Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

pospani gad je napisao/la: 24 kol 2018, 11:53
F1NAC je napisao/la: 24 kol 2018, 10:20

..................


Joe Saward "insider" u paddocku ima zanimljive novosti. Navodno Ocon je vec bio na namjestanju sjedala u Wokingu

Ocon has been to Woking and had a seat fitting but things are complicated by his links with Mercedes, which wants to retain him in the longer term. The future of the second Williams seat is currently still up in the air, with talk of George Russell (another Mercedes nominee), but Williams is in need of funding and there is also talk of other drivers arriving with cash.
Eto. Krasno. Kao što napisah. Ništa od Roberta Kubice......... eh,.... što dodati? Loši krojači, sudbinu Robertovu kroje. Novac. Samo novac.
A gle kolko god htio vidjeti Robija barem na jednoj dvije trke sa normalnim startom (bez grid penaltyja) Russel je pametan izbor.

Obecava dosta kao vozac i mislim da bi bio ok za njih ( buduci da nema iskusnog vozaca sa parama) a mozda u paketu dobiju od Merca jos nesto (popusta na motore ili neki komad bolida).
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Lance navodno od Singapura, Kubica umjesto njega do kraja sezone

https://streamable.com/6ga6d
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Lijepo objašnjen postupak dobivanja super licence za F1. Fun Fact: da je trenutni sistem bio na snazi kada je Max ušao u F1 on ne bi zadovoljio niti jedan uvijet za dobivanje licence
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Timovi su se slozili u jednom i od sljedece sezone ceno vidjet ovaj dodatak na krilima

slika

Bump

Seb ce imat priliku popravit ovogodisnji rezultat iz Njemacke jer Hockenheim ostaje i za iducu sezonu
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la gjoko-mkd »

Nema problema.....kao šampioni MI ćemo to popraviti :oo:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Izasla je aplikacija F1TV na google play. Ko ima F1Tv moze na mobu gledat
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Osim problema sa loginom (iako sam unesao točan email i password svaki put kad bih kliknuo na login bi mi napisalo "Oops! Something went wrong", prošao login tek nakon 6-7 pokušaja) nisam uspio ni pokrenuti Replay utrke u Belgiji. Ali sam primjetio da postoji mogućnost odabira da se gleda npr. TV feed i onboard kamera sa nekog bolida istovremeno
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 29 kol 2018, 15:22 Osim problema sa loginom (iako sam unesao točan email i password svaki put kad bih kliknuo na login bi mi napisalo "Oops! Something went wrong", prošao login tek nakon 6-7 pokušaja) nisam uspio ni pokrenuti Replay utrke u Belgiji. Ali sam primjetio da postoji mogućnost odabira da se gleda npr. TV feed i onboard kamera sa nekog bolida istovremeno
Prošlo iz prve i radi trka i radi PIP :)

EDIT: ali nisu syncani stremovi, recimo start kad gledam main feed je par sekundi brzi od onboarda. Nadam se da ce fixat to.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

obrati pažnju na prijenosima uživo, kada recimo prate bubam Hamiltona sa kamerama pored staze i onda se prebace na onboard, uvijek će početak onboard kadra biti koji metar prije kraja "pored" kadra. Nije toliko strašno (par sekundi) razmaknuto, ali je primjetno. Doduše, ima logično objašnjenje: kamere su ako se ne varam povezane optikom sa centralom, dok signal sa bolida ipak putuje zrakom
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 29 kol 2018, 17:06 obrati pažnju na prijenosima uživo, kada recimo prate bubam Hamiltona sa kamerama pored staze i onda se prebace na onboard, uvijek će početak onboard kadra biti koji metar prije kraja "pored" kadra. Nije toliko strašno (par sekundi) razmaknuto, ali je primjetno. Doduše, ima logično objašnjenje: kamere su ako se ne varam povezane optikom sa centralom, dok signal sa bolida ipak putuje zrakom
Ma kuzim da je tesko live to srediti, ali na snimkama nebi trebalo biti.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

A zato jer su snimke baš to što jesu, snimke live prijenosa. Dakle ne editiraju sve zajedno opet nego se snima istovremeno kako se emitira prijenos i onda se to poslije ponovno prikazuje.

PS: Ne znam jeste li vi to uočili, ali kada gledam na F1TV ekipa sa Sky-a (kad odaberem engleski jezik) praktički uvijek priča preko Team Radija.


