Sebastian Vettel [#5]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Hamilton je bio na idealnoj trkaćoj putanji i malenkost ispred, znači šta god ovaj iza/pokraj njega pokuša, kriv je.
Ista stvar kod Bottasa i Maxa, da je Bottas iz idealne putanje čuknuo Maxa, vjerojatno nebi bilo ništa, ko te tjero da voziš pored mene i ulaziš u rizik. Ali pošto je bio u idalnoj putanji koju mu na silu oduzima Max, zna se ko je kriv.
Hamilton se ni u jednom trenutku nije bojao ulazit u škripac, prva šikana gdje je došlo do manjeg kontakta sa Vettelom ga nije ustrašilo da u sljedećoj opet uđe s njim u isto. Zatim isto s Kimijem, ponovo se postavio u trkaću putanju i sa kasnim kočenjem se doveo u poziciju da prvi ulazi u šikanu, Kimi više nije ništa mogao, na izlazu je proklizao tako da ni priključak za uzvrat nije zadržao.
Hamilton vozi hrabro i bez greške, konačno je dobio i potporu u svojoj momčadi da se ide na sve za naslov. Suparnik za početak ne smije greške radit.
slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la pospani gad »

Vettel slams Ferrari and Raikkonen - I have to race three cars!

https://www.gpfans.com/en/articles/2514 ... hree-cars/

Vettel je jako ljut - je li to dobar znak? Sada će biti nabrijaniji na utrkama,....... :driver:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la F1NAC »

pospani gad je napisao/la: 05 ruj 2018, 16:44 Vettel slams Ferrari and Raikkonen - I have to race three cars!

https://www.gpfans.com/en/articles/2514 ... hree-cars/

Vettel je jako ljut - je li to dobar znak? Sada će biti nabrijaniji na utrkama,....... :driver:
malo kasniš ;)

BUMP:

Nakon onog Cukyevog članka evo sad na autosportu nešto drugo
Sebastian Vettel does not want Ferrari to impose team orders on Kimi Raikkonen, despite Formula 1 title rival Mercedes' Italian Grand Prix instructions to Lewis Hamilton's team-mate Valtteri Bottas.

Pushed further on whether he felt he was at a disadvantage because he had to fight his team-mate and Hamilton did not, Vettel retorted: "I don't know. Obviously I can see the points of the questions coming up.

"But for me it's pretty clear: I'm happy to fight three cars, I'm happy to actually fight 19 cars.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

I sad ti budi pametan... sa jedne strane pišu jedno, sa druge strane slične riječi ali u drukčijem kontekstu. Sad, Autosport je ipak veći "autoritet" i ipak više "trust worthy" od onih koje sam ja linkao, a opet sa druge strane to ne mora značiti da su u pravu nego da samo pokušavaju popraviti moguću PR štetu koju je Vettel svojim izjavama nanio Ferrariju i sebi, naravno uz financijski poticaj od strane crvenih. Tko će li znati...

PS: Negdje sam pročitao, ne mogu sada naći link: da Vettel nije pogriješio u Bakuu, Njemačkoj, Francuskoj i Italiji te da je te utrke završio kako bi bio bez grešaka (prvi ili drugi) te kada bi se Hamiltonu oduzelo pozicije na koje je napredovao zbog Vettelovih grešaka i sukladno mu se smanjilo osvojene bodove Seb bi sada bio u prednosti za 40-60 bodova. Samo da se recimo Njemačka izuzme i da je Vettel pobjedio, a Hamilton završio drugi sada bi nakon VN Italije bili sa jednakim brojem bodova (Vettel bi imao 25 više, Hamilton 7 manje što je ukupno 32 boda koliko je sada Hamiltonova prednost)... eh taj ŠBBKBB
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Hamilton bi vjerojatno pobjedio njemacku i da se nije Vettel razbio, sto je vise kisilo postajao je brzi i brzi u odnosu na ostale.

Laz je da se Vettel bori protiv sviju, kad se pojavi iza Kimija dovoljno mu je rec na radio imam bolje gume ili mogao bi sekundu brze vozit i to je to, momcad mu to omoguci. Jednostavno neka prizna da je zajebo i da je bio brzoplet te htio u prvom zavoju biti prvi. Boli ga sto nije uzeo pole, razumljivo, ali utrka je duga i nemozes do prvog kocenja nadokadit sve sto nisi uspio u subotu. Ulazit tamo gdje nema mjesta je dvosjekli mac za svakog vozaca, ne samo za njega.

Mercedes primjenjuje momcadske odredbe od kad postoji, Rosebrg je morao propistit Shumahera u Spa, isti je morao dva puta Hamiltona propustit, Bottas je lani u Madjarskoj propistio Hamiltona na sto mu je vratio poziciju. Vjerujem da dodje situacija da bude morao Hamilton propustit ili blokirat nekoga da bi to uradio, pogotovo jer mu Bottas nije glavni konkurent. Prije nije to bilo tako, ljubav izmedju Rosberga je vec u drugoj sezoni pukla i njih dvojicu ni tim vise nije mogao obuzdat. Svaki tim koji je imao oba borca za naslov je ubrzo jednog vozaca izgubio, kako bi Colonia u pjesmi rekla: na tronu moze biti samo jedan.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la F1NAC »

