od FIA-e, Vettel je trebao održavat bar nekih 7 sekundi u odnosu na Lewisa u čemu je uspjevao čim mu se Bottas maknuo. Da je Kimi bio napred počeo bi puno brže gubiti u odnosu na Bottasa a samim time bi i on štopao Vettela i nema kako se više ugrozit Merceve.
marcus je napisao/la: 30 srp 2018, 13:30Glupost broj 3. - ako se pokazalo kako Vettel ne može proći Bottasa (a izgledalo je i kako ima problema sa pregrijavanjem) zašto nisu odradili kao Mercedes lani. Pustite Kimija naprijed jer je izgledao vrlo živahan da dodatno stisne Bottasa pa se lako kasnije zamijenite. Valjda je Vettel Bog i nijedan drugi crveni boilid ne smije biti ispred njega niti u jednom trenutku niti u jednoj situaciji. Mislim da je 20ak krugova prije kraja bilo jasno da neće stići Lewisa. Ako ne 20 onda barem 15 krugova prije kraja. Ovako ste silovali i silovali i silovali do kraja i na kraju je to moglo grdo završiti. Još možemo reći da je Vettel imao puno sreće sa tim kontaktom.
Kimi također nebi niš uspio napravit koliko god brži bio, čim dođeš na ovako zavojitoj stazi oko sekunde gubiš previše u 3. sektoru da bi bio blizu na startno ciljnoj ravnini (osim ako ovaj napred kiksa sa oversteerom).Zar nismo ništa naučili u ovoj eri bolida?

Otkud ti to da je Kimi uopće bio brži od Vettela? Kimi ga je ulovio samo zato jer je ovaj ostao zaštopan iza Bottasa. Napomena: Vettel je odvozio svoj FL u zadnjem krugu koji je bio par stotinki ako se ne varam sporoji od FL utrke. Znači bilo je još pacea u tim gumama

Što se tiče gluposti broj 2, tu se djelomično možda slažem, ali da nije bilo greške u pitstopu završio bi ispred Bottasa i bio bi game on, 90% da ga nebi prestigao al ajd...


Što se gume tiče, yup srećković kao što je Kranči napisao u jednoj drugoj temi
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la marcus »

Ali kako znaš da ne bi Kimi ništa napravio? Nisu mu dali priliku niti u jednom stintu. Ako nemaš što izgubiti, zašto ne probati. I na početku i na kraju trke. Brundle je dobro govorio kako Ferrari neće ništa napraviti ako ne natjeraju Mercedese da voze brže i potroše gume. Jedino ako se nije dogodilo neko čudo i Merecedes jednako troši gume na vrućem asfaltu kao i Ferrari.

Da je bila obratna situacija meni bi bio potpuni glupi osjećaj da je Mercedes izgubio utrku bez "ispaljenog metka". Voziti se samo da bi se vozilo....šteta goriva. Ili je još rano u sezoni da bi se išlo u nekakve rizike - 12. utrka sa 2. kompletom PU. Damage limitation.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la F1NAC »

Ne vidim u cemu pljuvanje. Zapravo potez Ferrarija je bio ok, drzati korak za Mercevima i probat pred kraj utrke napast na meksem setu. I uspjeli su razmontirat mečke na način da Kimi povuče Bottasa i kasnije se oslobodio put Vettelu koji je došao u jednom trenutku do 5 i nesto sekundi zaostatka za Lewisom prije nego što je ovaj išao u boks. Također Vettel je cijelo vrijeme održavao oko 14 sekundi razmaka ispred Hamiltona i onda je uletio u promet. Kažem šteta da je došlo do greške u pitstopovima jer bi bilo zanimljivo pratit situaciju napred. kako mu nisu dali priliku? startao je na meksem setu guma i dobio priliku da napadne mercedes. Start je bio li la, mercevi su ih stisli i Vettel je kasnije prošao Kimija. Nije baš da je kimi prijetio Vettelu na tvrđem setu. Na kojem god setu bio Vettel u trci jednostavno je bio brži od Kimija.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Mađarske, Hungaroring, 27-29 Srpanj 2018

Post Postao/la marcus »

Nije bilo nikakvog pljuvanja. Nikakvih teških riječi....druga stvar je nečija osobna paranoja zbog argumentirane rasprave.

Ne znam. Dojma sam da je Kimi imao više brzine i da su mu trebali dati prilike. Vettel sa full novim USom nije mogao proći Bottasa na 25 krugova starim S. To mi je bilo najveće iznenađenje utrke.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Zaključano