MotoGP/WSBK/MotoE

Forum za ostale auto-moto sportove

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la popeye »

ja bi ipak saceko sutra sad mi zao Rosija. Ali ipak je on bio 3 prosle godine a znamo da je u trci bolji. Sacekacu sa zakljuckom.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la speedy56 »

Rossi je prosle godine bio top Yamaha u prvenstvu, bio bi i one pretprosle da nije slomio nogu na treningu (a i dalje je s poluslomljenom nogom vozio u Aragonu)...

Realno, izgubili su samo Zarca. Smith i Espargaro su ok vozači, ali nis sad neke preposebno, a pogotovo ne da se mogu spominjati kao postene zamjene za Rossima. I sumnjam koliko bi i Zarco kroz cijelu godinu odradio bolji posao od VR-a. Pričalo se i za Vinalesa da je iduca "velika stvar", pa je nakon par utrka 2017. to sve splasnulo i eto, Rossi ga je dobio kroz sezonu.

Inace, Rossija ovdje najvise ubija agresivan stil vožnje kod ulaza u zavoj. To pojede prednju gumu i prica je gotova. Iako, mislim da je tu jos neke u široj slici.
I na kraju krajeva, jucer ujutro je bio najbrzi, danas ujutro je bio medju top5 ako se ne varam. Imao je i Vinales x vikenda proslih sezone gdje ga je Rossi pošteno oprao pa ga se nije govorilo da je on pušiona.

I da, treba vidjeti kak bude sutra Yamaha zadnjih 5 krugova. Brzinu u kvalama su imali i prosle godine, ako dobro pamtim i Rossi i Vinales i Zarco su svaki imali neki pole, utrke su ih ubiijale. Top speed i dalje nemaju, to je bila jedna od boljaka prosle godine, treba vidjeti kak budu drzali gume kroz utrku. Ako je i tu ispadne ista priča kao prošle godine, tesko budu konkurirali za naslov.
I bas zato kaj Rossi cijelu zimu govori da to jos nije 100% to, sam skeptičan za sutra i pobjedu Yamahe.
Kamo sreće da je u krivu i on, a i ja.

I ono kaj mene najvise zabrinjava je da je Marquez tu jako jako dobar, a inače tu nije bio nesto preposeban, obično je Yamahi i Ducattiju lezala ova staza.
slika
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la popeye »

izgleda da bi mogli imati 'swap' Hama i Rosija

http://sportklub.rs/Automoto/Formula-1/ ... mesta.html
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la gjoko-mkd »

U koliko sati je trka? za kvale je pisalo na ofic sajtu 2
+-
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la gjoko-mkd »

U koliko sati je trka? za kvale je pisalo na ofic sajtu 20.00, pa je ispalo ranije
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la popeye »

18:00
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la gjoko-mkd »

Bravo Dovi.....

Markez je uradio grešku kao balavac. Imao je brzinu na pravcu, i trebalo je u zadnjem prolazu kroz startno-ciljnu ramninu da prođe Dovija, a ne po krivinama pre toga. To je uradio Dovi...a trebalo je to uraditi Markez. Ispao je pravi panj

Yamahe....šta reći....izgleda opet nemaju šampionski motor
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la speedy56 »

Dovi odradio Dovijevski :)
Očekivao sam to.

Yamaha ostala takva kakva je i bila, tak kak je i Rossi govorio tokom zime, tak kak sam i spomenuo jucer nakon kvala.
I da, top Yamaha? - VR.
Mozda ima 4 banke na leđima, mozda nije majstor kvala, ali ne postoji nijedan vozač koji bi ovu utrku na Yamahi završio brže od njega.
slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la gjoko-mkd »

Jako....
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la popeye »

gjoko-mkd je napisao/la: 10 ožu 2019, 18:57 Bravo Dovi.....

Markez je uradio grešku kao balavac.
gresku??? Pa bacio je motor jer mu nista drugo nije preostalo. Dovi imo naravno bolji izlaz i pobedio. Nece Dovi uzeti titulu protiv ovog Markeza videces.

Treba obratiti paznju i na Suzukije.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la gjoko-mkd »

Poenta mi je da je trebalo Markez da iskoristi zavetrinu u poslednjem krugu na startno- ciljnu ramninu. No se odlučio to uraditi ranine kroz krivine i ostaviti prostor Doviju da zo uradi
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la Cuky »

pogledah sad MotoGP utrku napokon i moram priznat da sam bio jako iznenađen koliko su blizu jedan drugome bili u vodećoj skupini. Jesu li toliko blizu po performansama, ili je jednostavno takva staza... vidit ćemo

Što se ugodnih iznenađenja tiče: Suzuki, posebno Mir koji je kao rookie držao korak sa svima bez problema. Također, Oliveira na KTM-u isto sasvim solidan posao.

Što se razočarenja tiče: Yamaha, posebno Vinales. Taj momak, koliko god da je brz, kao da ne zna krenuti sa mjesta. Svaki puta na startu već skoro punih godinu dana on gubi pozicije i onda ih ne uspjeva nadoknaditi kroz utrku. A Yamaha ima sreće da se Aprilia i KTM natječu jer bi inače bili najsporiji. Također, Lorenzo. Taman kad su uspjeli složiti Ducati da odgovara njegovom stilu i počeo hvatati rezultate on pobjegne i sad opet sve iznova.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la speedy56 »

Cuky je napisao/la: 12 ožu 2019, 15:07
Što se razočarenja tiče: Yamaha, posebno Vinales. Taj momak, koliko god da je brz, kao da ne zna krenuti sa mjesta. Svaki puta na startu već skoro punih godinu dana on gubi pozicije i onda ih ne uspjeva nadoknaditi kroz utrku. A Yamaha ima sreće da se Aprilia i KTM natječu jer bi inače bili najsporiji. Također, Lorenzo. Taman kad su uspjeli složiti Ducati da odgovara njegovom stilu i počeo hvatati rezultate on pobjegne i sad opet sve iznova.
Tebe Yamaha duplo razočara, Rossi u sub, Maverick u nedjelju :D

Ja sam dobio dojam da je Lorenzo otisao iz Đukca onak...iz principa.
Mozda je imao uzasnu 2017. i relativno los start u 2018., ali cinjenica je da je nakon svake vlastite kritike (i Ducatijeve intervencije na nju) on bio brži i brži. Kad je konačno dobio taj tank goriva na koji se mogao osloniti od Mugela je odmah poceo uzimati pole positione i pobjede. Problem je bio da je do te utrke Ducati vec "digao ruke" od njega i njegovih potreba i koncentrirao se samo na Dovija (jer je bio u borbi za naslov ipak - 2017 do zadnje utrke, 2018 kolko-tolko).
Tak da je vise sam Ducati odbacio Lorenza, nego što je on svim sredstvima htio otici.
Po mom mišljenju, obojica su tim razvojem situacije na gubitku. Lorenzo je prošle godine pokazao da kad ima motor kakav treba je brži od Dovija, a Ducatiju u borbi s Marquezom upravo to fali.
Meni bi Lorenzo na Ducatiju ove god definitivno bio favorit.

Lorenzo vjerojatno i sam to zna, ali je očito imao neke vlastite standarde koje nije htio prelaziti.
Meni je on nakon toga uglavnom samo narastao u ocima.
Da ne govorim kakva je muda trebao da potpise za Hondu, najteži motor za voziti na gridu i motor koji je totalna kontra od onoga kaj je vozio cijeli karijeru.
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la Cuky »

Pa kako me neće razočarati? :D Nekada je Yamaha bila rame uz rame sa Hondom po pitanju brzine na pravcu. Onda je bila prva iza Ducatija po brzini na pravcu... a sad su od njih na pravcu brži Honda, Ducati i Suzuki.

A isto tako i vozači: kakva god Rossi da je legenda, a to definitivno je, i koliko god da je u nedjelju brz na utrkama mislim da je neoprostivo da si zapravo cijelu sezonu upropaštava očajnim vožnjama u subotu. Što mu znači da nadoknadi 9 pozicija u utrci kad je u kvalifikacijama bio toliko loš da to nije dosta ni za podij? Vinales s druge strane je totalno druga priča: brz u jednom krugu, ugrabi poziciju u prvom redu i onda se na startu usere gužve oko sebe i na kraju prvog kruga bude oko 10. mjesta. Onda mu treba 1/2 do 2/3 utrke da se sabere i odjednom projuri, nažalost puno prekasno da napravi neki pažnje vrijedan rezultat i najčešće završi iza Rossija.