Ćale od Lewisa je napisao/la: 05 ruj 2018, 21:15
Laz je da se Vettel bori protiv sviju, kad se pojavi iza Kimija dovoljno mu je rec na radio imam bolje gume ili mogao bi sekundu brze vozit i to je to, momcad mu to omoguci.
Da je to tako jednostavno onda se to sve nebi ni spominjalo. Danas u F1 trebaš imat minimalno 1-2 sekunde brži bolid ako ga misliš prestić (osim na stazama ala Monza, spa di momčadi imaju paket sa full malo downforcea što omogućuje lakše praćenje bolida). da ne kažem koliko se ove gume ubiju u zavjetrini po zavojitim dijelovima. Za ovo ostalo se slažem.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

Da li bi Hamilton pobjedii njemacku je pitanje veliko. Vettel je bio drugi najbrži na stazi iza Hamiltona, pitanje je da li bi Lewis uspio toliko skinut a kiša nije nešto pojačavala, naprotiv...
Zatim veliš da Vettel samo kaže "imam bolje gume" i Kimi će se sklonit a upravo u njemačkoj smo vidjeli da nije tako... Po svemu sudeći dragi Ćale od Lewisa ti tu utrku nisi ni gledao :D
Avatar
Ćale od Lewisa
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1595
Pridružen/a: 13 srp 2008, 11:40
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mercedes
Lokacija: Labin

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Ćale od Lewisa »

Gledao sam, od tima je dolsa najprije sifrirana poruka koju na koju se Kimi sprdao i rekao da mu jasno kazu sto hoce. Hamilton je zagrizao tu priliku i isao bi do kraja sigurno.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

Vettel je puno krugova na radio izgubio dok je tražio da ga puste ispred Kimija. Kad je napokon uspio Kimijev inžinjer iz tko zna kojeg razloga umjesto da je direktno rekao Kimiju da pusti Vettela on je okolišao sve dok mu Kimi sam nije rekao da ako žele da ga pusti neka mu to jednostavno kažu i onz će napraviti. U sve to vrijeme Vettel je izgubio jako puno vremena u odnosu na Hamiltona, izgubio je i jako puno guma vozeći se na repu sporijeg Kimija... da je Ferrari odmah napravio zamjenu toga ne bi bili, Hamilton bi imao puno veći zaostatak za Vettelom kad je kiša tek počela i mislim da ne bi uspio stići do kraja. Plus što je kiša kasnije oslabila i prestala

EDIT: A čak da bi ga i Hamilton prošao i pobjedio, a Vettel završio drugi razmak sada ne bi bio 32 boda nego daleko manjih 14
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la F1NAC »

Jos jedan vikend shebo. Popusit ce race sim i pouzdat se u Kimijev setup
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

Sam je sebi najveći neprijatelj, 'ajde da nema ni jedan naslov pa mu se ovo sve dogadja, razumio bi ga. Cetverostruki svjetski prvak ne smije sebi dozvoliti ovakve stvari. [-X
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la F1NAC »

Ne zvuci optimisticno za nastavak vikenda
Sebastian Vettel says Ferrari made some changes that didn’t work for the second Formula 1 free practice session in Singapore, during which he hit the wall and curtailed his running.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Nitrous Oxide Systems
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1138
Pridružen/a: 28 ruj 2007, 15:10
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Mostar

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Nitrous Oxide Systems »

e moj vettelu, pakuj ti kofere za australiju dogodine
slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

Šta bi nakon ljubičastog prvog sektora?
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la zonelsk »

vidc je napisao/la: 15 ruj 2018, 16:17 Šta bi nakon ljubičastog prvog sektora?
U najboljem krugu?
Napravio je jednu gresku vecu i jednu manju greskicu, prema sky-u (sad bila bas analiza paralelno krugova).
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

U zadnjem krugu je odvozio najbolji S1 al nije uspio popravit vrijeme. Ne vjerujem da je mogao do lewisa i uz idealan krug, možda je mogao uzer drugo mjesto. Sutra će bit zanimljivo
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

vidc je napisao/la: 15 ruj 2018, 16:38 U zadnjem krugu je odvozio najbolji S1 al nije uspio popravit vrijeme. Ne vjerujem da je mogao do lewisa i uz idealan krug, možda je mogao uzer drugo mjesto. Sutra će bit zanimljivo
Sutra će biti dosadno, ako eventualno bude neki karambol na startu utrke i to je to, ne moraš pogađati ko će biti učesnik tog eventualnog karambola na startu utrke.
Vettel je u Njemačkoj izgubio šansu da se bori za titulu ove godine.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Cuky »

kako samo još uvijek uspjeva vući ove super stare US gume
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la F1NAC »

Bolje nego svoje sanse za prvenstvo
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

sreća pa je bottas totalno beskoristan
Alonso-champ
Veteran
Veteran
Postovi: 3501
Pridružen/a: 02 stu 2009, 18:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernando Alonso
Lokacija: Ljubljana

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la Alonso-champ »

Padaaa...bojim se kad bude dosao Leclerc,tek tad je popusio
Alonsista hasta la muerte..
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la F1NAC »

Mislim da se pomirio s c8njenicom da je popusio naslov.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la F1NAC »

Umjesto mogucih 25 odlazi sa pisljivih 8 bodova. Bravo.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la vidc »

Nemojmo se zavaravat. Mogućih je bilo 15, mercedes je opet dominantan
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Sebastian Vettel [#5]

Post Postao/la F1NAC »

vidc je napisao/la: 07 lis 2018, 08:39 Nemojmo se zavaravat. Mogućih je bilo 15, mercedes je opet dominantan
Bullshit. Vettel bi imao soft a oni mediumke. Mogao bi zaprijetiti. Ako je Verstappen mogao, moze i on.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori