Formula 1 team - Scuderia Ferrari [F1-75]

Novosti o vozačima i timovima, glasine...

Moderatori/ce: F1NAC,Zweki,Scuderia,Cuky,47,gringo73

Odgovori
Online
Avatar
Kranči
Test vozač
Test vozač
Postovi: 745
Pridružen/a: 21 pro 2012, 16:55
Ja sam: Vozač
Navijam za: Charles Leclerc

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Kranči »

Samoranite se.

Iz utrke u utrku ne vjerujem kakav je to skup imbecila na jednom mjestu.
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

Žalosno je što Ferrari ne uči iz svojih pogrešaka, u Bahreinu ih je Mercedes nadmudrio sa undercutom a to je isto uradio i Red Bull u Kini, Ferrari je morao prvi povući potez i pozvati Leclerca u box a oni su čekali da Max uđe prvi u box i prepustili Leclercovu poziciju i ugrozili i Vettela, a ostavljanjem Leclerca duže ništa nisu dobijali samo je posle boxa kasnio 12-13s a nije imao prednost u gumama bile su iste i nisu bile mlađe 15-20 krugova pa da bi ima veliku prednost u gumama.
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la zonelsk »

Bit će Baku bolji.
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

prvo nepotrebno guranje Fetla ispred Leklera a onda i namerno upropastavanje trke monegazanina koji se borio za podijum. Ja ne znam sta taj Binoto radi. Desi li se ovo jos jednom protiv Leklera nece biti dobro.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Staza u Baku sa vrlo sporim šikanama pod pravim kutom može biti još jedan debakl Ferarija


ili da idu na rizik i da postave motor na 100%

Ipak mislim da Ferari ide sa manjom snagom motora zbog problema na svakoj utrci....i da bi kompenzirali to idu sa manjim Df...i eto lošiji performans
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Namjerno upropaštavanje utrke?

Max je prvi otišao u boks. Da je pozvan prvo Leclerc u boks izgubili bi i sa njime i sa Vettelom protiv Maxa (pošto je Vettel jedva ostao ispred). Kad je već bilo izgubljeno pokušali su ostati dulje. Nije neviđeno da se na VN Kine vidi SC pa su računali da ih možda sreća pomazi. Kad već to nije prošlo išli su u boks, imali bi novije gume i mogli možda napasti pri kraju.

Međutim, Max, a zatim i ostali oko Leclerca, su otišli još jednom u boks po još jedan set Medium guma. I sad... mogli su Leclerca staviti na Soft, ali nije imao novih zbog loše odrađenog Q2 kada je potrošio jedan set više od ostalih. A već korišteni Soft vjerojatno ne bi izdržao više od 20 krugova do kraja u trenutku kad je išao u boks. A trebali su ga tada u boksu tako da mu ostane dovoljno vremena za sustići i možda napasti Maxa.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F2004_the_best_ever
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 2480
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:37
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F2004_the_best_ever »

https://it.motorsport.com/f1/news/lecle ... a/4370773/
Tri utrke i tri poruke preko radia za Leclerca u Australiji i Bahreinu da ne napada Vettela a u Kini da pusti Vettela. :oops:
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

pa to je najavljeno još prije sezone, ne kužim što je čudno

Također treba uzeti u obzir i ovo:
Australija: rekli su kako je Vettelu bila zeznuta taktika i da zato nije mogao brže i odlučili su da zadrže pozicije i dovedu oba bolida do cilja
Bahrain: rekli su mu na radio da pričeka 2 kruga jer su htjeli vidjeti može li Vettel brže. Leclercu se ukazala prilika, prošao je (Vettel nije pretjerano branio) i to je bilo to
Kina: Vettel je bio brži u tom dijelu utrke i htjeli su pokušati sa njime pritisnuti Mercedese
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la McLewis »

