Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la Cuky »

Nisam ja rekao da je PP krivac za McLaren, to uopće nisam ni planirao.

Moj komentar se odnosio na to da je PP radio pobjedničke bolide u RB-u, a od kad je u McLarenu zadovoljava se bodovima. Nije on taj koji je srozao McLaren, McLaren koči, ili možda bolje guši, njega
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la: 26 srp 2018, 12:49
Cuky je napisao/la: 26 srp 2018, 12:29 Pa eto... od kad je on u McLarenu mnogi kopiraju neke njegove ideje (neke, istina, započete još dok je bio u RB-u). Stvar je u tome da kad druge ekipe kopiraju njegove ideje tim ekipama izgleda funkcioniraju. Kod McLarena izgleda da se ne uspjevaju riješiti prevelikog draga, downforcea nedostaje, a nemaju sreće baš ni sa motorima.

Kada su problemi sa dragom i downforceom, dakle aerodinamičkim silama, tu se obično prstom upire u glavnog aerodiniamičara. No tko zna, možda samo ljudi koji rade za njega ne znaju njegove ideje pretočiti u stvarnost

- cak i da je aero sjeban ove godine ovih ogodina je relativno bio ok.
A sto ako je jedan od uvjeta kojim su prije ostvarivali dobre rezultate na go kart stazama zasluznija Honda sa svojom trakcijom? Ko kaze da je sasija bila top? Imas neke brojeve?
Pili su da ce sa renaultom rijesit problem koji im je Honda stvarala. I sad je zapravo ispalo da je sama sasija = shitbox

Oni od 2014 su pogubljeni sa svojim konceptima. Ili rade od 2013 kad su uspili pobjednicki bolid pretvorit u traktor(tik prije velike promjene u aero pravilniku i engine departmentu, prebacujes se sa push roda na pull rod bez iskustva (???))

Kao sto je cuky rekao, nije stvar pojedinca. Stvar je u cijeloj strukturi. Boullier ce jos ispast zrtveni janjac u svemu tome
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 26 srp 2018, 13:14
zonelsk je napisao/la: 26 srp 2018, 12:49
Cuky je napisao/la: 26 srp 2018, 12:29 Pa eto... od kad je on u McLarenu mnogi kopiraju neke njegove ideje (neke, istina, započete još dok je bio u RB-u). Stvar je u tome da kad druge ekipe kopiraju njegove ideje tim ekipama izgleda funkcioniraju. Kod McLarena izgleda da se ne uspjevaju riješiti prevelikog draga, downforcea nedostaje, a nemaju sreće baš ni sa motorima.

Kada su problemi sa dragom i downforceom, dakle aerodinamičkim silama, tu se obično prstom upire u glavnog aerodiniamičara. No tko zna, možda samo ljudi koji rade za njega ne znaju njegove ideje pretočiti u stvarnost

- cak i da je aero sjeban ove godine ovih ogodina je relativno bio ok.
A sto ako je jedan od uvjeta kojim su prije ostvarivali dobre rezultate na go kart stazama zasluznija Honda sa svojom trakcijom? Ko kaze da je sasija bila top? Imas neke brojeve?
Pili su da ce sa renaultom rijesit problem koji im je Honda stvarala. I sad je zapravo ispalo da je sama sasija = shitbox

Oni od 2014 su pogubljeni sa svojim konceptima. Ili rade od 2013 kad su uspili pobjednicki bolid pretvorit u traktor(tik prije velike promjene u aero pravilniku i engine departmentu, prebacujes se sa push roda na pull rod bez iskustva (???))

Kao sto je cuky rekao, nije stvar pojedinca. Stvar je u cijeloj strukturi. Boullier ce jos ispast zrtveni janjac u svemu tome
I evooo gaaa opet.

Zadnji moj komentar na ovu temu jer se opet otvaraju teme Honda<->MC iz nicega i vec mi je pun kufer toga.

Nisam, niti mi je bila namjera komentirati performanse MC zadnjih par godina nego iskljucivo komentirati Cukijevu izjavu da je McLaren uništio PP i da ce Key-a isto tako...

Na sto sam samo htio ukazati da ocito nije tako, buduci da PP ima punoooo ideja koje i drugi kopiraju.
Natuknica koji si citrao se odnosi na -> neka je aero ove godine smece (neka je i zadnjih par godina) po meni PP nije uništen i nije kriv (direktno) za to. Niti ga je MC unistio, za covjek svoj posao jos uvijek.