I da, pošto ima veze sa više ekipa: Ako je vjerovati Sky Italy priča je ovakva: Raikkonen ostaje u Ferrariju, Leclerc se pridružuje Magnussenu u Haasu dok na njegovo mjesto u Sauberu pored Ericssona dolazi Giovinazzi.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Kranči »

Za slijedeću sezonu - može.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 29 kol 2018, 21:47 A zato jer su snimke baš to što jesu, snimke live prijenosa. Dakle ne editiraju sve zajedno opet nego se snima istovremeno kako se emitira prijenos i onda se to poslije ponovno prikazuje.
Snimke imaju vrijeme na sebi i mogu se uskladiti vremena snimki kod playbacka.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Prijedlog kalendara za 2019
slika

Praktički isto kao ove godine uz razliku da su utrke u Belgiji i Italiji i dalje za tjedan kasnije te nema više 3 vikenda zaredom utrke u prije pauze kao ove godine


A novost su i dva naslovna sponzora za VN, ne sjećam se od kad gledam F1 da su auto kompanije sponzorirale VN, a pogotovo ne auto kompanije koje se istovremeno i natječu u F1.
VN Njemačke će dogodine biti Mercedes-Benz Grand Prix von Deutschland, dok će VN Japana biti Honda Japanese GP
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Kranči »

Finalna utrka za rođendan. Tko bi to očekivao pred 15-tak godina dok sam počeo pratiti F1.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Navodno je jos jedan proizvodac guma dao tender za F1. Spominje se Hankook, a rok za predaju je bio jucer. Michelin je vec ranije objavio da nista od toga
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Evo i napokon službena objava Michelina o odustajanju od F1
“It is well known that Michelin is already engaged in a wide range of world-class motor sports such as MotoGP, WEC, WRC, Formula E and more. This unique and very broad portfolio corresponds to the vision of the Michelin Group: indeed Michelin is competing to innovate for the benefit of its customers and sustainable mobility.
“As far as Formula 1 is concerned, we have received the technical specifications on which the FIA call for tenders has been issued and we have studied it carefully. Michelin’s recommendations for a switch to 18-inch tyres, as in Formula E, have been taken up by the authorities, which we are delighted about.”
“However, the demand for the supply of 13-inch tyres for the 2020 season alone, as well as the deterioration of performance as a part of the show, goes against our principles of efficient resource management and respect for the technology of a sustainable tyre.
“Michelin has therefore decided to refrain from any response to this invitation to tender and will continue to follow, in conjunction with its governing bodies, the developments of Formula 1 in the coming years.”
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

taj tender je najveća glupost bar ovaj. Ovo da moras razvit gume sam oza jednu godinu je totalna glupost i ostaje nam opet Pirelli najvjerovatnije
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

u razvoju je nova, 4. po redu, verzija HALO-a koja bi trebala biti uvedena zajedno sa novim pravilima 2021. Osim boljih performansi na području zaštite vozača ta nova verzija bi trebala biti i boljeg izgleda
https://www.racefans.net/2018/09/01/fia ... r-f1-2021/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Organizatori utrke u Monzi u pregovorima su sa Liberty Mediom oko novog ugovora do barem 2022. Ta utrka 2022. bi obilježila 100. godišnjicu od izgradnje staze, a organizatori su izrazili želju da bi, uz odobrenje LM i FIA-e, te godine onda utrka umjesto na sadašnjoj konfiguraciji bila vožena u kompletnoj 10km dugačkoj konfiguraciji, dakle današnja staza + cijeli stari oval.

https://www.racedepartment.com/threads/ ... 22.158679/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Samo sto se nikad to nazalost nece desit. Em bi trebalo obnovit cijeli oval sto gubi malo draza za jednu utrku a i pricamo o nagibu od 38 stupnjeva cak ni najveci oval u indyu (daytona ako se ne varam) nema toliki nagib. Doduse par stupnjeva manji. Ili je to neki zakasnjeli prvi april ili cemo imat utrku di ce neko poginut
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Vjerojatno se neće dogoditi da... razmišljaju o tome, al vjerojatno kad sve stave na papir i vide brojku ispod crte sa cifrom potrebnom za sve dovesti u red za utrku F1 će ipak odustati.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Današnjom utrkom klub vozača koji su se 100 puta ili više penjali na podij proširio se na 5 imena. Zanimljivo je da je od njih 5 čak 4 vozača barem jedan dio karijere vozilo za Ferrari
slika



BUMP: Evo i nakon još nekih potvrda kratki pregled kako stojimo sa popunjenim mjestima na gridu za slijedeću sezonu:
Mercedes: #44 Lewis Hamilton; #77 Valtteri Bottas
Ferrari: #5 Sebastian Vettel; TBA
Red Bull: #33 Max Verstappen; #10 Pierre Gasly
Haas: TBA; TBA
Renault: #3 Daniel Ricciardo; #27 Nico Hulkeberg
McLaren: #55 Carlos Sainz Jr.; #TBA Lando Norris
Force India (ili kako već bude ime): TBA; TBA
Toro Rosso: TBA; TBA
Sauber: TBA; TBA
Williams: TBA; TBA
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Gume za Singapur

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la marcus »

I onda pljusne kiša kao lani i sve ove lude kombinacije sa gumama padnu u vodu.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Zaključano