Fernando Alonso [#14]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

ja ga osobno zbog nekoliko događaja ne mogu nikako provariti, a evo ih redom:
1. i najsubjektivniji od svih: on je bio taj koji je prekinuo dominaciju crvene konjice i ti mi tada, kao mladom i nadobudnom 13-godišnjaku nikako nije dobro sjelo, te je ostalo samnom i dalje
2. njegovo "naka vam je sa srećom sve dok vam bolid nije crvene boje" na oproštaju od Renaulta na kraju 2006. kao očito aludiranje na Ferrari i to kako je Ferrari po njegovom mišljenju 2006. varao mi također nije nikako dobro sjelo
3. Spy Gate 2007.
4. Crash Gate 2008, pogotovo kada je to 2009. izašlo na svijetlo i njegovo inzistiranje da bi pobijedili i bez toga
5. prelazak u Ferrari
6. kad smo ga napokon kako tako prihvatili u crvenom način na koji je otišao iz Ferrarija, mućkanje i ucjenjivanje gdje ga je na kraju tada novi gazda Marchionne lijepo zafrknuo i na to njegovo mućkanje odgovorio potpisivanjem Vettela
7. Ponašanje prema Hondi, barem u javnim nastupima (što je iza zatvorenih vrata bilo ne znam). Jasne su mi frustracije, posebno kad se zna da je prošlo već 5 godina od zadnje mu pobjede, ali mislim da onakvo konstantno razaranje Honde preko radija nije pomoglo nikom osim nama da se malo nasmijemo i načudimo za vrijeme dosadnih utrka
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la vidc »

Kolilo je dobar u poslu kad je pitanju bolid i vožnja, toliko je loš u drugim aspektima posla
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 20 ruj 2018, 18:41 2. njegovo "naka vam je sa srećom sve dok vam bolid nije crvene boje" na oproštaju od Renaulta na kraju 2006. kao očito aludiranje na Ferrari i to kako je Ferrari po njegovom mišljenju 2006. varao mi također nije nikako dobro sjelo
Ko ne bi bio besan posle Sumijevog namernog parkiranja u Monaku (kako bi ga sprecio da startuje sa pola) i one idiotske kazne u Monci kako bi ga se maknulo da bi Sumi pobedio.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

Sve to u redu, ali onda mi ne mora 4 godine nakon toga prvo doć u crveni bolid, a onda podizati volan nakon dobrog rezultata upirući prstom u Ferrarijev logo na njemu i lupat se u prsa.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 20 ruj 2018, 21:23 Sve to u redu, ali onda mi ne mora 4 godine nakon toga prvo doć u crveni bolid, a onda podizati volan nakon dobrog rezultata upirući prstom u Ferrarijev logo na njemu i lupat se u prsa.
Istina. Pojeo je govno.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 20 ruj 2018, 21:23 Sve to u redu, ali onda mi ne mora 4 godine nakon toga prvo doć u crveni bolid, a onda podizati volan nakon dobrog rezultata upirući prstom u Ferrarijev logo na njemu i lupat se u prsa.
S ovom konstatacijom se slažem za bilo koju takvu stvar.

Ali nemrem ju shvatiti kad dodje od tifosa, sorry...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la F1NAC »

U smislu?
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

U smislu da redovito seru po svima dok ne dođu u Ferrari ili radit ili vozit za njih.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

Toon je napisao/la: 20 ruj 2018, 18:04 Jako teška i mučna tema...jedan velik vozač sa gomilom krivih poteza u karijeri...ne samo sa odabirima momčadi već i ljudi koji su ga vodili i upravljali njegovom karijerom...prvo mislim da je bespredmetno raspravljati o njemu u smislu da li je jedan od najboljih vozača koji su se ikad pojavili u ovom sranju od sporta...svatko tko želi tvrditi da on ne spada među najveće nema što raspravljati sa mnom – on je jedan od najboljih vozača koji su se ikad pojavili, sposoban se prilagoditi bolidu, stazi, zna pronaći brzinu tamo gdje ju rijetko tko može pronaći, jedan od najsposobnijih je ikada u trenucima kada se treba braniti i u trenucima kada treba pritiskati onog ispred sebe...nažalost dvije velike sjene su obilježile njegovu karijeru i osobno smatram da ni u jednoj od njih nije nevin (spy i crash gate) – no ovo nije rasprava o njegovom psihološkom profilu – tu bi mnogi, ne samo on , jako nisko kotirali
...mnogi mu zamjeraju (i ja) i nesnalaženje protiv tada glupog tamnoputog početnika koji je bio u svemu jednak njemu – to si nije smio dozvoliti i nitko me ne može uvjeriti da je za to kriva momčad, Ron ili netko treći- kada netko započinje karijeru NE MOŽE biti jednako dobar i bez problema pratiti svjetskog prvaka...zbog one izdaje momčadi 2007 (ak se ne varam) nikad ga poslije nisam mogao do kraja provariti i prihvatiti i nikad neću ali ipak nije zaslužio pljuvanje ni omalovažavanje....jedan od 10 najvećih koji su se ovdje pojavili bez obzira što neki imaju puno više titula...Alonsa treba gledati kao kompletnog vozača koji se rijetko pojavljuju u ovom sportu...vozačina a ne vozač...

...a što se tiče njegove budučnosti...polako nigdje još ne gori....doći će na svoje....
Mislis da su imali isti tretman?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

zonelsk je napisao/la: 21 ruj 2018, 09:21 U smislu da redovito seru po svima dok ne dođu u Ferrari ili radit ili vozit za njih.
Vozači koji su, od kada ja pratim F1 došli u Ferrari i moja mišljenja o njima:
- Kada sam počeo pratiti za Ferrari su vozili Schumacher, Irvine i Salo (mijenjao Schumachera nakon loma noge). Oni su, za mene, bili 3 najbolja vozača
- Kad je došao Barrichello nisam puno znao o njemu, bio sam klinjo od 8 godina tako da nisam prethodno mišljenje o njemu imao. Te godine koje je proveo u Ferrariju bio mi je jedan od simpatičnijih ljudi na gridu
- Kad je došao Massa on mi je bio zanimljiv klinac, Ferrarijevo "dijete" s obzirom da su ga oni odgajali, testirao je sa njima, kad je trebala godina da se ohladi nakon burne prve sezone uzeli su ga da vrti krugove po Fioranu... praktički prvi član još nepostojeće vozačke akademije. On mi je ostao i kasnije prilično drag vozač, ali kako su godine išle tako je oprema kojom je raspolagao bila sve lošija i na kraju se još morao jednu sezonu dulje od planiranog odraditi unajgorem Williamsu od kada je prešao kod njih
- Raikkonen mi je bio simpatičan tip u mrskoj ekipi. Kad sam počeo gledati F1 naučio sam da McLaren i Williams konkuriraju Ferrariju i ne možeš ih voljeti onda... to ne znači da ne volim njihove vozače, pogotovo Kimi, Mika, DC i Juan Pablo su mi bili među dražima
- Alonso je bio sasvim suprotan od ovih iz prethodne natuknice. On je bio vozač kojeg nisam podnosio prvo u ekipi koja mi je čak bila simpatična (Renault), a onda u mrskoj ekipi. Svih 5 godina što je bio u Ferrariju toliko ga nisam podnosio da sam mu osobno prihvaćao rezultate samo ako bi bile pobjede.
- Vettel je bio simpatičan tip u simpatičnoj ekipi koji nas je podsjetio na lijepe dane kada je nakon utrke 2008. u Monzi zasvirala poznata kombinacija Njemačke i Talijanske himne. Kasnije je prešao u ekipu koja je strelovito iz simpatične vesele ekipe prešla u dominantnu mašineriju i tu se ta ekipa vjerojatno mnogima, uključujući mene, zamjerila. Sa njime je bio sličan slučaj kao sa Kimijem oko prelaska u Ferrari i mog mišljenja o njemu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 21 ruj 2018, 10:10
zonelsk je napisao/la: 21 ruj 2018, 09:21 U smislu da redovito seru po svima dok ne dođu u Ferrari ili radit ili vozit za njih.
Vozači koji su, od kada ja pratim F1 došli u Ferrari i moja mišljenja o njima:
- Kada sam počeo pratiti za Ferrari su vozili Schumacher, Irvine i Salo (mijenjao Schumachera nakon loma noge). Oni su, za mene, bili 3 najbolja vozača
- Kad je došao Barrichello nisam puno znao o njemu, bio sam klinjo od 8 godina tako da nisam prethodno mišljenje o njemu imao. Te godine koje je proveo u Ferrariju bio mi je jedan od simpatičnijih ljudi na gridu
- Kad je došao Massa on mi je bio zanimljiv klinac, Ferrarijevo "dijete" s obzirom da su ga oni odgajali, testirao je sa njima, kad je trebala godina da se ohladi nakon burne prve sezone uzeli su ga da vrti krugove po Fioranu... praktički prvi član još nepostojeće vozačke akademije. On mi je ostao i kasnije prilično drag vozač, ali kako su godine išle tako je oprema kojom je raspolagao bila sve lošija i na kraju se još morao jednu sezonu dulje od planiranog odraditi unajgorem Williamsu od kada je prešao kod njih
- Raikkonen mi je bio simpatičan tip u mrskoj ekipi. Kad sam počeo gledati F1 naučio sam da McLaren i Williams konkuriraju Ferrariju i ne možeš ih voljeti onda... to ne znači da ne volim njihove vozače, pogotovo Kimi, Mika, DC i Juan Pablo su mi bili među dražima
- Alonso je bio sasvim suprotan od ovih iz prethodne natuknice. On je bio vozač kojeg nisam podnosio prvo u ekipi koja mi je čak bila simpatična (Renault), a onda u mrskoj ekipi. Svih 5 godina što je bio u Ferrariju toliko ga nisam podnosio da sam mu osobno prihvaćao rezultate samo ako bi bile pobjede.
- Vettel je bio simpatičan tip u simpatičnoj ekipi koji nas je podsjetio na lijepe dane kada je nakon utrke 2008. u Monzi zasvirala poznata kombinacija Njemačke i Talijanske himne. Kasnije je prešao u ekipu koja je strelovito iz simpatične vesele ekipe prešla u dominantnu mašineriju i tu se ta ekipa vjerojatno mnogima, uključujući mene, zamjerila. Sa njime je bio sličan slučaj kao sa Kimijem oko prelaska u Ferrari i mog mišljenja o njemu.
S ovim si sve rekao.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