Što se tice strukture -> napisao sam ti 3/4 covjeka su otisli, reorganiziraju se vec neko vrijeme -> tak da Eric bio žrtveno janje ili ne, promjene se događaju samo je pitanje ko ih hoce vidjet ko nece i ko ce srati po svemu a tko ce probati vidjeti kako stvari stoje. Takve stvari trebaju vremena isto ko i razvoj šastije motora itd... I biti ce jos promjena gotovo sigurno u sljedecih godinu dana.

I sam da napomenem jos nesto. Nekoliko puta sam vec naglasio da ne navijam ni za jednu momcad nego vozaca to znate kojeg. Neke momcadi pratim vise i spimatiziram više/manje (Ferrari, Mercedes, RB) zadnjih desetak godina, a zadnjih par godina i Mc jer je tamo Alo. I mislim da tu mogu dosta objektivnije sagledati (bar se nadam) odnose između momcadi.
Ono što vidim zadnje vrijeme je dosta Ferarijevaca na ovom forumu koji ce bez problema bacati fore na racun drugih momcadi i sa dobrom dozom sarkazma popratiti sve... A kad neko prstom takne vas ili se okomi vas (ne clanove foruma nego Ferarijevce u globalnom smisliu) onda je drvlje i kamenje na sve moguce nacine...

Niste sportski ni fer....
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la Cuky »

iz Toro Rossa tvrde da Key ima valjani dugoročni ugovor detalji kojeg su povjerljivi i da neće više komentirati
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la F1NAC »

ok my bad. Jednostavno se sjetim koliko su blatili jadne ljude i koliko su hvalili na sva zvona svoju jedinstvenu šasiju, da bimo ove godine vidili da je možda i problem sa njima samima (što i je).

nego mišljenja sam da su jednostavno duboko zaglibili da nažalost ni sam Alonso neće doživit neke značajnije pomake u ovoj momčadi (sam Zak je rekao da očekuje od 2 do čak 10 godina da se sve to sredi. Pa sve ti je rečeno gore. Nije PP zaboravio pravit bolide. Poanta je da sve treba funkcionirat u harmoniji. Mehanika i aerodinamika. Od 2014 nešto petljaju sa stražnjim ovjesom i nikako da spetljaju kako spada. Također čitao sam i da imaju problema s korelacijom, džaba sve to što oni dizajniraju i naprave ako ti se komp ne podudara sa stvarnim uvjetima. Još jedna opaska, auto izgleda prejednostavno u odnosu na vodeće.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la zonelsk »

Hmm TR nece posustati.
Mozda Landa ukljuce u pregovore?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la Cuky »

a čak i da popusti TR Key neće moći za McLaren početi raditi barem godinu do dvije zbog "vrtlarskog dopusta"
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la F1NAC »

Ajoj
Zak Brown asked at Red Bull to get Key out of his contract earlier. They were still in negotiations when suddenly Mclaren announced that they hired him. It‘s not the first time that Red Bull had this problem with Mclaren this year. They were in negotiations with them regarding Lando Norris when they suddenly found out in the media that Mclaren won‘t give him to them.
McLaren what the f


BUMP:

Andretti je dao rok McLarenu do 19.8 za dogovor oko sudjelovanja u Indycaru. Zanimljivo je i da je ANdretti otkrio da Alonso ima namjeru cijelu sezonu nastupat a ne samo recimo indy500

:idea:
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la Cuky »

Zak Brown je rekao kako bi Sainza već potpisali da im nije, u trenutnoj situaciji, preskup. Tako da će tu vjerojatno čekati da RB odluči.

Također, rekao je da još uvijek ne zna hoće li Alonso otići ili ostati u F1 i kod njih tako da je lako moguće da će tražiti čak 2 nova vozača
https://www.essentiallysports.com/sainz ... t-mclaren/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la speedy56 »

Super utisak ostavljaju te njegove izjave Vandoorneu, koji je doslovce Mclarenov proizvod....
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la F1NAC »

speedy56 je napisao/la: 05 kol 2018, 21:43 Super utisak ostavljaju te njegove izjave Vandoorneu, koji je doslovce Mclarenov proizvod....
Ruku na srce, sasija ili ne, ali Vandoorne nije nis specijalno pokazao
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la speedy56 »

Krajem prošle godine, odn. nakon Silverstonea (mislim da sam čitao da je onda malo promijenio način kako vozi) je bio čist solidan u usporedbi s Alonsom.
Kaj mu je ove godine nemam pojma, ali sam siguran da mu je bilo tko drugi osim Alonsa mom. kolega da nebi izgledao toliko loše.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la popeye »

Vandorn je rupa.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la Alonso-champ »

Vandoorn ima tu (ne)srecu da je Alonso u istoj ekipi..
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la F1NAC »

Alonso-champ je napisao/la: 06 kol 2018, 17:35 Vandoorn ima tu (ne)srecu da je Alonso u istoj ekipi..
Ne. Vandoorne ima tu nesrecu da postoji puno kvalitetnijih vozaca od njega. Covjek je jednostavno kako bi rekli englezi "mediocre". Nis specijalno. Recimo Leclerc se mucio u pocetku jer je rekao da je on u F2 imao vozacki still s vise tendencije prema oversteeru (slicno kao Vandoorne ), dok se ova generacija F1 bolida vozi s tendencijom vise prema understeeru. Leclerc je uspio promjenit vozacki stil i ostao dosta konkurentan dok se Vandoorne gubi. Nikakav Alonso. Pa nije ni on vise takav vanzemaljac.

@Speedy jedine dobre utrke nakon te VB Britanije su mu Singapur(mada svi znamo sto se sve izdogalao na toj trci plus samo odustajanje Alonsa) i Malezija
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la pospani gad »

Sve ovo je podcjenjivanje Vandoorne-a, ali što reče kolega Alonso-champ u prethodnom postu..... Alonso je u istoj ekipi... i Stoffel se pogubio.

Bojim se da su mu dani odbrojani, i to ne samo za McLaren, već i za F1. Tipična nemilosrdna F1.
Pa pogledajte samo Wehrleina, Nasra - njihove F1 karijere su grozno okončane..... pa onda pogledajte Ericssona, Strolla....
A dolaze novaci; tipa Norris, Russell,.............
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la F1NAC »

Otisli od Merca jer u ovoj formuli bez tvornicke podrske nemogu do naslova, presli na Hondu i postali efektivno tvornicka momcad i Honda im je dala dosta para, da zadovolje Alonsa su sve to odbacili i sad ih je sam Alonso napustio.... sve u svemu po vozackoj kvaliteti ce bit u samom dnu iduce godine, PU je isto jedna od slabijih. Dal ima na ovom forumu vise McLaren fanova? :D

Bio jednom Toon al ocito su i njega uspili shebat :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la mrd »

F1NAC je napisao/la: 14 kol 2018, 21:35 Otisli od Merca jer u ovoj formuli bez tvornicke podrske nemogu do naslova, presli na Hondu i postali efektivno tvornicka momcad i Honda im je dala dosta para, da zadovolje Alonsa su sve to odbacili i sad ih je sam Alonso napustio.... sve u svemu po vozackoj kvaliteti ce bit u samom dnu iduce godine, PU je isto jedna od slabijih. Dal ima na ovom forumu vise McLaren fanova? :D

Bio jednom Toon al ocito su i njega uspili shebat :D
Ehej, nemoj tako ;) drzimo se jos [-X
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la Cuky »

Svi smo praktički očekivali Sainza dogodine u McLarenu umjesto Vandoornea. No, kako je Alonso najavio odlazak izgleda da će jako brzo Sainz biti potvrđen kao njegova zamjena
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la speedy56 »

Kako se za sad čini, ostvarilo se ono kaj smo mnogi mislili prije cca 12mjeseci i vjerojatno bi im bilo bolje da su ostali na toj Hondi.
Iako...kako se pokazalo ove godine, više toga je trulo u toj momčadi i vjerojatno će preživljavati do 2021. kad budu morali uhvatiti neki priključak vrhom poretka.
slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la mrd »

Pa dobro, posto je Ricci promakao, Sainz je best of the rest. Volio bih Landa vidit ali mozda bi to bila kocka ici sa dva bas mlada vozaca (iako ni Sainz nije bas superiskusan).
Sad cete vidit kad McL proradi kad Alonso ode :D
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la F1NAC »

mrd je napisao/la: 15 kol 2018, 16:00 Pa dobro, posto je Ricci promakao, Sainz je best of the rest. Volio bih Landa vidit ali mozda bi to bila kocka ici sa dva bas mlada vozaca (iako ni Sainz nije bas superiskusan).
Sad cete vidit kad McL proradi kad Alonso ode :D
Proradit ce sigurno sad kad je on otisao. Nece bit prevelikog opterecenja na tim i moc ce se lagano razvijat ala Renault. Pitanje je koliko ce se brzo sad dizat.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la popeye »

Mislim da je Okon bolji od Sainca.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 15 kol 2018, 16:23 Mislim da je Okon bolji od Sainca.
Tko su pak Okon i Sainc?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la popeye »

Kako ko?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori