Lewis Hamilton [#44]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la F1NAC »

Brkas pojam. Najjaci motor ima Mercedes. Ferrari je jaci samo na akceleraciji. Mercedes moze duze koristit najvise snage dok Ferrari mora punit
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la popeye »

Sto delite motor i sasiju to je nebitno gleda se celokupan paket. Ferari je bio brzi bolid preko pola sezone.

marcus RB nije imo najbrzi bolid u Austriji i Singapuru. Pa ni u Brazilu.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la marcus »

@Finac....kada je zadnji puta Lewis prešao nekoga iz Top3 ekipe kao njega Max u Brazilu (a i ovo jučer mu nije baš uspjelo). Pa i u kvalama je vrijeme dobio samo u sporom S3. Mislim da je i Leclerc imao bolji S2 od Lewisa. Dakle, mislim da teza ne stoji.

@Popaj...shvati da je sezona gotova i dok me još malo drži F1 buzz dopusti da seciram i seciram.
Za drugi dio ne znam jel me doslovno prcaš zbog riječi najbrži (a nisu imali top speed) ili zaista misliš da nam ti utrkama nisu imali dominantan, najjači, najbrži, pobjednički ili neku petu riječ bolid.
Austrija - Mercedes je djelovao najjače, ali što vrijedi moć kada ti oba bolida otkažu. Pa ne mogu im tu utrku računati kao "bod" u cijeloj sezoni.

Singapur - da Lewis nije odvozio jedan od Top3 krugova života Max bi laganica uzeo PP i pobjedu. I ovako je u utrci minimalno zaostao tako da sam tu uzeo da je Red Bull bio bolji od Mercedesa, a slabiji od Lewisa :-)

Brazil - to si se valjda šalio. Pa svima je sve jasno bilo već na pola trke.
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Ček, gore kažeš RB bio najbolji na onih pet utrka s upitnom pouzdanošću i da si pokušao to ne uzeti previše u obzir, a tu za Merc i Austriju kažeš bio nepouzdan i ne možeš to računati kao bod :-k
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la F1NAC »

Ma pusti ga. Jos ce ispast da je Sauber bolji od njega. Iamo mu je i ta teza kriva (Leclerc je bio 3 ili tako nesto tisucinke brzi od njega u S1 di su ravnice)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

ja mu mogu prihvatiti tezu da je Ferrari imao brži bolid od VN Bahraina do VN Velike Britanije. U Australiji je Mercedes bio očito brži, a od VN Njemačke na ovamo je smiješno tvrditi da bolid koji je pobjedio na 8/11 utrka nije bio najbrži.

Da, Lewis je opako brz vozač, da Lewis je ove sezone bio vjerojatno u najboljoj formi ikad u svojoj karijeri, ali ne, nije on osvojio naslov sa sporijim bolidom. Osvojio je naslov sa bolidom koji je u 11-12/21 utrke bio brži. Izgubio je pobjede u dvije od tih utrka u kojima je bio najbrži spletom okolnosti (VSC u Australiji, strategija i Kimi u SAD-u)
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la popeye »

marcus je napisao/la: 26 stu 2018, 01:06
Za drugi dio ne znam jel me doslovno prcaš zbog riječi najbrži (a nisu imali top speed) ili zaista misliš da nam ti utrkama nisu imali dominantan, najjači, najbrži, pobjednički ili neku petu riječ bolid.
Pa nisu imali najbrzi bolid pogledaj kvale. Jesu u trci bili brzi i Max je jako brz.
Austrija - Mercedes je djelovao najjače, ali što vrijedi moć kada ti oba bolida otkažu. Pa ne mogu im tu utrku računati kao "bod" u cijeloj sezoni.
Ferari je bio brzi od RB ali Fetel je kaznjen pomeranjem na gridu i nikako nije uspeo da se oporavi a Kimi je ipak sporiji (izgubio mesto na startu od Maxa sto je bilo kljucno).
Singapur - da Lewis nije odvozio jedan od Top3 krugova života Max bi laganica uzeo PP i pobjedu. I ovako je u utrci minimalno zaostao tako da sam tu uzeo da je Red Bull bio bolji od Mercedesa, a slabiji od Lewisa :-)
Nigde ne stoji, tvoje subjektivno i navijacko misljenje. U petak i subotu Ham je na slobodnim treninzima bio brzi od Maxa (0,5s i 0,7s) i to potvrdio u kvalama (0,3s). U trci je Max zaostajo 9 sekundi, jasno ko je imao brzi bolid.
Brazil - to si se valjda šalio. Pa svima je sve jasno bilo već na pola trke.
Gde je Max bio u kvalama. Treci najbrzi bolid. Ham je imo problema sa motorom u trci. I strategiju je biro protiv vozaca Ferarija a ne Maxa.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la marcus »

Samo brzinski, u Abu Dhabiju su ravnice u S2. Ostalo ću naknadno
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la F1NAC »

Vozio na superbike testu u Jerezu. Imao je jedan pad. Niš ozbiljno

slika

slika
The Mercedes F1 driver worked with Crescent during the test, which was organised by British track day firm No Limits, riding a completely black bike with stickers bearing his racing number 44.

