Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la speedy56 »

Ono kad skužiš da 2019. u McLaren dolazi lik mlađi od tebe...
I službeno padaju snovi o karijeri F1 vozača :lol: :lol:
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren Formula 1 Team [MCL33]

Post Postao/la F1NAC »

Službeno je. Chevy ce pogonit Alonsa na Indyju
McLaren Racing will contest the 103rd running of the Indianapolis 500 with Chevrolet power.

McLaren IndyCar has today confirmed that it will partner with Chevrolet at the 2019 Indianapolis 500, the 103rd Running of the Greatest Spectacle in Racing, reuniting the two brands after 47 years.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la speedy56 »

Ne pratim Indycar baš, pa mi netko možda može objasniti, ali ne kužim zake se radila takva fama oko Honde.
Ok - 2017. su bili vidno brži, ali su crkavali svako-malo. Ove godine je Chevrolet dobio Indy500 (gledao sam samo to) i ovak na oko izgledali su izjednačeno s Hondom. Čak štoviše, uzeli su cijeli podij (sad sam baš išao gledati)
U svakom slučaju, nebi se moglo reći da "nisu imali nikakve šanse".
Dali bi za iduću godinu Honda opet morala biti bolja ili....?
slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la mrd »

Kao sto se nagadjalo, OnePlus je izbacio McLaren verziju 6t-a:

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la F1NAC »

10 GB rama... What the fuck.... normalnim korištenjem nećeš možda ni preko 6 ić :D JESUS... Više nego moj komp haha
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Cuky »

F1NAC je napisao/la: 11 pro 2018, 14:46 10 GB rama... What the fuck.... normalnim korištenjem nećeš možda ni preko 6 ić :D JESUS... Više nego moj komp haha
to su meni rekli kad sam kupio novi komp sa 16GB...pa mi nakon sat vremena na youtubeu + par tabova još otvoreno i ode na oko 10GB
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Šteta sto nema mnogo navijača Mklren... ...pa da kupe ovu makinu... :biggrin:

Ovo je osveta nas Ferarijevaca za " nekoliko " poraza... :evil:

Ps.šta radite ljudi sa toliko RAM-a....ja imam 4 pa nemogu to popuniti ( jes da imam staru sedmicu)
Puštam Youtube na jedan tab..i otvaram još nekoliko na Chromu..i ne ide preko 2...2,5 Gb..
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Cuky »

ne ide preko jer nema gdje spremiti stvari... onda ti stvari koje su trenutno u pozadini spremi na HDD da bi ono trenutno aktivno bilo u RAM-u, a pošto je HDD puno sporiji onda kad se prebaciš na taj program treba vremena malo dok ga ubaci natrag u RAM.

Ja sam npr. na starom kompu imao 8GB RAM i u to doba sam prilično aktivno radio modove za PES... a teksture su bile uglavnom 2048x2048px i nakon nekog vremena bi mi RAM bio krcat i photoshop mi nebi mogao exportirati dok nebih spremio projekt, ugasio photoshop i opet pokrenuo.

Tako da... primjetih da čim više RAM-a imam to ga više koristim... a evo se već pojavljuju i neke igre gdje su minimalni zahtjevi 16GB, a preporučeno 24 ili 32
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Da...znam za to da ako nema dovoljno RAM-a...da se koristi HDD .
Ali posto igrice nikad ne igram( ama nikad ni u " mojim" danima).... nemam neke zahtevne programe, ovih 4 mi je sasvim dovoljno
Kazu da ako uđeš u onaj fazon....nadgrađivanje PC- ja....nema ti kraja. Uvjek ti treba vise i više...
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la speedy56 »

McLaren Applied Technologies je krenuo u suradnju s Bahrain Meridom (world tour biciklistička momčad).
Nije prevažna vijest za većinu kolega tu, ali pišem s obzirom da bi možda u Hrvatskoj onda mogli vidjeti neki MAT-ov izlog. Naime, u Bahrain Meridi je naš Vladimir Miholjević jedna od glavnih faca. Jedni vrijeme su im popratna vozila bili Passati s hrvatskim tablicama.
Trening kamp ove godine će im biti na Hvaru ako sam dobro zapamtio.
https://www.mclaren.com/appliedtechnolo ... ling-team/
slika
Avatar
Domi
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 1381
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 23:58
Ja sam: Vozač
Navijam za: Schumacher - Kimi
Lokacija: Zagreb

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Domi »

Je, već zadnjih 3-4 dana deru po Hvaru na veliko :)
"Life is about passions. Thank you for sharing mine" - Michael Schumacher, Brazil GP 2012
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Cuky »

McLaren bi navodno mogao imati Alonsa u bolidu da ga isproba kako bi usporedili svoje trkaće vozače sa njime na predsezonskim testiranjima
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
pospani gad
Veteran
Veteran
Postovi: 2917
Pridružen/a: 28 tra 2007, 22:54
Ja sam: Vozač
Navijam za: Fernanda Alonsa
Lokacija: Slavonija
Kontakt:

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la pospani gad »

Cuky je napisao/la: 18 pro 2018, 09:39 McLaren bi navodno mogao imati Alonsa u bolidu da ga isproba kako bi usporedili svoje trkaće vozače sa njime na predsezonskim testiranjima
To se podrazumjeva. :biggrin: :driver:
Ništa mi neće, ovaj dan pokvarit'.......... jer želim ( hoću ) med i mlijeko. I točka. :biggrin:
Tko meni ne vjeruje, to je njegov problem. :biggrin:
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la F1NAC »

Fernando Alonso bi mogao postat dionicar McLarena.
Fernando Alonso is expected to become aMcLaren shareholder next month. The Spaniard has left Formula 1 but will continue to work with McLaren in preparation for their Indy500 entry. According to Spain's Soymotor, the official announcement will be made in Birmingham at the Autosport Motor Show on the 12th or 13h of January.

The exact figures of Alonso's investment remain unclear, but it could follow similar lines of Michael Latifi's investment of 200 million euros. Alonso would join three other shareholders in the McLaren group, with Bareini fund Mumtalakat, who is the majority shareholder.

This deal shows the bond between Alonso and Zak Brown. Brown's marketing power is working well as he looks to keep Alonso interested with Indycar events and a possible Le Mans 24 hours entry in the future.

The Spaniard is also expected to play a part in Formula 1 testing ahead of the season opener in Australia.

Alongside Alonso's deal, Kimoa is expected to announce a new deal. The clothing brand sponsored McLaren in 2018 and look to increase their partnership.



slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Ovo kao ono narodno....kada se neki čovek privikne na batine...posle toga ide da je sam traži :xx:
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la speedy56 »

U Španjolskoj je jucer bio neki ekvivalent naseg prvog aprila.
Neki žblj mediji su odma ovo prenijeli, službeno Mclarenovo glasilo (motorsport.com) nije spomenulo ni riječi o tome.
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la F1NAC »

Bump:
Ako je vjerovati bivsem mehanicaru McLarena Marcu Priestleyju, Mclaren je zbog male udaljenosti izmedu prednje osovine i sidepodova gubio aero preformanse vec kod malih pomaka kotaca pri skretanju. I zbog toga su se gubili dosta ove godine.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Normalno...nisu ostali kao Mercedes...Ferari...ludi što su išli sa produzivanjem bolida...samo oni pametni su skraćivali do bezsvesti
Džek pot od ovog downsizinga je bilo pregijavanje motora na svaku drugu utrku
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la F1NAC »

gjoko-mkd je napisao/la: 08 sij 2019, 13:44 Normalno...nisu ostali kao Mercedes...Ferari...ludi što su išli sa produzivanjem bolida...samo oni pametni su skraćivali do bezsvesti
Džek pot od ovog downsizinga je bilo pregijavanje motora na svaku drugu utrku
Pregrijavanje ako ga je bilo je moguće bilo zbog kasnog prijelaza sa Honde na Renault. Drukčija filozofija sustava sa hlađenje, Ako se ne varam Honda je 2017 koristila 2 coolera dok Renault koristi 1. Kod njih je problem sa kraćim razmakom bio to da su gubili aeropreformanse kroz zavoje. Tj ono što je ključno (držat neku konstantu dok bolid skreće) oni nisu mogli sa optimiziranim setupom ostvarit. Zato su krcali brdo krila i imali najviše draga na gridu i bili su najsporiji na ravnici. Ono što je kljucno u ovoj eri (razvoj bargeboardsa) to je kod njih najviše štekalo i oduvijek otkad su pravila predstavljena, McLaren mi je djelovao previše basic u odnosu nadruge.

Došao je tj. vratio se Pat Fry. Vidit ćemo kako će to izgledat iduće godine. Ako su otkrili izvor problema mislim da će oni imat jedan od najvećih skokova između sezona. (Oni i Sauber su mi kandidati)
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la zonelsk »

gjoko-mkd je napisao/la: 08 sij 2019, 13:44 Normalno...nisu ostali kao Mercedes...Ferari...ludi što su išli sa produzivanjem bolida...samo oni pametni su skraćivali do bezsvesti
Džek pot od ovog downsizinga je bilo pregijavanje motora na svaku drugu utrku
Optimizacijom unuarnjeg pakiranja se nisu ni stigli baviti za 2018. To su rekeli odmah nakon objave da prelaze na Renault. Čudim se kak nisu i vise se grijali. Ova sezona bude pravi test za njih.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la F1NAC »

Dobra postava se počinje afirmirati u McLarenu. Andreas Seidel bivši TP Porschea u LMP1 dolazi u McLaren kao "managing director" te će odgovarati direktno Brownu, na taj način Brown ima čovjeka koji će nadzirat F1 diviziju. Gil De Ferran će tako isto bit rasterećen te će se moć posvetiti prirpemi tima za Indy 500
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Cuky »

ajde neka su oni počeli slagat ljude... možda taman do promjene pravila 2021. sve usklade i vrate se naprijed.. možda i prije, tko zna
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la zonelsk »

Cuky je napisao/la: 10 sij 2019, 13:24 ajde neka su oni počeli slagat ljude... možda taman do promjene pravila 2021. sve usklade i vrate se naprijed.. možda i prije, tko zna
Nema nist prek noci niti prije. Jos 2015 kad se honda pojavila sa kantom da to prije novog reseta nece biti nist. Samo limitacija stete...
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la F1NAC »

zonelsk je napisao/la: 10 sij 2019, 14:46
Cuky je napisao/la: 10 sij 2019, 13:24 ajde neka su oni počeli slagat ljude... možda taman do promjene pravila 2021. sve usklade i vrate se naprijed.. možda i prije, tko zna
Nema nist prek noci niti prije. Jos 2015 kad se honda pojavila sa kantom da to prije novog reseta nece biti nist. Samo limitacija stete...
za 2021. se mogu ocekivati neke veće stvari. imaju Seidela, Keya, Prodromoua(koji se baš nije iskazao otkad je otišao od Neweya), De Ferana.. Kvalitetan je to kadar kojem sigurno nije mjesto na začelju


Možda najveća briga u svom tom sustavu će bit vozači koji su IMO mediocre kako bi englezi rekli. Niš ekstra
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la speedy56 »

+Fry se vratio.

Drago mi je za Seidela.
Samo da ne zavrsi kao Capito.
slika
Odgovori