Ocekujem tokom godine razvoj situacije ala McLaren 2007. S jedne strane garaze dokazani prvak, s druge strane nadobudni klinac iznimnog talenta koji vidi da moze parirati “dokazanoj kvaliteti” vozaca i nece zeljet biti u sjeni....
McLaren u <3
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

gjoko-mkd je napisao/la: 14 tra 2019, 16:36 Staza u Baku sa vrlo sporim šikanama pod pravim kutom može biti još jedan debakl Ferarija


ili da idu na rizik i da postave motor na 100%

Ipak mislim da Ferari ide sa manjom snagom motora zbog problema na svakoj utrci....i da bi kompenzirali to idu sa manjim Df...i eto lošiji performans
joj gjoko pa sta ti citas. Pa to je Binoto jos u petak dao izjavu da su morali smanjiti snagu motora od one iz Bahreina jer nije pouzdana. Zato im je i rikno onaj deo i vise neidu sa tim podesavanjima. znaci pouzdanost je sad tu ali na stetu brzine.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
popeye
Veteran
Veteran
Postovi: 3202
Pridružen/a: 29 svi 2013, 22:16
Ja sam: Vozač
Navijam za: Mad Max

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la popeye »

Cuky je napisao/la: 14 tra 2019, 16:38 Namjerno upropaštavanje utrke?

Max je prvi otišao u boks. Da je pozvan prvo Leclerc u boks izgubili bi i sa njime i sa Vettelom protiv Maxa (pošto je Vettel jedva ostao ispred). Kad je već bilo izgubljeno pokušali su ostati dulje.
nista nije bilo izgubljeno. fetla su zvali i on ostao ispred Maxa. Odma sledeci krug su trebali zvati i Sarla i ok izaso bi iza Maxa ali ne puno samo malo i bio bi u poziciji da ga napadne i prestigne jer je ferari bio brzi auto. Ali sta se onda desava, doso bi na ledja Fetlu i nastao bi haos. Bas bi voleo da smo culi skroz team radio kako je tekao kad je Lekler pustio fetla jer sam ja onda posle cuo da se Lekler zalio "pa sta hocete da radim" dok je bio IZA Fetla znaci meni to sugerise da je Lekler tada bio brzi od nemca ali su mu zabranili da ga napadne kao u Melburnu. Eto bas bih voleo da imam ceo tim radio jer oni nesto kriju sto im ne odgovara. Mislim kako je moguce da coveku koji se borio za podijum tako s*ebu trku i zavrsi +18s iza Fetla a bio sa njim. pa to ni njemu ne mogu objasniti.
slika
"Drivers don't come to the race track to make friends. You come here to get the trophy."
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Da došao bi iza Maxa i Vettela. Ovako je došao više iza, ali je imao puno svježije gume, a ako to igdje dobro dođe onda je to Kina (sjeti se samo Kimija 2011. ili 2012. kada su svi oko njega otišli po nove gume, jedino on ostao vani i nakraju potonuo kao kamen). Međutim, RB je imao iza Leclerca puno prostora i odlučili su da pritisnu Vettela, što im se umalo i isplatilo. To je pokrenulo lavinu i svi su otišli po drugi puta u boks te je time propala prednost svježijih guma koje je dobio Leclerc.

Dok je bio iza Vettela nije bio brži. To je bilo jako očito po tome što je Vettel čak i uz brojne greške uspjevao ostajati više od sekunde ispred Leclerca. Jednom je, nakon velike pogreške u predzadnjem zavoju čak Leclerc i dobio DRS, pa mu je već u slijedećem krugu Vettel pobjegao na oko 1,4 sekunde.

Kasnije je krenuo hvatati Maxa, imao je cca. 12 sekundi zaostatka 10-11 krugova prije kraja i bio oko 1,3 sekunde po krugu brži, ali je onda usporio i na radio javio da nešto sa brzinama ne štima Zato je završio toliko iza.


I čemu te teorije zavjere sa "nešto kriju". Na F1TV možeš pratiti cijelu utrku onboard sa bilo kojim vozačem i slušati njegov team radio. Očekuj da će kroz cca dan-dva kad snimka bude dostupna za gledanje biti na youtubeu i twitteru nekih zanimljivijih radio poruka. Također, niti jednom nije rekao "što hoćete da radim" nego je prokomentirao da pokušava čuvati gume.

PS:
“It was not an easy situation,” Leclerc explained. “I was obviously struggling with tyres. We both were.
At the time it just felt like Seb was quicker. But obviously being behind me for some laps he also damages his tyres and when he went in front his tyres were probably also damaged.”
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
McLewis
Veteran
Veteran
Postovi: 3123
Pridružen/a: 29 svi 2007, 21:02
Ja sam: Vozač
Navijam za: McLaren i Mercedes
Lokacija: ispred monitora

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la McLewis »

Cuky je napisao/la: 14 tra 2019, 19:03 Da došao bi iza Maxa i Vettela. Ovako je došao više iza, ali je imao puno svježije gume, a ako to igdje dobro dođe onda je to Kina (sjeti se samo Kimija 2011. ili 2012. kada su svi oko njega otišli po nove gume, jedino on ostao vani i nakraju potonuo kao kamen). Međutim, RB je imao iza Leclerca puno prostora i odlučili su da pritisnu Vettela, što im se umalo i isplatilo. To je pokrenulo lavinu i svi su otišli po drugi puta u boks te je time propala prednost svježijih guma koje je dobio Leclerc.