pa jesam, iskreno ga nisam podnosio nikada, pa ni kada je bio u Ferrariju
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Toon »

zonelsk je napisao/la: 21 ruj 2018, 09:22
Toon je napisao/la: 20 ruj 2018, 18:04 ...mnogi mu zamjeraju (i ja) i nesnalaženje protiv tada glupog tamnoputog početnika koji je bio u svemu jednak njemu – to si nije smio dozvoliti i nitko me ne može uvjeriti da je za to kriva momčad, Ron ili netko treći- kada netko započinje karijeru NE MOŽE biti jednako dobar i bez problema pratiti svjetskog prvaka
Mislis da su imali isti tretman?
Da...to mu je i bio problem..."početnik" mu nije dozvolio od samog početka da pokazuje svoju nadmoć...jasno je meni na koje mete ti ciljaš no Alonso si nije smio dozvoliti da se dovede uopće u situaciju da Ham u toj sezoni bude jednak njemu a doveo se (nevezano za "cinkanje")...nije to bio Ferrari gdje se striktno znalo tko je 1/2 - ako izboriš šansu u Mcl dobiješ i mogućnost ravnopravne borbe...Alonsu su doveli rookeya koji se odmah mogao s njim utrkivati - jeste da je bio dobar ali...jedan vozi i ima dva naslova a drugi je tek sjeo među velike dečke a prvak ga ne može samo tako pobijediti na stazi?
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

popeye je napisao/la: 20 ruj 2018, 21:33
Cuky je napisao/la: 20 ruj 2018, 21:23 Sve to u redu, ali onda mi ne mora 4 godine nakon toga prvo doć u crveni bolid, a onda podizati volan nakon dobrog rezultata upirući prstom u Ferrarijev logo na njemu i lupat se u prsa.
Istina. Pojeo je govno.
Pa i to je ljudski - nekada treba pregristi govno, da bi ispao fer prema drugima - kada i ako si prije pogriješio. Na neki neverbalni način se ispričaš, priznaš zajeb.

Ali, prema Fernadu Alonsu se ne iskazuje samo NEPOŠTOVANJE. Nego njega ljudi uopće ne podnose, niti njega, niti njegov karakter, što god napravi.
Ispada da im je krivo što je uopće došao u F1. A to, prema moje mišljenju nije NEPOŠTOVANJE. To je patološka mržnja - odbacivati drugu ljudsku osobu što je drugačijeg karaktera i mentalieta. To je, kao da netko stalno govori da je Lewis Hamilton crnac i da ne pripada F1.
Mislim, to su niski ljudski porivi, kada se izražava bilo koja vrsta rasizma, netrpeljivosti i slične bolesne sheme.

Pa neki dan sam stavio link u temu HR novinarstvo o Ayrtonu Senni. Pa to se toliko omalovažava Ayrtona da je to besmisleno. Sada treba čekati, kada će ljudi početi i Michaela Schumachera dotući sa svim svojim mišljenjima i viđenjima.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

Toon je napisao/la: 21 ruj 2018, 12:36
zonelsk je napisao/la: 21 ruj 2018, 09:22
Toon je napisao/la: 20 ruj 2018, 18:04 ...mnogi mu zamjeraju (i ja) i nesnalaženje protiv tada glupog tamnoputog početnika koji je bio u svemu jednak njemu – to si nije smio dozvoliti i nitko me ne može uvjeriti da je za to kriva momčad, Ron ili netko treći- kada netko započinje karijeru NE MOŽE biti jednako dobar i bez problema pratiti svjetskog prvaka
Mislis da su imali isti tretman?
Da...to mu je i bio problem..."početnik" mu nije dozvolio od samog početka da pokazuje svoju nadmoć...jasno je meni na koje mete ti ciljaš no Alonso si nije smio dozvoliti da se dovede uopće u situaciju da Ham u toj sezoni bude jednak njemu a doveo se (nevezano za "cinkanje")...nije to bio Ferrari gdje se striktno znalo tko je 1/2 - ako izboriš šansu u Mcl dobiješ i mogućnost ravnopravne borbe...Alonsu su doveli rookeya koji se odmah mogao s njim utrkivati - jeste da je bio dobar ali...jedan vozi i ima dva naslova a drugi je tek sjeo među velike dečke a prvak ga ne može samo tako pobijediti na stazi?
Ron Dennis je dao odriješene ruke Lewisu Hamiltonu, a Fernanda Alonsa je pokopao. Doveo ga kao dvostrukog prvaka, i onda gurao Hamiltona u prvi plan - kako bi sebi ( i McLarenu ) dodatno osigurao mjesto u F1, i u povijesti - da bi osigurao titulu početniku. To je bila njegova namjera. Iskoristiti uspjeh mladog Fernanda Alonsa, na konto Lewisa Hamiltona.

Ali Fernando Alonso nije bio, niti će ikada biti tip vozača kao Valtteri Bottas i slični.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

ne znam kako drugi gledaju na Ayrtona. Istina, bio je veliki vozač ali mislim da nije "božanstvo" u kakvo ga mnogi uzdižu. Po statistikama (ne gledajmo bodove jer su se bodovni sustavi mijenjali) nije u vrhu ni po broju naslova, ni po broju podija, ni po broju polea ni po broju pobjeda. Statistički nije najbolji vozač. Nije čak ni, kako mnogi bi htjeli pokazati, bio najbolji uzor za mlađe naraštaje: često je kršio pravila, znao je izbacivati suparnike namjerno iz utrke jer se osjećao "prevarenim" i sl. To nije omalovažavanje, to su kritike na realne stvari koje je čovjek postigao/radio. Da nije poginuo možda bi osvojio još jedan naslov, možda ne bi. No da nije poginuo sigurno ga se ne bi toliko uzdizalo koliko ga se sada, po meni neopravdano, uzdiže i veliča.

Moje skromno mišljenje je da ako pričamo o najvećim vozačima u povijesti Ayrton ne spada u istu rečenicu sa Schumacherom, Hamiltonom, Vettelom... on je tamo negdje iza njih, zajedno sa Prostom, Laudom, Alonsom i Hakkinenom.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Toon
Veteran
Veteran
Postovi: 2892
Pridružen/a: 06 ožu 2008, 19:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: mclaren
Lokacija: poso kuća birtija

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Toon »

...evo cuky ponekad slika može reći više od svega što je potrebno...bez uvrede ali ovo jedino zaslužuješ...no comment.slika
"Damn it, Steven, we're men. It's our god-given right to watch sports and smut."
"Oh mighty one in the heavens who created the mountains, the seas and beer ..."
"I'm married to a woman named ... something!"
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Vuksa_KC »

I onda smo mi Ferrarijevci osjetljivi lol.

Cuky je samo naglas rekao upravo ono što se mnogi boje reći jer eto, u to se ne dira. Danas prevedeno kao 'politička korektnost', tj. izjavi/misli drukčije i razapet si.
Najbolje od svega kaj gore nije ništa lošeg (neuspješnog) obrazloženo, ali žešći fanboyizam uvijek vidi samo hejtanje, ne kritiku.
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la: 21 ruj 2018, 12:55 ne znam kako drugi gledaju na Ayrtona. Istina, bio je veliki vozač ali mislim da nije "božanstvo" u kakvo ga mnogi uzdižu. Po statistikama (ne gledajmo bodove jer su se bodovni sustavi mijenjali) nije u vrhu ni po broju naslova, ni po broju podija, ni po broju polea ni po broju pobjeda. Statistički nije najbolji vozač. Nije čak ni, kako mnogi bi htjeli pokazati, bio najbolji uzor za mlađe naraštaje: često je kršio pravila, znao je izbacivati suparnike namjerno iz utrke jer se osjećao "prevarenim" i sl. To nije omalovažavanje, to su kritike na realne stvari koje je čovjek postigao/radio. Da nije poginuo možda bi osvojio još jedan naslov, možda ne bi. No da nije poginuo sigurno ga se ne bi toliko uzdizalo koliko ga se sada, po meni neopravdano, uzdiže i veliča.

Moje skromno mišljenje je da ako pričamo o najvećim vozačima u povijesti Ayrton ne spada u istu rečenicu sa Schumacherom, Hamiltonom, Vettelom... on je tamo negdje iza njih, zajedno sa Prostom, Laudom, Alonsom i Hakkinenom.
Gledaj, ja nisam gledao niti Juan Manuela Fangia, niti Jim Clarka, niti Ronnie Petersona, niti Gillesa Villeneuva - a znam da su vrhunski vozači i stavljam ih u rang Ayrtona Senne.
Ti nisi gledao Ayrtona uživo na TV-e, a pišeš da je lošiji od Hamiltona i Vettela....... !? #-o #-o #-o #-o
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

Toon je napisao/la: 21 ruj 2018, 12:36
zonelsk je napisao/la: 21 ruj 2018, 09:22
Toon je napisao/la: 20 ruj 2018, 18:04 ...mnogi mu zamjeraju (i ja) i nesnalaženje protiv tada glupog tamnoputog početnika koji je bio u svemu jednak njemu – to si nije smio dozvoliti i nitko me ne može uvjeriti da je za to kriva momčad, Ron ili netko treći- kada netko započinje karijeru NE MOŽE biti jednako dobar i bez problema pratiti svjetskog prvaka
Mislis da su imali isti tretman?
Da...to mu je i bio problem..."početnik" mu nije dozvolio od samog početka da pokazuje svoju nadmoć...jasno je meni na koje mete ti ciljaš no Alonso si nije smio dozvoliti da se dovede uopće u situaciju da Ham u toj sezoni bude jednak njemu a doveo se (nevezano za "cinkanje")...nije to bio Ferrari gdje se striktno znalo tko je 1/2 - ako izboriš šansu u Mcl dobiješ i mogućnost ravnopravne borbe...Alonsu su doveli rookeya koji se odmah mogao s njim utrkivati - jeste da je bio dobar ali...jedan vozi i ima dva naslova a drugi je tek sjeo među velike dečke a prvak ga ne može samo tako pobijediti na stazi?
Paa ja zapravo mislim da nije imao šanse protiv Hamiltona ali ne zato sto je Hamilton tad bio brzi.
Zato se je i poceo boriti kak god je znao protiv njega i momcadi. Nije bas imao izbora da bi se mogao dovesti ili ne (svojevoljno) u tu situaciju. zato je i otisao.

Cinkanje? Na kaj tocno mislis?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 21 ruj 2018, 12:55 (..)

Moje skromno mišljenje je da ako pričamo o najvećim vozačima u povijesti Ayrton ne spada u istu rečenicu sa Schumacherom, Hamiltonom, Vettelom... on je tamo negdje iza njih, zajedno sa Prostom, Laudom, Alonsom i Hakkinenom.
Ovo gledas kroz statisiku / naslove ili ?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

statistika + moj osobni dojam po onome što sam gledao bilo uživo utrke na TV, snimke starih utrka i sažeci sezona
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 21 ruj 2018, 12:55

Moje skromno mišljenje je da ako pričamo o najvećim vozačima u povijesti Ayrton ne spada u istu rečenicu sa Schumacherom, Hamiltonom, Vettelom... on je tamo negdje iza njih, zajedno sa Prostom, Laudom, Alonsom i Hakkinenom.
A vozaci sto su izglasali Senu za najboljeg :)

Ali vidi ja necu da pricam ko je bio najbolji iz vise razloga (da ih sad ne nabrajam) samo cu reci da je Sumi GOAT i od 2001 (od kada sam ja poceo da pratim F1) po mom misljenju najbolji su bili redom: Alonso, Hamilton, Fetel a sada mislim da je najbolji Max ali naravno to je tesko dokazati kad nema konkurentan auto.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 21 ruj 2018, 19:34
Cuky je napisao/la: 21 ruj 2018, 12:55 Moje skromno mišljenje je da ako pričamo o najvećim vozačima u povijesti Ayrton ne spada u istu rečenicu sa Schumacherom, Hamiltonom, Vettelom... on je tamo negdje iza njih, zajedno sa Prostom, Laudom, Alonsom i Hakkinenom.
A vozaci sto su izglasali Senu za najboljeg :)

Zato jer je to "uvaženo i prihvatljivo" mišljenje, bilo kog drugog da istakneš kao boljeg dobiješ odgovor kao ja par postova iznad ;) Da vozač, pogotovo danas aktivan u F1, kaže išta što bi dalo naslutiti da Ayrton nije "nešto najbolje što se ikad dogodilo u F1" još bi nekoliko narednih vikenda morao odgovarati na glupa pitanja o tome. Jer traži se i najmanji razlog da se napravi nekakvu dramu samo da se piše, da se skupljaju klikovi i prodaju tiskovine. Primjera radi: pogledaj samo koliko su svi, uključujući i nas tu na forumu, popljuvali Hamiltona zbog odjeće koju nosi, a koja mu je određena sponzorskim ugovorom.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Fernando Alonso [#14]

Post Postao/la popeye »

To je bilo misljenje bivsih i sadasnjih F1 vozaca dakle NJIHOVO misljenje kad su im se glasovi sabrali dakle nisu svi glasali ni za Senu kao najboljeg a ni za Sumija. Evo ako nisi cito: http://f1greatestdrivers.autosport.com/

Ono sto je neosporno jeste da je Sena jedan od najvecih u istoriji.

A evo i teksta koji sam davno citao doduse tada Sumi jos nije imao 7 titula i 91 pobedu.

Clash of the Titans

Michael Schumacher will equal the record for career Formula One victories if he wins the British Grand Prix on 15 July.

And at his current success rate, he is certain to move ahead of Alain Prost's total of 51 later this season. But just how good is he?

Here, BBC Sport Online's motorsport editor, Andrew Benson, assesses Schumacher's ability compared with that of the man considered by many to be the best Grand Prix driver in history - Ayrton Senna.

Ultimate speed


There is no doubt that Schumacher is the fastest driver of the current age in F1, but Senna has a better claim to be the quicker of the two.

His record of 65 pole positions in 162 races is evidence enough - Schumacher has "only" 39 from 153. For all Schumacher's ability, he is not as good at putting together the best possible lap on a Saturday afternoon as was Senna.

When the two men raced together, from 1992-94, Senna undoubtedly had the upper hand, even if Schumacher was emerging as his biggest rival.

And on top of that, the opposition against which the Brazilian achieved his success was of a higher level.

Senna had Alain Prost, Nelson Piquet and Nigel Mansell to compete against, all of whom have a claim to be all-time greats. The depth of competition at the top is not as strong any more.

Senna 10- 9 Schumacher

Race-craft


Senna and Schumacher - both masters of crushing their opponents into submission in a race with a relentless series of laps close to the limit. And both adept in any conditions.

However, Schumacher gets the nod because of the flexibility his brilliance has allowed his Ferrari team in race tactics.

These have netted them many unlikely victories, most memorably at Hungary in 1998, when he had to make up 25 seconds in 19 laps in the middle of the race.

This may be unfair on Senna, as the tactical side of F1 racing has changed enormously with the introduction of fuel stops in 1994, just three races before Senna's death.

That means there is less of a context in which to judge the Brazilian.

Nevertheless, while Senna was the racing master of his era, Schumacher's improvisational skills put him narrowly ahead.

Senna 9-10 Schumacher

Genius


Both Senna and Schumacher can claim to have produced a number of races that will go down among the list of the greatest individual drives of all time.

But it is qualifying that again separates the two. Senna was regularly brilliant, but sometimes he surpassed even himself.

Most famously, there was Monaco in 1988, when he put his car on pole position, 1.5 seconds quicker than Prost in the same car.

He later said he felt as if he was driving on instinct, watching himself from above.

Senna 10-9 Schumacher

Technical


Senna again has the slight advantage.

Schumacher works hard and is better technically than most, but Senna and Prost have a reputation as the best there have ever been on this front.

They both had an other-worldly ability to pick up the tiniest of details about the car's performance.

For example, at one race in 1993, Senna told his engineers that he felt there was some kind of problem with the engine and he asked them to change it.

The engine men could find nothing wrong, but team boss Ron Dennis asked them to put a new engine in anyway, just for Senna's peace of mind.

When they took it apart, they found a tiny crack in the crankshaft that had not even been picked up by computer telemetry. Had Senna used it, the engine would have failed.

Senna 9-8 Schumacher

Consistency


A strong point of both. Their advantage came not only for being able to drive faster than anyone else, but to do so for longer.

Senna raised fitness and preparation to new levels when he was making his name, but Schumacher took the bar even higher.

Both men made more mistakes than Prost - who set the standards for an error-free career - but the difference is that Schumacher makes them when it really matters and Senna did not.

The German has made crucial errors in three title showdowns. He got away with it in 1994 by driving Damon Hill off the track at the next corner. He was not so lucky in 1997 and 98.

Senna would never have lost a championship in such circumstances.

Senna 9-8 Schumacher

Will to win


There is no doubting the unbelievable levels of commitment and desire shown by both - each causing controversy by being prepared to put their opponents in positions where they risked an accident if they did not back off.

But Senna was willing to take even more risks than Schumacher, to the point that he put his own life in danger as well.

This was demonstrated when Senna barged Prost off the track at 150mph on the first lap of the 1990 Japanese GP.

Senna was driven by a raging internal anger, which made a frightening combination when combined with his desire. Schumacher only has the desire.

Senna 10-9 Schumacher

Wet-weather ability


They are probably the best wet-weather drivers of all time, for their consistent level of excellence in such conditions, and their total superiority over their peers. Impossible to separate them.

Senna 10-10 Schumacher

Work ethic


Senna and Schumacher both showed a total commitment to success, unmatched by anyone else bar Prost. All three worked long into the night to ensure they were as prepared as they could be.

Senna 10-10 Schumacher

Summary


It is well-nigh impossible to compare drivers of different eras, but Senna and Schumacher make the job slightly easier because they raced against each other - albeit for a very brief time.

Senna combined all the qualities a racing driver could need - amazing skill, total commitment and a brilliant intellect.

And that was quite apart from a gleaming charisma that has established him as one of the all-time great sporting icons.

Schumacher is sensationally gifted, too, and it is clear that Senna's death robbed Formula One of what would have been one of the greatest on-track rivalries of all time.

At 34, Senna was at his peak, but probably did not have much longer there; Schumacher still had to reach his.

Schumacher has done more than enough to establish himself as one of the greatest racing drivers of all time. But the assessment, subjective though it might be, suggests that Senna was even better.

Total: Senna 77-73 Schumacher
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Odgovori