FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [1991-2018]

Povijesne utrke, vozači, timovi, bolidi...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Pa evo ispada da je vic tačan....tatin sin nemože da nagje mesta i tim....i tata mu kupi celi tim, pa neka vozi koliko hoće
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la F1NAC »

gjoko-mkd je napisao/la: 07 kol 2018, 23:23 Sin jednog šeika se žali svome tatu ...tata...svi u školu mi se rugaju jer idem sa Poršeom u školu, a svi idu sa busem

tata šeik kaže...ne brini sine....tata će ti kupiti i bus

E to je priča sa Strolom
Svejedno kapa dole Strollu Sr. Koji je spasio radn mjesta za 400 i nesto ljudi
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la Cuky »

nikako se njega riješiti... dakle svoje prste u kupnji Force Indie ima i Bernie
https://thesportsrush.com/bernie-eccles ... ndia-deal/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la pospani gad »

F1NAC je napisao/la: 08 kol 2018, 09:31
gjoko-mkd je napisao/la: 07 kol 2018, 23:23 Sin jednog šeika se žali svome tatu ...tata...svi u školu mi se rugaju jer idem sa Poršeom u školu, a svi idu sa busem

tata šeik kaže...ne brini sine....tata će ti kupiti i bus

E to je priča sa Strolom
Svejedno kapa dole Strollu Sr. Koji je spasio radn mjesta za 400 i nesto ljudi
Hm..... svejedno, koliko god ovo izgledao pozitivan trenutak za ex-Jordan momčad..... ne vjerujem da će tu biti dobroga:

https://www.poleposition.hr/stroll-kupi ... -williams/

Prvo. Stroll senior je sa ovim ukopao Williams dublje u živo blato.
Drugo. Stroll senior, koliko god je dobar biznisman, i koliko god da ima novca, on nije poduzetnik poput Dietricha Mateschitza, niti je jak ( u svakom smislu i smjeru ) kao tvornička momčad Mercedesa.

Tako da mislim, da je ovo kratkotrajna sreća za ex-Jordanovu momčad...... i da će trajati dok "vozačko-playboyske" mušice budu držale Stroll juniora.
Jer, kada se razmaženoj djeci udovoljava..... i kada se kupuju sve bolje i skuplje igračke.... to ne završi na dobro. Ili za dijete, ili za roditelje.

Tako da,..... nadam se da griješim, ali izgleda da je mafijaš i kriminalac Vijay Mallya ipak bio bolje i dugotrajnije rješenje sve do ovog sudbonosnog pravničkog-sudskog čina......

Stroll senior neće trajati ni pola Mallya-onog F1 mandata; 2008.-2018. Opet, nadam se da griješim.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la Cuky »

Williams je sam sebe zakopao. Stroll je donio financije, ali oni nisu slušali njegove ideje kako da si olakšaju put prema boljim rezultatima (npr. da surađuju sa Mercedesom slično kao Haas sa Ferrarijem). Pružila mu se prilika da dođe do vlasništva neke druge ekipe gdje bi mogao svoje ideje pretočiti u djelo kako bi sinu omogućio konkurentniji bolid i otišao je tamo.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la pospani gad »

Bezveze. Što ima Stroll senior sa idejama u Williamsu? To je kao da Dietrich Mateschitz daje svoje ideje i odlučuje umjesto tehničkog lica Adriana Neweya ( i njegove ekipe ) u Red Bullu. Tako ja to gledam.

Stroll senior nije poslovni čovjek bezveze - sposoban je. Ali po meni, ako želi da Force Stroll uspije ( neće se tako zvati, zezam se ), ili kako će se već zvati momčad , onda se on treba ponašati kao Luciano Benetton u svoje vrijeme vlasništva nad F1 momčadi.

Nije tema, ali da se vratim na Williams - previše ponosa i tvrdoglavosti u toj ekipi,..... i loših poteza. Claire je odbila biti Mercedesova B momčad,.... i to je ipak u redu...... ali trebali su ranije dovesti nekoga tipa Paddy Lowe, i slične tehničke osobe, te bolje iskoristiti OGROMNE prednosti na početku hibridne ere.

Ako će Stroll senior drobiti i pametariti solidnoj tehničkoj ekipi i upravi ex-FI, onda od te ekipe nema ništa. Uspjesi se mogu polučiti na dugoročni period, tj. za poslovno-sportski uspjeh, na načela i principe kao što vladaju i upravljaju se kod ekipe Red Bull ili tvorničke ekipe Mercedes.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la Cuky »

Stroll je donio velike novce u Williams i imao je prijedloge kako organizirati ekipu (Mercedesova B momčad) što je odbijeno od strane vodstva ekipe. Naravno da se on nema što petljati u tehnički dio, u ekipama su ljudi i inžinjeri koji su za to zaduženi.