A da ne govorim da im fali inovativnosti. Konstantno se drže jednog te istog po pitanju pogona iako je očito da to više ne funkcionira kao nekada. O aerodinamici da ne pričam, dok Honda i posebno Ducati inoviraju i traže nova riješenja Yamaha kopira na svoj motocikl iz 2019. ono što su ovi radili godinu prije.

Srećom pa moja Yamaha koju sam kupio je provjeren stroj i ne bi trebala razočarati kao ovi ovdje.

EDIT: Kad govorimo o inovacijama... Ducati sad ima krilca i na stražnjoj osovini:
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la gjoko-mkd »

Nisam imao vremena da to pišem....u nedelju su svi timovi osim Yamahe podneli sluzbeni protest protiv onog krilca ispred zadnjeg točka.
Oni smatraju da je to u aero svrhe...a Ducati kaze da tako hladi zadnji točak
Prituzba je pala na prvu komisiju...ali su oni uručili žalbu na to i sada je sve u rukama drugostepene komisije
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: MotoGP/WSBK

Post Postao/la F1NAC »

" hladi zadnji tocak " .. riiiiiiight

Nego zanima me profil poprecni od tog krila, vidim da je oblikovan za generiranje DFa, dal mozda pokusavaju prebacit balans na ravnicama (velike brzine) straga pa na taj nacin mrvicu podignut prednji kotac, smanjit trenje...
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

MotoE stroj u Marc VDS bojama na testu pred početak sezone
slika

Pogled na instrument ploču
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
zizi
Test vozač
Test vozač
Postovi: 603
Pridružen/a: 18 lis 2007, 21:20
Ja sam: Vozač
Navijam za: Nikoga
Lokacija: zagreb

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la zizi »

no krasno
što god bio razlog, jako loša reklama #-o
"Oh well, only cowboys stay in tune, anyway." JMH

You know we're sitting on four million pounds of fuel, one nuclear weapon and a thing that has 270,000 moving parts built by the lowest bidder. Makes you feel good, doesn't it? - Rockhound, Armageddon
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Potvrđen novi kalendar za MotoE seriju. Zbog vatrom uništene opreme na testu u Jerezu otkazane su utrke u Jerezu i Le Mansu. Kalendar će sadržavati 6 utrka, a raspored je slijedeći:

1. Sachsenring, Njemačka - 05-07. Srpanj
2. Red Bull Ring, Austrija - 09-11. Kolovoz
3. i 4. Missano, Italija - 13-15. Rujan
5. i 6. Valencija, Španjolska - 15-17. Studeni

http://www.motogp.com/en/news/2019/03/2 ... ced/287184
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la gjoko-mkd »

U koliko sati je trka?
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Moto3: 17:00 (12:00 po lokalnom)
Moto2: 18:20 (13:20 po lokalnom)
MotoGP: 20:00 (15:00 po lokalnom)

F1 i Moto3 startaju sa 10 minuta razmaka, taman poslije F1 se stigne na MotoGp
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la gjoko-mkd »

nadam se da ću se vratiti sa šetnje......nedelja je...familija mrči od jutros ,,da idemo negde,, :oops:
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

I prošle godine je F1 Bahrein bio dosta dobra/malo luda utrka, ali onda je došao MotoGP, rekao "hold my beer" i dobili smo:
slika

Bring it on
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la Cuky »

Evo i Honde sa brzinski odrađenim kopiranjem Ducatijevog krila na stražnjem dijelu
slika
slika


BUMP:
Broj 69 kojeg je na svojim motociklima, uključujući i prilikom osvajanja naslova 2006., nosio Nicky Hayden je jučer u CoTA-i službeno umirovljen. To znači da ubuduće niti jedan vozač neće imati prilike odabrati taj broj kao svoj.

https://www.crash.net/motogp/news/91754 ... red-motogp
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: MotoGP/WSBK/MotoE

Post Postao/la speedy56 »

Ovo je najbolji sport na svijetu.
slika
Odgovori