His day was hampered by a small crash, but he escaped the incident without any injuries, and was able to continue riding afterwards.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
marcus
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1127
Pridružen/a: 13 lip 2011, 12:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: Lewis Hamilton

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la marcus »

Lewis po običaju ne jebe dress code na "FIA gala večeri".
Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics: Even if you win, you’re still retarded.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

navodno je (iako sumnjam u točnost ovih nagađanja) krenuo u razgovore, doduše ne pretjerano službene, sa Ferrarijem za prelazak u crvenu ekipu nakon što mu na kraju 2020. istekne ugovor sa Mercedesom. Po nagađanjima trebao bi sa Ferrarijem potpisati na 2 godine i onda završiti karijeru

https://www.gpfans.com/en/articles/3917 ... at-ferrari
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Vuksa_KC
Veteran
Veteran
Postovi: 2899
Pridružen/a: 15 lis 2008, 15:36
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Vuksa_KC »

Eto, možda ću ipak svima moći reći 'I told you so' svih ovih godina :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la F1NAC »

Mercedesov tabor je ove godine "on a whole new level" #-o #-o #-o
He also suggested Ferrari have a staffing advantage over Mercedes. “I wouldn’t be surprised if Ferrari had more people,” he said. “In Italy it’s not easy to fire people, that’s what I heard.”
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Sve sam uvjereni da pile naopakao, ne bi me čudilo da Hamilton osvoji pol u Australiji sa 1 - 1,5 s prednosti u odnosu na Ferrari.
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la vidc »

Naravno da je pila naopako
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

a ja se nadam da su u pravu... al da su podcijenili koliko su slabi te da će osim Ferrarija ispred njih biti i RB i možda još netko... čisto da vidim izraze lica kad skuže da su pokušavali svih zavarat da su loši, a ono stvarno jesu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 04 ožu 2019, 18:44 a ja se nadam da su u pravu... al da su podcijenili koliko su slabi te da će osim Ferrarija ispred njih biti i RB i možda još netko... čisto da vidim izraze lica kad skuže da su pokušavali svih zavarat da su loši, a ono stvarno jesu
jooooj a sto mislite da lupetaju? Eto ja mislim da su iskreni.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

slika
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la F1NAC »

Imao je ostecenu podnicu ispred straznjeg lijevog kotaca. Na taj nacin je bio difuzor kompromitiran. To bi uz gume moglo opravdar taj zaostatak za Bottasom
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Slash »

FUN FACT: Lewisu je u subotu bio 84. pole position u karijeri, što je više od svih ostalih vozača na trenutnom gridu ZBROJENO.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

Pa što je tu čudno? Već 6. sezonu zaredom vozi u ultra dominantnom bolidu koji je u zadnjih 5 sezona + ovaj vikend uhvatio 85 pole pozicija u 101 vikend od kada su hibridne PU u F1 (84%).

Prije Mercedesa imao je 26 pole pozicija, što znači da je 70% svih svojih polea osvojio u Mercedesu u zadnjih 5 godina + 1 utrka
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Slash
Veteran
Veteran
Postovi: 2921
Pridružen/a: 09 kol 2007, 16:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: utrkivanje
Lokacija: Zagreb grad

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Slash »

samo što na neke od tih vikenda nije imao ultra dominantan bolid.
no, ne da mi se sada ulaziti u raspravu da li je najbrži ikad (ja mislim da je, ti misliš da nije, agree to disagree), htio sam samo ilustrirati da bez obzira što je na trenutnom gridu i četverostruki prvak vettel i prvak kimi, svejedno u zbroju svi ostali vozači protiv kojih se bori nemaju poleova ko on sam.
Nobody exists on purpose. Nobody belongs anywhere. Everybody's gonna die. Come watch TV.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la Cuky »

Pa zato jer su ostali, npr ti nabrojani,... :
1. počeli karijeru u slaboj ekipi
2. imali sezona u kojima nisu imali bolid sposoban za pole i pobjede
3. nikad (osim možda Vettel sezonu i pol, dakle 2011. i drugi dio 2013.) nisu imali toliko kontinuirano najbolji bolid na gridu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la popeye »

Slash je napisao/la: 18 ožu 2019, 15:28 FUN FACT: Lewisu je u subotu bio 84. pole position u karijeri, što je više od svih ostalih vozača na trenutnom gridu ZBROJENO.
=D>

u ovom sportu koji je vozac+bolid nije ni cudo
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
vidc
Veteran
Veteran
Postovi: 4255
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 17:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari
Lokacija: vitez

Re: Lewis Hamilton [#44]

Post Postao/la vidc »

Ja ne znam u čemu je stvar, ali nikad nisam vidio da se neko oštećenje bolida toliko secira i objašnjava kao ovaj otpali komadić s podnice Lewisovog mercedesa?
Obično bi sve završilo na tom da je neko imao oštećenje i poremećen balans i to je to. Od ovog se pravi tolika fama, 4-5 članaka samo o tom, 3D prikazi...
Jel to samo meni čudno?
Odgovori