WRC

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

Izgleda da ih WRC ne zanima.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

Kirs Meeke nakon otkaza u Citroenu pridružuje se za Toyoti za iduću sezonu.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

To znaci da Lapi odlazi u Citroen.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

Katalonski reli ovog vikenda. Nakon 2 dana i 14/18 brzinaca vodeći je Latvala oko 4 sekunde ispred Ogiera i 8sekundi ispred Loeba koji vozi za Citroen ovog vikenda. 4. je Evans, a 5. Neuville. Na kraju prvog dana vodio je Tanak kojem je pukla guma danas na početku i tu je izgubio oko minute i pol. Nakon toga je imao još i jedan spin te izgubio dodatnih 12 sekundi.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: WRC

Post Postao/la F1NAC »

I gazda se vratio na tron :D
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

i nakon SS17 je zadržao vodstvo, iako dosta smanjeno. Ostao je još SS18 koji je ujedno i power stage.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: WRC

Post Postao/la speedy56 »

Maaa toooo majstoreee! =D> =D>

Najjače mi vidjeti polu-buceka Elenu na krovu auta :lol:

Daajte mu mjesto za cijelu sezonuuu
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

vrati se natrag na par relija i donese Citroenu pobjedu nakon što to stalni vozači nisu uspjeli punih godinu dana (Kriss Meeke je pobjedio zadnji puta na Katalonskom reliju prošle godine). I ono još bolje: Loeb je odradio 3 relija ove sezone te ima jednako bodova kao Meeke koji je odradio 6 relija

A ovo je dobar znak za Ogiera i Lappija, očito je da C3 u pravim rukama može do rezultata
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: WRC

Post Postao/la speedy56 »

Ma Ogier i Loeb su klasa, svaki svoje generacije (e sad, druga stvar je to kaj Loeb vozi vec kroz 3 generacije, slicno kao Rossi :) ), opce ne sumnjam da bude i Ogier radio takav posao s Citroenom.
Jedini jos koga sam mislio da ce ozbiljno moci priprijetiti, odn voziti bok uz bok Ogieru je Neuville, a kak stvari sad stoje, u zadnjem reliju mora loviti zaostatak za Ogierom, a realno (kolko sam pratio ovu sezonu barem, imam takav dojam), Hyundai je imao najbolji tempo.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

pojavile se pričice kako M-Sport nakon gubitka Ogiera pokušava nagovoriti Loeba da dođe k njima. I to na punu sezonu, baš kao zamjena za Ogiera
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

a ne znam kako bi ga platili jer ja sam cito da je jedini razlog sto su uspeli dovesti Ogiera taj sto je njegovu platu u prvoj godini placao VW a u ovoj Red Bul. A znamo da Ford nije hteo da odresi kesu i zato su izgubili Ogiera. I zar Loeb ne nastupa u januaru na Dakru? Ako se misli vratiti full time u WRC ne bi smeo propustiti Monte Karlo.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

Završio je i posljednji reli sezone, reli Australija.

Ogier je osvojio vozački naslov najviše zbog grešaka suparnika. I Neuville i Tanak su griješili u petak, ali je Tanak u subotu došao natrag na vrh iako opet ne bi osvojio naslov jer je Ogier bio na poziciji koja nosi više od 2 boda. Neuville je i u subotu griješio. Danas je Tanak na skoku i par kompresija uništio mjenjač, dok je Neuville po treći puta u tri dana udarao autom u stabla, ovog puta skroz otkinuo kotač.

Latvala je pobjedio na reliju te time Toyoti donio konstruktorski naslov još od 1999.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: WRC

Post Postao/la pospani gad »

Navijao sam za Thierry Neuvillea. Ne znam, je li Hyundai imao šanse za osvojiti prvenstvo?

Nisam tražio highlightse sa australijskog rally-ija, ali vjerujem Cuky-ijevom izvještaju. Uglavnom, ako je Thierry radio takve greške, onda je sa razlogom izgubio prvenstvo. Već je dosadila dominacija tih Sebastiena; prvo Loeb, sada Ogier. Ali, što je - tu je, tako je......
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

praktički jedini kojih u highlightsima nisam primjetio da su griješili su Latvala, Breen i Ogier. S time da su prva dvojica pritiskala jer nisu imala što za izgubiti dok je Ogier vozio tek toliko da bude ispred Neuvillea.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

Ogier sa trecim bolidom (po brzini) uzo titulu, sa privatnim timom, za svaku pohvalu, sada je osvajo naslove sa 2 tima, sledece godine se vraca u Citroen i mogucnost osvajanja sa trecim timom ne znam jel to kome poslo za rukom?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: WRC

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 18 stu 2018, 22:26 Ogier sa trecim bolidom (po brzini) uzo titulu, sa privatnim timom, za svaku pohvalu, sada je osvajo naslove sa 2 tima, sledece godine se vraca u Citroen i mogucnost osvajanja sa trecim timom ne znam jel to kome poslo za rukom?
Juha Kankkunen. Peugeot 205, Lancia Delta Integrale i Toyota Celica
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 18 stu 2018, 22:26 Ogier sa trecim bolidom (po brzini) uzo titulu, sa privatnim timom, za svaku pohvalu, sada je osvajo naslove sa 2 tima, sledece godine se vraca u Citroen i mogucnost osvajanja sa trecim timom ne znam jel to kome poslo za rukom?
ne bih se složio baš da je treći najbrži... barem ne cijele sezone. U startu sezone Fiesta je bila jako dobra, al sredinom su i oni i Hyundai malo potonuli u odnosu na Toyotu. Treba dodati i to da su u drugom dijelu sezone prevladavali makadamski reliji te su Neuville i Ogier uglavnom čistili cestu drugima prvog dana pa onda morali nadoknađivati to vrijeme u ostala dva dana. A kada su tri proizvođača ovako blizu kao Ford, Toyota i Hyundai ove godine onda je to ipak malo teže
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 19 stu 2018, 08:04
popeye je napisao/la: 18 stu 2018, 22:26 Ogier sa trecim bolidom (po brzini) uzo titulu, sa privatnim timom, za svaku pohvalu, sada je osvajo naslove sa 2 tima, sledece godine se vraca u Citroen i mogucnost osvajanja sa trecim timom ne znam jel to kome poslo za rukom?
ne bih se složio baš da je treći najbrži...
Evo danas sam procitao prema nekima da je cak i zadnji jer je M-Sport imo najmanji budzet.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: WRC

Post Postao/la F1NAC »

popeye je napisao/la: 19 stu 2018, 14:49
Cuky je napisao/la: 19 stu 2018, 08:04
popeye je napisao/la: 18 stu 2018, 22:26 Ogier sa trecim bolidom (po brzini) uzo titulu, sa privatnim timom, za svaku pohvalu, sada je osvajo naslove sa 2 tima, sledece godine se vraca u Citroen i mogucnost osvajanja sa trecim timom ne znam jel to kome poslo za rukom?
ne bih se složio baš da je treći najbrži...
Evo danas sam procitao prema nekima da je cak i zadnji jer je M-Sport imo najmanji budzet.
kakve veze ima budzet sa kvalitetom bolida?

primjer recimo Toyota, u ranim 2000-ima imala najveći budžet pa su bolidi bili groblja redom jedan za drugim. Onda Brawn koji je imao sve skupa kroz sezonu 3 monokoka (nisu si mogli vise priustit) je u prvom dijelu sezone bio nedodirljiv. Force india također ima mali budžet recimo u usporedbi sa mcLarenom pa su dolazili do 4. mjesta. Sve je stvar u tome kako se ta sredstva raspodjele i ako je hijerarhija unutar tvornice dobro uređena i postoje talentirani ljudi.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

Za Leba dogodine nema mesta u Sitroenu

Devetostruki svetski šampion Sebastijan Leb neće dobiti priliku ni na jednom reliju naredne sezone, pošto Sitroen nije uspeo da prikupi dovoljna finansijska sredstva za trećeg vozača.

Šef francuskog tima Pjer Bida se sastao sa sponzorima tima iz Abu Dabija, međutim, dve strane nisu postigle dogovor za sledeću godinu. Međutim, Abu Dabije navodno spreman da se obaveže za 2020. godinu.

Nedostatak finansija iz Abu Dabija znači da će Sebastijan Ožije i Espeka Lapi teško moći da omoguće Sitroenu da parira rivalima sa trojicom vozača u konkurenciji konstruktora. Leb je prethodno za "Autosport" izjavio da nema ništa dogovoreno za sledeću sezonu, osim što će učestvovati na Dakaru.

"U ovom trenutku nemam ništa dogovoreno, otvoren sam za pregovore sa bilo kojim timom u bilo kojoj kategoriji", istakao je Leb, koji je, inače, Sitroenu doneo jedini trijumf ove sezone - na Reliju Katalonije.

Nadu da bi mogao da dobije priliku u Sitroenu imao je i Mads Estberg, koji je dobio priliku ove godine kada je posle Relija Portugala uručen otkaz Krisu Miku.

Naredni Svetski reli šampionat startuje Relijem Monte Karlo od 24. do 27. januara.
Steta... A u M-sportu?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: WRC

Post Postao/la Cuky »

mislim da M-Sport teško ima novaca... ako se ne varam sa Ogierom u Citroen odlazi i Red Bull, a ne sjećam se da su imali nekog jačeg sponzora osim njega. Jedino ako Ford odluči odriješiti kesu, ali nisu htjeli ni za Ogiera
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

M-sport je potvrdio samo jednog vozaca znaci ostaje jos najmanje jedan. Loeb bi mogao biti taj naravno plata nece biti bog zna sta ali ako mu se vozi...
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: WRC

Post Postao/la pospani gad »

popeye je napisao/la: 07 pro 2018, 00:43 M-sport je potvrdio samo jednog vozaca znaci ostaje jos najmanje jedan. Loeb bi mogao biti taj naravno plata nece biti bog zna sta ali ako mu se vozi...
Loebovo prezime se spominje i za Hyundai:

https://www.autosport.com/wrc/news/1405 ... -loeb-done

Hyundai will begin the 2019 World Rally Championship season with an unchanged line-up, despite speculation that Sebastien Loeb has signed for the squad.

Čudi me da Ford ne razmišlja o angažiranju ili zadržavanju vrhunskih rally vozača!? #-o

Ford je tako glupo napustio i F1 1994. Nakon godina i godina razvijanja motora sa Benettonom, Ford digao sidro...... nakon osvojenog naslova 1994. #-o
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: WRC

Post Postao/la popeye »

Ford je jos pre rekao da ih 'arms race' ne zanima (zato su prodali Jaguar), jedino ovo smanjenje i ogranicenje budzeta ih mozda moze vratiti (ako im tih $150 mil. nije skupo) ali ne znam kolko ih F1 vise interesuje. WRC su rekli da ih ne interesuje jer to skoro niko ne gleda u Americi, ne znam kolko amerikanaca gleda F1?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: WRC

Post Postao/la F1NAC »

Rasprava o TAG-u, Tag Heueru,
Ford Cosworthu vezano za F1 prebaceno u temu Povijest. Drzimo se WRCa tu


BUMP:

Loeb potpisao za Hyundai (ne full time) za 2019 sezonu u WRCu

LINK
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori