Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL36]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la F1NAC »

o Fryu baš nisam stekao neko visoko mišljenje tokom njegove ere u Ferrariju.. kao čovjek koji je bio na čelu razvoja šasije nije baš briljirao.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la zonelsk »

F1NAC je napisao/la: 10 sij 2019, 18:28 o Fryu baš nisam stekao neko visoko mišljenje tokom njegove ere u Ferrariju.. kao čovjek koji je bio na čelu razvoja šasije nije baš briljirao.
I meni je on sumnjiv nadam se da je samo dok ne dodje Key.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Cuky »

F1NAC je napisao/la: 10 sij 2019, 18:28 o Fryu baš nisam stekao neko visoko mišljenje tokom njegove ere u Ferrariju.. kao čovjek koji je bio na čelu razvoja šasije nije baš briljirao.
A budimo realni nije imao ni sa čime tada raditi. CFD je kod Ferrarija bio u povojima pošto su valjda vjerovali da neće doći do zabrane testiranja pa su jako kaskali za ostalima na tom polju. Također i tunel je bio kanta i konstantno su imali problema sa rezultatima u tunelu, simulacijama i stazi.

Doduše i Ferrari je tada bio kao ekipa cijeli izgubljen. Svi su kao bili u nekom grču, nisu nalazili neka svoja riješenja nego su uvijek bili godinu dana u zaostatku jer bi za aktualnu sezonu kopirali ono što su suparnici imali još prošle...
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 10 sij 2019, 21:28
F1NAC je napisao/la: 10 sij 2019, 18:28 o Fryu baš nisam stekao neko visoko mišljenje tokom njegove ere u Ferrariju.. kao čovjek koji je bio na čelu razvoja šasije nije baš briljirao.
A budimo realni nije imao ni sa čime tada raditi. CFD je kod Ferrarija bio u povojima pošto su valjda vjerovali da neće doći do zabrane testiranja pa su jako kaskali za ostalima na tom polju. Također i tunel je bio kanta i konstantno su imali problema sa rezultatima u tunelu, simulacijama i stazi.

Doduše i Ferrari je tada bio kao ekipa cijeli izgubljen. Svi su kao bili u nekom grču, nisu nalazili neka svoja riješenja nego su uvijek bili godinu dana u zaostatku jer bi za aktualnu sezonu kopirali ono što su suparnici imali još prošle...
Sorry ali pogledaj samo razvoj F2012. Prednje krilo prakticki identicno svaku utrku. Jedino promjene oblika gornjeg flapa i neke sitne preinakice. Acer ducts su bili totalni promasaj. 5 verzija isprobano za vrijeme testiranja. F138 aerodinamicki je bio uzasan. Doduse dobar prema gumama ali vec prije polovice sezone su poceli gubit za vodecima.

Doduse morao se jos oslanjat na jos manje sposobnog Tombazisa
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Cuky »

zato sam i napisao da je Ferrari tada bio kao ekipa cijeli pogubljen.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
mrd
Profesionalni vozač
Profesionalni vozač
Postovi: 993
Pridružen/a: 20 vel 2011, 18:11
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren
Lokacija: Berlin

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la mrd »

Ovo se pojavilo na redditu danas. Navodno je postavljeo na McL facebook pa skinuto (mada djeluje kao los photoshop).

slika
slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la F1NAC »

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la popeye »

A nista se ni ne vidi
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la F1NAC »

Prvi zvukovi ovogodišnjeg bolida
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Neznam dali je ovo tacno ali....

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Cuky »

Mislim da je prilično točno. Prvo su bolidi prilično narasli 2010. kada je zabranjeno točenje goriva tokom utrke pa su morali napraviti puno veći spremnik goriva. Onda su opet narasli, doduše ne tako drastično, 2014. kada su V6 hibridi uvedeni... i evo zadnjih par godina je trend postao imati čim dulji bolid jer je lakše postići da je bolid aerodinamički stabilan, posebice pri skretanju.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la F1NAC »

gjoko-mkd je napisao/la: 31 sij 2019, 17:18 Neznam dali je ovo tacno ali....

slika
Drukčije su skalirani bolidi. Kotači imaju isti dijametar te je promjena samo u širini gume.

Netko je probao ovaj manji McLaren skalirati prema ovom od Mercedesa

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la popeye »

gjoko-mkd je napisao/la: 31 sij 2019, 17:18 Neznam dali je ovo tacno ali....

slika
Naravno da nije

Caki #-o
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Cuky »

I treba popaj da se udaraš po glavi, a sad ću ti pokazati i zašto.

Prvo i osnovno, slika koju je Finac uploadao di je McLaren "realnije" veličine je totalno pogrešna. Prema toj slici MP4-22 (Hamiltonov prvi bolid u F1 sa brojem 2) je jednako širok ili čak malo širi od Mercedesa W08, iako je zapravo Mercedes 20cm širi zbog promjene pravila na početku 2017.
slika

Druga stvar su dimenzije: McLaren MP4-22 je imao međuosovinski razmak od 3120mm (3,12m) dok je kod Mercedesa W08 to 3726mm (3,73m). Nadalje, ukupna dužina MP4-22 je 4592mm (4,6m) dok je W08 sa kojim je uspoređen dugačak, službeno, "over 5000mm"

Također, pravilima su određene minimalne dimenzije kokpita i svi kokpiti su otrpilike iste veličine taman oko tih najmanjih dimenzija kako bi se smanjio negativni utjecaj na aerodinamiku. Na slici koju je Finac postao kokpit kod McLarena je daleko prevelik.

I za kraj: niti jedna od te dvije slike nije točna, jer bolidi nisu fotkani pod istim kutom. Ali je original daleko bliže nego ovaj finčev post.

A ti se samo lijepo nastavi lupati po glavi, možda jednom i pročitaš nakon toga moj post kako spada

F1NAC je napisao/la: 31 sij 2019, 17:58 Drukčije su skalirani bolidi. Kotači imaju isti dijametar te je promjena samo u širini gume.
U krivu si. Iz tehničkog pravilnika za 2008:
12.4.2 Complete wheel diameter must not exceed 660mm when fitted with dry-weather tyres or 670mm when
fitted with wet-weather tyres.
Sada su gume za suho 670mm u promjeru
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la F1NAC »

Cuky je napisao/la: 31 sij 2019, 19:10 I treba popaj da se udaraš po glavi, a sad ću ti pokazati i zašto.

Prvo i osnovno, slika koju je Finac uploadao di je McLaren "realnije" veličine je totalno pogrešna. Prema toj slici MP4-22 (Hamiltonov prvi bolid u F1 sa brojem 2) je jednako širok ili čak malo širi od Mercedesa W08, iako je zapravo Mercedes 20cm širi zbog promjene pravila na početku 2017.
slika

Druga stvar su dimenzije: McLaren MP4-22 je imao međuosovinski razmak od 3120mm (3,12m) dok je kod Mercedesa W08 to 3726mm (3,73m). Nadalje, ukupna dužina MP4-22 je 4592mm (4,6m) dok je W08 sa kojim je uspoređen dugačak, službeno, "over 5000mm"

Također, pravilima su određene minimalne dimenzije kokpita i svi kokpiti su otrpilike iste veličine taman oko tih najmanjih dimenzija kako bi se smanjio negativni utjecaj na aerodinamiku. Na slici koju je Finac postao kokpit kod McLarena je daleko prevelik.

I za kraj: niti jedna od te dvije slike nije točna, jer bolidi nisu fotkani pod istim kutom. Ali je original daleko bliže nego ovaj finčev post.