Dok je bio iza Vettela nije bio brži. To je bilo jako očito po tome što je Vettel čak i uz brojne greške uspjevao ostajati više od sekunde ispred Leclerca. Jednom je, nakon velike pogreške u predzadnjem zavoju čak Leclerc i dobio DRS, pa mu je već u slijedećem krugu Vettel pobjegao na oko 1,4 sekunde.

Kasnije je krenuo hvatati Maxa, imao je cca. 12 sekundi zaostatka 10-11 krugova prije kraja i bio oko 1,3 sekunde po krugu brži, ali je onda usporio i na radio javio da nešto sa brzinama ne štima Zato je završio toliko iza.


I čemu te teorije zavjere sa "nešto kriju". Na F1TV možeš pratiti cijelu utrku onboard sa bilo kojim vozačem i slušati njegov team radio. Očekuj da će kroz cca dan-dva kad snimka bude dostupna za gledanje biti na youtubeu i twitteru nekih zanimljivijih radio poruka. Također, niti jednom nije rekao "što hoćete da radim" nego je prokomentirao da pokušava čuvati gume.

PS:
“It was not an easy situation,” Leclerc explained. “I was obviously struggling with tyres. We both were.
At the time it just felt like Seb was quicker. But obviously being behind me for some laps he also damages his tyres and when he went in front his tyres were probably also damaged.”
Kad je to rekao? Nakon sto je zavrsila utrka i Ferrarijev PR mu reko sta da kaze?
McLaren u <3
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Nakon utrke da...
Al tu istu stvar smo svi vidjeli na TV. Seb je bio brži u tom trenutku
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

McLewis je napisao/la: 14 tra 2019, 19:07
Cuky je napisao/la: 14 tra 2019, 19:03

“It was not an easy situation,” Leclerc explained. “I was obviously struggling with tyres. We both were.
At the time it just felt like Seb was quicker. But obviously being behind me for some laps he also damages his tyres and when he went in front his tyres were probably also damaged.”
Kad je to rekao? Nakon sto je zavrsila utrka i Ferrarijev PR mu reko sta da kaze?
U Monci prošle godine....koliko krugova je trebalo Kimiju da uništi gume iza Botasa?

Više ili manje nwgo Fetelu danas koji je vozio skoro pola saata unutar DRS-a
Avatar
zonelsk
Veteran
Veteran
Postovi: 2956
Pridružen/a: 07 lis 2012, 08:44
Ja sam: Vozač
Navijam za: FA

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la zonelsk »

popeye je napisao/la: 14 tra 2019, 18:34
gjoko-mkd je napisao/la: 14 tra 2019, 16:36 Staza u Baku sa vrlo sporim šikanama pod pravim kutom može biti još jedan debakl Ferarija


ili da idu na rizik i da postave motor na 100%

Ipak mislim da Ferari ide sa manjom snagom motora zbog problema na svakoj utrci....i da bi kompenzirali to idu sa manjim Df...i eto lošiji performans
joj gjoko pa sta ti citas. Pa to je Binoto jos u petak dao izjavu da su morali smanjiti snagu motora od one iz Bahreina jer nije pouzdana. Zato im je i rikno onaj deo i vise neidu sa tim podesavanjima. znaci pouzdanost je sad tu ali na stetu brzine.
Znaci ko i Honda?
I like to race, not to do laps alone.
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Pa rekao bih čak i gore od Honde u prve 3 utrke. Honda nije izgubila pobjedu zbog kvara u utrci. Honda nije navodno "imala problema sa pouzdanošću" u Australiji. I Honda nije u Kini prosjedila zadnjih pola sata jednog od treninga zbog problema sa hlađenjem.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

Mislim da im ni ravnica duga kao u Brzim i žestokima neće pomoć da nadoknade gubitke koje će doživit kroz prva dva sektora.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
gjoko-mkd
Svjetski prvak
Svjetski prvak
Postovi: 1621
Pridružen/a: 03 lip 2012, 22:49
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la gjoko-mkd »

Oko one rasprave koje smo imali oko promene delova motora ....evo odma jedan primer od VN Kine ovog vikenda, i to između kvalifikacije i same trke...znači mogu se menjati delove pod nadzorom
The following was replaced in parc fermé.
Alfa Romeo Racing Ferrari:

Car 99: CU power box (new)
TPMS of first Q1 tyre set
Cylinder #1 spark plug
Cylinder #1 ignition coil
LHS and RHS fuel lift pump filter
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

to su sve stvari koje se smiju zamijeniti identičnim djelovima. Momčadi, ako ima oštećenja, smiju zamijeniti i krila, podnicu i sl... samo sve mora biti sa identičnim djelovima i pod nadzorom FIA-e.

To je zapravo bio jedan od razloga loše odrađenog "parkiranja" Schumachera 2006. u Monaku. Nije bio siguran hoće li smjeti promijeniti krilo prije utrke ako ga ošteti ili će morati startati sa oštećenim pa se parkirao taman da ga ne ošteti. Vjerojatno da je udario u zid nikada ne bi došlo pod upitnik je li to namjerno ili je stvarno pogriješio

PS: 2017. u Japanu Mercedes je prije utrke mijenjao svijećice kod Hamiltona, Ferrari nije kod Vettela. Vettel odustao zbog svjećice, Hamilton pobjedio
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

Navodno na podcastu "Missed Apex" se pojavila glasina da postoji fundamentalni problem s prednjim ovjesom. Navodno je to bio i uzrok Vettelovog sudara tokom testiranja. Nakon toga suse vratili na dizajn iz 2018. No takav dizajn im ne omogucuje rake kao i novi ovjes te gubitak downforcea kojeg imaju sa spustenijom guzicom pokusavaju nadoknadit sa vise krila.

Zapravo ovo je vise neka teorija od nejmenovanog izvora...
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

F1NAC je napisao/la: 16 tra 2019, 09:44 Navodno na podcastu "Missed Apex" se pojavila glasina da postoji fundamentalni problem s prednjim ovjesom. Navodno je to bio i uzrok Vettelovog sudara tokom testiranja. Nakon toga suse vratili na dizajn iz 2018. No takav dizajn im ne omogucuje rake kao i novi ovjes te gubitak downforcea kojeg imaju sa spustenijom guzicom pokusavaju nadoknadit sa vise krila.

Zapravo ovo je vise neka teorija od nejmenovanog izvora...
Ovaj boldani dio mi nije jasan. F1 je na svom youtubeu objavila lijepe HD snimke tog sudara... lijepo se čulo puknuće gume i ista se vidjela ispuhana dok je klizao prema zidu... i na kraju je ispalo da je bila felga oštećena te je guma propuštala i kad je bila opterećena na ulazu u T3 je skroz popustila.
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Avatar
F1NAC
Moderator
Moderator
Postovi: 14079
Pridružen/a: 12 tra 2010, 12:21
Ja sam: Vozač
Navijam za: Scuderia Ferrari

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la F1NAC »

A divlja glasina.. cisto jos jedna u moru spekulacija. Vidljivo je da bolid ima problem sa generiranjem downforcea u sporijem rezimu


Mozda je rad ovjesa doveo do te situacije. Sve u svemu ovo je unofficial pa opet i to treba uzet sa zrncem soli.
slika
rFactor F1-HR WTCC LEAGUE CHAMPION 2011
Avatar
speedy56
Legenda
Legenda
Postovi: 4566
Pridružen/a: 18 stu 2012, 14:48
Ja sam: Vozač
Navijam za: FAlonso ALotterer
Lokacija: gdje me sunce grije

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la speedy56 »


:mplavi:
slika
Avatar
Cuky
Moderator
Moderator
Postovi: 16007
Pridružen/a: 25 srp 2010, 18:03
Ja sam: Vozač
Navijam za: Ferrari
Lokacija: Rab/Rijeka

Re: Formula 1 team - Scuderia Ferrari Mission Winnow [SF90]

Post Postao/la Cuky »

Fun Fact: 4 najmlađa osvajača polea su svi bili ili su još uvijek vozači Ferrarija
slika
“Four wheels move the body, Two wheels move the soul.”

slika
Odgovori