Utrke 2018 - Arhiva-Komentari

Komentiranje utrka, kvalifikacija i ostalih događaja tijekom GP vikenda...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73,luka_kimi

Zaključano
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la Slash »

Oho, Hamilton blizu Ferrarija na hipersoftu, možda ovo i ne bude izgubljeni vikend...
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la Slash »

Nitrous Oxide Systems je napisao/la: 14 ruj 2018, 15:15 auf sto se vettel potpisa na zid, nadam se da je bolid ok
Channel 4's Lee McKenzie reports some damage to the radiator on Vettel's car – fluid in the pitlane and in the Ferrari garage.

Bilo bi idealno kad bi neš otišlo, pa neka kaznica od 5 mjesta bar :badgrin:
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la Cuky »

za radiator se ne dobiva kazna... mjenjač ako i ode ovo je jedan od starih koji je korišten ranije u sezoni i sada se koristi samo za petak, onaj koji mora trajati 6 utrka ide sutra ujutro u bolid. A ostatak PU vjerojatno nije stradao, al čak i da je nešto oštećeno imaju neki od starijih PU koji još uvijek smiju koristiti i neće dobiti kaznu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 14 ruj 2018, 15:32 za radiator se ne dobiva kazna... mjenjač ako i ode ovo je jedan od starih koji je korišten ranije u sezoni i sada se koristi samo za petak, onaj koji mora trajati 6 utrka ide sutra ujutro u bolid. A ostatak PU vjerojatno nije stradao, al čak i da je nešto oštećeno imaju neki od starijih PU koji još uvijek smiju koristiti i neće dobiti kaznu
Jedan stari je vec popusio u monzi
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la marcus »

Eh kad bi u nedjelju poredak bio kao u FP2 mislim da bi na ovom forumu svi bili zadovoljni
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la gjoko-mkd »

marcus je napisao/la: 14 ruj 2018, 16:17 Eh kad bi u nedjelju poredak bio kao u FP2 mislim da bi na ovom forumu svi bili zadovoljni
Skoro svi...... :evil:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la Cuky »

Zato što su jučer mnogi izlazili široko i tako dobivali na vremenu na izlazu iz T7 napravljena je žuta linija. Linija je toliko udaljena od ruba staze da taman ako bolid i dalje dodiruje bijelu liniju koja označava rub tu žutu neće dodirivati. U kvalifikacijama ako iti jedan dio bolida dodirne tu žutu liniju vrijeme će biti automatski obrisano, a u utrci ako vozač ponovi to 3 puta biti će prijavljen sucima te će biti kažnjen.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la vidc »

Smrdi na fail ferrarija već danas :D
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la Kranči »

Pa to je nevjerojatno koliko su glupi i/ili se ne znaju prilagoditi situaciji.

Lewis se jedva provukao u Q2, ali oni pametnjakovići misle da će na istim gumama proći u Q3.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la Cuky »

baš me zanima hoće li sada Grosjean, Hulk i Alonso dobiti kazne za smetanje Vettelu, kao što je Vettel dobio u Austriji
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la gjoko-mkd »

Cuky je napisao/la: 15 ruj 2018, 15:40 baš me zanima hoće li sada Grosjean, Hulk i Alonso dobiti kazne za smetanje Vettelu, kao što je Vettel dobio u Austriji
Ne vozi on Mercedes pa ih kazne :oops:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la Cuky »

Kranči je napisao/la: 15 ruj 2018, 15:35 Pa to je nevjerojatno koliko su glupi i/ili se ne znaju prilagoditi situaciji.

Lewis se jedva provukao u Q2, ali oni pametnjakovići misle da će na istim gumama proći u Q3.
Išli su pokušati, ako prođe prođe... ovako imaju prednost da im je ostao jedan set HS guma više nego Mercedesu, jer je Mercedes u Q2 potrošio dva seta, a Ferrari jedan
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

toliko o tome da je ferrari favorit
slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la speedy56 »

Cuky je napisao/la: 15 ruj 2018, 15:40 baš me zanima hoće li sada Grosjean, Hulk i Alonso dobiti kazne za smetanje Vettelu, kao što je Vettel dobio u Austriji
Jooj daaj, Hulk se maknuo cim je izasao iz tunela, s Groznim ajde...zehebano je ispalo to u sikani (trebao je full usporiti prije sikane mozda), al ajde, nije za kaznu po meni, Alonso je bio debeeeelo ispred i vec je ulazio u svoj brzi krug.
Da ne govorimo da je Vettel u Austriji Sainza blokirao na pocetku kruga (dakle nema govora o njegovom pripremanju leteceg kruga kao kod ovih 3) i o samoj prirodi Singapura kao staze.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la Cuky »

znači sutra bi mogla biti repriza prošle godine, opet imamo Verstappena na 2. mjestu te vozače iz iste ekipe na 1. i 4. mjestu

speedy56 je napisao/la: 15 ruj 2018, 16:23
Cuky je napisao/la: 15 ruj 2018, 15:40 baš me zanima hoće li sada Grosjean, Hulk i Alonso dobiti kazne za smetanje Vettelu, kao što je Vettel dobio u Austriji
Jooj daaj, Hulk se maknuo cim je izasao iz tunela, s Groznim ajde...zehebano je ispalo to u sikani (trebao je full usporiti prije sikane mozda), al ajde, nije za kaznu po meni, Alonso je bio debeeeelo ispred i vec je ulazio u svoj brzi krug.
Da ne govorimo da je Vettel u Austriji Sainza blokirao na pocetku kruga (dakle nema govora o njegovom pripremanju leteceg kruga kao kod ovih 3) i o samoj prirodi Singapura kao staze.
Svi znamo da se kazniti neće kad se zasmeta Ferrariju. Zanimljivo kako baš ove godine, nakon što se Ferrari javno pobunio protiv novih pravila za 2021. njihove vozače se prilično lako kažnjava, a momčad je nekoliko puta bila pod kojekakvim istragama na bolidu. Uz to se i kao slučajno nije ugasilo onboard kamere kada je bolid bio u boksu pa su svi drugi dobili lijepe snimke unutrašnjosti Ferrarijeve zadnjice dok su mehaničari radili na istoj.

Vettelu je već dva puta ove sezone po 3 bolida omelo Q2 krug, prvi puta u Kanadi i sada ovdje. Oba puta su svih 6 prošli nekažnjeno. Vettel je jednom zasmetao, u zavoju u kojem nije ni mogao vidjeti tko je iza jer pogled zaklanja ograda koja dijeli izlaz iz boksa od staze i odmah je brzinski kažnjen.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ne znam, možda i bolje ovak. Možda bu Vettelu manje pritisak.
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la speedy56 »

Cuky je napisao/la: 15 ruj 2018, 16:48 Svi znamo da se kazniti neće kad se zasmeta Ferrariju. Zanimljivo kako baš ove godine, nakon što se Ferrari javno pobunio protiv novih pravila za 2021. njihove vozače se prilično lako kažnjava, a momčad je nekoliko puta bila pod kojekakvim istragama na bolidu. Uz to se i kao slučajno nije ugasilo onboard kamere kada je bolid bio u boksu pa su svi drugi dobili lijepe snimke unutrašnjosti Ferrarijeve zadnjice dok su mehaničari radili na istoj.
Ono u Kanadi i ovo danas nema veze jedno s drugim (3 nagnjecana vozača na kočenju za šikanu vs. 3 raštrkana vozača od kojih se jedan maknuo, jedan našao na zahebanoj poziciji, a treći je bio 300m dalje i skoro pa već startao svoj brzi krug)
Kanada je i po meni bila za kaznu (ne sjećam se više koji su vozači bili), ali ovo danas bi bilo smiješno kažnjavati, baš iz ovih gore razloga koje sam napisao.
Neću sad ulaziti u neke šire rasprave koga se češće kažnjava, koga rjeđe, koga FIA mazi, a koga gazi...

Na kraju krajeva, dosta govori i da je Vettel na radiju samo rekao da su se našli ne zeznutoj poziciji na stazi, nije bilo "cmooon, blue flags blue flags blue da ba de da ba de"
slika
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Grosjeana se moralo kazniti i siguran sam da je usporio Hamiltona kao što je usporio Vettela da bi bio kažnjen. ;)
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la Cuky »

Maknuo se Ocon tamo gdje se 2008. razbio Piquet. Hulkenberg, Grosjean i Alonso su omeli krug
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la Cuky »

Pole je oko 3.5 sekundi brži nego prošle godine. Najviše je u odnosu na prošlu godinu napredovao Sauber koji je danas bio u kvalifikacijama čak 6.3 sekundi brži nego prošle godine
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la Toon »

...moram priznati da jedva čekam start utrke...svaki put kad pogledam prvu trojicu na startu osmijeh mi ne silazi sa lica....hamilton koji bi "morao" igrati na sigurno, mladić koji je nebrojeno puta pokazao da je glup i da ne hebe nikoga i spreman je na svoj rušilački pohod i uništavanje utrke onom ispred i/ili onom iza sebe i vettel kojemu je ovo jedna od posljednjih šansi da se ravnopravno vrati u borbu...sa guštom ću pogledati start...a poslije starta na ovoj stazi može i beauty sleep pasti....tik, tak, tik, tak...
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
King iCool
Veteran
Veteran
Postovi: 3096
Pridružen/a: 07 svi 2008, 14:07
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Planet Zemlja
Kontakt:

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la King iCool »

Maxić je na prljavoj strani staze i lako moguće da će se na startu morati braniti od bahatog švabe u najbržem bolidu iza sebe, ali ako on to odradi kako zna i ne pomakne se niti za milimetar pa skrši fetelja ja zadovoljan. U svakom slučaju bit će zanimljivo.
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la Kranči »

Vettel, ako misli pobijediti danas, mora proći Maxa odmah. Ostane li treći nakon prvog kruga, Hamilton sigurno pobjeđuje.

Mogućnost kiše?
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la Cuky »

mene zanima jedna stvar: zna li itko gdje je Vettel izgubio u zadnjem pokušaju (na kraju je krug bio sporiji od njegovog prvog u Q3)? U prijenosu je bilo vidljivo da je bio par stotinki oko Hamiltonovog vremena (mislim da su u prijenosu čak rekli da ima ljubičasto vrijeme, ali nisam siguran) i onda je nestao i na kraju bio čak sporiji od svog pokušaja. Je li negdje pogriješio, kao što je Hamilton na izlazu iz T7 u svom drugom pokušaju pa odustao ili?

I da... čitam da je Verstappen u svom najbržem krugu imao problema sa motorom, tj. da je malo kašljucao... tako da vjerojatno su svo troje da nisu imali problema mogli ići još dosta brže
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: VN Singapura, Marina Bay Street Circuit, 14.-16. Rujan 2018

Post Postao/la gjoko-mkd »

Kod Maxa se na FP tamo kod mosta videlo dosta jak dim iz motora...i uz ovo kašljucanje, mnogo je verovatno da mu motor otkaže poslušnosti

Fetel mora ići na sve ili ništa u prvu krivinu i da uđe ispred Maxa
Zaključano