A ti se samo lijepo nastavi lupati po glavi, možda jednom i pročitaš nakon toga moj post kako spada

F1NAC je napisao/la: 31 sij 2019, 17:58 Drukčije su skalirani bolidi. Kotači imaju isti dijametar te je promjena samo u širini gume.
U krivu si. Iz tehničkog pravilnika za 2008:
12.4.2 Complete wheel diameter must not exceed 660mm when fitted with dry-weather tyres or 670mm when
fitted with wet-weather tyres.
Sada su gume za suho 670mm u promjeru
Normalno da skaliranjem neće potpuno izjednačit sliku ali poanta je bila da je prvotna verzija totalno pretjerana i da Merc nije faking brod u odnosu na ovaj '07 bolid
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Cuky »

Pa zato kažem da ni jedna od slika nije točna, ali da je razlika u duljinama bolida prilično velika.

Doduše, kad malo bolje pogledam situacija je slijedeća:
Ona na kojoj je McLaren minijaturan je jako blizu točna kada je širina bolida u pitanju. Ona na kojoj je McLaren uvećan je jako u krivu po širinama, ali je bliže točnome po duljini bolida
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 31 sij 2019, 19:10

I za kraj: niti jedna od te dvije slike nije točna, jer bolidi nisu fotkani pod istim kutom. Ali je original daleko bliže nego ovaj finčev post.
Ja nisam ni gledao fincevu sliku odma sam znao da ono sto je gojko ostavio nije tacno a ti si rekao citiram: "Mislim da je prilično točno. ". Da bi sad rekao da ipak nije tacna :)
A ti se samo lijepo nastavi lupati po glavi, možda jednom i pročitaš nakon toga moj post kako spada
Lepo sam ja procito i ne mogu da verujem kako ti koji 2 decenije pratis F1 uopste mozes razmisljati o tome kad se od oka vidi da to nije kako spada.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Đoko....kratko od Đorđija...ne GOJKO :lol2:
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la popeye »

gjoko-mkd je napisao/la: 31 sij 2019, 21:31 Đoko....kratko od Đorđija...ne GOJKO :lol2:
?

Pa prvo slovo ti pocinje sa G a ne D
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Cuky »

popeye je napisao/la: 31 sij 2019, 21:26 Ja nisam ni gledao fincevu sliku odma sam znao da ono sto je gojko ostavio nije tacno a ti si rekao citiram: "Mislim da je prilično točno. ". Da bi sad rekao da ipak nije tacna :)
Ja te molim, nađi mi riječnik u kojem je prilično točno = potpuno točno

Prilično točno znači da je blizu, al da nije skroz to... da sam napisao "mislim da je prilično točno, ali nije potpuno" dobio bi isto kao što si dobio i sa dva posta gdje sam u jednom napisao da je prilično točno, a u drugom da nije.

Štoviše, u drugom sam napisao da su širine bolida jako blizu, ali da duljina djeluje kao da nije točna

Također sam i pojasnio kako smo došli do ogromnih bolida koje imamo sada (povećanje spremnika goriva, povećanje pogonske opreme, produljivanje bolida iz aerodinamičkih razloga), al eto... ti si jedino na to imao udarat se po glavi.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la Cuky »

MCL34 je zaživio
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la gjoko-mkd »

popeye je napisao/la: 31 sij 2019, 21:37
gjoko-mkd je napisao/la: 31 sij 2019, 21:31 Đoko....kratko od Đorđija...ne GOJKO :lol2:
?

Pa prvo slovo ti pocinje sa G a ne D
Kvaka je da je su O i J promenenji......kod nas u Mkd nema imena Gojko. Ima mislim.u Srbiju ili tamo negde iznad nas
Kad pišem sa mobilnim.....umesto Đ lakse mi je da koristim Gj
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la popeye »

Ali Đ = DJ

Zasto GJ zaboga?
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Ah.....j.ga......kod nas je malo uvrnuto. U svim ličnim dokumentima posle ćiriličnog pisanja imamo i latiničnog i svugde se piše Gj umesto Đ ili Dj

Viša sila
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - McLaren F1 Team [MCL34]

Post Postao/la F1NAC »

Netko je u CADu napravio bolid po pravilnicima iz oba perioda davno, to bi trebao bit stvarniji prikaz u odnosu na prethodna 2 primjera

slika
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Odgovori