Ali, on se itekako može miješati u organizaciju ekipe, zapošljavanje novih ljudi i sklapanje tehničke i netehničke suradnje sa drugim momčadima i kompanijama. I zato, sad kada je praktički vlasnik ekipe vjerojatno će pokušati krenuti putem Mercedes B ekipe. Dobro njemu jer će smanjiti troškove za R&D (ili te iste pretočiti u recimo razvoj aerodinamike) na djelove koje smije kupiti, a Mercedesu će biti dobro jer će imati još jednu ekipu koja možda može koji put zasmetati konkurentima i otkinuti koji bod
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la Cuky »

Prve promjene dd promjene vlasništva. Iz naziva facebook stranice uklonili su Sahara, a isto su uklonili i iz profilne slike. Do kraja sezone se službeno i dalje zovu Sahara Force India F1 Team

slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la F1NAC »

Novi problemi za Force Indiju. Izgleda da možda neće imat pravo nastupa u Belgiji. Naime na entry listi formule 1 ova momčad je prijavljena kao Sahara Force India i kompanija Force India limited drži tu prijavu ali nakon prodaje Strollu nemaju ništa, dok je Stroll kupio sve al nije prijavljena momčad na listu (ako se ne varam te liste se prijavljuju na početku sezone? ) i sad dok to legalno riješe....

Navodno Mallya i ekipa koji vode Force India limited konzorcij nisu uspjeli prodati i firmu Strollu (nisu uspjeli riješit sa bankama) i tako su prodali samo imovinu momčadi ali ne i kompaniju (Force India limited), tako da će momčad morat počet s novim identitetom.
At present Force India Limited holds the entry for Sahara Force India, but has no assets, while the Stroll consortium owns the hardware – including the cars – but has no entry. Unless this situation is resolved the team could be denied entry for this weekend’s grand prix at Spa-Francorchamps.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la Cuky »

ne može li Stroll "posuditi" opremu Sahara Force Indiji da se utrkuju? :D

BUMP: Sa kamiona i opreme uklonjene su svake poveznice sa nazivima "Sahara" i "Force India". Doduše, kad su stigli u Belgiju naljepnice "Force India Formula 1 Team" su bile na kamionima i ostaloj opremi
slika
slika
slika
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 22 kol 2018, 19:24 ne može li Stroll "posuditi" opremu Sahara Force Indiji da se utrkuju? :D

BUMP: Sa kamiona i opreme uklonjene su svake poveznice sa nazivima "Sahara" i "Force India". Doduše, kad su stigli u Belgiju naljepnice "Force India Formula 1 Team" su bile na kamionima i ostaloj opremi
slika
slika
slika
slika
može, a možda ubaci i sinčića s tim u paketu.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la pospani gad »

Nevjerovatno, kako borba za vlast, moć, lovu može sve shebati:

https://www.gpfans.com/en/articles/2354 ... um-report/

Prokleti novac. Hebo ga onaj, tko ga izmisli. Hoćemo utrkivanje, utrkivanje i utrkivanje, ali ne za lovom..... #-o

Trebali su ostaviti Vijay Mallya. Nešto bi kriminalac i smislio......
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la Cuky »

zbog njega i jesu problemi oko mogućeg neutrkivanja ovaj vikend. Indijska vlada, banke i još neke firme kojima duguje novac su blokirale prodaju Force India Limited firme, a ta firma ima prava na mjesto u F1 za 2018. pod imenom Sahara Force India Formula 1 Team. Stečajni upravitelj prodao je ono što je mogao kako bi se namirili dugovi (a to je oprema, bolidi i praktički sve opipljivo) dok ovu firmu koja je prijavljena za natjecanje eto nisu mogli prodati.

I sada smo u situaciji da Force India Limited ima prava na utrkivanje ali nema opremu i bolide sa kojima bi izašli na stazu, dok Strollova družina ima opremu, ljude i bolide ali nemaju pravo na utrkivanje


BUMP: Liberty Media pokušava natjerati sve momčadi da prihvate novi plan spasa Force Indije. Prema njemu momčad bi se natjecala pod novim imenom, obrisali bi im se svi bodovi osvojeni u prvih 12 utrka ove sezone, ali ako sam dobro shvatio zadržali bi novce od nagradnog fonda u slijedećim sezonama. Također navodno bi po tom onda od VN Italije Stroll bio u Force Indiji, Ocon u McLarenu, a Kubica u Williamsu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la pospani gad »

@Cuky

OK, to za Monzu..... o tom, potom.
A što bi moglo biti po tvome mišljenju za ovaj GP vikend? Što misliš, hoće li uspjeti se utrkivati, tj. hoće li Stroll company izganjati pravo za ovaj GP vikend? Ili je ipak prekasno?

Imali su vremena cijeli kolovoz za sređivanje ove situacije. Zar nitko nije vodio brigu? Svašta.
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la Cuky »

koliko sam shvatio sve je izgledalo riješeno dok nisu početkom tjedna došli na stazu i onda su se našli neki koji su se pobunili da novi vlasnik nema pravo za nastupanje u prvenstvu jer nije vlasnik firme koja je vlasnik prava na mjesto. Mislim da je to onaj neki Rus koji je također htio kupiti ekipu pa nije uspio prvi izvukao van i onda su počeli svi ovi problemi.

Eh sad, ovaj vikend... ne znam stvarno. Svima je, osim vjerojatno McLarenu, Williamsu i Renaultu koji su do sada bili ti koji su sve pokušaje spašavanja sabotirali, u interesu da Force India ili kako će se već zvati nastupi. Bez njih biti će manje bolida na gridu, a to je odmah minus prvo Liberty Mediji i FIA-i, a onda i drugim ekipama ako budu manje zarade zbog toga. Viđali smo već u F1 da se stvari spašavaju u zadnji čas, no viđali smo i da se stvari uprskaju u zadnji čas (Indianapolis 2005) tako da stvarno ne znam. Eto imaju još 22-23h vremena da to riješe, pa se možda nešto i uspije
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la F1NAC »

Jos losih vijesti. Bob Fernley, zamjenik Mallye koji je u timu od njenog osnutka vise nece biti u strukturi nove momcadi pod vodstvom Strolla.


Najvjerovatniji scenarij. Nova momcad s 0 bodova koja pocinje ispocetka
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la pospani gad »

F1NAC je napisao/la: 23 kol 2018, 13:08
Najvjerovatniji scenarij. Nova momcad s 0 bodova koja pocinje ispocetka
@Cuky
Eto nam nove momčadi u F1. :biggrin: ;)

......od VN Italije Stroll bio u Force Indiji, Ocon u McLarenu, a Kubica u Williamsu, a Vandoorne na klupu? Hm..... Do VN Italije, još će tu svega tu biti. Ne bih se čudio kada bi "moćni" Toto Wolff ubacio svog Rusella u Williams......
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la Cuky »

pospani gad je napisao/la: 23 kol 2018, 13:48 @Cuky
Eto nam nove momčadi u F1. :biggrin: ;)
Eto da se jednom i to dogodi u zadnjim godinama, da promjenom vlasnika dobijemo i stvarno novu ekipu
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 23 kol 2018, 14:47
pospani gad je napisao/la: 23 kol 2018, 13:48 @Cuky
Eto nam nove momčadi u F1. :biggrin: ;)
Eto da se jednom i to dogodi u zadnjim godinama, da promjenom vlasnika dobijemo i stvarno novu ekipu
=D>
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la Cuky »

Trebali bi se ovaj vikend natjecati pod imenom Race Point Force India Formula 1 Team.

Više detalja uskoro
https://www.racefans.net/2018/08/23/rac ... -india-f1/
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la F1NAC »

Sluzbena potvrda od strane fIA-e.
The Fédération Internationale de l'Automobile (FIA), has today, 23 August, accepted the mid-season entry of Racing Point Force India with immediate effect to the FIA Formula One World Championship in accordance with Articles 8.1 and 8.2 of the 2018 Formula One Sporting Regulations. This means the team will race this weekend at the Belgian Grand Prix.
Nego dali ce moc onda iznova imat PU? Posto im se bodovi brisu i postaju nova momcad.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [VJM11]

Post Postao/la Cuky »

Pošto se to vodi kao nova momčad otvorio sam temu za njih
https://forum.f1-hr.com/viewtopic.php?f=1&t=4429

Temu Force Indije ćemo još malo pustiti tu dok se ne završi sva priča oko ekipe, a onda ćemo prebaciti u povijest
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: FORMULA 1 team - Sahara Force India F1 Team [1991-2018]

Post Postao/la F1NAC »

sud VB je odlučio da se Vijay Mallya treba izručiti Indiji. Mallya ima 14 dana rok za podnošenje žalbe
In what may appear to be a big win for the NDA government, the United Kingdom court today ordered the extradition of Vijay Mallya. Mallya's extradition notice will now be sent to UK Home Secretary. Vijay Mallya now has 14 days to appeal against the order.

t
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori