Novosti - Arhiva

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Zaključano
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Zašto budale? Zašto riskirati mogućnost da se utrka prekine prerano i time onda (kao u Kini 2014 ili 15) utječeš na rezultat jer se zadnjih krug-dva ne računa? Što ako se dogodi da se u baš tih krug dva zbog greške vodećeg promijeni pobjednik utrke (kao što je Vettel pogriješio 2011. u Kanadi pa Button pobjedio) i onda zbog prerane zastave to ne gledaš nego je pobjednik ovaj koji je izgubio poziciju?

Inače još jedna promjena po pitanju procedura u vezi SC-a. Od 2019. pretjecanje više nakon SC-a neće biti dozvoljeno kao do sada nakon što vodeći prođe prvu SC liniju. Naime, na podosta staza ta prva SC linija se nalazi prije zadnjeg zavoja pa oni niže u poretku imaju prednost da mogu pokušati nešto na tom mjestu, a oni ispred tu opciju nemaju. Od 2019. nakon SC-a pretjecanje je dozvoljeno tek nakon što vodeći prođe ciljnu liniju
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

Pa Caki ako neko nije u stanju da mase zastavom kad treba onda ni ne treba da mase. Prirodno je da cekirana zastava oznacava kraj trke a ne neka tamo svetla.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

pa svjetlo će biti isto kao i zastava - crno/bijeli kvadratići. A kao što sam napisao, zastavom će se nastaviti mahati, samo ako se dogodi opet da netko njome mahne prerano neće imati utjecaja na rezultat.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

Znaci postojace dva signala za kraj trke #-o
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Cuky je napisao/la: 13 lis 2018, 21:45 Od 2019. nakon SC-a pretjecanje je dozvoljeno tek nakon što vodeći prođe ciljnu liniju
Pa falabogu, čista logika.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

Samo jos nesto da dodam posto sam se setio, nije bio kriv taj covek ili zena sto su prerano mahali zastavom jer oni ne broje krugove oni slusaju u slusalice i sta im kazu oni masu, i kada im kazu, tako da je iskljucivi krivac onaj (FIA) ili ne znam ko je za to zaduzen sto im kaze u slusalice tako da i sa ovim svetlostima se isto moze desiti ako pogresi. A jos veca glupost kao sto sam prokomentariso sto ce biti dva signala za oznacavanje kraja trke. Maheri :klanjanje:
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

osim što neće biti dva signala nego jedan, elektronski. Zastavom će se mahati zbog tradicije i biti će kao backup u slučaju da dođe do nekog kvara kao što već godinama imamo svjetla koja se koriste da informiraju vozače o žutim/zelenim i ostalim zastavama, ali suci svejedno i dalje mašu fizičkim zastavama u slučaju da dođe do nekog kvara.

Što se VN Kanade tiče, službeno je bila greška u komunikaciji. Sumnjam da Charlie Whitting koji to praktički radi svoj cijeli život odjednom ne zna kada treba mahati zastavom. Veća šansa je da je on toj osobi rekao da se pripremi, a ta osoba krivo shvatila i počela mahati.

Što se tiče o tome da može pogriješiti, nekako sam 99% siguran da će sustav biti automatiziran baš kao što su to semafori iznad grida. Kada istekne vrijeme sesije crvena svjetla se automatski upale označavajući kraj


Pregled puta do F1 nove generacije
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Ako se ne varam bila je caka u tome što je redar koji je stajao u onoj kucici (jer Charlie ne mase zastavicom), dao onoj manekenki zastavu u ruke i rekao da mase za kraj trke / ili da ce mahat za kraj trke. Cim je uzela zastavu u ruke je očito shvatila da pocne odmah mahat
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

Citao sam bio je nesporazum u komunikaciji izmedju redara i direkcije trke. Ona devojka nije apsolutno nista kriva. U Kini 2014 nisam nasao ko je kriv mozda isto nesporazum u komunikaciji.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Scuderia »

Lauda pocinje rehabilitaciju nakon transplatacije pluca.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

još malo stiskanja obruča oko korištenja motornog ulja za dodatne performanse. Naime pomoćni spremnik za ulje koji sadrži rezerve koje se koriste kako se ulje troši tokom utrke od 2019. mora biti kompletno prazan za vrijeme trajanja kvalifikacija
https://www.racefans.net/2018/10/16/new ... ing-boost/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

OT ali evo kako ce FE koristit povrsinu HALOa
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Pa ajde, ako može Indy imati dvoznamenkasti display na bokovima kako bi navijači u svakom trenutku na stazi kad bolid prolazi mogli znati na kojoj je poziciji te koristi li push-to-pass može i FE imati LED trakicu da pokaže kada netko koristi boost

A u F1 upravo došlo do malog presedana. VN Brazila slijedeće 3 godine će utrku održavati iako FOM-u neće platiti ništa
https://www.racefans.net/2018/10/17/f1- ... -for-free/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la gjoko-mkd »

Ferari se sada on buni oko Mercedesove felne. Verovatno im je preko glave da samo njih posećuju inspekori po prijavama Mercedesa

https://it.motorsport.com/f1/news/il-ca ... e/3196132/
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Ne toliko oko felgi koliko oko ovog središnjeg dijela na koji se kotač pričvršćuje. Naime, imaju rupe u njemu koje vode zrak prema van, a slična solucija je bila i kod RB-a 2012. za koju je FIA odredila da je ilegalna i RB je morao modificirati svoje bolide.

Ferrari je tražio pojašnjenje o ovome kod Mercedesa, ponajprije da vide hoće li uspjeti to zabraniti, a ako ne da znaju isplati li im se ulagati u razvoj sličnih djelova ili ne.

FIA je odlučila da je kod Mercedesa stvar drukčija nego što je bila kod RB-a te da je legalna, a Mercedes i Ferrari su pisano obaviješteni o odluci.

Engleski članak: https://www.motorsport.com/f1/news/merc ... a/3196635/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Cudno. Izgleda slicno kod RBa a opet dozvoljeno dok je drugo bilo ilegalno. Kao te rupice be manipuliraju zrakom? Right
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Ali su sad dali zeleno svijetlo ne samo njima nego i Ferrariju i svima ostalima da naprave tako nešto. Tako da ako su neki timovi o tome razmišljali sada nemaju strah da će uzalud baciti novce
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la popeye »

Rozberg: Formula 1 mora da postane električna

https://www.b92.net/sport/automoto/f1.p ... id=1456672

Spajanje?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la F1NAC »

Pirelli ce na testu u abuDhabiju donijeti sve komponente gume za 2019 za testiranje. Zanimljiva situacija je da Ricciardo nece bit na tom testu za Red Bull jer odlazi iz tima ali isto tako Red Bull ga ne pusti da testira za Renault

Bump:

FIA je zabranila testiranje krila za 2019 na testiranju u AD. Test je namijenjen za gume
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Pirelli potvrdio da će iduće sezone biti 5, umjesto trenutno dostupnih 7, komponenti guma za suho. Također, potvrđeno je kako će se te gume nazivati: na svakoj utrci imati ćemo Soft, Medium i Hard, u crvenoj, žutoj i bijeloj boji, dok će točna informacija koje su točno komponente iza tih imena biti objavljivana prije GP vikenda.
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Scuderia
Moderator
Moderator
Postovi: 7777
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:56
Navijam za: Michael-Mick Schumacher
Lokacija: Europa

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Scuderia »

Lecler i Hamilton jedini bez kaznenih bodova
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Srušene su tribine u Spa na prilazu Eau Rouge - Radillion kompleksu. Do slijedeće VN Belgije biti će izgrađene nove koje će za razliku od srušenih biti udobnije i natkrivene
https://www.instagram.com/p/BpjdVtrh8dg
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Cuky »

Danas popodne u 16:00 na službenom Youtube kanalu F1 biti će cijela snimka VN Brazila iz 2008. u kojoj je Lewis Hamilton osvojio svoj prvi naslov prvaka
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la Vuksa_KC »

Do they really have to? =;
Šalim se :D

Ne znam...da je to bila zadnja F1 utrka u povijesti, ne bi se žalio. Stvarno poslije toga više...
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: NOVOSTI - 2018.

Post Postao/la marcus »

F***ing emotional rollercoaster ride!!!

Posebno nakon "finala" 2007.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Zaključano